2022 AFC Şampiyonlar Ligi

2022 AFC Şampiyonlar Ligi, Asya Futbol Konfederasyonu (AFC) tarafından düzenlenen Asya'nın önde gelen kulüp futbol turnuvasının 41'incisi ve mevcut AFC Şampiyonlar Ligi başlığı altında 20.si olacak.

Turnuvanın galipleri, yerel performanslarıyla kalifiye olmamışlarsa, otomatik olarak 2023 AFC Şampiyonlar Ligi'ne katılmaya hak kazanacaklar ve eleme play-off'larına girecekler.
Tarih Elemeler :
1 Mart – 20 Nisan 2022
Grup ve Final Aşamaları :
15 Nisan – 29 Ekim 2022
Takım Sayısı Grup ve Final Aşamaları : 40
Toplam (maksimum): 55 (25 ülke)

Katılım Sağlayan Takımlar

Batı Bölgesi

Grup Aşaması

TakımEleme Methodu
Al Sadd SC2020–21 Qatar Stars League Şampiyonu
2021 Emir of Qatar Cup winners
Al Duhail SC2020–21 Qatar Stars League runners-up
Al-Rayyan SC2020–21 Qatar Stars League third place
Al-Hilal SFC2020–21 Saudi Professional League champions
2021 AFC Champions League Şampiyonu
Al-Faisaly2020–21 King Cup winners
Al-Shabab2020–21 Saudi Professional League runners-up
Persepolis2020–21 Persian Gulf Pro League Şampiyonu
Foolad2020–21 Hazfi Cup  Şampiyonu
Al Jazira2020–21 UAE Pro League Şampiyonu
Shabab Al Ahli2020–21 UAE President’s Cup Şampiyonu
2020–21 UAE Pro Ligi Üçüncüsü
Al-Quwa Al-Jawiya2020–21 Irak Süper Ligi Şampiyonu
2020–21 Iraq FA Kupa Şampiyonu
Pakhtakor2021 Özbekistan Süper Ligi Şampiyonu
Al-Wehdat2021 Jordanian Pro League   İkincisi
Mumbai City2020–21 Hindistan Süper Ligi Şampiyonu
İstiklol2021 Türkmenistan Ýokary Liga Şampiyonu
Al-Jaish2020–21 Syrian Premier Lig İkincisi

Eleme Aşaması

TakımEleme Methodu
Al-Gharafa2020–21 Qatar Stars League fourth place
Al Taawoun FC2020–21 Saudi Professional League fourth place
Sepahan2020–21 Persian Gulf Pro League runners-up
Esteghlal2020–21 Persian Gulf Pro League third place
Baniyas Club2020–21 UAE Pro League runners-up
Sharjah FC2020–21 UAE Pro League fourth place
Al-Zawraa2020–21 Iraqi Premier League runners-up
Doğu Bölgesi

Grup Aşaması

TakımEleme Methodu
Shandong Taishan F.C.2021 Chinese Super League şampiyonu
Shanghai Port2021 Chinese Super League İkincisi
Guangzhou F.C.2021 Chinese Super League Üçüncüsü
Kawasaki Frontale2021 J1 League champions
Urawa Red Diamonds2021 Emperor’s Cup Şampiyonu
Yokohama F. Marinos2021 J1 Ligi İkincisi
Jeonbuk Hyundai Motors2021 K League 1 Şampiyonu
Jeonnam Dragons2021 Korean FA Cup Şampiyonu
BG Pathum United2020–21 Thai League 1 Şampiyonu
Chiangrai United2020–21 Thai FA Cup Şampiyonu
Melbourne City2020–21 A-Ligi normal sezon lideri
2021 A-League Grand Fina Şampiyonu
United City2020 Philippines Football League Şampiyonu
Hoang Anh Gia Lai2021 V.League 1 Şampiyonu
Johor Darul Ta’zim2021 Malaysia Super Ligi Şampiyonu
Lion City Sailors2021 Singapore Premier Ligi Şampiyonu
Kitchee2020–21 Hong Kong Premier Ligi Şampiyonu

Eleme Play-off Aşaması

TeamQualifying method
Changchun Yatai2021 Chinese Super League Dördüncüsü
Vissel Kobe2021 J1 Ligi Üçüncü veya dördüncü
Ulsan Hyundai 2021 K League 1 İkincisi
Daegu FC2021 K League 1 üçüncüsü
Buriram United2020–21 Thai League 1 İkincisi
Port2020–21 Thai League 1 Üçüncüsü

Eleme Ön Eleme Turu Aşaması

TeamQualifying method
Melbourne Victory2021 FFA Cup winners or 2020–21 A-League regular season third place
Sydney FC2020–21 A-League regular season runners-up
Kaya FC–Iloilo2021 Copa Paulino Alcantara winners
Shan United2020 Myanmar National League champions

Eleme Aşaması

Ön Eleme Turu

08 Mart 2022Jubilee Oval, SydneySydney FC5-0
Trent Buhagiar, Bobo Da Silva (2), Glenville Adam James Le Fondre (2)
Kaya Futbol Club–Iloilo
08 Mart 2022Melbourne Victoryçekildi.Shan United FC

Play-off Turu

15 Mart 2022King Abdullah Sport City Stadium, BuraidahAl Taawoun FC1-1
Sumayhan Al-Nabit / Mohammed Al Wakid (5-4 pen.)
Al-Jaish FC
15 Mart 2022Baniyas Club Stadium, Abu DhabiBaniyas Club0-2
Sherzod Nasrullayev, Husain Norchayev
Nasaf Qarshi
15 Mart 2022Sharjah Stadium, SharjahSharjah FC1-1
Khaled Ba Wazir / Saad Abdul-Amir (6-5 pen.)
Al-Zawraa
15 Mart 2022Nanling Stadium, ChangchunChangchun YataiChangchun Yatai çekildiSydney FC
15 Mart 2022Noevir Stadium Kobe, KobeVissel Kobe4-3
Andrés Iniesta, Yuya Osako (2), Lincoln / Nicholas D’Agostino (2), Ben Folami
Melbourne Victory
15 Mart 2022Ulsan Munsu Football Stadium, UlsanUlsan Hyundai3-0
Choi Gi-yun, Um Won-sang, Leonardo 
Port Football Club
15 Mart 2022DGB Daegu Bank Park, DaeguDaegu FC1-1
Cesinha / Jonathan Bolingi (3-2 pen.)
Buriram United FC

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMGollerPuanAçıklama
1Al-Hilal SFC641111:5131/16 Turu
2Al-Rayyan SC641110:7131/16 Turu
3Sharjah FC61237:115
4Football Club Istiklol6155:103
08-04-2022King Fahd International Stadium, RiyadhFootball Club Istiklol2-3
Shakhrom Sulaimonov, Muhammad Isaev / Yacine Brahimi, Yohan Boli (2)
Al-Rayyan SC
08-04-2022Prince Faisal bin Fahd Stadium, RiyadhAl-Hilal SFC2-1
Saleh Al-Shehri, Michael / Otabek Shukurov
Sharjah FC
11-04-2022Prince Faisal bin Fahd Stadium, RiyadhAl-Rayyan SC0-3
Abdullah Al Hamdan, Mohamed Kanu, Nasser Al Dawsari
Al-Hilal SFC
11-04-2022King Fahd International Stadium, RiyadhSharjah FC2-1
Caio, Bernard  / Manuchekhr Dzhalilov
Football Club Istiklol
15-04-2022King Fahd International Stadium, RiyadhSharjah FC1-1
Bernard / Steven NZonzi
Al-Rayyan SC
15-04-2022Prince Faisal bin Fahd Stadium, RiyadhAl-Hilal SFC1-0
Salman Al Faraj
Football Club Istiklol
19-04-2022King Fahd International Stadium, RiyadhAl-Rayyan SC3-1
Sultan Salem (og), Steven NZonzi, Yacine Brahimi / Caio
Sharjah FC
19-04-2022Prince Faisal bin Fahd Stadium, RiyadhFootball Club Istiklol0-3
Odion Ighalo (2), Salem Al Dawsari
Al-Hilal SFC
23-04-2022King Fahd International Stadium, RiyadhAl-Rayyan SC1-0
Yohan Boli
Football Club Istiklol
23-04-2022Prince Faisal bin Fahd Stadium, RiyadhSharjah FC2-2
Ousmane Camara, Majid Rashid / Muteb Al Mufarrij, Salem Al Dawsari
Al-Hilal SFC
27-04-2022Prince Faisal bin Fahd Stadium, RiyadhAl-Hilal SFC0-2
Jang Hyun-Soo (og), Yohan Boli
Al-Rayyan SC
27-04-2022King Fahd International Stadium, RiyadhFootball Club Istiklol2-0
Eric Bocoum, Vladislav Kosmynin
Sharjah FC

B Grubu

SıraTakımOGBMGollerPuanAçıklama
1Al-Shabab651018:1161/16 Turu
2Mumbai City62133:117En İyi İkinciler Sıralaması
3Al-Quwa Al-Jawiya62137:107
4Al Jazira61144:104
08-04-2022Prince Faisal bin Fahd Stadium, RiyadhMumbai City0-3
Éver Banega (2), Turki Al-Ammar
Al-Shabab
08-04-2022King Fahd International Stadium, RiyadhAl Jazira1-2
Zayed Al-Ameri / Hussein Jabbar, Ali Kadhim
Al-Quwa Al-Jawiya
11-04-2022King Fahd International Stadium, RiyadhAl-Quwa Al-Jawiya1-2
Hammadi Ahmad / Diego Maurício, Rahul Bheke
Mumbai City
11-04-2022Prince Faisal bin Fahd Stadium, RiyadhAl-Shabab3-0
Carlos Carvalho (2), Turki Al Ammar
Al Jazira
14-04-2022Prince Faisal bin Fahd Stadium, RiyadhAl Jazira1-0
Ali Ahmed Mabkhout
Mumbai City
14-04-2022King Fahd International Stadium, RiyadhAl-Quwa Al-Jawiya1-1
Roderick Miller / Husain Al Monassar
Al-Shabab
18-04-2022King Fahd International Stadium, RiyadhMumbai City0-0Al Jazira
18-04-2022Prince Faisal bin Fahd Stadium, RiyadhAl-Shabab3-0
Nawaf Al Abid, Carlos Carvalho (2)
Al-Quwa Al-Jawiya
22-04-2022King Fahd International Stadium, RiyadhAl-Quwa Al-Jawiya3-2
Ibraheem Bayesh, Alaa Abbas, Shareef Abdulkadhim / Abdullah Ramadan, Oumar Traore
Al Jazira
22-04-2022Prince Faisal bin Fahd Stadium, RiyadhAl-Shabab6-0
Abdullah Al Joui, Hattan Bahebri (3), Carlos Carvalho, Mourtada Fall (k.k.)
Mumbai City
26-04-2022Prince Faisal bin Fahd Stadium, RiyadhAl Jazira0-2
John Mary, Paulinho
Al-Shabab
26-04-2022King Fahd International Stadium, RiyadhMumbai City1-0
Diego Maurício
Al-Quwa Al-Jawiya

C Grubu

SıraTakımOGBMGollerPuanAçıklama
1Foolad Khuzestan FC63305:2121/16 Turu
2Al-Shabab Al Ahli624014:7101/16 Turu
3Al-Gharafa61237:145
4Ahal FC61146:94
07-04-2022Prince Abdullah Al Faisal Stadium, JeddahFoolad Khuzestan FC0-0Al-Gharafa
07-04-2022King Abdullah Sports City, JeddahAhal FC1-1
Abdy Bäşimow / Azizjon Ganiev
Al-Shabab Al Ahli
10-04-2022King Abdullah Sports City, JeddahAl-Shabab Al Ahli1-1
Federico Cartabia / Ahmad Nourollahi
Foolad Khuzestan FC
10-04-2022Prince Abdullah Al Faisal Stadium, JeddahAl-Gharafa2-0
Cheick Diabaté, Ahmed Alaaeldin
Ahal FC
14-04-2022King Abdullah Sports City, JeddahFoolad Khuzestan FC1-0
Moussa Coulibaly
Ahal FC
14-04-2022Prince Abdullah Al Faisal Stadium, JeddahAl-Gharafa1-1
Sofiane Hanni / Federico Cartabia
Al-Shabab Al Ahli
18-04-2022King Abdullah Sports City, JeddahAhal FC0-1
Ayanda Patosi
Foolad Khuzestan FC
18-04-2022Prince Abdullah Al Faisal Stadium, JeddahAl-Shabab Al Ahli8-2
Thomas Olsen (2), Harib Abdalla Suhail, Azizjon Ganiev (2), Federico Cartabia, Juma Eid Mohammad, Abdelaziz Sanqour / Ahmed Alaaeldin, Sofiane Hanni
Al-Gharafa
22-04-2022King Abdullah Sports City, JeddahAl-Shabab Al Ahli2-1
Federico Cartabia (2) / Arslanmyrat Amanov
Ahal FC
22-04-2022Prince Abdullah Al Faisal Stadium, JeddahAl-Gharafa0-1
Luciano Shimba
Foolad Khuzestan FC
26-04-2022Prince Abdullah Al Faisal Stadium, JeddahFoolad Khuzestan FC1-1
Luciano Pereira / Yahya Al Ghassani
Al-Shabab Al Ahli
26-04-2022King Abdullah Sports City, JeddahAhal FC4-2
Arslanmyrat Amanow (3), Mirza Beknazarov / Moayad Hassan, Sofiane Hanni
Al-Gharafa

D Grubu

SıraTakımOGBMGollerPuanAçıklama
1Al Duhail SC650117:9151/16 Turu
2Al Taawoun FC621313:127En İyi İkinciler Sıralaması
3FC Sepahan62138:127
4FC Pakhtakor Tashkent620410:156
07-04-2022King Abdullah Sport City Stadium, BuraidahFC Pakhtakor Tashkent1-3
Dragan Ćeran / Shahriyar Moghanlou (2), Mohammad Reza Hosseini
FC Sepahan
07-04-2022King Abdullah Sport City Stadium, BuraidahAl Duhail SC1-2
Edmilson Junior / Léandre Tawamba, Álvaro Medrán
Al Taawoun FC
10-04-2022King Abdullah Sport City Stadium, BuraidahFC Sepahan0-1
Michael Olunga
Al Duhail SC
10-04-2022King Abdullah Sport City Stadium, BuraidahAl Taawoun FC0-1
Khojimat Erkinov
FC Pakhtakor Tashkent
14-04-2022King Abdullah Sport City Stadium, BuraidahAl Duhail SC3-2
Edmilson Junior (3) / Oliver Sarkic, Sardor Sobirkhodjaev
FC Pakhtakor Tashkent
14-04-2022King Abdullah Sport City Stadium, BuraidahAl Taawoun FC3-0
Nawaf Al Sabhi, Luis Ze, Yazeed Al Bakr
FC Sepahan
18-04-2022King Abdullah Sport City Stadium, BuraidahFC Pakhtakor Tashkent0-3
Bassam Hisham Al-Rawi, Michael Olunga, Ali Almoez
Al Duhail SC
18-04-2022King Abdullah Sport City Stadium, BuraidahFC Sepahan1-1
Shahriar Moghanlou / Sumayhan Alnabit
Al Taawoun FC
22-04-2022King Abdullah Sport City Stadium, BuraidahFC Sepahan2-1
Sajjad Shahbazzadeh (2) / Khojiakbar Alijonov
FC Pakhtakor Tashkent
22-04-2022King Abdullah Sport City Stadium, BuraidahAl Taawoun FC3-4
Leandre Tawamba (2), Hassan Alamiri / Karim Boudiaf, Edmilson Junior (2), Ali Almoez
Al Duhail SC
26-04-2022King Abdullah Sport City Stadium, BuraidahAl Duhail SC5-2
Michael Olunga (2), Edmilson Junior (2), Ferjani Sassi / Mohammad Nejadmehdi, Soroush Rafiei
FC Sepahan
26-04-2022King Abdullah Sport City Stadium, BuraidahFC Pakhtakor Tashkent5-4
Abbosbek Fayzullayev, Azizbek Turgunboev, Sardor Sabirkhodjaev, Mirjakhon Mirakhmadov, Abbos Ergashboyev / Yazeed Al-Bakr, Sumayhan Al-Nabit (2), Hassan Al-Amri 
Al Taawoun FC

E Grubu

SıraTakımOGBMGollerPuanAçıklama
1Al-Faisaly62325:491/16 Turu
2Nasaf Qarshi62328:591/16 Turu
3Al Sadd SC622310:117
4Al-Wehdat SC62329:126
08-04-2022Prince Mohamed bin Fahd Stadium, DammamAl Sadd SC1-1
Boualem Khoukhi / Ró-Ró (k.k.)
Nasaf Qarshi
08-04-2022Prince Mohamed bin Fahd Stadium, DammamAl-Wehdat SC1-1
Ahmed Samir / Hicham Faik
Al-Faisaly
11-04-2022Prince Mohamed bin Fahd Stadium, DammamNasaf Qarshi3-0
Marko Stanojevic (2), Akmal Mozgovoy
Al-Wehdat SC
11-04-2022Prince Mohamed bin Fahd Stadium, DammamAl-Faisaly2-1
Hicham Faik, Julio Tavares / Hasan Al Haydos
Al Sadd SC
15-04-2022Prince Mohamed bin Fahd Stadium, DammamAl Sadd SC5-2
Akram Afif, Santi Cazorla, Andre Ayew, Rodrigo Tabata, Mohammed Al Bayati / Ahmed Samir, Mohammed Anas
Al-Wehdat SC
15-04-2022Prince Mohamed bin Fahd Stadium, DammamNasaf Qarshi0-1
Julio Tavares
Al-Faisaly
19-04-2022Prince Mohamed bin Fahd Stadium, DammamAl-Wehdat SC3-1
Mohammad Al Dumeiri, Khaled Assam, Ahmed Samir / Rodrigo Tabata
Al Sadd SC
19-04-2022Prince Mohamed bin Fahd Stadium, DammamAl-Faisaly0-0Nasaf Qarshi
23-04-2022Prince Mohamed bin Fahd Stadium, DammamNasaf Qarshi3-1
Akmal Mozgovoy (2), Khusain Norchaev / Rodrigo Tabata
Al Sadd SC
23-04-2022Prince Mohamed bin Fahd Stadium, DammamAl-Faisaly1-1
Martin Boyle / Ahmad Israiwah
Al-Wehdat SC
27-04-2022Prince Mohamed bin Fahd Stadium, DammamAl-Wehdat SC2-2
Mohammed Anas, Mohannad Abu Taha / Khusain Norchaev, Marko Stanojevic
Nasaf Qarshi
27-04-2022Prince Mohamed bin Fahd Stadium, DammamAl Sadd SC1-0
Ro Ro 
Al-Faisaly

F Grubu

SıraTakımOGBMGollerPuanAçıklama
1Daegu FC641114-4131/16 Turu
2Urawa Red Diamonds641120-213En İyi İkinciler Sıralaması
3Lion City Sailors62138-147
4Shandong Taishan F.C.60152-241
15-04-2022Buriram City Stadium, BuriramShandong Taishan F.C.0-7
Keun Ho Lee, Zeca (3), Hong Chul, Bruno Lamas, Chi-in Jeong
Daegu FC
15-04-2022Buriram Stadium, BuriramLion City Sailors1-4
David Moberg Karlsson (og) / Kasper Junker, Ataru Esaka, David Moberg Karlsson, Yusuke Matsuo
Urawa Red Diamonds
18-04-2022Buriram City Stadium, BuriramDaegu FC0-3
Ui-young Song, Lopes Diego, Pedro Henrique
Lion City Sailors
18-04-2022Buriram Stadium, BuriramUrawa Red Diamonds5-0
Takahiro Akimoto, Alexander Scholz, Alex Schalk (2), Kaito Yasui 
Shandong Taishan F.C.
21-04-2022Buriram City Stadium, BuriramShandong Taishan F.C.0-0Lion City Sailors
21-04-2022Buriram Stadium, BuriramDaegu FC1-0
Zeca 
Urawa Red Diamonds
24-04-2022Buriram Stadium, BuriramUrawa Red Diamonds0-0Daegu FC
24-04-2022Buriram City Stadium, BuriramLion City Sailors3-2
Song Ui-young, Pedro Henrique, Maxime Lestienne /
Lu Yongtao, Liu Guobao
Shandong Taishan F.C.
27-04-2022Buriram City Stadium, BuriramUrawa Red Diamonds6-0
Kazuaki Mawatari, Alex Schalk, David Moberg Karlsson, Yoshio Koizumi, Yusuke Matsuo (2)
Lion City Sailors
27-04-2022Buriram Stadium, BuriramDaegu FC4-0
Zeca, Hong Jung-Woon, Keun Ho Lee, Hu-sung Oh
Shandong Taishan F.C.
30-04-2022Buriram City Stadium, BuriramShandong Taishan F.C.0-5
Kaito Yasui, Tetsuya Chinen (2), Yusuke Matsuo (2)
Urawa Red Diamonds
30-04-2022Buriram Stadium, BuriramLion City Sailors1-2
Ui-young Song / Keun Ho Lee, Zeca
Daegu FC

G Grubu

SıraTakımOGBMGollerPuanAçıklama
1BG Pathum United633011-2121/16 Turu
2Melbourne City633010-312En İyi İkinciler Sıralaması
3Jeonnam Dragons62225-58
4United City60061-170
15-04-2022Pathum Thani Stadium, Pathum ThaniBG Pathum United1-1
Teerasil Dangda / Andrew Nabbout
Melbourne City
15-04-2022Pathum Thani Stadium, Pathum ThaniUnited City0-1
Leonard Pllana
Jeonnam Dragons
18-04-2022Pathum Thani Stadium, Pathum ThaniJeonnam Dragons0-2
Pathompol Charoenrattanapirom, Jakkaphan Praisuwan
BG Pathum United
18-04-2022Pathum Thani Stadium, Pathum ThaniMelbourne City3-0
Stefan Colakovski, Marco Tilio (2)
United City
21-04-2022Pathum Thani Stadium, Pathum ThaniBG Pathum United5-0
Pathompol Charoenrattanapirom, Kanokpon Buspakom, Worachit Kanitsribampen, Diogo, Alan Robertson (k.k.)
United City
21-04-2022Pathum Thani Stadium, Pathum ThaniMelbourne City2-1
Carl Jenkinson, Andrew Nabbout / Lee Kyu-hyuk
Jeonnam Dragons
24-04-2022Pathum Thani Stadium, Pathum ThaniJeonnam Dragons1-1
Nika Kacharava / Jamie Maclaren
Melbourne City
24-04-2022Pathum Thani Stadium, Pathum ThaniUnited City1-3
Mark Hartmann / Diogo, Ikhsan Fandi (2)
BG Pathum United
27-04-2022Pathum Thani Stadium, Pathum ThaniMelbourne City0-0BG Pathum United
27-04-2022Pathum Thani Stadium, Pathum ThaniJeonnam Dragons2-0
Leonard Pllana, Park In-hyeok
United City
30-04-2022Pathum Thani Stadium, Pathum ThaniBG Pathum United0-0Jeonnam Dragons
30-04-2022Pathum Thani Stadium, Pathum ThaniUnited City0-3
Raphael Borges Rodrigues, Jamie Maclaren, Marco Tilio
Melbourne City

H Grubu

SıraTakımOGBMGollerPuanAçıklama
1Yokohama F. Marinos64119:3131/16 Turu
2Jeonbuk Hyundai Motors63307:4121/16 Turu
3Hoang Anh Gia Lai61234:75
4Sydney FC60243:92
16-04-2022Thống Nhất Stadium, Ho Chi Minh CityHoang Anh Gia Lai1-2
Takuya Kida (og) / Leo Ceara (2)
Yokohama F. Marinos
16-04-2022Thống Nhất Stadium, Ho Chi Minh CityJeonbuk Hyundai Motors0-0Sydney FC
19-04-2022Thống Nhất Stadium, Ho Chi Minh CitySydney FC1-1
Trent Buhagiar / Van Thanh Vu
Hoang Anh Gia Lai
19-04-2022Thống Nhất Stadium, Ho Chi Minh CityYokohama F. Marinos0-1
Stanislav Iljutcenko
Jeonbuk Hyundai Motors
22-04-2022Thống Nhất Stadium, Ho Chi Minh CityJeonbuk Hyundai Motors1-0
Moon Seon-Min
Hoang Anh Gia Lai
22-04-2022Thống Nhất Stadium, Ho Chi Minh CitySydney FC0-1
Ryotaro Tsunoda
Yokohama F. Marinos
25-04-2022Thống Nhất Stadium, Ho Chi Minh CityYokohama F. Marinos3-0
Yuki Saneto, Takuma Nishimura, Anderson Lopes
Sydney FC
25-04-2022Thống Nhất Stadium, Ho Chi Minh CityHoang Anh Gia Lai1-1
Nguyễn Văn Toàn / Moon Seon-min
Jeonbuk Hyundai Motors
28-04-2022Thống Nhất Stadium, Ho Chi Minh CityYokohama F. Marinos2-0
Marcos Junior, Shinnosuke Hatanaka
Hoang Anh Gia Lai
28-04-2022Thống Nhất Stadium, Ho Chi Minh CitySydney FC2-3
Adam Le Fondre, Patrick Wood / Han Kyo-Won, Stanislav Iljutcenko, Gustavo
Jeonbuk Hyundai Motors
01-05-2022Thống Nhất Stadium, Ho Chi Minh CityHoang Anh Gia Lai1-0
Brandao
Sydney FC
01-05-2022Thống Nhất Stadium, Ho Chi Minh CityJeonbuk Hyundai Motors1-1
Kim Bo-Kyung / Anderson Lopes
Yokohama F. Marinos

I Grubu

SıraTakımOGBMGollerPuanAçıklama
1Johor Darul Ta’zim641111-7131/16 Turu
2Kawasaki Frontale632117-411En İyi İkinciler Sıralaması
3Ulsan Hyundai631214-710
4Guangzhou F.C.60060-240
15-04-2022Tan Sri Dato’ Haji Hassan Yunos Stadium, Johor BahruKawasaki Frontale1-1
Shintaro Kurumaya / Leonardo
Ulsan Hyundai
15-04-2022Sultan Ibrahim Stadium, Johor BahruJohor Darul Ta’zim5-0
Bergson (4), Ramadhan Saifullah 
Guangzhou F.C.
18-04-2022Tan Sri Dato’ Haji Hassan Yunos Stadium, Johor BahruGuangzhou F.C.0-8
Kei Chinen (2), Shintaro Kurumaya (2), Yu Kobayashi (2), Ten Miyagi, Chanathip Songkrasin
Kawasaki Frontale
18-04-2022Sultan Ibrahim Stadium, Johor BahruUlsan Hyundai1-2
Eom Won-Sang / Fernando Forestieri, Bergson
Johor Darul Ta’zim
21-04-2022Tan Sri Dato’ Haji Hassan Yunos Stadium, Johor BahruUlsan Hyundai3-0
Mark Koszta, Chu-Young Park, Il-Lok Yun
Guangzhou F.C.
21-04-2022Sultan Ibrahim Stadium, Johor BahruKawasaki Frontale0-0Johor Darul Ta’zim
24-04-2022Tan Sri Dato’ Haji Hassan Yunos Stadium, Johor BahruGuangzhou F.C.0-5
Yun Il-lok (2), Valeri Qazaishvili, Jun Amano, Seol Young-woo
Ulsan Hyundai
24-04-2022Sultan Ibrahim Stadium, Johor BahruJohor Darul Ta’zim0-5
Yasuto Wakizaka, Yu Kobayashi (2), Marcinho, Chanathip Songkrasin
Kawasaki Frontale
27-04-2022Tan Sri Dato’ Haji Hassan Yunos Stadium, Johor BahruUlsan Hyundai3-2
Leonardo, Eom Won-Sang, Vako / Leandro Damiao (2)
Kawasaki Frontale
27-04-2022Sultan Ibrahim Stadium, Johor BahruGuangzhou F.C.0-2
Bergson Gustavo (2)
Johor Darul Ta’zim
30-04-2022Tan Sri Dato’ Haji Hassan Yunos Stadium, Johor BahruKawasaki Frontale1-0
Kei Chinen
Guangzhou F.C.
30-04-2022Sultan Ibrahim Stadium, Johor BahruJohor Darul Ta’zim2-1
Landro Velazquez, Park Yongwoo (og) / Jun Amano
Ulsan Hyundai

J Grubu

SıraTakımOGBMGollerPuanAçıklama
1Vissel Kobe422010:381/16 Turu
2Kitchee SC42117:67En İyi İkinciler Sıralaması
3Chiangrai United40132:101
4Shanghai Port00000:00çekildi.
16-04-2022Buriram Stadium, BuriramKitchee SC1-0
Ruslan Mingazov
Chiangrai United
19-04-2022Buriram Stadium, BuriramVissel Kobe2-1
Yuta Goke, Shion Inoue / Alex Tayo Akande
Kitchee SC
22-04-2022Buriram Stadium, BuriramVissel Kobe6-0
Yuya Osako, Koya Yuruki (2), Yuta Goke, Lincoln, Leo Osaki 
Chiangrai United
25-04-2022Buriram Stadium, BuriramChiangrai United0-0Vissel Kobe
28-04-2022Buriram Stadium, BuriramChiangrai United2-3
Phitiwat Sukjitthammakul, Sarawut Inpan / Alex Tayo Akande, Dejan Damjanovic, Law Tsz Chun
Kitchee SC
01-05-2022Buriram Stadium, BuriramKitchee SC2-2
Dejan Damjanovic, Raul Baena / Lincoln, Yoshinori Muto
Vissel Kobe

En İyi İkinciler Sıralaması

Batı Bölgesi

SıraGrupTakımOGBMGollerPuanAçıklama
1AAl-Rayyan641110:7131/16 Turu
2CShabab Al-Ahli624014:7101/16 Turu
3ENasaf Qarshi62318:591/16 Turu
4DAl-Taawoun621313:127
5BMumbai City62133:117

Doğu Bölgesi

SıraGrupTakımOGBMGollerPuanAçıklama
1HJeonbuk Hyundai Motors42203:181/16 Turu
2FUrawa Red Diamonds421110:271/16 Turu
3JKitchee SC42117:671/16 Turu
4GMelbourne City41304:36
5IKawasaki Frontale41218:45

Eleme Aşaması

1/16 Turu

Batı Bölgesi
03/04 Şubat 2023Al-Hilal SFCShabab Al Ahli
03/04 Şubat 2023Al-ShababNasaf Qarshi
03/04 Şubat 2023Al Duhail SCAl-Rayyan SC
03/04 Şubat 2023Al-FaisalyFoolad Khuzestan FC
Doğu Bölgesi
18 Ağustos 2022Urawa Komaba Stadium, SaitamaDaegu FC1-2
Zeca / Song Min-Kyu, Kim Jin-gyu
Jeonbuk Hyundai Motors
19 Ağustos 2022Urawa Komaba Stadium, SaitamaBG Pathum United4-0
Worachit Kanitsribampen, Ikhsan Fandi, Teerasil Dangda, Chatmongkol Thongkiri 
Kitchee SC
19 Ağustos 2022Saitama Stadium 2002, SaitamaJohor Darul Ta’zim0-5
Alexander Scholz, David Moberg Karlsson (2), Kasper Junker (2)
Urawa Red Diamonds
18 Ağustos 2022Saitama Stadium 2002, SaitamaVissel Kobe3-2
Nanasei Iino, Daiju Sasaki, Yutaro Oda / Takuma Nishimura, Anderson Lopes
Yokohama F. Marinos

Çeyrek Final

Batı Bölgesi
07 Şubat 2023
07 Şubat 2023
Doğu Bölgesi
22 Ağustos 2022Saitama Stadium 2002, SaitamaVissel Kobe1-3
Koya Yuruki / Modou Barrow, Gustavo, Moon Seon-min
Jeonbuk Hyundai Motors
22 Ağustos 2022Saitama Stadium 2002, SaitamaUrawa Red Diamonds4-0
David Moberg Karlsson, Takuya Iwanami, Yoshio Koizumi, Takahiro Akimoto
BG Pathum United

Yarı Final

Batı Bölgesi
10 Şubat 2023
Doğu Bölgesi
25 Ağustos 2022Saitama Stadium 2002, SaitamaJeonbuk Hyundai Motors2-2
Paik Seung-Ho, Han Kyo-Won / Yusuke Matsuo
Paik Seung-Ho, Kasper Junker (1-3 pen.)
Urawa Red Diamonds

Final

19 Şubat 2023Urawa Red Diamonds
26 Şubat 2023Saitama Stadium 2002, SaitamaUrawa Red Diamonds

Gol Krallığı

SıraFutbolcu (Takımı)Gol
1Edmilson Junior (Al-Duhail)8
2Zeca (Daegu FC)7
3Bergson Gustavo (Johor Darul Ta’zim)
Yusuke Matsuo (Urawa Red Diamonds)
6
20212023

AFC Şampiyonlar Ligi