2022 Avrupa U-19 Kadınlar Sutopu Şampiyonası

                             
2022 LEN Kadınlar Avrupa U-19 Sutopu Şampiyonası 3 Temmuz Pazar günü İsrail, Netanya'daki Wingate Enstitüsü'nde başladı.

Kazanan bir başlangıç ​​yapan ev sahibi İspanya, Türkiye, Romanya ve Sırbistan ile birlikte A grubunda yer alıyor.

Her grubun birincisi doğrudan çeyrek finale yükselecek, ikinci ve üçüncü sırada bitiren takımlar, ilk sekize katılma hakkı için paralel gruptaki takımlara karşı çapraz olarak oynayacak.

11 Temmuz'da düzenlenecek şampiyonanın final maçından hemen önceki final töreninde 'Shalva' grubu sahne alacak.

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İspanya440089:1312Çeyrek Final
2İsrail430158:359Play-off
3Sırbistan420240:486Play-off
4Romanya410327:593
5Türkiye400417:760
03-07-2022Wingate Enstitüsü, Netanyaİsrail18-5Romanya
03-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaSırbistan2-26İspanya
04-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaRomanya6-13Sırbistan
04-07-2022Wingate Enstitüsü, Netanyaİspanya27-2Türkiye
05-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaTürkiye9-12Romanya
05-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaSırbistan10-13İsrail
06-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaRomanya4-19İspanya
06-07-2022Wingate Enstitüsü, Netanyaİsrail22-3Türkiye
07-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaTürkiye3-15Sırbistan
07-07-2022Wingate Enstitüsü, Netanyaİspanya17-5İsrail

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Fransa330050:269Çeyrek Final
2İtalya320155:226Play-off
3Hırvatistan310241:413Play-off
4Slovakya300315:720
03-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaSlovakya5-23Fransa
03-07-2022Wingate Enstitüsü, Netanyaİtalya18-8Hırvatistan
05-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaHırvatistan20-7Slovakya
05-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaFransa11-8İtalya
07-07-2022Wingate Enstitüsü, Netanyaİtalya29-3Slovakya
07-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaFransa16-13Hırvatistan

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Macaristan330067:119Çeyrek Final
2Yunanistan320161:166Play-off
3İsviçre310213:843Play-off
4Almanya30030:300
03-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaAlmanya4-23Macaristan
04-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaYunanistan41-2İsviçre
05-07-2022Wingate Enstitüsü, Netanyaİsviçre10-0Almanya
05-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaMacaristan14-10Yunanistan
07-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaMacaristan43-1İsviçre
07-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaYunanistan10-0Almanya

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Hollanda330077:119Çeyrek Final
2Portekiz320141:426Play-off
3Ukrayna310226:463Play-off
4Büyük Britanya300320:650
03-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaPortekiz5-23Hollanda
03-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaBüyük Britanya8-13Ukrayna
05-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaHollanda30-3Büyük Britanya
05-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaUkrayna10-14Portekiz
07-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaHollanda24-3Ukrayna
07-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaBüyük Britanya9-22Portekiz

Final Aşaması

13/16 Sıralama Maçları

08-07-202213/16 Yarı FinalWingate Enstitüsü, NetanyaSlovakya15-14Büyük Britanya
10-07-202213/14 MaçıWingate Enstitüsü, NetanyaRomanya7-9Slovakya

Play-off

08-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaYunanistan19-9Sırbistan
08-07-2022Wingate Enstitüsü, Netanyaİsrail25-0İsviçre
08-07-2022Wingate Enstitüsü, Netanyaİtalya29-4Ukrayna
08-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaPortekiz8-11Hırvatistan

09/12 Sıralama Maçları

09-07-202209/12 Yarı FinalWingate Enstitüsü, Netanyaİsviçre1-17Ukrayna
09-07-202209/12 Yarı FinalWingate Enstitüsü, NetanyaSırbistan19-15Portekiz
11-07-202211/12 MaçıWingate Enstitüsü, Netanyaİsviçre2-23Portekiz
11-07-202209/10 MaçıWingate Enstitüsü, NetanyaUkrayna4-12Sırbistan

Çeyrek Final

09-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaYunanistan20-5Fransa
09-07-2022Wingate Enstitüsü, Netanyaİtalya7-9Macaristan
09-07-2022Wingate Enstitüsü, Netanyaİsrail5-8Hollanda
09-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaHırvatistan6-18İspanya

05/08 Sıralama Maçları

10-07-202205/08 Yarı FinalWingate Enstitüsü, Netanyaİsrail5-9İtalya
10-07-202205/08 Yarı FinalWingate Enstitüsü, NetanyaFransa10-7Hırvatistan
11-07-202207/08 MaçıWingate Enstitüsü, Netanyaİsrail14-6Hırvatistan
11-07-202205/06 MaçıWingate Enstitüsü, Netanyaİtalya16-13Fransa

Yarı Final

10-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaHollanda4-8Macaristan
10-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaYunanistan7-12İspanya

03/04 Maçı

11-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaHollanda9-10Yunanistan

Final

11-07-2022Wingate Enstitüsü, NetanyaMacaristan8-9İspanya

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1İspanya
2Macaristan
3Yunanistan
4Hollanda
5İtalya
6Fransa
7İsrail
8Hırvatistan
9Ukrayna
10Sırbistan
11Portekiz
12İsviçre
13Slovakya
14Romanya
15Büyük Britanya
İspanya (2. şampiyonluğu)
Mariona Terre Marti (Kaleci), Paloma Moreno Qoınones (Kaleci), Irene Casado, Marina Serrano, Elisa Ana Portillo, Ana Marcos Rivero, Cristina Nogue, Sandra Garcia, Nona Perez, Paula Prats, Claudia Moreno Perez, Daniela Moreno, Alba Munoz, Maria Palacio, Giorgia Gallinato, Andrea Lorca, Nerea Martin Moron
Baş Antrenör :
20182024

LEN Avrupa U-19 Kadınlar Sutopu Şampiyonası