2022 Avrupa Halter Şampiyonası

2022 Avrupa Halter Şampiyonası'nın 28 Mayıs - 5 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında Arnavutluk'un Tiran kentinde düzenlenmesi planlanıyor. Etkinliğin başlangıçta Bulgaristan'ın Sofya kentinde yapılması planlanıyordu, ancak bu bir anlaşmazlıktan sonra değişti.

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltın
Madalya
Gümüş
Madalya
Bronz
Madalya
Toplam
1Bulgaristan5128
2Ukrayna2417
3Türkiye
Ermenistan
2327
5İtalya2103
6Fransa2024
7Gürcistan1326
8Norveç1012
9Arnavutluk
Büyük Britanya
İsveç
1001
12İspanya0235
13Almanya0202
14Letonya0101
15Polonya0022
16Avusturya
Belçika

Sırbistan
0011
Toplam (18 ülke)55515

Erkekler Yarışma Sonuçları

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
– 55 kgKoparmaJosué Brachi (İspanya)Goderdzi Berdelidze (Gürcistan)Angel Rusev (Bulgaristan)
SilkmeAngel Rusev (Bulgaristan)Josué Brachi (İspanya)Dmytro Voronovskyi (Ukrayna)
ToplamAngel Rusev (Bulgaristan)Josué Brachi (İspanya)Dmytro Voronovskyi (Ukrayna)
– 61 kgKoparmaIvan Dimov (Bulgaristan)Simon Brandhuber (Almanya)Ferdi Hardal (Türkiye)
SilkmeGabriel Marinov (Bulgaristan)Gabriel Marinov (Bulgaristan)Simon Brandhuber (Almanya)
ToplamIvan Dimov (Bulgaristan)Simon Brandhuber (Almanya)Gabriel Marinov (Bulgaristan)
– 67 kgKoparmaShota Mishvelidze (Gürcistan)Valentin Genchev (Bulgaristan)Acorán Hernández (İspanya)
SilkmeValentin Genchev (Bulgaristan)Yusuf Fehmi Genç (Türkiye)Shota Mishvelidze (Gürcistan)
ToplamValentin Genchev (Bulgaristan)Shota Mishvelidze (Gürcistan)Acorán Hernández (İspanya)
– 73 kgKoparmaErkand Qerimaj (Arnavutluk)Kakhi Asanidze (Gürcistan)Muhammed Furkan Özbek (Türkiye)
SilkmeMuhammed Furkan Özbek (Türkiye)Piotr Kudłaszyk (Polonya)Kakhi Asanidze (Gürcistan)
ToplamMuhammed Furkan Özbek (Türkiye)Kakhi Asanidze (Gürcistan)Piotr Kudłaszyk (Polonya)
– 81 kgKoparmaAndrés Mata (İspanya)Rafik Harutyunyan (Ermenistan)Bozhidar Andreev (Bulgaristan)
SilkmeRafik Harutyunyan (Ermenistan)Bozhidar Andreev (Bulgaristan)Andrés Mata (İspanya)
ToplamRafik Harutyunyan (Ermenistan)Andrés Mata (İspanya)Bozhidar Andreev (Bulgaristan)
– 89 kgKoparmaAntonino Pizzolato (İtalya)Andranik Karapetyan (Ermenistan)Karlos Nasar (Bulgaristan)
SilkmeAntonino Pizzolato (İtalya)Karlos Nasar (Bulgaristan)Giuseppe Cristiano Ficco (İtalya)
ToplamAntonino Pizzolato (İtalya)Karlos Nasar (Bulgaristan)Revaz Davitadze (Gürcistan)
– 96 kgKoparmaDavit Hovhannisyan (Ermenistan)Ara Aghanyan (Ermenistan)Tudor Bratu (Moldova)
SilkmeRomain Imadouchène (Fransa)Maksym Dombrovskyi (Ukrayna)Davit Hovhannisyan (Ermenistan)
ToplamDavit Hovhannisyan (Ermenistan)Ara Aghanyan (Ermenistan)Romain Imadouchène (Fransa)
– 102 kgKoparmaDavid Fischerov (Bulgaristan)Marcos Ruiz (İspanya)Samvel Gasparyan (Ermenistan)
SilkmeDavid Fischerov (Bulgaristan)Samvel Gasparyan (Ermenistan)Marcos Ruiz (İspanya)
ToplamDavid Fischerov (Bulgaristan)Samvel Gasparyan (Ermenistan)Marcos Ruiz (İspanya)
– 109 kgKoparmaHristo Hristov (Bulgaristan)Giorgi Chkheidze (Gürcistan)Sargis Martirosjan (Avusturya)
SilkmeHristo Hristov (Bulgaristan)Giorgi Chkheidze (Gürcistan)Onur Demirci (Türkiye)
ToplamHristo Hristov (Bulgaristan)Giorgi Chkheidze (Gürcistan)Arsen Martirosyan (Ermenistan)
+ 109 kgKoparmaLasha Talakhadze (Gürcistan)Varazdat Lalayan (Ermenistan)Gor Minasyan (Ermenistan)
SilkmeLasha Talakhadze (Gürcistan)Varazdat Lalayan (Ermenistan)Gor Minasyan (Ermenistan)
ToplamLasha Talakhadze (Gürcistan)Varazdat Lalayan (Ermenistan)Gor Minasyan (Ermenistan)

Kadınlar Yarışma Sonuçları

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
– 45 kgKoparmaŞaziye Erdoğan (Türkiye)Teodora-Luminița Hîncu (Moldova)Radmila Zagorac (Sırbistan)
SilkmeŞaziye Erdoğan (Türkiye)Cansu Bektaş (Türkiye)Radmila Zagorac (Sırbistan)
ToplamŞaziye Erdoğan (Türkiye)Cansu Bektaş (Türkiye)Radmila Zagorac (Sırbistan)
– 49 kgKoparmaAnhelina Lomachynska (Ukrayna)Giulia Imperio (İtalya)María Giménez-Guervós (İspanya)
SilkmeGiulia Imperio (İtalya)María Giménez-Guervós (İspanya)Anhelina Lomachynska (Ukrayna)
ToplamGiulia Imperio (İtalya)Anhelina Lomachynska (Ukrayna)María Giménez-Guervós (İspanya)
– 55 kgKoparmaEvagjelia Vali (Arnavutluk)Kamila Konotop (Ukrayna)Nina Sterckx (Belçika)
SilkmeKamila Konotop (Ukrayna)Evagjelia Vali (Arnavutluk)Nina Sterckx (Belçika)
ToplamEvagjelia Vali (Arnavutluk)Kamila Konotop (Ukrayna)Nina Sterckx (Belçika)
– 59 kgKoparmaLucrezia Magistris (İtalya)Dora Tchakounte (Fransa)Sofia Georgopoulou (Yunanistan)
SilkmeIne Andersson (Norveç)Dora Tchakounte (Fransa)Lucrezia Magistris (İtalya)
ToplamDora Tchakounte (Fransa)Lucrezia Magistris (İtalya)Ine Andersson (Norveç)
– 64 kgKoparmaMariia Hanhur (Ukrayna)Nuray Güngör (Türkiye)Daniela Gherman (İsveç)
SilkmeNuray Güngör (Türkiye)Berfin Altun (Türkiye)Mariia Hanhur (Ukrayna)
ToplamMariia Hanhur (Ukrayna)Nuray Güngör (Türkiye)Vicky Graillot (Fransa)
– 71 kgKoparmaLisa Schweizer (Almanya)Monika Marach (Polonya)Aysel Özkan (Türkiye)
SilkmePatricia Strenius (İsveç)Line Ravn Gude (Danimarka)Lisa Schweizer (Almanya)
ToplamPatricia Strenius (İsveç)Lisa Schweizer (Almanya)Monika Marach (Polonya)
– 76 kgKoparmaMarie Fegue (Fransa)Maria Kireva (Bulgaristan)Tatev Hakobyan (Ermenistan)
SilkmeMarie Fegue (Fransa)Maria Kireva (Bulgaristan)Dilara Uçan (Türkiye)
ToplamMarie Fegue (Fransa)Maria Kireva (Bulgaristan)Dilara Uçan (Türkiye)
– 81 kgKoparmaIryna Dekha (Ukrayna)Alina Marushchak (Ukrayna)Nina Schroth (Almanya)
SilkmeIryna Dekha (Ukrayna)Dilara Niran (Türkiye)Alina Marushchak (Ukrayna)
ToplamIryna Dekha (Ukrayna)Alina Marushchak (Ukrayna)Dilara Niran (Türkiye)
– 87 kgKoparmaSolfrid Koanda (Norveç)Anastasiia Manievska (Ukrayna)Anastasiia Hotfrid (Gürcistan)
SilkmeSolfrid Koanda (Norveç)Anastasiia Manievska (Ukrayna)Anastasiia Hotfrid (Gürcistan)
ToplamSolfrid Koanda (Norveç)Anastasiia Manievska (Ukrayna)Anastasiia Hotfrid (Gürcistan)
+ 87 kgKoparmaEmily Campbell (Büyük Britanya)Melike Günal (Türkiye)Sarah Fischer (Avusturya)
SilkmeEmily Campbell (Büyük Britanya)Melike Günal (Türkiye)Sarah Fischer (Avusturya)
ToplamEmily Campbell (Büyük Britanya)Melike Günal (Türkiye)Sarah Fischer (Avusturya)

Takım Sıralaması

Erkekler

SıraÜlkePuan
1Bulgaristan746
2Ermenistan667
3Gürcistan647
4Çek Cumhuriyeti535
5Polonya378
6Türkiye370
7Ukrayna344
8Büyük Britanya339
9İspanya330

Kadınlar

SıraÜlkePuan
1Türkiye690
2Ukrayna686
3Büyük Britanya381
4Norveç379
5Danimarka363
6İspanya356
7Fransa315
8Moldova283
9Hollanda267
20212023

Avrupa Halter Şampiyonası