2022 Avrupa Gençler (Cadet/U-17) Güreş Şampiyonası

2022 Avrupa Harbiyeliler Güreş Şampiyonası (U17), kombine etkinliklerden oluşan 24. Avrupa Harbiyeliler Güreş Şampiyonası'dır ve 13-19 Haziran tarihleri ​​arasında Bükreş, Romanya'da gerçekleştirilecektir.

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz MadalyaToplam
1Azerbaycan97420
2Ukrayna511218
3Türkiye47415
4Macaristan2428
5Gürcistan23510
6Romanya2114
7Moldova2035
8Fransa1135
9Bulgaristan1113
10Polonya1102
11Yunanistan1023
12Ermenistan02810
13İtalya0202
14Almanya0077
15Hırvatistan0022
16Sırbistan
Hollanda
Norveç
Litvanya
0011
Toplam (19 ülke)303058118

Müsabaka Sonuçları

Erkekler Serbest Stil

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
45 kgSadig Huseynov (Azerbaycan)Nikoloz Botchorishvili (Gürcistan)Constantin Rusu (Moldova)
Arman Harutyunyan (Ermenistan)
48 kgVasif Baghirov (Azerbaycan)Rassoul Galbouraev (Fransa)Sasha Petrosyan (Ermenistan)
Rostislav Kuryliak (Ukrayna)
51 kgElman Aghayev (Azerbaycan)Narek Hakobyan (Ermenistan)Volodymyr Kornilov (Ukrayna)
Mustafa Karabuga (Türkiye)
55 kgJamal Abbasov (Azerbaycan)Illia Shketyk (Ukrayna)Artavazd Harutyunyan (Ermenistan)
Saba Gambashidze (Gürcistan)
60 kgAbdullah Toprak (Türkiye)Agha Gasimov (Azerbaycan)Bohdan Oleksiienko (Ukrayna)
Manuel Wagin (Almanya)
65 kgIlyas Isayev (Azerbaycan)Goga Otinashvili (Gürcistan)Fatih Acar (Türkiye)
Narek Nikoghosyan (Ermenistan)
71 kgKaloyan Atanasov (Bulgaristan)Raul Caso (İtalya)Nikoloz Maisuradze (Gürcistan)
Aghanazar Novruzov (Azerbaycan)
80 kgAlexandru Bors (Moldova)Péter Zsivnovszky (Macaristan)Sandro Kurashvili (Gürcistan)
Shamistan Akhundov (Azerbaycan)
92 kgİbrahim Benekli (Türkiye)Musza Arsunkaev (Macaristan)Nika Pantsulaia (Gürcistan)
Yaroslav Lisniak (Ukrayna)
110 kgYusif Dursunov (Azerbaycan)Taha Yakup Temel (Türkiye)Mikael Golling (Almanya)
Levan Lagvilava (Fransa)

Erkekler Greko-Roman Stil

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
45 kgYevhen Pokovba (Ukrayna)Mózes Ádám László (Macaristan)Samvel Khachatryan (Ermenistan)
Hüseyn Savadov (Azerbaycan)
48 kgVakhtang Lolua (Gürcistan)Elvin Ibadov (Azerbaycan)Nikita Dementiev (Ukrayna)
Levente Fige (Macaristan)
51 kgAnri Khozrevanidze (Gürcistan) Vadat Gasimli (Azerbaycan)Aleks Margaryan (Ermenistan)
Maxim Sarmanov (Moldova)
55 kgFaraim Mustafayev (Azerbaycan)Hayk Lyudvigyan (Ermenistan)Saba Surmanidze (Gürcistan)
Halil Çınar (Türkiye)
60 kgMahammad Gasimzade (Azerbaycan)Avtandil Mamaladze (Gürcistan) Eimantas Andriuška (Litvanya)
Gaspar Terteryan (Ermenistan)
65 kgArionas Kolitsopoulos (Yunanistan)Seymur Gasimov (Azerbaycan)Vahe Hovhannisyan (Ermenistan)
Levente Levai (Macaristan)
71 kgİbrahim Özdemir (Türkiye)Davud Mammadov (Azerbaycan)Maksym Radyk (Ukrayna)
Dimitar Rachev (Bulgaristan)
80 kgMihai Gutu (Moldova)Ismayil Rzayev (Azerbaycan)Yegor Yakushenko (Ukrayna)
Branko Dukić (Sırbistan)
92 kgGabriel Eduardo Stan (Romanya)Sebastian Warchol (Polonya)Roko Strika (Hırvatistan)
Darius Kiefer (Almanya)
110 kgLaszlo Darabos (Macaristan)Cemal Yusuf Bakır (Türkiye)Dimitris Thanos (Yunanistan)
Dmytro Stryzhekozin (Ukrayna)

Kadınlar Serbest Stil

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
40 kgYevheniia Druzenko (Ukrayna)Yağmur Karabacak (Türkiye)Bianca Iancau (Romanya)
43 kgAnastasiia Polska (Ukrayna)Elvina Karimzada (Azerbaycan)Josephine Wrensch (Almanya)
46 kgKornélia László (Macaristan)Alexandra Voiculescu (Romanya)Juliette Lescure (Fransa)
Aysel Mammadzada (Azerbaycan)
49 kgRuzanna Mammadova (Azerbaycan)Fabiana Rinella (İtalya)Şevval Çayır (Türkiye)
Anastasiia Zadvorna (Ukrayna)
53 kgMariia Yefremova (Ukrayna)Sevim Akbaş (Türkiye)Lina Nita (Moldova)
Lilya Yasmina Cohen (Fransa)
57 kgTuba Demir (Türkiye)Gerda Terék (Macaristan)Alina Filipovych (Ukrayna)
Naemi Leistner (Almanya)
61 kgSabina Petrache (Romanya)İlayda Cin (Türkiye)Leonie Steigert (Almanya)
Leah Melina Samsonsen (Norveç)
65 kgNicola Wasilewska (PolonyaDuygu Gen (Türkiye)Reka Julia Van Os (Hollanda)
Daria Konstantinova (Ukrayna)
69 kgNadiia Sokolovska (Ukrayna)Ayşe Erkan (Türkiye)Nikoleta Barmpa (Yunanistan)
Veronika Vilk (Hırvatistan)
73 kgAmbre Chevreau (Fransa)Gabriela Maeva (Bulgaristan)Mariia Zenkina ((Ukrayna)
Lotta Englich (Almanya)
20212023

Avrupa Gençler (Cadet/U-17) Güreş Şampiyonası