2022 Akdeniz Oyunları – Boks

2022 Akdeniz Oyunları'nda Boks etkinliği 26 Haziran - 1 Temmuz 2022 tarihleri ​​arasında Cezayir'in Oran kentinde gerçekleştirildi.

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1Cezayir55313
2İtalya33410
3Türkiye3137
4Fas1247
5Mısır1023
6Sırbistan1012
7Suriye1001
8Fransa0257
9Karadağ0213
10İspanya0033
11Tunus0022
12Yunanistan
Kosova
0011
Toplam (13 ülke)15153060

Yarışma Sonuçları

Erkekler Kategorisi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Flyweight
(52kg)
Federico Serra (İtalya)Said Mortaji (Fas)Samet Gümüş (Türkiye)
Omer Ametović (Sırbistan)
Featherweight
(57kg)
Batuhan Çiftçi (Türkiye)Oussama Mordjane (Cezayir)Bilel Mhamdi (Tunus)
Abdellatif Zouhairi (Fas)
Lightweight
(60kg)
Mohamed Hamout (Fas)Enzo Grau (Fransa)Abdelnacer Benlaribi (Cezayir)
Giuseppe Canonico (İtalya)
Super lightweight
(63kg)
Yahia Abdelli (Cezayir)Gianluigi Malanga (İtalya)Shpetim Bajoku (Kosova)
Abdelhaq Nadir (Fas)
Welterweight
(69kg)
Jugurtha Ait-Bekka (Cezayir)Stefan Savković (Karadağ)Hamza El Barbari (Fas)
Omar Elsayed (Mısır)
Middleweight
(75kg)
Ahmad Ghousoon (Suriye)Younes Nemouchi (Cezayir)Salvatore Cavallaro (İtalya)
Moreno Fendero (Fransa)
Light heavyweight
(81kg)
Vladimir Mironchikov (Sırbistan)Mohammed Houmri (Cezayir)Petar Marčić (Karadağ)
Gazimagomed Jalidov (İspanya)
Heavyweight
(91kg)
Aziz Abbes Mouhiidine (İtalya)Moh Said Hamani (Cezayir)Youcef Soheb Bouafia (Fransa)
Vagkan Nanitzanian
Super heavyweight
(+91kg)
Yousry Hafez (Mısır)Vincenzo Fiaschetti (İtalya)Chouaib Bouloudinat (Cezayir)
Djamili Dine Aboudou (Fransa)

Kadınlar Kategorisi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Minimumweight (48 kg)Roumaysa Boualam (Cezayir)Ayşe Çağırır (Türkiye)Wafa Hafsi (Tunus)
Marta López (İspanya)
Light flyweight (50 kg)Giordana Sorrentino (İtalya)Romane Moulai (Fransa)Buse Naz Çakıroğlu (Türkiye)
Laura Fuertes (İspanya)
Bantamweight (54 kg)Hatice Akbaş (Türkiye)Bojana Gojković (Karadağ)Fatma Hadjala (Cezayir)
Yomna Ayyad (Mısır)
Lightweight (60 kg)Hadjila Khelif (Cezayir)Chaymae Rhaddi (Fas)Amina Zidani (Fransa)
Rebecca Nicoli (İtalya)
Light welterweight (63 kg)Imane Khelif (Cezayir)Assunta Canfora (İtalya)Gizem Özer (Türkiye)
Thaïs Larché (Fransa)
Welterweight (66 kg)Busenaz Sürmeneli (Türkiye)Ichrak Chaib (Cezayir)Oumaïma Belahbib (Fas)
Melissa Gemini (İtalya)

Akdeniz Oyunları – Boks