2022 Akdeniz Oyunları – Hentbol

2022 Akdeniz Oyunları'nda hentbol turnuvaları 26 Haziran - 6 Temmuz 2022 tarihleri ​​arasında Oran'da yapıldı.
KategoriGoldSilverBronze
ErkeklerİspanyaMısırSırbistan
KadınlarİspanyaHırvatistanSırbistan

Madalya Tablosu

Erkekler Müsabakaları

A Grubu

SıraTakımOGBMAS/VSPuanAçıklama
1Mısır4400113:898Yarı Final
2Sırbistan4301107:976Yarı Final
3Tunus420299:94405/06 Sıralama Maçı
4İtalya4103107:106207/08 Sıralama Maçı
5Slovenya40040:40009/10 Sıralama Maçı
27-06-2022Salle omnisports, ArzewSlovenya27–31Sırbistan
27-06-2022Salle omnisports, ArzewMısır38–35İtalya
28-06-2022Salle omnisports, ArzewSırbistan28–35Mısır
28-06-2022Salle omnisports, ArzewTunus36–34Slovenya
30-06-2022Salle omnisports, ArzewMısır30–26Tunus
30-06-2022Salle omnisports, Arzewİtalya33–34Sırbistan
01-07-2022Salle omnisports, ArzewTunus34–29İtalya
01-07-2022Salle omnisports, ArzewSlovenya0–10Mısır
02-07-2022Salle omnisports, Arzewİtalya10–0Slovenya
02-07-2022Salle omnisports, ArzewSırbistan35–29Tunus

B Grubu

SıraTakımOGBMAS/VSPuanAçıklama
1İspanya440039-218Yarı Final
2Kuzey Makedonya421132-275Yarı Final
3Cezayir42110505/06 Sıralama Maçı
4Türkiye410327-32207/08 Sıralama Maçı
5Yunanistan400421-39009/10 Sıralama Maçı
27-06-2022Salle omnisports, ArzewTürkiye27–32Cezayir
27-06-2022Salle omnisports, ArzewKuzey Makedonya39–21Yunanistan
28-06-2022Salle omnisports, ArzewCezayir24–24Kuzey Makedonya
28-06-2022Salle omnisports, Arzewİspanya46–19Türkiye
30-06-2022Salle omnisports, ArzewKuzey Makedonya22–31İspanya
30-06-2022Salle omnisports, ArzewYunanistan25–35Cezayir
01-07-2022Salle omnisports, Arzewİspanya46–21Yunanistan
01-07-2022Salle omnisports, ArzewTürkiye22–31Kuzey Makedonya
02-07-2022Salle omnisports, ArzewYunanistan26–28Türkiye
02-07-2022Salle omnisports, ArzewCezayir19–31İspanya

Yarı Final

04-07-2022Multipurpose Omnisport Hall, Bir El DjirMısır34–20Kuzey Makedonya
04-07-2022Multipurpose Omnisport Hall, Bir El Djirİspanya42–38Sırbistan

09-10 Sıralama Maçı

04-07-2022Salle omnisports, ArzewSlovenya0–10Yunanistan

07-08 Sıralama Maçı

04-07-2022Salle omnisports, Arzewİtalya34–25Türkiye

05-06 Sıralama Maçı

04-07-2022Salle omnisports, ArzewTunus39–35Cezayir

Bronz Madalya

06-07-2022Multipurpose Omnisport Hall, Bir El DjirKuzey Makedonya29–34Sırbistan

Altın Madalya

06-07-2022Multipurpose Omnisport Hall, Bir El DjirMısır27–28İspanya

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1st place, gold medalist(s)İspanya
2nd place, silver medalist(s)Mısır
3rd place, bronze medalist(s)Sırbistan
4Kuzey Makedonya
5Tunus
6Cezayir
7İtalya
8Türkiye
9Yunanistan
10Slovenya
İspanya (2. şampiyonluğu)
Roberto Rodríguez (Kaleci), Sergey Hernández (Kaleci), Antonio Bazán, Daniel Fernández, Josep Folqués, Jaime Gallego, Imanol Garciandia, Ander Izquierdo, Alberto Martín, Asier Nieto, Pol Valera, Ian Tarrafeta, Chema Márquez, Miguel Martínez, Kauldi Odriozola, Jorge Serrano
Baş Antrenör : Jordi Ribera

Kadınlar Müsabakaları

A Grubu

SıraTakımOGBMAS/VSPuanAçıklama
1İspanya330085:646Yarı Final
2Hırvatistan320182:784Yarı Final
3Tunus310267:75205/06 Sıralama Maçı
4Cezayir300360:77007/08 Sıralama Maçı
30-06-2022El Hachemí Hantaz Hall, Aïn El Turkİspanya26–20Cezayir
30-06-2022El Hachemí Hantaz Hall, Aïn El TurkTunus26–28Hırvatistan
01-07-2022El Hachemí Hantaz Hall, Aïn El TurkCezayir21–31Hırvatistan
01-07-2022El Hachemí Hantaz Hall, Aïn El Turkİspanya28–21Tunus
02-07-2022El Hachemí Hantaz Hall, Aïn El TurkCezayir19–20Tunus
02-07-2022El Hachemí Hantaz Hall, Aïn El TurkHırvatistan23–31İspanya

B Grubu

SıraTakımOGBMAS/VSPuanAçıklama
1Sırbistan330078:646Yarı Final
2Portekiz320169:644Yarı Final
3Türkiye310286:88205/06 Sıralama Maçı
4Kuzey Makedonya300362:79007/08 Sıralama Maçı
30-06-2022El Hachemí Hantaz Hall, Aïn El TurkKuzey Makedonya27–34Türkiye
30-06-2022El Hachemí Hantaz Hall, Aïn El TurkSırbistan21–20Portekiz
01-07-2022El Hachemí Hantaz Hall, Aïn El TurkTürkiye26–30Portekiz
01-07-2022El Hachemí Hantaz Hall, Aïn El TurkKuzey Makedonya18–26Sırbistan
02-07-2022El Hachemí Hantaz Hall, Aïn El TurkTürkiye26–31Sırbistan
02-07-2022El Hachemí Hantaz Hall, Aïn El TurkPortekiz19–17Kuzey Makedonya

Yarı Final

04-07-2022Multipurpose Omnisport Hall, Bir El Djirİspanya26–24Portekiz
04-07-2022Multipurpose Omnisport Hall, Bir El DjirSırbistan20–31Hırvatistan

07-08 Sıralama Maçı

04-07-2022El Hachemí Hantaz Hall, Aïn El TurkCezayir23–31Kuzey Makedonya

05-06 Sıralama Maçı

04-07-2022El Hachemí Hantaz Hall, Aïn El TurkTunus29–35Türkiye

Bronz Madalya

06-07-2022Multipurpose Omnisport Hall, Bir El DjirPortekiz22–26Sırbistan

Altın Madalya

06-07-2022Multipurpose Omnisport Hall, Bir El Djirİspanya29–25Hırvatistan

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1st place, gold medalist(s)İspanya
2nd place, silver medalist(s)Hırvatistan
3rd place, bronze medalist(s)Sırbistan
4Portekiz
5Türkiye
6Tunus
7Kuzey Makedonya
8Cezayir
9Yunanistan
10Slovenya
İspanya (3. şampiyonluğu)
Nicole Wiggins (Kaleci), Maddi Aalla (Kaleci), Elba Álvarez, Carmen Campos, Elena Cuadrado, Esther Esther, Clara Gascó, Kaba Gassama, María Gomes, Laura Hernández, June Loidi, Seynabou Mbengue, Alba Spugnini, Paula Valdivia Monserrat, Sara Valero, Ona Vegué
Baş Antrenör : José Ignacio Prades

Akdeniz Oyunları – Hentbol