2022 Akdeniz Oyunları – Atletizm

Cezayir'in Oran kentinde düzenlenen 2022 Akdeniz Oyunları'nda atletizm müsabakaları 30 Haziran-3 Temmuz tarihleri ​​arasında Oran Olimpiyat Stadı'nda yapılacak.

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltınGümüş BronzToplam
1Türkiye75315
2İtalya56718
3Cezayir52613
4Fransa45413
5Portekiz3238
6Sırbistan3205
7Fas26513
8Kıbrıs2226
9Mısır2215
10Slovenya1203
11Hırvatistan1102
12İspanya1034
13Karadağ1012
14Arnavutluk1001
15Yunanistan0134
16Suriye
Tunus
0101

Madalya Özeti

Erkekler

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
100 metreJak Ali Harvey (Türkiye)Ramil Guliyev (Türkiye)Ioannis Nyfantopoulos (Yunanistan)
200 metreRamil Guliyev (Türkiye)Diego Pettorossi (İtalya)Daniel Rodríguez (İspanya)
400 metreJoão Coelho (Portekiz)Hamza Dair (Fas)Abdenour Bendjemaa (Cezayir)
800 metreDjamel Sejati (Cezayir)Yassine Hethat (Cezayir)Catalin Tecuceanu (İtalya)
1500 metreAzeddine Habz (Fransa)Abdelatif Sadiki (Fas)Ossama Meslek (İtalya)
5000 metreSoufiyan Bouqantar (Fas)Mohamed Fares (Fas)Italo Quazzola (İtalya)
110 metres hurdlesMilan Trajkovic (Kıbrıs)Amine Bouanani (Cezayir)Enrique Llopis İspanya)
400 metres hurdlesYasmani Copello (Türkiye)Ludvy Vaillant (Fransa)Abdelmalik Lahoulou (Cezayir)
3000 metre steeplechaseBilal Tabti (Cezayir)Mohamed Tindouft (Fas)Hichem Bouchicha (Cezayir)
4 × 100 metre bayrakİtalya
Andrea Federici
Matteo Meluzzo
Diego Pettorossi
Roberto Rigali
Türkiye
Ertan Özkan
Jak Ali Harvey
Kayhan Özer
Ramil Guliyev
Fransa
Jerry Leconte
Jérémy Leroux
Yanis Ammour
Dylan Vermont
4 × 400 metre bayrakCezayir
Abdennour Bendjemaa
Mohamed Ali Gouaned
Abdelmalik Lahoulou
Slimane Moula
İtalya
Pietro Pivotto
Giuseppe Leonardi
Lapo Bianciardi
Matteo Raimondi
Türkiye
Oğuzhan Kaya
Yasmani Copello
Sinan Ören
İsmail Nezir
Yarı marathonMohcin Outalhay (Fas)Benjamin Choquert (Fransa)Soufiyan Bouqantar (Fas)
Yüksek AtlamaBilel Afer (Cezayir)Majd Eddin Ghazal (Suriye)Hichem Bouhanoun (Cezayir)
Sırıkla Yüksek AtlamaErsu Şaşma (Türkiye)Anthony Ammirati  (Fransa)Ioannis Rizos (Yunanistan)
Uzun AtlamaAugustin Bey (Fransa)Lazar Anić (Sırbistan)Yasser Triki (Cezayir)
3 Adım AtlamaYasser Triki (Cezayir)Tobia Bocchi (İtalya)Tiago Pereira (Portekiz)
Gülle AtmaArmin Sinančević (Sırbistan)Asmir Kolašinac (Sırbistan)Mohamed Magdi Hamza (Mısır)
Disk AtmaApostolos Parellis (Kıbrıs)Martin Marković (Hırvatistan)Danijel Furtula (Karadağ)
Çekiç AtmaÖzkan Baltacı (Türkiye)Alexandros Poursanidis (Kıbrıs)Giorgio Olivieri (İtalya)
Cirit AtmaLeandro Ramos (Portekiz)Ihab Abdelrahman (Mısır)Felise Vahai Sosaia (Fransa)

Kadınlar

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
100 metreBasant Hemida (Mısır)Lorène Bazolo (Portekiz)Olivia Fotopoulou (Kıbrıs)
200 metreBasant Hemida (Mısır)Olivia Fotopoulou (Kıbrıs)Lorène Bazolo (Portekiz)
400 metreCátia Azevedo (Portekiz)Anita Horvat (Slovenya)Virginia Troiani (İtalya)
800 metreEkaterina Guliyev (Türkiye)Eloisa Coiro (İtalya)Assia Raziki (Fas)
1500 metreAurore Fleury (Fransa)Federica Del Buono (İtalya)Ludovica Cavalli (İtalya)
5000 metreYasemin Can (Türkiye)Rahma Tahiri (Fas)Leila Hadji (Fransa)
110 metres hurdlesSolenn Compper (Fransa)Nicla Mosetti (İtalya)Elisavet Pesiridou (Yunanistan)
400 metres hurdlesRebecca Sartori (İtalya)Camille Seri (Fransa)Noura Ennadi (Fas)
3000 metre steeplechaseLuiza Gega (Arnavutluk)Marwa Bouzayani (Tunus)Ikram Ouaaziz (Fas)
4 × 100 metre relayİtalya
Irene Siragusa
Gloria Hooper
Aurora Berton
Johanelis Herrera Abreu
Fransa
Mallory Leconte
Éloïse de la Taille
Gémima Joseph
Wided Atatou
Kıbrıs
Dafni Georgiou
Marianna Pisiara
Filippa Fotopoulou
Olivia Fotopoulou
4 × 400 metre relayİtalya
Anna Polinari
Virginia Troiani
Raphaela Lukudo
Giancarla Trevisan
Slovenya
Agata Zupin
Jerneja Smonkar
Maja Pogorevc
Anita Horvat
Türkiye
Şevval Ayaz
Ekaterina Guliyev
Tuğba Toptaş
Büşra Yıldırım
Yarı marathonGiovanna Epis (İtalya)Hanane Qallouj (Fas)Rkia El Moukim (Fas)
Yüksek AtlamaMarija Vuković (Karadağ)Tatiana Gusin (Yunanistan)Marta Morara (İtalya)
Uzun AtlamaMilica Gardašević (Sırbistan)Esraa Owis (Mısır)Evelise Veiga (Portekiz)
3 Adım AtlamaNeja Filipič (Slovenya)Tuğba Danışmaz (Türkiye)Tessy Ebosele (İspanya)
Disk AtmaMarija Tolj (Hırvatistan)Liliana Cá (Portekiz)Özlem Becerek (Türkiye)
Çekiç AtmaLaura Redondo (İspanya)Kıvılcım Kaya (Türkiye)Zouina Bouzebra (Cezayir)
Cirit AtmaAdriana Vilagoš (Sırbistan)Eda Tuğsuz (Türkiye)Alizée Minard (Fransa)
20182026

Akdeniz Oyunları – Atletizm