2022 Avrupa U-18 Erkekler Hentbol Şampiyonası

2022 Avrupa 18 Yaş Altı Hentbol Şampiyonası, 4-14 Ağustos 2022 tarihleri ​​arasında Karadağ'ın Podgorica kentinde düzenlenen Avrupa 18 Yaş Altı Hentbol Şampiyonası'nın on altıncısı.
Turnuva Bilgileri
Ev Sahibi Şehir, Ülke Podgorica, Karadağ
Tarih 04-14 Ağustos
Takım Sayısı 16
Salon 2
Final sıralaması
Şampiyon İspanya (2. şampiyonluğu)
İkini İsveç
Üçüncü Almanya
Dördüncü Macaristan
Turnuva Bilgileri
Maç Sayısı 56
Gol Sayısı 3,340 (60 maç başı)
Seyirci 10,978 (196 maç başı)
Gol Kralı Óli Mittún (Faroe Adaları) (80 gol)
En İyi Oyuncu Óli Mittún (Faroe Adaları)

Ön Eleme Turu

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Macaristan330099:876Main round
2Almanya3201100:954Main round
3İzlanda310292:902Intermediate round
4Polonya300386:1050Intermediate round
04-08-2022Verde Complex, PodgoricaAlmanya32–35Macaristan
04-08-2022Verde Complex, Podgoricaİzlanda38–25Polonya
05-08-2022Verde Complex, PodgoricaPolonya29–33Almanya
05-08-2022Verde Complex, PodgoricaMacaristan30–23İzlanda
07-08-2022Verde Complex, PodgoricaAlmanya35–31İzlanda
07-08-2022Verde Complex, PodgoricaMacaristan34–32Polonya

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Portekiz330094:666Main round
2Hırvatistan3201105:774Main round
3Karadağ310276:992Intermediate round
4İtalya300371:1040Intermediate round
04-08-2022Verde Complex, PodgoricaPortekiz31–24Karadağ
04-08-2022Verde Complex, PodgoricaHırvatistan35–31İtalya
05-08-2022Verde Complex, PodgoricaKaradağ21–46Hırvatistan
05-08-2022Verde Complex, Podgoricaİtalya18–38Portekiz
07-08-2022Verde Complex, Podgoricaİtalya22–31Karadağ
07-08-2022Verde Complex, PodgoricaHırvatistan24–25Portekiz

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Norveç330098:896Main round
2Danimarka311192:863Main round
3Sırbistan311183:853Intermediate round
4Slovenya300384:970Intermediate round
04-08-2022S.C. Morača, PodgoricaSlovenya30–31Norveç
04-08-2022S.C. Morača, PodgoricaDanimarka25–25Sırbistan
05-08-2022S.C. Morača, PodgoricaSırbistan30–25Slovenya
05-08-2022S.C. Morača, PodgoricaNorveç32–31Danimarka
07-08-2022S.C. Morača, PodgoricaSlovenya29–36Danimarka
07-08-2022S.C. Morača, PodgoricaNorveç35–28Sırbistan

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İspanya3300116:916Main round
2İsveç320199:1004Main round
3Faroe Adaları310283:932Intermediate round
4Fransa300390:1040Intermediate round
04-08-2022S.C. Morača, Podgoricaİspanya41–33Fransa
04-08-2022S.C. Morača, Podgoricaİsveç32–29Faroe Adaları
05-08-2022S.C. Morača, PodgoricaFaroe Adaları25–35İspanya
05-08-2022S.C. Morača, PodgoricaFransa31–34İsveç
07-08-2022S.C. Morača, Podgoricaİspanya40–33İsveç
07-08-2022S.C. Morača, PodgoricaFransa26–29Faroe Adaları

Intermediate round

Grup I1

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İzlanda3300102:82609/12 Sıralama Maçları
2Karadağ320190:79409/12 Sıralama Maçları
3Polonya310283:97213/16 Sıralama Maçları
4İtalya300379:96013/16 Sıralama Maçları
09-08-2022Verde Complex, PodgoricaPolonya31–29İtalya
09-08-2022Verde Complex, Podgoricaİzlanda30–29Karadağ
10-08-2022Verde Complex, Podgoricaİtalya28–34İzlanda
10-08-2022Verde Complex, PodgoricaKaradağ30–27Polonya

Grup I2

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Faroe Adaları320181:83409/12 Sıralama Maçları
2Slovenya311183:78309/12 Sıralama Maçları
3Fransa311190:89313/16 Sıralama Maçları
4Sırbistan310289:93213/16 Sıralama Maçları
09-08-2022S.C. Morača, PodgoricaSlovenya25–25Fransa
09-08-2022S.C. Morača, PodgoricaSırbistan24–29Faroe Adaları
10-08-2022S.C. Morača, PodgoricaFransa39–35Sırbistan
10-08-2022S.C. Morača, PodgoricaFaroe Adaları23–33Slovenya

Main round

Grup M1

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Macaristan320184:834Yarı Final
2Almanya311189:843Yarı Final
3Portekiz311171:71305/08 Sıralama Maçları
4Hırvatistan310278:84205/08 Sıralama Maçları
09-08-2022Verde Complex, PodgoricaAlmanya34–26Hırvatistan
09-08-2022Verde Complex, PodgoricaMacaristan24–23Portekiz
10-08-2022Verde Complex, PodgoricaHırvatistan28–25Macaristan
10-08-2022Verde Complex, PodgoricaPortekiz23–23Almanya

Grup M2

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İspanya3300106:916Yarı Final
2İsveç320193:944Yarı Final
3Norveç310287:96205/08 Sıralama Maçları
4Danimarka300388:93005/08 Sıralama Maçları
09-08-2022S.C. Morača, PodgoricaDanimarka29–32İsveç
09-08-2022S.C. Morača, PodgoricaNorveç30–37İspanya
10-08-2022S.C. Morača, Podgoricaİsveç28–25Norveç
10-08-2022S.C. Morača, Podgoricaİspanya29–28Danimarka

Final Aşaması

13/16 Sıralama Maçları

12-08-202213/16 Yarı FinalS.C. Morača, PodgoricaPolonya30–33Sırbistan
12-08-202213/16 Yarı FinalS.C. Morača, PodgoricaFransa39–27İtalya
13-08-202215/16 MaçıS.C. Morača, PodgoricaPolonya39–34İtalya
13-08-202213/14 MaçıS.C. Morača, PodgoricaSırbistan28–24Fransa

09/12 Sıralama Maçları

12-08-202209/12 Yarı FinalS.C. Morača, Podgoricaİzlanda30–29Slovenya
12-08-202209/12 Yarı FinalS.C. Morača, PodgoricaFaroe Adaları30–24Karadağ
13-08-202211/12 MaçıS.C. Morača, PodgoricaSlovenya28–26Karadağ
13-08-202209/10 MaçıS.C. Morača, Podgoricaİzlanda27–29Faroe Adaları

05/08 Sıralama Maçları

12-08-202205/08 Yarı FinalVerde Complex, PodgoricaPortekiz32–33Danimarka
12-08-202205/08 Yarı FinalVerde Complex, PodgoricaNorveç26–29Hırvatistan
13-08-202207/08 MaçıVerde Complex, PodgoricaPortekiz30–35Norveç
13-08-202205/06 MaçıVerde Complex, PodgoricaDanimarka26–28Hırvatistan

Yarı Final

12-08-2022Verde Complex, PodgoricaMacaristan30–33İsveç
12-08-2022Verde Complex, Podgoricaİspanya32–29Almanya

03/04 Maçı

14-08-2022Verde Complex, PodgoricaMacaristan22–29Almanya

Yarı Final

14-08-2022Verde Complex, Podgoricaİsveç32–34İspanya

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1İspanya2023 Genç Erkekler (Youth) Dünya Hentbol Şampiyonası
2İsveç2023 Genç Erkekler (Youth) Dünya Hentbol Şampiyonası
3Almanya2023 Genç Erkekler (Youth) Dünya Hentbol Şampiyonası
4Macaristan2023 Genç Erkekler (Youth) Dünya Hentbol Şampiyonası
5Hırvatistan2023 Genç Erkekler (Youth) Dünya Hentbol Şampiyonası
6Danimarka2023 Genç Erkekler (Youth) Dünya Hentbol Şampiyonası
7Norveç2023 Genç Erkekler (Youth) Dünya Hentbol Şampiyonası
8Portekiz2023 Genç Erkekler (Youth) Dünya Hentbol Şampiyonası
9Faroe Adaları2023 Genç Erkekler (Youth) Dünya Hentbol Şampiyonası
10İzlanda2023 Genç Erkekler (Youth) Dünya Hentbol Şampiyonası
11Slovenya2023 Genç Erkekler (Youth) Dünya Hentbol Şampiyonası
12Karadağ2023 Genç Erkekler (Youth) Dünya Hentbol Şampiyonası
13Sırbistan
14Fransa
15Polonya
16İtalya
İspanya (2. şampiyonluğu)
Xavier González Unciti, Djordje Cikusa Jelicic, Duran Pol Quiroga, Oliveras Ferran Castillo, Jokin Aja Garate, Oskar Grau Ibanez, Pablo Herrero, Ezeguiel Conde Alcaraz, Ian Barrufet Torrebejano, Jorge Barroso Espinosa, Alvaro Perez Mendez, Pablo Guijarro Moreno, Josu Arzoz Azorfa, Alejandro Pisonero Cartujo
Baş Antrenör : Javier Fernandez Lopez

Turnuva Ödülleri

ÖdülOyuncu (Takımı)
Most Valuable PlayerÓli Mittún (Faroe Adaları)
En İyi Defans OyuncusuPelle Segertoft (İsveç)
Gol KralıÓli Mittún (Faroe Adaları) 80 Gol

All-Star Team

PozisyonOyuncu (Takımı)
KaleciDiogo Rêma Marques (Portekiz)
Right wingXavier González Unciti (İspanya)
Right backDjordje Cikusa Jelicic (İspanya)
Centre backAxel Månsson (İsveç)
Left backKristóf Csörgő (Macaristan)
Left wingDavid Móré (Almanya)
PivotLars Eirik Larsen (Norveç)
20212024

Avrupa U-18 Erkekler Hentbol Şampiyonası