2022 Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası

2022 Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası, 5 - 10 Temmuz 2022 tarihleri ​​arasında Romanya'nın Otopeni kentinde gerçekleştirildi. Şampiyona 14-17 yaş arası kızlar ve 15-18 yaş arası erkekler yaş aralığında gerçekleştirildi.

Genç Erkekler

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
50 m serbestDavid Popovici Romanya)Jere Hribar (Hırvatistan)Martin Kartavi (İsrail)
100 m serbestDavid Popovici Romanya)Jacob Whittle (Büyük Britanya)Nikolas Antoniou (Kıbrıs)
200 m serbestDavid Popovici Romanya)Lorenzo Galossi (İtalya)Jacob Whittle (Büyük Britanya)
400 m serbestLorenzo Galossi (İtalya)Krzysztof Chmielewski (Polonya)
Vlad Stancu (Romanya)
800 m serbestLorenzo Galossi (İtalya)Vlad Stancu (Romanya)Krzysztof Chmielewski (Polonya)
1500 m serbestVlad Stancu (Romanya)Krzysztof Chmielewski (Polonya)Emir Batur Albayrak (Türkiye)
50 m sırtüstüKsawery Masiuk (Polonya)Jonny Marshall (Büyük Britanya)Áron Székely (Macaristan)
100 m sırtüstüKsawery Masiuk (Polonya)Oleksandr Zheltyakov (Ukrayna)Jonny Marshall (Büyük Britanya)
200 m sırtüstüKsawery Masiuk (Polonya)Oleksandr Zheltyakov (Ukrayna)Filip Kosiński (Polonya
50 m kurbağalamaVolodymyr Lisovets (Ukrayna)Koen de Groot (Hollanda)Uroš Živanović (Sırbistan)
100 m kurbağalamaVolodymyr Lisovets (Ukrayna)Koen de Groot (Hollanda)Steijn Louter (Hollanda)
200 m kurbağalamaLucien Vergnes (Fransa)Luka Mladenovic (Avusturya)George Smith (Büyük Britanya)
50 m kelebekCasper Puggaard (Danimarka)Daniel Gracík (Çek Cumhuriyeti)Ethan Dumesnil (Fransa)
100 m kelebekDaniel Gracík (Çek Cumhuriyeti)Casper Puggaard (Danimarka)Ethan Dumesnil (Fransa)
200 m kelebekKrzysztof Chmielewski (Polonya)Michał Chmielewski (Polonya)Ramil Valizada (Azerbaycan)
200 m bireysel karışıkSanberk Yiğit Oktar (Türkiye)Simone Spediacci (İtalya)Michał Piela (Polonya)
400 m bireysel karışıkMichał Piela (Polonya)Zsombor Bujdosó (Macaristan)Vasileios Sofikitis (Yunanistan)
4×100 m serbest relayRomanya
David Popovici
Vlad Stancu
Ștefan Cozma
Patrick Dinu
(Büyük Britanya)
Jacob Whittle
Alexander Painter
Evan Jones
Reuben Rowbotham-Keating
İtalya
Lorenzo Galossi
Elia Codardini
Davide Passafaro
Francesco Lazzari
4×200 m serbest relayİtalya
Alessandro Ragaini
Filippo Bertoni 
Massimo Chiaroni 
Lorenzo Galossi
Türkiye
Sanberk Yiğit Oktar
Atakan Malgil 
Temiz Tolga
Batuhan Filiz
Polonya
Ksawery Masiuk
Krzysztof Matuszewski
Adam Zdybel 
Jakub Walter
4×100 m karışık bayrakBüyük Britanya
Jonny Marshall
Elliot Woodburn
Evan Jones
Jacob Whittle
Ukrayna
Oleksandr Zheltyakov 
Volodymyr Lisovets
Arsenii Kovalov
Yurii Zhovtko
Polonya
Ksawery Masiuk
Filip Urbanski 
Michal Chmielewski
Krzysztof Matuszewski

Genç Kızlar

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
50 m serbestNina Sandrine Jazy (Almanya)Bianca Costea (Romanya)Sara Curtis (İtalya)
100 m serbestNikoletta Pádár (Macaristan)Dóra Molnár (Macaristan)Roos Vanotterdijk (Belçika)
200 m serbestNikoletta Pádár (Macaristan)Giulia Vetrano (İtalya)Merve Tuncel (Türkiye)
400 m serbestMerve Tuncel (Türkiye)Giulia Vetrano (İtalya)Nikoletta Pádár (Macaristan)
800 m serbestMerve Tuncel (Türkiye)Alexa Reyna (Fransa)Giulia Vetrano (İtalya)
1500 m serbestMerve Tuncel (Türkiye)Alexa Reyna (Fransa)Julia Barth (Almanya)
50 m sırtüstüMary-Ambre Moluh (Fransa)Lora Komoróczy (Macaristan)Roos Vanotterdijk (Belçika)
100 m sırtüstüDóra Molnár (Macaristan)Roos Vanotterdijk (Belçika)Mary-Ambre Moluh (Fransa)
200 m sırtüstüDóra Molnár (Macaristan)Laura Bernat (Polonya)Evie Dilley (Büyük Britanya)
50 m kurbağalamaEneli Jefimova (Estonya)Schastine Tabor (Danimarka)Karolina Piechowicz (Polonya)
100 m kurbağalamaEneli Jefimova (Estonya)Justine Delmas (Fransa)Olivia Klint Ipsa (İsveç)
200 m kurbağalamaEneli Jefimova (Estonya)Justine Delmas (Fransa)Defne Coşkun (Türkiye)
50 m kelebekLana Pudar (Bosna Hersek)Roos Vanotterdijk (Belçika)Jana Pavalić (Hırvatistan)
100 m kelebekRoos Vanotterdijk (Belçika)Lana Pudar (Bosna Hersek)Julia Ullmann (İsviçre)
200 m kelebekLana Pudar (Bosna Hersek)Tabatha Avetand (Fransa)Anna Porcari (İtalya)
200 m bireysel karışıkLeah Schlosshan (Büyük Britanya)Lilla Minna Abraham (Macaristan)Emma Carrasco (İspanya)
400 m bireysel karışıkEmma Carrasco (İspanya)Belis Şakar (Türkiye)Vivien Jackl (Macaristan)
4×100 m serbest bayrakİtalya
Veronica Quaggio
Marina Cacciapuoti
Sara Curtis
Matilde Biagiotti
Fransa
Mary-Ambre Moluh
Emmy Preiter
Melora Trompette
Giulia Rossi-Bene
Almanya
Lisa-Marie Finger
Celina Springer
Maya Werner
Nina Sandrine Jazy
4×200 m serbest bayrakMacaristan
Lilla Abraham
Dóra Molnár
Lili Gyurinovics
Nikoletta Pádár
İtalya
Giulia Vetrano
Matilde Biagiotti
Helena Musetti
Aurora Zanin
Büyük Britanya
Hollie Widdows
Emma Croker
Ashleigh Baillie
Erin Little
4×100 m karışık bayrakFransa
Mary-Ambre Moluh
Justine Delmas
Tabatha Avetand
Giulia Rossi-Bene
Macaristan
Dóra Molnár
Dorottya Barna Bianka
Lora Komoróczy
Nikoletta Pádár
İtalya
Sara Curtis
Irene Mati
Paola Borrelli
Matilde Biagiotti

Karışık Kategori

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
4×100 m serbest bayrakMacaristan
Magda Boldizsár
Benedek Bóna
Nikoletta Pádár
Dóra Molnár
Romanya
David Popovici
Patrick Dinu
Bianca Costea
Rebecca Diaconescu
Polonya
Ksawery Masiuk
Krzysztof Matuszewski
Julia Kulik
Paulina Cierpiałowska
4×100 m karışık bayrakFransa
Mary-Ambre Moluh
Lucien Vergnes
Yohan Airaud
Giulia Rossi-Bene
Büyük Britanya
Jonny Marshall
Elliot Woodburn
Hollie Widdows
Erin Little
Ukrayna
Nika Sharafutdinova 
Volodymyr Lisovets
Arsenii Kovalov
Mariya Dyachenko
20212023

Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası