2022 Akdeniz Oyunları – Voleybol

Oran'da düzenlenecek 2022 Akdeniz Oyunları'nda voleybol turnuvaları 26 Haziran-4 Temmuz 2022 tarihleri ​​arasında yapılacak.
KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
ErkeklerHırvatistan
Petar Visic
Kruno Nikacevic
Stipe Peric
Bernard Bakonji
Marko Sedlacek
Tino Hanzi
Filip Sestan
Petar Dırlic
Hırvoje Pervan
Tomislav Mitrasinovic
Ivan Mihalj
Ivan Zeljkovic
Baş Antrenör : Cedric Enard
İspanya
Francisco Javier I. Fernandez
Victor Rodriguez
Borja Ruiz
Jordi Roman
Unai Larranaga
Jean Pascal Diedhiou
Jose Maria Gimenez
Andres Jesus Villena
Alvaro Gimeno Rubio
Cesar Martin
David Lopez
Miguel Angel De Amo
Baş Antrenör : Miguel Rivera Rodriguez
İtalya
Leonardo Ferrato
Francesco Recine
Federico Crosato
Alberto Pol
Marco Falaschi
Davide Gardini
Giulio Magalini
Gabriele Di Martino
Fabrixio Gironi
Andrea Schiro
Damiano Catania
Marco Vitelli
Baş Antrenör : Vincenzo Fanizza
Kadınlarİtalya
Francesca Bosio
Ilaria Battistoni
Sofia D’Odorico
Federica Squarcini
Sara Panetoni
Nkemdili Terry Enweonwu
Elena Perinelli
Alessia Mazzaro
Emma Cagnin
Binto Diop
Giorgia Frosini
Linda Nkiruka Nwakalor
Baş Antrenör : Luca Pieragnoli
Türkiye
Melis Yılmaz
İlkin Aydın
Emine Arıcı
Ezgi Akyaldız
Buse Ünal
Aslıhan Kılıç
Ayçin Akyol
Buse Kayacan Sonsırma
Tutku Burcu Yüzgenç
Yasemin Yıldırım
Derya Cebecioğlu
Yaprak Erkek
Baş Antrenör : Alper Hamuru
Sırbistan
Tara Taubner
Andrea Tisma
Minja Osmajic
Bojana Gocanin
Jovana Cvetkovic
Hena Kurtagic
Ana Malasevic
Vanja Savic
Isidora Kockarevic
Branka Tica
Vanja Ivanovic
Rada Perovic
Baş Antrenör : Marijana Boricic

Madalya Tablosu

Erkekler Müsabakaları

A Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1İtalya2206-06Çeyrek Final
2Mısır2113-33Çeyrek Final
3Kuzey Makedonya2020-60
26-06-2022Mısır0-3
(14-25, 20-25, 20-25)
İtalya
26-06-2022Kuzey Makedonya0-3
(23-25, 23-25, 20-25)
Mısır
26-06-2022İtalya3-0
(25-19, 25-16, 25-23)
Kuzey Makedonya

B Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Fransa3309-28Çeyrek Final
2Türkiye3125-64Çeyrek Final
3Yunanistan3125-83Çeyrek Final
4Cezayir3123-63
26-06-2022Türkiye3-0
(25-22, 25-23, 25-23)
Cezayir
26-06-2022Fransa3-2
(30-28, 22-25, 20-25, 25-19, 18-16)
Yunanistan
27-06-2022Yunanistan3-2
(25-23, 22-25, 25-8, 23-25, 15-13)
Türkiye
27-06-2022Cezayir0-3
(18-25, 18-25, 16-25)
Fransa
28-06-2022Yunanistan0-3
(24-26, 20-25, 19-25)
Cezayir
28-06-2022Türkiye0-3
(21-25, 22-25, 18-25)
Fransa

C Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Hırvatistan3218-47Çeyrek Final
2İspanya3217-55Çeyrek Final
3Tunus3216-55Çeyrek Final
4Sırbistan3032-91
26-06-2022Tunus3-0
(25-22, 25-15, 25-20)
Sırbistan
26-06-2022Hırvatistan3-1
(27-25, 25-23, 22-25, 28-26)
İspanya
27-06-2022Sırbistan0-3
(20-25, 19-25, 28-30)
Hırvatistan
27-06-2022İspanya3-0
(25-7, 25-17, 25-22)
Tunus
28-06-2022İspanya3-2
(22-25, 25-19, 23-25, 25-23, 19-17)
Sırbistan
28-06-2022Tunus3-2
(22-25, 25-21, 20-25, 25-19, 23-21)
Hırvatistan

05/08 Sıralama Maçları

01-07-202205/08 Yarı FinalTürkiye3-1
(25-19, 25-15, 21-25, 25-21)
Yunanistan
01-07-202205/08 Yarı FinalMısır1-3
(27-25, 22-25, 18-25, 23-25)
Tunus
02-07-202207/08 MaçıYunanistan3-1
(25-21, 23-25, 25-23, 25-22)
Mısır
02-07-202205/06 MaçıTürkiye3-1
(25-23, 21-25, 25-19, 25-22)
Tunus

Çeyrek Final

30-06-2022İtalya3-0
(25-15, 25-16, 25-15)
Türkiye
30-06-2022Mısır2-3
(25-23, 21-25, 25-18, 22-25, 9-15)
İspanya
30-06-2022Fransa3-1
(26-28, 25-20, 25-17, 25-23)
Tunus
30-06-2022Hırvatistan3-0
(25-19, 25-19, 25-22)
Yunanistan

Yarı Final

02-07-2022İtalya1-3
(24-26, 22-25, 25-21, 24-26)
Hırvatistan
02-07-2022İspanya3-0
(25-21, 25-22, 25-22)
Fransa

Bronz Madalya

02-07-2022Palais Sports Hammou Boutlélis, Oranİtalya3-1
(22-25, 25-20, 25-15, 31-29)
Fransa

Altın Madalya

02-07-2022Palais Sports Hammou Boutlélis, OranHırvatistan3-0
(25-22, 30-28, 25-20)
İspanya

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1st place, gold medalist(s)Hırvatistan1. şampiyonluğu
2nd place, silver medalist(s)İspanya
3rd place, bronze medalist(s)İtalya
4Fransa
5Türkiye
6Tunus
7Yunanistan
8Mısır
9Cezayir
Sırbistan
Kuzey Makedonya
Hırvatistan (1. şampiyonluğu)
Petar Visic, Kruno Nikacevic, Stipe Peric, Bernard Bakonji, Marko Sedlacek, Tino Hanzi, Filip Sestan, Petar Dırlic, Hırvoje Pervan, Tomislav Mitrasinovic, Ivan Mihalj, Ivan Zeljkovic
Baş Antrenör : Cedric Enard

Kadınlar Müsabakaları

2022 Akdeniz Oyunları'ndaki kadın voleybol turnuvası 26 Haziran'da başladı ve 4 Temmuz'da Bir El Djir'deki Bir El Djir Spor Salonu'nda ve Oran'daki Hamou Boutlélis Spor Sarayı'nda sona erecek.

A Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Sırbistan2206-35Çeyrek Final
2Hırvatistan2115-53Çeyrek Final
3Fransa2023-61
26-06-2022Bir El Djir Sports Hall, Bir El DjirFransa2-3
(23-25, 25-20, 19-25, 25-21, 10-15)
Hırvatistan
27-06-2022Bir El Djir Sports Hall, Bir El DjirSırbistan3-1
(19-25, 25-17, 25-20, 25-22)
Fransa
28-06-2022Bir El Djir Sports Hall, Bir El DjirHırvatistan2-3
(25-21, 20-25, 25-12, 22-25, 11-15)
Sırbistan

B Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Yunanistan3309-09Çeyrek Final
2Mısır3216-56Çeyrek Final
3Tunus3124-63Çeyrek Final
4Kuzey Makedonya3031-90
26-06-2022Bir El Djir Sports Hall, Bir El DjirMısır3-1
(25-20, 11-25, 25-19, 25-23)
Kuzey Makedonya
26-06-2022Bir El Djir Sports Hall, Bir El DjirTunus0-3
(17-25, 10-25, 13-25)
Yunanistan
27-06-2022Bir El Djir Sports Hall, Bir El DjirKuzey Makedonya0-3
(20-25, 11-25, 21-25)
Tunus
27-06-2022Bir El Djir Sports Hall, Bir El DjirYunanistan3-0
(25-19, 25-14, 25-22)
Mısır
28-06-2022Bir El Djir Sports Hall, Bir El DjirYunanistan3-0
(25-18, 25-16, 25-19)
Kuzey Makedonya
28-06-2022Bir El Djir Sports Hall, Bir El DjirMısır3-1
(25-21, 25-21, 21-25, 25-14)
Tunus

C Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Türkiye3309-29Çeyrek Final
2İtalya3217-36Çeyrek Final
3İspanya3124-63Çeyrek Final
4Cezayir3030-90
26-06-2022Bir El Djir Sports Hall, Bir El Djirİtalya3-0
(25-15, 25-17, 25-19)
İspanya
26-06-2022Bir El Djir Sports Hall, Bir El DjirCezayir0-3
(16-25, 4-25, 13-25)
Türkiye
27-06-2022Bir El Djir Sports Hall, Bir El DjirTürkiye3-1
(26-24, 25-19, 19-25, 25-21)
İtalya
27-06-2022Bir El Djir Sports Hall, Bir El Djirİspanya3-0
(25-23, 29-27, 25-18)
Cezayir
28-06-2022Bir El Djir Sports Hall, Bir El DjirTürkiye3-1
(22-25, 25-16, 25-18, 25-18)
İspanya
28-06-2022Bir El Djir Sports Hall, Bir El Djirİtalya3-0
(25-11, 25-14, 25-18)
Cezayir

05/08 Sıralama Maçları

01-07-202205/08 Yarı FinalMısır3-1
(25-12, 21-25, 25-18, 25-21)
Tunus
01-07-202205/08 Yarı FinalHırvatistan1-3
(25-20, 22-25, 23-25, 19-25)
Yunanistan
02-07-202207/08 MaçıTunus0-3
(19-5, 12-25, 20-25)
Hırvatistan
02-07-202205/06 MaçıMısır1-3
(25-17, 16-25, 17-25, 21-25)
Yunanistan

Çeyrek Final

30-06-2022Sırbistan3-1
(25-21, 25-20, 25-27, 25-21)
Mısır
30-06-2022Hırvatistan0-3
(18-25, 16-25, 19-25)
İtalya
30-06-2022Yunanistan0-3
(22-25, 22-25, 22-25)
İspanya
30-06-2022Türkiye3-0
(25-14, 25-15, 25-17)
Tunus

Yarı Final

02-07-2022Hamou Boutlélis Sports Palace, OranSırbistan0-3
(21-25, 14-25, 22-25)
Türkiye
02-07-2022Hamou Boutlélis Sports Palace, Oranİtalya3-0
(25-19, 25-19, 25-22)
İspanya

Bronz Madalya

02-07-2022Hamou Boutlélis Sports Palace, OranSırbistan3-2
(16-25, 25-16, 20-25, 25-16, 15-10)
İspanya

Altın Madalya

02-07-2022Hamou Boutlélis Sports Palace, OranTürkiye1-3
(24-26, 20-25, 25-22, 22-25)
İtalya

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
Altın Madalyaİtalya8. şampiyonluğu
Gümüş MadalyaTürkiye
Bronz MadalyaSırbistan
4İspanya
5Yunanistan
6Mısır
7Hırvatistan
8Tunus
9Fransa
Kuzey Makedonya
Cezayir
İtalya (8. şampiyonluğu)
Francesca Bosio, Ilaria Battistoni, Sofia D’Odorico, Federica Squarcini, Sara Panetoni, Nkemdili Terry Enweonwu, Elena Perinelli, Alessia Mazzaro, Emma Cagnin, Binto Diop, Giorgia Frosini, Linda Nkiruka Nwakalor
Baş Antrenör : Luca Pieragnoli
20182026

Akdeniz Oyunları – Voleybol