2022 Akdeniz Oyunları – Yüzme

Oran'daki 2022 Akdeniz Oyunları'ndaki yüzme yarışmaları 1 - 5 Temmuz tarihleri ​​arasında Bir El Djir'deki Olimpiyat Kompleksi'nin Su Sporları Merkezi'nde yapıldı.

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1İtalya1571436
2Yunanistan66113
3Türkiye55919
4Slovenya35210
5Portekiz3429
6Bosna Hersek2002
7İspanya15410
8Fransa1438
9Cezayir1124
10Kıbrıs1012
11Sırbistan1001
Toplam (11 ülke)393738114

Yarışma Sonuçları

Erkekler Kategorisi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
50 m serbestKristian Gkolomeev (Yunanistan)Miguel Nascimento (Portekiz)Oussama Sahnoune (Cezayir)
100 m serbestFilippo Megli (İtalya)Diogo Ribeiro (Portekiz)Alessandro Bori (İtalya)
200 m serbestFilippo Megli (İtalya)Dimitrios Markos (Yunanistan)Luis Dominguez Calonge (İspanya)
400 m serbestDimitrios Markos (Yunanistan)Joris Bouchaut (Fransa)Luca De Tullio (İtalya)
1500 m serbestJoris Bouchaut (Fransa)Dimitrios Markos (Yunanistan)Mert Kılavuz (Türkiye)
50 m sırtüstüSimone Stefanì (İtalya)Juan Segura (İspanya)Lorenzo Mora (İtalya)
100 m sırtüstüEvangelos Makrygiannis (Yunanistan)Lorenzo Mora (İtalya)Stanislas Huille (Fransa)
200 m sırtüstüLorenzo Mora (İtalya)Matteo Restivo (İtalya)Christophe Brun (Fransa)
50 m kurbağalamaFabio Scozzoli (İtalya)Emre Sakçı (Türkiye)Peter John Stevens Slovenya)
100 m kurbağalamaBerkay Ömer Öğretir (Türkiye)Emre Sakçı (Türkiye)Alessandro Pinzuti (İtalya)
200 m kurbağalamaBerkay Ömer Öğretir (Türkiye)Antoine Marc (Fransa)Alex Castejón (İspanya)
50 m kelebekDiogo Ribeiro (Portekiz)Matteo Rivolta (İtalya)Kristian Gkolomeev (Yunanistan)
100 m kelebekMatteo Rivolta (İtalya)Jaouad Syoud (Cezayir)Edoardo Valsecchi (İtalya)
200 m kelebekClaudio Faraci (İtalya)Andreas Vazaios (Yunanistan)Jaouad Syoud (Cezayir)
200 m bireysel karışıkJaouad Syoud (Cezayir)
Andreas Vazaios (Yunanistan)
Pier Andrea Matteazzi (İtalya)
400 m bireysel karışıkPier Andrea Matteazzi (İtalya)Anže Ferš Eržen (Slovenya)Pietro Paolo Sarpe (İtalya)
4 × 100 m serbestİtalya
Luca Serio 
Alessandro Bori
Giovanni Carraro
Filippo Megli
Yunanistan
Andreas Vazaios 
Stergios Bilas 
Kristian Gkolomeev
Dimitrios Markos 
Fransa
Charles Rihoux
Mathias Even
Tom Hug-Dreyfus
Arthur Berol
4 × 200 m serbestYunanistan
Dimitrios Markos
Evangelos Makrygiannis
Konstantinos Stamou
Andreas Vazaios
İspanya
Mario Mollà
Carlos Quijada
Luis Domínguez
Miguel Martínez
Türkiye
Baturalp Ünlü
Batuhan Filiz
Efe Turan
Doğa Çelik
4 × 100 m karışıkİtalya
Lorenzo Mora 
Alessandro Pinzuti
Matteo Rivolta
Alessandro Bori
Fransa
Mathys Chouchaoui
Clément Bidard 
Stanislas Huille
Charles Rihoux 
Türkiye
Berke Saka
Berkay Ömer Öğretir
Ümitcan Güreş
Baturalp Ünlü

Kadınlar Kategorisi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
50 m serbestLidón Muñoz (İspanya)Neža Klančar (Slovenya)Kalia Antoniou (Kıbrıs)
100 m serbestKalia Antoniou (Kıbrıs)Janja Šegel (Slovenya)Neža Klančar (Slovenya)
200 m serbestJanja Šegel (Slovenya)Katja Fain (Slovenya)Alice Mizzau (İtalya)
400 m serbestDeniz Ertan (Türkiye)Katja Fain (Slovenya)Antonietta Cesarano (İtalya)
800 m serbestMerve Tuncel (Türkiye)Deniz Ertan (Türkiye)Martina Caramignoli (İtalya)
50 m sırtüstüNina Stanisavljević (Sırbistan)Anna Ntountounaki (Yunanistan)Rafaela Azevedo (Portekiz)
100 m sırtüstüCamila Rebelo (Portekiz)Carlotta Zofkova (İtalya)Carmen Weiler (İspanya)
200 m sırtüstüCamila Rebelo (Portekiz)África Zamorano (İspanya)Ekaterina Avramova (Türkiye)
50 m kurbağalamaLisa Angiolini (İtalya)Ana Rodrigues (Portekiz)Anita Bottazzo (İtalya)
100 m kurbağalamaLisa Angiolini (İtalya)Anita Bottazzo (İtalya)Viktoriya Zeynep Güneş (Türkiye)
200 m kurbağalamaViktoriya Zeynep Güneş (Türkiye)Marina García (İspanya)Raquel Pereira (Portekiz)
50 m kelebekAnna Ntountounaki (Yunanistan)Viola Scotto di Carlo (İtalya)Sonia Laquintana (İtalya)
100 m kelebekLana Pudar (Bosna Hersek)Anna Ntountounaki (Yunanistan)Ilaria Bianchi (İtalya)
200 m kelebekLana Pudar (Bosna Hersek)Ana Monteiro (Portekiz)Merve Tuncel (Türkiye)
200 m bireysel karışıkSara Franceschi (İtalya)Viktoriya Zeynep Güneş (Türkiye)Deniz Ertan (Türkiye)
400 m bireysel karışıkSara Franceschi (İtalya)Deniz Ertan (Türkiye)Alba Vázquez (İspanya)
4 × 100 m serbestSlovenya
Janja Šegel 
Neža Klančar 
Katja Fain
Tjaša Pintar
Fransa
Assia Touati
Lucile Tessariol
Marina Jehl
Océane Carnez
İtalya
Sonia Laquintana
Alice Mizzau
Viola Scotto di Carlo
Sofia Morini
4 × 200 m serbestSlovenya
Janja Šegel
Neža Klančar
Katja Fain
Tjaša Pintar
İtalya
Linda Caponi 
Antonietta Cesarano
Noemi Cesarano
Alice Mizzau
Türkiye
Deniz Ertan
Merve Tuncel
Ecem Dönmez
Beril Böcekler
4 × 100 m karışıkİtalya
Carlotta Zofkova
Lisa Angiolini
Ilaria Bianchi
Sofia Morini
İspanya
África Zamorano
Marina García
Carla Hurtado 
Lidón Muñoz
Türkiye
Ekaterina Avramova
Viktoriya Zeynep Güneş
Deniz Ertan
İlknur Nihan Çakıcı

Akdeniz Oyunları – Yüzme