2022 Asya Judo Şampiyonası

2022 Asya Judo Şampiyonası, 4-7 Ağustos 2022 tarihleri ​​arasında Kazakistan'ın Nur-Sultan kentindeki "Zhaksylyk Ushkempirov Dövüş Sanatları Sarayı"nda gerçekleştirildi. Yarışmanın son günü karma bir takım etkinliğine sahne oldu.

Madalya Tablosu

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1 Japonya 10 3 0 13
2 Moğolistan 2 1 5 8
3 Kazakistan 1 2 6 9
Özbekistan 1 2 6 9
5 BAE 1 0 1 2
6 Çin 0 2 4 6
Güney Kore 0 2 4 6
8 Tajikistan 0 2 1 3
9 Kırgızistan 0 1 1 2
10 Taywan 0 0 2 2
Toplam (10 ülke) 15 15 30 60

Madalya Özeti

Kategori Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
Extra lightweight
−60 kg
Ryuju Nagayama (Japonya) Kim Won-jin (Güney Kore) Magzhan Shamshadin (Kazakistan)
Yang Yung-wei (Taywan)
Half lightweight
−66 kg
Yondonperenlein Baskhüü (Moğolistan) Ryoma Tanaka (Japonya) Gusman Kyrgyzbayev (Kazakistan)
Mukhriddin Tilovov (Özbekistan)
Lightweight
−73 kg
Daniyar Shamshayev (Kazakistan) Murodjon Yuldoshev (Özbekistan) Obidkhon Nomonov (Özbekistan)
Chyngyzkhan Sagynaliev (Kırgızistan)
Half middleweight
−81 kg
Takeshi Sasaki (Japonya) Shodmon Rizoev (Tajikistan) Somon Makhmadbekov (Tajikistan)
Nugzar Tatalashvili (BAE)
Middleweight
−90 kg
Sanshiro Murao (Japonya) Erlan Sherov (Kırgızistan) Didar Khamza (Kazakistan)
Gantulgyn Altanbagana (Moğolistan)
Half heavyweight
−100 kg
Dzhafar Kostoev (BAE) Islam Bozbayev (Kazakistan) Batkhuyagiin Gonchigsüren (Moğolistan)
Nurlykhan Sharkhan (Kazakistan)
Heavyweight
+100 kg
Kokoro Kageura (Japonya) Temur Rakhimov (Tajikistan) Bekmurod Oltiboev (Özbekistan)
Shokhruh Bakhtiyorov (Özbekistan)

Kadınlar Kategorisi

Kategori Altın Gümüş Bronz
Extra lightweight
−48 kg
Wakana Koga (Japonya) Abiba Abuzhakynova (Kazakistan) Lee Hye-kyeong (Güney Kore)
Ganbaataryn Narantsetseg (Moğolistan)
Half lightweight
−52 kg
Diyora Keldiyorova (Özbekistan) Ai Shishime (Japonya) Jung Ye-rin (Güney Kore)
Bishreltiin Khorloodoi (Moğolistan)
Lightweight
−57 kg
Momo Tamaoki (Japonya) Cai Qi (Çin) Lien Chen-ling (Taywan)
Nilufar Ermaganbetova (Özbekistan)
Half middleweight
−63 kg
Boldyn Gankhaich (Moğolistan) Nami Nabekura (Japonya) Kim Ji-jeong (Güney Kore)
Tang Jing (Çin)
Middleweight
−70 kg
Yoko Ono (Japonya) Gulnoza Matniyazova (Özbekistan) Tserendulamyn Enkhchimeg (Moğolistan)
Shokhista Nazarova (Özbekistan)
Half heavyweight
−78 kg
Mami Umeki (Japonya) Lee Jeong-yun (Güney Kore) Ma Zhenzhao (Çin)
Aruna Jangeldina (Kazakistan)
Heavyweight
+78 kg
Akira Sone (Japonya) Xu Shiyan (Çin) Su Xin (Çin)
Kim Ha-yun (Güney Kore)