2022 Avrupa Kadınlar U-17 Avrupa Şampiyonası Elemeleri

2022 UEFA 17 Yaş Altı Kadınlar Şampiyonası eleme müsabakası, 2022 UEFA 17 Yaş Altı Kadınlar Şampiyonası final turnuvasında otomatik olarak ev sahibi Bosna-Hersek'e katılan yedi takımı belirleyecek olan 17 yaş altı kadınlar futbol müsabakasıdır.

Ev sahibi Bosna-Hersek de dahil olmak üzere 49 takım eleme yarışmasına katıldı. 1 Ocak 2005 ve sonrasında doğan oyuncular katılabilir.

1. Eleme Turu

A Ligi

A1 Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İrlanda Cumhuriyeti33008-29A Ligi 2. Eleme Turu
2Norveç320110-36A Ligi 2. Eleme Turu
3Macaristan31023-73A Ligi 2. Eleme Turu
4Bulgaristan30030-90B Ligi 2. Eleme Turu
A2 Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
13A Ligi 2. Eleme Turu
23A Ligi 2. Eleme Turu
33A Ligi 2. Eleme Turu
43B Ligi 2. Eleme Turu
A3Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
13A Ligi 2. Eleme Turu
23A Ligi 2. Eleme Turu
33A Ligi 2. Eleme Turu
43B Ligi 2. Eleme Turu
A4 Grubu / Portekiz
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Almanya2207-16A Ligi 2. Eleme Turu
2Portekiz21017-33A Ligi 2. Eleme Turu
3Finlandiya21014-63A Ligi 2. Eleme Turu
4Bosna Hersek20020-80B Ligi 2. Eleme Turu
08-11-2021Albufeira Municipal Stadium, AlbufeiraPortekiz6-0
Inês Simas, Leonete Correia, Maria Ferreira, Lara Nogueira Martins, Cristiana Martins, Ana Ferreira,
Finlandiya
08-11-2021Estádio Algarve, Faro/LouléAlmanya4-0
Annaleen Böhler, Marie Steiner, Alara Sehitler (2)
Bosna Hersek
11-11-2021Albufeira Municipal Stadium, AlbufeiraAlmanya3-1
Loreen Bender (2), Paulina Platner / Ines Simas
Portekiz
11-11-2021Estádio Algarve, Faro/LouléFinlandiya4-0
Julia Schalin, Elli Seiro, Jutta Angeria, Lilli Halttunen
Bosna Hersek
14-11-2021Albufeira Municipal Stadium, AlbufeiraFinlandiyaAlmanya
14-11-2021Estádio Algarve, Faro/LouléBosna HersekPortekiz
A5 Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
13A Ligi 2. Eleme Turu
23A Ligi 2. Eleme Turu
33A Ligi 2. Eleme Turu
43B Ligi 2. Eleme Turu
A6 Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
13A Ligi 2. Eleme Turu
23A Ligi 2. Eleme Turu
33A Ligi 2. Eleme Turu
43B Ligi 2. Eleme Turu
A7 Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
13A Ligi 2. Eleme Turu
23A Ligi 2. Eleme Turu
33A Ligi 2. Eleme Turu
43B Ligi 2. Eleme Turu

B Ligi

B1 Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
13A Ligi 2. Eleme Turu
23A Ligi 2. Eleme Turu Olası Yükselme
33B Ligi 2. Eleme Turu
43B Ligi 2. Eleme Turu
B2 Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
13A Ligi 2. Eleme Turu
23A Ligi 2. Eleme Turu Olası Yükselme
33B Ligi 2. Eleme Turu
43B Ligi 2. Eleme Turu
B3 Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
13A Ligi 2. Eleme Turu
23A Ligi 2. Eleme Turu Olası Yükselme
33B Ligi 2. Eleme Turu
43B Ligi 2. Eleme Turu
B4 Grubu / Slovakya
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İsrail11005-13A Ligi 2. Eleme Turu
2Slovakya11003-03A Ligi 2. Eleme Turu Olası Yükselme
3Faroe Adaları20021-50B Ligi 2. Eleme Turu
08-11-2021NTC Poprad, Poprad, SlovakyaSlovakya3-0
Zuzana Nina Nárožná, Darina Hrúziková, Linda Hlavinková
Faroe Adaları
11-11-2021NTC Poprad, Poprad, SlovakyaFaroe Adaları1-2
rida Magnusardottir Jakobsen / Orian Biru, Sapir Elbaz, Eva Sribnenko, Zohar Gat, Eva Sribnenko
İsrail
14-11-2021NTC Poprad, Poprad, SlovakyaİsrailSlovakya
B5 Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
13A Ligi 2. Eleme Turu
23A Ligi 2. Eleme Turu Olası Yükselme
33B Ligi 2. Eleme Turu
43B Ligi 2. Eleme Turu
B6 Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
13A Ligi 2. Eleme Turu
23A Ligi 2. Eleme Turu Olası Yükselme
33B Ligi 2. Eleme Turu
43B Ligi 2. Eleme Turu

A Ligi 2. Eleme Turu Olası Yükselme

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Belarus21103-14A Ligi 2. Eleme Turu
2Estonya21015-13
3Türkiye20204-42
4Litvanya20112-41
5Azerbaycan20114-91
6B4 Grubu İkincisi20000-00

2. Eleme Turu

A Ligi

A1 Grubu / İrlanda
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Finlandiya32107-272022 Avrupa Kadınlar U-17 Şampiyonası Finalleri
2İzlanda32106-27
3İrlanda Cumhuriyeti30123-71
4Slovakya30121-61B Ligi Küme Düştü
23-03-2022UCD Bowl, DublinFinlandiya1-1
Elli Seiro / Katla Tryggvadóttir
İzlanda
23-03-2022Tallaght Stadium, Dublinİrlanda Cumhuriyeti1-1
Michaela Lawrence / Aneta Surová
Slovakya
26-03-2022Richmond Park, Dublinİzlanda1-0
Ísabella Tryggvadóttir
Slovakya
26-03-2022Tallaght Stadium, Dublinİrlanda Cumhuriyeti1-2
Abbie Larkin / Elli Mäkipelkola, Kate Thompson (k.k.)
Finlandiya
29-03-2022UCD Bowl, DublinSlovakya0-4
Milja Kiviranta, Lotta Kalske, Ilona Walta, Ida Heikkinen
Finlandiya
29-03-2022Tallaght Stadium, Dublinİzlanda4-1
Eyrún Hjartardóttir, Emelía Óskarsdóttir, Hrafnhildur Halldórsdóttir (2) / Abbie Larkin
İrlanda Cumhuriyeti
A2 Grubu / Macaristan
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İspanya22008-062022 Avrupa Kadınlar U-17 Şampiyonası Finalleri
2Macaristan21013-63
3Çek Cumhuriyeti20020-50
4Ukrayna00000-00çekildi.
07-04-2022Globall Football Park, TelkiİspanyaUkrayna
07-04-2022Globall Football Park, TelkiMacaristan3-0
Lili Nagy, Napsugár Sinka, Fanni Kern
Çek Cumhuriyeti
10-04-2022Globall Football Park, TelkiÇek CumhuriyetiUkrayna
10-04-2022Globall Football Park, Telkiİspanya6-0
Carla Camacho, Lucía Corrales, Sandra Villafañe, Magalí Capdevila (3)
Macaristan
13-04-2022Globall Football Park, TelkiÇek Cumhuriyeti0-2
Carla Camacho, Judit Pujols
İspanya
13-04-2022Pancho Aréna, FelcsútUkraynaMacaristan
A3 Grubu / Norveç
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Norveç320116-362022 Avrupa Kadınlar U-17 Şampiyonası Finalleri
2Sırbistan320112-46
3İsveç32017-46
4Romanya30031-250B Ligi Küme Düştü
23-03-2022Sandnes Stadion, Sandnesİsveç5-1
Line Wessman (2), Tuva Skoog (2), Erica Persson Welin / Denysa Pinzariu
Romanya
23-03-2022Viking Stadion, StavangerSırbistan3-2
Monja Josić, Sara Stokić, Andjela Marković / Signe Gaupset, Cille Nilsen
Norveç
26-03-2022Viking Stadion, Stavangerİsveç2-1
Tuva Skoog, Victoria Svanström / Sara Stokić
Sırbistan
26-03-2022Sandnes Stadion, SandnesNorveç12-0
Signe Gaupset (4), Cille Nilsen, Mina Folland (3), Anna Lervik, Amalie Taraldsen, Linneah Rasmussen, Ingrid Rame
Romanya
29-03-2022Sandnes Stadion, SandnesNorveç2-0
Signe Gaupset, Mawa Sesay
İsveç
29-03-2022Viking Stadion, StavangerRomanya0-8
Sara Stokić (2), Nina Matejić (2), Milica Stojić, Andjela Marković (2), Milica Vesić
Sırbistan
A4 Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Danimarka11001-032022 Avrupa Kadınlar U-17 Şampiyonası Finalleri
2Yunanistan10010-10
3Belarusİhraç edildi
4Rusyaİhraç edildi, B Ligi Küme Düştü
16-03-2022Helsingor Sradion, Helsingor, DanimarkaDanimarka1-0
Emilia Asgeirsdottir
Yunanistan
A5 Grubu / Kosova
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Almanya33009-392022 Avrupa Kadınlar U-17 Şampiyonası Finalleri
2Avusturya320112-36
3Slovenya31024-73
4Kosova30031-130B Ligi Küme Düştü
23-03-2022Fadil Vokrri Stadium, PristinaAlmanya4-0
Jella Veit, Marie Steiner (2), Paulina Platner
Kosova
23-03-2022Zahir Pajaziti Stadium, PodujevoSlovenya0-4
Valentina Mädl (3), Nicole Ojukwu
Avusturya
26-03-2022Zahir Pajaziti Stadium, PodujevoAlmanya2-1
Jella Veit, Mathilde Janzen / Katjusa Kern
Slovenya
26-03-2022Fadil Vokrri Stadium, PristinaAvusturya6-0
Valentina Mädl (3), Linda Natter, Greta Spinn, Isabel Aistleitner
Kosova
29-03-2022Fadil Vokrri Stadium, PristinaAvusturya2-3
Nicole Ojukwu, Valentina Mädl / Maria Steiner, Lily Reimoller, Alara Sehitler
Almanya
29-03-2022Zahir Pajaziti Stadium, PodujevoKosova1-3
Rreze Gashi / Tija Karic, Masa Osojnik, Zara Kramzar
Slovenya
A6 Grubu / Polonya
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Fransa330013-292022 Avrupa Kadınlar U-17 Şampiyonası Finalleri
2İngiltere320110-26
3Polonya31026-73
4Hırvatistan30030-180B Ligi Küme Düştü
23-03-202Stadion Miejski, Niepołomiceİngiltere1-2
Keira Barry / Julie Swierot, Shana Chossenotte
Fransa
23-03-2022Stadion RKS Garbarnia, KrakówPolonya5-0
Emilia Szymczak (2), Zuzanna Grzywińska, Oliwia Bałdyga, Julia Piętakiewicz
Hırvatistan
26-03-2022Stadion Miejski, NiepołomiceFransa5-0
Fanny Rossi, Juliette Mossard, Imane Touriss (2), Melina Mendy
Hırvatistan
26-03-2022Stadion RKS Garbarnia, KrakówPolonya0-1
Ava Baker
İngiltere
29-03-2022Stadion Miejski, NiepołomiceFransa6-1
Julie Swierot (2), Shana Chossenotte, Fanny Rossi, Alice Marques, Tara Elimbi Gilbert / Alice Marques (k.k.)
Polonya
29-03-2022Stadion RKS Garbarnia, KrakówHırvatistan0-8
Alexia Potter (2), Madison Earl, Evie Rabjohn, Michelle Agyemang (2), Jemima Dahou, Brooke Aspin
İngiltere
A7 Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Hollanda330017-162022 Avrupa Kadınlar U-17 Şampiyonası Finalleri
2Portekiz320110-56
3İtalya310213-50
4Karadağ30031-300B Ligi Küme Düştü
16-03-2022Hollanda11-0
Kealyn Manou Sigrid Thomas (2), Danigue Tolhoek, Hanna Grietje Huizenga (4), Fieke Elisabeth Kroese (4)
Karadağ
16-03-2022İtalya1-2
Giulia Dragoni / Mafalda Mariano, Ins Simas
Portekiz
19-03-2022Hollanda3-1
Hanna Grietje Huizenga (2), Fieke Elisabeth Kroese / Erin Maria Cesarini
İtalya
19-03-2022Portekiz8-1
Ins Simas (3), Pinto De Almeida, Lara Martins (2), Afilhado Gago, Ana Ferreira / Larisa Durkovic
Karadağ
22-03-2022Portekiz0-3
Fieke Elisabeth Kroese, Djoeke De Ridder (2)
Hollanda
22-03-2022İtalya0-11
Anastasija Bulić (k.k.), Erin Cesarini (2), Angela Congia, Veronica Bernardi (2), Eva Schatzer, Giulia Dragoni, Giorgia Berveglieri, Monica Renzotti, Alessia Marchetti
Karadağ

B Ligi

B1 Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Kuzey İrlanda33007-19A Ligine Yükseldi
2İsrail32017-36
3Lüksemburg30122-71
4Faroe Adaları30120-51
B2 Grubu
10-03-2022Shefayim National Team Complex, İsrailKuzey İrlanda2-1
Mikayla Wildgoose, Aimee Kerr / Rachel Kirps
Lüksemburg
10-03-2022Shefayim National Team Complex, İsrailFaroe Adaları0-2
Alemken Fenta, Eva Sribnenko
İsrail
13-03-2022Shefayim National Team Complex, İsrailKuzey İrlanda3-0
Sophie Gargan, Mikayla Wildgoose, Emily Reid
Faroe Adaları
13-03-2022Shefayim National Team Complex, İsrailİsrail5-1
Zohar Gat, Michaelit Workou, Eva Sribnenko, Orian Biru, Shira Peretz / Lena Alves
Lüksemburg
16-03-2022Shefayim National Team Complex, İsrailİsrail0-2
Rachel McIntyre, Sarah Te-weedie
Kuzey İrlanda
16-03-2022Shefayim National Team Complex, İsrailFaroe Adaları0-0Lüksemburg
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Türkiye22008-16A Ligine Yükseldi
2Letonya21013-53
3Ermenistan20020-60
4Gallerçekildi.
15-03-2022Armavir City Stadium, Armavir, ErmenistanErmenistan0-4
Mine Yıldız (2), Julia Oğuz, Zelal Boran
Türkiye
18-03-2022Armavir City Stadium, Armavir, ErmenistanTürkiye5-1
Mine Yıldız (4), Dilara Sürül / Santa Sanija Vuskane
Letonya
21-03-2022Armavir City Stadium, Armavir, ErmenistanLetonya2-0
Sanija Vuskane (2)
Ermenistan
B3 Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İskoçya330021-09A Ligine Yükseldi
2Arnavutluk32015-86
3Azerbaycan31025-133
4Kuzey Makedonya30030-100
08-03-2022Elbasan Arena, Arnavutlukİskoçya9-0
Jodi McLeary (2), Kayla Jardine, Mya Bates, Rebecca Taylor, Mia McAuley, Jovana Pavlovska (k.k.), Laura Berry, Rosie Livingstone
Kuzey Makedonya
08-03-2022Elbasan Arena, ArnavutlukArnavutluk1-0
Klaudia Borci
Azerbaycan
11-03-2022Elbasan Arena, ArnavutlukAzerbaycan0-3
Anastasia Ilievska, Mihaela Nastovska, Slagjana Gjorgjieva
Kuzey Makedonya
11-03-2022Elbasan Arena, Arnavutlukİskoçya6-0
Laura Berry (4), Jodi McLeary, Emma Watson
Arnavutluk
14-03-2022Elbasan Arena, ArnavutlukAzerbaycan0-6
Tiree Burchill, Georgia Gray, Jodi McLeary (2), Mia Mcauley, Laura Berry
İskoçya
14-03-2022Elbasan Arena, ArnavutlukKuzey Makedonya2-4
Jovana Pavlovska, Vesa Sela / Rosela Vasa, Anversa Muca (2), Arlinda Kodra
Arnavutluk
B4 Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Estonya32009-56A Ligine Yükseldi
2Bulgaristan31014-43
3Gürcistan30022-60
16-03-2022Bulgaristan3-4
Polina Demirova, Wiktoria Cwetkowa, Viktoria Genova / Mia-Lisette Sarapik, Vanessa Grutop (2), Kaili Lilles
Estonya
19-03-2022Estonya5-2
Jaanika Volkov, Aleksandra Orlova (3), Katrin Valba / Nino Bukhrikidze, Tinatin Ambalia
Gürcistan
22-03-2022Gürcistan0-1
Wiktoria Cwetkowa
Bulgaristan
B5 Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İsviçre220015-06A Ligine Yükseldi
2Litvanya21017-53
3Kazakistan20022-190
23-03-2022LFF Stadium, VilniusLitvanya0-3
Leila Wandeler (2), Eriona Elezi
İsviçre
26-03-2022LFF Stadium, Vilniusİsviçre12-0
Leila Wandeler, Naomi Luyet (4), Iman Beney (4), Monika Ibishaj, Leela Egli (2)
Kazakistan
29-03-2022LFF Stadium, VilniusKazakistan2-7
Anel Maksat (2) / Ema Kriaučiūnaitė (3), Agnieška Kazarina, Anelya Mamyrova (k.k.), Viltė Švarcaitė (2)
Litvanya
B6 Grubu
SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Belçika22009-16A Ligine Yükseldi
2Bosna Hersek21016-23
3Moldova20020-120
14-03-2022Pecara Stadyum, Siroki Brijeg / Bosna HersekBosna Hersek1-2
Edina Avdic / Thirsa De Meester, Anouck Bergen
Belçika
17-03-2022Pecara Stadyum, Siroki Brijeg / Bosna HersekBelçika7-0
Veronigue Zang Bikoula, Nadege Francois (2), Thirsa De Meester (2), Emilie Bernard, Anouck Bergen
Moldova
20-03-2022Pecara Stadyum, Siroki Brijeg / Bosna HersekMoldova0-5
Tasneem Dizdarević, Sejla Dedić (2), Janica Filipović, Helena Gavrilović
Bosna Hersek

A Ligi Olası Yükselme Puan Durumu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Bosna Hersek21016-23A Ligine yükseldi
2Litvanya21017-53
3İsrail21015-33
4Bulgaristan21014-43
5Letonya21013-53
6Arnavutluk21014-83