2022 Arjantin Copa de La Liga Profesyonel

2022 Copa de la Liga Profesional, Arjantin yerel kupası Copa de la Liga Profesional'ın üçüncü sezonu olacak. 11 Şubat'ta başlayacak ve 22 Mayıs 2022'de sona erecek.

Müsabaka 28 takım, 2021 Primera División sezonundan 26 kulüp ve Primera Nacional'den terfi eden iki takım (Tigre ve Barracas Central) arasında yarışacak. Copa de la Liga'nın sona ermesinden sonra, 2022 FIFA Dünya Kupası öncesi programı tamamlamak için 2022 Primera División sezonu başlayacak. Colon son şampiyondur.

Şampiyon 2023 Copa Libertadores ve 2022 Trofeo de Campeones'e katılmaya hak kazanacaktır.

Takım Bilgileri

TakımManagerStadyum, ŞehirKapasite
CA AldosiviMartin PalermoEstadio José María Minella, Mar Del Plata, Buenos Aires Province35,354
Argentinos JuniorsGabriel MilitoEstadio Diego Armando Maradona, Buenos Aires25,000
ArsenalLeonardo MadelonJulio Humberto Grondona,Sarandi16,300
Atlético TucumánLucas PusineriEstadio Monumental Presidente Jose Fierro35,200
CA BanfieldDiego DaboveEstadio Florencio Sola,
Banfield, Buenos Aires
34,901
Boca JuniorsSebastián Battaglia La Bombonera
La Boca, Buenos Aires
54,000
Central Córdoba (SdE)Sergio RondinaÚnico Madre de Ciudades
Alfredo Terrera
30,000
16,000
CA ColónEduardo DomínguezBrigadier General Estanislao López40,000
Defensa y JusticiaSebastián BeccaceceNorberto “Tito” Tomaghello12,000
Estudiantes (LP)Ricardo ZielinskiJorge Luis Hirschi30,000
Gimnasia y Esgrima (LP)Néstor GorositoJuan Carmelo Zerillo24,544
Godoy CruzDiego FloresFeliciano Gambarte14,000
CA HuracánFrank Darío KudelkaTomás Adolfo Ducó48,314
IndependienteJulio César FalcioniLibertadores de América52,853
LanúsLuis ZubeldíaCiudad de Lanús – Néstor Díaz Pérez46,619
Newell’s Old BoysAdrián Taffarel Estadio Marcelo Bielsa, Rosario, Santa Fe Province, Argentina42,000
CA PatronatoFacundo SavaPresbítero Bartolomé Grella22,000
PlatenseClaudio SpontónEstadio Ciudad de Vicente López,
Florida, Buenos Aires
31,000
Racing ClubFernando GagoEstadio Presidente Perón,
Avellaneda
61,000
River PlateMarcelo GallardoMonumental Antonio Vespucio Liberti70,074
Rosario CentralKily GonzálezGigante de Arroyito41,654
San LorenzoGustavo ReggiPedro Bidegain39,494
Sarmiento (J)Mario SciacquaEva Perón19,000
Talleres CordobaAngel HoyosEstadio Mario Alberto Kempes,
Córdoba, Córdoba Province
57,000
Unión Santa FEGustavo Munúa Estadio 15 de Abril,
Santa Fe, Argentina
28,000
Vélez SarsfieldMauricio PellegrinoJosé Amalfitani45,540
Barracas CentralAlfredo BertiClaudio Fabián Tapia
Barracas, Buenos Aires
4,400
Club Atlético TigreDiego MartínezEstadio José Dellagiovanna, Victoria, Buenos Aires26,282

Manager Değişiklikleri

TakımAyrılan ManagerAyrılma ŞekliAyrılma TarihiAtanan ManagerAtanma Tarihi
Arsenal SarandiDario EspinolaKarşılıklı AnlaşmaAralık 2021Leonardo Madelon01-01-2022

Grup Aşaması

2022 Arjantin Copa de La Liga Profesyonel Lig Fikstürü

A Grubu

1SıraTakımOGBMAGYGPuanAçıklama
1Racing14860251030Çeyrek Final
2River Plate14923311229Çeyrek Final
3Defensa y Justicia14743261925Çeyrek Final
4Argentinos Juniors14743211625Çeyrek Final
5Gimnasia y Esgrima (LP)14734242024
6Newell’s Old Boys14725171523
7Sarmiento (J)14635172421
8Banfield14545181518
9Unión14527111317
10San Lorenzo14365151715
11Talleres (C)1432992111
12Atlético Tucumán14257132311
13Platense14248122310
14Patronato143110102510

B Grubu

SıraTakımOGBMAGYGPuanAçıklama
1Estudiantes (LP)14842332028Çeyrek Final
2Boca Juniors14761191127Çeyrek Final
3Tigre14554171220Çeyrek Final
4Aldosivi14626171620Çeyrek Final
5Barracas Central14617172419
Vélez Sarsfield14464131218
6Huracán14536171918
7Arsenal14383201917
8Colón14374181916
9Independiente14374171816
10Godoy Cruz14374212416
12Lanús14365161715
Central Córdoba (SdE)14365172315
13Rosario Central14428162014

Çeyrek Final

11 Mayıs 2022Estadio Presidente Perón, AvellanedaRacing Club5-0
Carlos Alcaraz (2), Enzo Copetti (2), Javier Correa
Aldosivi
12 Mayıs 2022Estadio Jorge Luis Hirschi, La PlataEstudiantes LP1-1
Mauro Boselli / Fausto Vera (3-4 pen.)
Argentinos Juniors
12 Mayıs 2022Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti, Buenos AiresRiver Plate1-2
Enzo Fernández / Mateo Retegui, Facundo Colidio
CA Tigre
11 Mayıs 2022La Bombonera, Buenos AiresBoca Juniors2-0
Sebastian Villa Cano, Juan Edgardo Ramirez
Defensa y Justica

Yarı Final

15 Mayıs 2022Estadio Presidente Perón, AvellanedaRacing Club0-0
(5-6 pen.)
Boca Juniors
15 Mayıs 2022Estadio Tomás Adolfo Ducó, Buenos AiresArgentinos Juniors1-1
Gabriel Avalos / Alexis Castro (1-3 pen.)
CA Tigre

Final

22 Mayıs 2022Estadio Mario Alberto Kempes, CórdobaBoca JuniorsCA Tigre

Sezon İstatistikleri

Gol Krallığı

SıraOyuncu (Takımı)Gol
1Mauro Boselli (Estudiantes (LP)10
2Martín Cauteruccio (Aldosivi)9
3Cristian Tarragona (Gimnasia y Esgrima (LP))
Julián Álvarez (River Plate)
Enzo Copetti (Racing Club)
8
Takım Golcü İstatistikleri

Asist Krallığı

SıraOyuncu (Takımı)Gol
1Sebastián Villa (Boca Juniors)6
2Lucas Brochero (Arsenal)
Franco Cristaldo (Huracan)
Enzo Fernández (River Plate)
5
Ayrıca :

2021-2022 Arjantin Kupası

20212023

Arjantin Copa de La Liga Profesyonel