2022 Akdeniz Oyunları – Sutopu

Oran'da düzenlenecek 2022 Akdeniz Oyunları'ndaki sutopu turnuvası, 24-30 Haziran tarihleri ​​arasında Oran Olimpik Yüzme Havuzu'nda yapılacak. Müsabakalar sadece erkek takımları için yapılacaktır.

Madalya Tablosu

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler U-18Sırbistan
Vuk Anđelić
Bogdan Brešćanski
Marko Dimitrijević
Bogdan Gavrilović
Nikola Kojić
Aleksandar Kovačević
Mitar Maraš
Petar Pajković
Zoran Poznanović
Nikola Vuk Radulović
Petar Stanić
Viktor Urošević
Radosav Virijević
Neđo Baštrica
Andrija Bjelica
Danilo Dragović
Danilo Krivokapić
Pavle Krivokapić
Milan Nikaljević
Draško Samardžić
Danilo Stupar
Balša Vučković
Lazar Vukićević
Vladan Vukićević
Dušan Vuković
Miloš Vukšić
Hugo Castro
Marc Frigola
Didac García
Gerard Gil
Biel Gomila
Luca de la Cruz
Javier Ibáñez
Daniel Ivaylov
Robert López
Javier Otero
Jan Pérez
Xavier Teclas
Joan Villamayor

Ön Eleme Turu

A Grubu

SıraTakımOGBMAS/VSPuanAçıklama
1İspanya330041:276Yarı Final
2İtalya320131:224Yarı Final
3Yunanistan310238:29205-06 Sıralama Maçı
4Türkiye300317:49007-08 Sıralama Maçı
24-06-2022Public Garden Swimming Pool, OranYunanistan11–12İspanya
24-06-2022Public Garden Swimming Pool, OranTürkiye2–13İtalya
26-06-2022Public Garden Swimming Pool, Oranİspanya14–8İtalya
26-06-2022Public Garden Swimming Pool, OranYunanistan21–7Türkiye
28-06-2022Public Garden Swimming Pool, Oranİspanya15–8Türkiye
28-06-2022Public Garden Swimming Pool, Oranİtalya10–6Yunanistan

B Grubu

SıraTakımOGBMAS/VSPuanAçıklama
1Sırbistan440065:248Yarı Final
2Karadağ430158:276Yarı Final
3Slovenya420241:45405-06 Sıralama Maçı
4Fransa410337:55207-08 Sıralama Maçı
5Portekiz400422:720
24-06-2022Public Garden Swimming Pool, OranSlovenya18–5Portekiz
24-06-2022Public Garden Swimming Pool, OranFransa8–16Karadağ
25-06-2022Public Garden Swimming Pool, OranPortekiz10–15Fransa
25-06-2022Public Garden Swimming Pool, OranSırbistan22–6Slovenya
26-06-2022Public Garden Swimming Pool, OranFransa7–18Sırbistan
26-06-2022Public Garden Swimming Pool, OranKaradağ23–4Portekiz
27-06-2022Public Garden Swimming Pool, OranSırbistan9–8Karadağ
27-06-2022Public Garden Swimming Pool, OranSlovenya11–7Fransa
28-06-2022Public Garden Swimming Pool, OranKaradağ11–6Slovenya
28-06-2022Public Garden Swimming Pool, OranPortekiz3–16Sırbistan

Final Turu

Yarı Final

29-06-2022Public Garden Swimming Pool, Oranİspanya9–10Karadağ
29-06-2022Public Garden Swimming Pool, OranSırbistan8–7İtalya

07/08 Sıralama Maçı

29-06-2022Public Garden Swimming Pool, OranTürkiye10–11Fransa

05/06 Sıralama Maçı

29-06-2022Public Garden Swimming Pool, OranYunanistan16–12Slovenya

Bronz Madalya

30-06-2022Public Garden Swimming Pool, Oranİspanya16–8İtalya

Altın Madalya

30-06-2022Public Garden Swimming Pool, OranKaradağ8–9Sırbistan

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
Altın MadalyaSırbistan
Gümüş MadalyaKaradağ
Bronz Madalyaİspanya
4İtalya
5Yunanistan
6Slovenya
7Fransa
8Türkiye
9Portekiz
Sırbistan (4. şampiyonluğu)
Vuk Anđelić, Bogdan Brešćanski, Marko Dimitrijević, Bogdan Gavrilović, Nikola Kojić, Aleksandar Kovačević, Mitar Maraš, Petar Pajković, Zoran Poznanović, Nikola Vuk Radulović, Petar Stanić, Viktor Urošević, Radosav Virijević
Baş Antrenör : Uros Stevanovic

Akdeniz Oyunları – Sutopu