2022 Avrupa Güreş Şampiyonası

2022 Avrupa Güreş Şampiyonası 28 Mart - 3 Nisan 2022 tarihleri ​​arasında Macaristan'ın Budapeşte kentinde yapıldı.

Belaruslu ve Rus güreşçiler, 2022'de Rusya'nın Ukrayna'yı işgali nedeniyle verilen men yasağı sonrasında turnuvada yer almadılar.
2022 Avrupa Güreş Şampiyonası
Ev Sahibi Şehir, Ülke Budapeşte, Macaristan
Tarih 28 Mart – 3 Nisan 2022

Yarışma Takvimi

Tarih Zaman Etkinlik
28 Mart 11.30-15.00 Eleme turları FS – 57,65,70,79,97 kg
17.15-17.45 Açılış Seronomisi
18:00-19.30 Yarı Final : FS – 57,65,70,79,97 kg
29 Mart 11.30-14.30 Eleme turları: FS – 61,74,86,92,125 kg; Repechage: FS – 57,65,70,79,97 kg
16.45-17.45 Yarı Final : FS – 61,74,86,92,125 kg
18.00-21.00 Final: FS – 57,65,70,79,97 kg
30 Mart 11.30-14.00 Eleme turları: WW – 50,55,59,68,76 kg; Repechage: FS – 61,74,86,92,125 kg
16.45-17.45 Yarı Final : WW – 50,55,59,68,76 kg
18.00-21.00 Final: FS – 61,74,86,92,125 kg
31 Mart 11.30-14.00 Eleme turları: WW – 53,57,62,65,72 kg; Repechage: WW – 50,55,59,68,76 kg
16.45-17.45 Yarı Final : WW – 53,57,62,65,72 kg
18.00-21.00 Final: WW – 50,55,59,68,76 kg
1 Nisan 11.30-14.00 Eleme turları: GR – 55,63,77,87,130 kg; Repechage: WW – 53,57,62,65,72 kg
16.45-17.45 Yarı Final : GR – 55,63,77,87,130 kg
18.00-21.00 Final: WW – 53,57,62,65,72 kg
2 Nisan 11.30-14.00 Eleme turları: GR – 60,67,72,82,97 kg; Repechage: GR – 55,63,77,87,130 kg
16.45-17.45 Yarı Final : GR – 60,67,72,82,97 kg
18.00-21.00 Final: GR – 55,63,77,87,130 kg
3 Nisan 15.00-16.45 Repechage: GR – 60,67,72,82,97 kg
17.00-20.00 Final: GR – 60,67,72,82,97 kg
21.00 Final ziyafeti

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1Türkiye73717
2Azerbaycan36716
3Gürcistan24511
4Bulgaristan24410
5Macaristan2259
6Ermenistan
Ukrayna
2147
8Moldova2035
9Almanya
Romanya
1124
11Yunanistan1102
12Slovakya1012
13Danimarka
İsveç
Kuzey Makedonya
San Marino
1001
17İtalya0213
18Polonya0189
19Finlandiya
Fransa
0112
21Estonya0101
22Arnavutluk
Avusturya
Sırbistan
0011
Toplam (24 ülke)303058118

Takım Sıralaması

Sıra Erkekler Serbest Erkekler Greco-Roman Kadınlar Serbesr
Takım Puan Takım Puan Takım Puan
1 Azerbaycan 159 Azerbaycan 165 Türkiye 140
2 Türkiye 141 Türkiye 150 Ukrayna 135
3 Gürcistan 133 Gürcistan 114 Bulgaristan 110
4 Ermenistan 88 Macaristan 97 Almanya 101
5 Polonya 84 Ermenistan 88 Polonya 96
6 Macaristan 82 Bulgaristan 84 Romanya 89
7 Bulgaristan 70 Ukrayna 52 Moldova 86
8 Kuzey Makedonya 47 Romanya 40 Macaristan 62
9 Slovakya 44 Finlandiya 37 İtalya 49
10 Moldova 43 Sırbistan 37 İsveç 43
11 Almanya 28     Azerbaycan 42
12 San Marino 27     Fransa 41
13 Yunanistan 25     Estonya 30
14 Romanya 24     Yunanistan 20
15 Arnavutluk 23     İspanya 12
16 İtalya 20     Çek Cumhuriyeti 10
16 Letonta 20     Sırbistan 10
18 Fransa 12     Litvanya 10
18 İsrail 12     Avusturya 8
20 Estonya 4     Finlandiya 4
20 Litvanya 4        
20 Sırbistan 4        
23 Malta 2        
23 İsviçre 2        

 

Yarışma Sonuçları

Erkekler Serbest Stil

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
57 kg.Vladimir Egorov (Makedonya)Aliabbas Rzazade (Azerbaycan)Manvel Khndzrtsyan (Ermenistan)
Beka Bujiashvili (Gürcistan)
61 kg.Arsen Harutyunyan (Ermenistan)Süleyman Atlı (Türkiye)Eduard Grigorev (Polonya)
Georgi Vangelov (Bulgaristan)
65 kg.Iszmail Muszukajev (Macaristan)Haji Aliyev (Azerbaycan)Münir Recep Aktaş (Türkiye)
Islam Dudaev (Arnavutluk)
70 kg.Zurabi Iakobishvili (Gürcistan)Arman Andreasyan (Ermenistan)Ramazan Ramazanov (Bulgaristan)
Nicolai Grahmez (Moldova)
74 kg.Tajmuraz Salkazanov (Slovakya)Frank Chamizo (İtalya)Turan Bayramov (Azerbaycan)
Giorgi Sulava (Gürcistan)
79 kg.Georgios Kougioumtsidis (Yunanistan)Ashraf Ashirov (Azerbaycan)Vladimeri Gamkrelidze (Gürcistan)
Muhammet Akdeniz (Türkiye)
86 kg.Myles Amine (San Marino)Abubakr Abakarov (Azerbaycan)Osman Göçen (Türkiye)
Sebastian Jezierzański (Polonya)
92 kg.Feyzullah Aktürk (Türkiye)Akhmed Bataev (Bulgaristan)Osman Nurmagomedov (Azerbaycan)
Miriani Maisuradze (Gürcistan)
97 kg.Magomedkhan Magomedov (Azerbaycan)Vladislav Baitcaev (Macaristan)Batyrbek Tsakulov (Slovakya)
Zbigniew Baranowski (Polonya)
125 kg.Taha Akgül (Türkiye)Geno Petriashvili (Gürcistan)Robert Baran (Poland)
Dániel Ligeti (Macaristan)

Erkekler Greco-Roman Stil

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
55 kg.Eldaniz Azizli (Azerbaycan)Nugzari Tsurtsumia (Gürcistan)Rudik Mkrtchyan (Ermenistan)
Emre Mutlu (Türkiye)
60 kg.Kerem Kamal (Türkiye)Edmond Nazaryan (Bulgaristan)Murad Mammadov (Azerbaycan)
Gevorg Gharibyan (Ermenistan)
63 kg.Leri Abuladze (Gürcistan)Taleh Mammadov (Azerbaycan)Oleksandr Hryshyn (Ukrayna)
Ahmet Uyar (Türkiye)
67 kg.Murat Fırat (Türkiye)István Váncza (Macaristan)Slavik Galstyan (Ermenistan)
Hasrat Jafarov (Azerbaycan)
72 kg.Róbert Fritsch (Macaristan)Shmagi Bolkvadze (Gürcistan)Ulvu Ganizade (Azerbaycan)
Ali Arsalan (Sırbistan)
77 kg.Malkhas Amoyan (Ermenistan)Yunus Emre Başar (Türkiye)Sanan Suleymanov (Azerbaycan)
Aik Mnatsakanian (Bulgaristan)
82 kg.Rafig Huseynov (Azerbaycan)Gela Bolkvadze (Gürcistan)Burhan Akbudak (Türkiye)
Tamás Lévai (Macaristan)
87 kg.Turpal Bisultanov (Danimarka)Nicu Ojog (Romanya)Islam Abbasov (Azerbaycan)
Robert Kobliashvili (Gürcistan)
97 kg.Kiril Milov (Bulgaristan)Arvi Savolainen (Finlandiya)Daniel Gastl (Avusturya)
Vladlen Kozliuk (Ukrayna)
130 kg.Rıza Kayaalp (Türkiye)Danila Sotnikov (İtalya)Konsta Mäenpää (Finlandiya)
Dáriusz Vitek (Macaristan)

Kadınlar Serbest Stil

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
50 kg.Evin Demirhan (Türkiye)Miglena Selishka (Bulgaristan)Alina Vuc (Romanya)
Anna Łukasiak (Polonya)
53 kg.Jonna Malmgren (İsveç)Maria Prevolaraki (Yunanistan)Iulia Leorda (Moldova)
Katarzyna Krawczyk (Polonya)
55 kg.Andreea Ana (Romanya)Oleksandra Khomenets (Ukrayna)Bediha Gün (Türkiye)
Mariana Drăguțan (Moldova)
57 kg.Alina Hrushyna (Ukrayna)Evelina Nikolova (Bulgaristan)Tamara Dollák (Macaristan)
Sandra Paruszewski (Almanya)
59 kg.Anastasia Nichita (Moldova)Jowita Wrzesień (Polonya)Elena Brugger (Almanya)
62 kg.Taybe Yusein (Bulgaristan)Luisa Niemesch (Almanya)Natalia Kubaty (Polonya)
Ilona Prokopevniuk (Ukrayna)
65 kg.Tetiana Rizhko (Ukrayna)Elis Manolova (Azerbaycan)Kriszta Incze (Romanya)
68 kg.Irina Rîngaci (Moldova)Pauline Lecarpentier (Fransa)Alla Belinska (Ukrayna)
Natalia Strzałka (Polonya)
72 kg.Anna Schell (Almanya)Buse Tosun (Türkiye)Kendra Dacher (Fransa)
Yuliana Yaneva (Belarus)
76 kg.Yasemin Adar (Türkiye) Epp Mäe (Estonya)Enrica Rinaldi (İtalya)
Bernadett Nagy (Macaristan)
20212023

Avrupa Şampiyonası (SerbestGreko RomanKadınlar Serbest)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.