2022 Asya Tekvando Şampiyonası

2022 Asya Taekwondo Şampiyonası, Asya Taekwondo Şampiyonası'nın 25.'siydi ve 24-27 Haziran 2021 tarihleri ​​arasında Güney Kore, Chuncheon, Hoban Gymnasium'da yapıldı.

Madalya Tablosu

 
Sıra Ülke Altın  Gümüş  Bronz Toplam
1 Güney Kore 5 1 4 10
2 Özbekistan 4 1 2 7
3 İran 3 5 2 10
4 Çin 3 3 2 8
5 Ürdün 1 4 1 6
6 Kazakistan 0 1 7 8
7 Tayland 0 1 3 4
8 Afganistan 0 0 2 2
Suudi Arabistan 0 0 2 2
10 Taywan 0 0 1 1
Japonya 0 0 1 1
Lübnan 0 0 1 1
Pakistan 0 0 1 1
Filistin 0 0 1 1
Suriye 0 0 1 1
Tacikistan 0 0 1 1
Toplam (16 ülke) 16 16 32 64

Erkekler Kategorisi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Finweight
−54 kg
Park Tae-joon (Güney Kore)Loay Ihmedan (Ürdün)Fahad Al-Samih (Suudi Arabistan)
Shahzaib Khan (Pakistan)
Flyweight
−58 kg
Bae Jun-seo (Güney Kore)Mehdi Haji Mousaei (İran)Mohsen Rezaee (Afganistan)
Zhassurbek Israilov (Kazakistan)
Bantamweight
−63 kg
Kim Tae-yong (Güney Kore)Liang Yushuai (Çin)Zaid Al-Halawani (Ürdün)
Adilet Bazarbayev (Kazakistan)
Featherweight
−68 kg
Ulugbek Rashitov (Özbekistan)Zaid Mustafa (Ürdün)Danial Bozorgi (İran)
Xiao Chenming (Çin)
Lightweight
−74 kg
Jasurbek Jaysunov (Özbekistan)Mirhashem Hosseini (İran)Lakchai Hauihongthong (Tayland)
Ahmad Bahlool (Filistin)
Welterweight
−80 kg
Shukhrat Salaev (Özbekistan)Saleh Al-Sharabaty (Ürdün)Seo Geon-woo (Güney Kore)
Nurlan Myrzabayev (Kazakistan)
Middleweight
−87 kg
Nikita Rafalovich (Özbekistan)Fahed Ammar Sbeihi (Ürdün)Smaiyl Duisebay (Kazakistan)
Lee Meng-en (Taywan)
Heavyweight
+87 kg
Song Zhaoxiang (Çin)Alireza Nadalian (İran)Kang Yeon-ho (Güney Kore)
Ali Akbar Amiri (Afganistan)

Kadınlar Kategorisi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Finweight
−46 kg
Kang Mi-reu (Güney Kore)Julanan Khantikulanon (Tayland)Karen Oshima (Japonya)
Rita Bakisheva (Kazakistan)
Flyweight
−49 kg
Guo Qing (Çin)Mobina Nematzadeh (İran)Botakoz Kapanova (Kazakistan)
Kang Bo-ra (Güney Kore)
Bantamweight
−53 kg
Nahid Kiani (İran)Charos Kayumova (Özbekistan)Dunya Abutaleb (Suudi Arabistan)
Wang Xiaolu (Çin)
Featherweight
−57 kg
Luo Zongshi (Çin)Lee Ah-reum (Güney Kore)Phannapa Harnsujin (Tayland)
Zahra Sheidaei (İran)
Lightweight
−62 kg
Nam Min-seo (Güney Kore)Nastaran Valizadeh (İran)Feruza Sadikova (Özbekistan)
Sasikarn Tongchan (Tayland)
Welterweight
−67 kg
Julyana Al-Sadeq (Ürdün)Liu Junhong (Çin)Mokhru Khalimova (Tacikistan)
Nuray Khussainova (Kazakistan)
Middleweight
−73 kg
Zahra Pouresmaeil (İran)Cansel Deniz (Kazakistan)Ward Selman (Lübnan)
Myeong Mi-na (Güney Kore)
Heavyweight
+73 kg
Akram Khodabandeh (İran)Zhou Zeqi (Çin)Svetlana Osipova (Özbekistan)
Alissar Elias (Suriye)