2022 ABD Açık Tenis Turnuvası – Tek Erkekler

Son şampiyon Daniil Medvedev. 1990'larda doğan ve birden fazla büyük tekler şampiyonluğu kazanan ilk adam olmak için yarışıyor. Medvedev, 2004 Avustralya Açık'ta Andy Roddick'ten bu yana bir majörde ilk seribaşı olmayı başaran Dört Büyük'ün dışında kalan ilk kişi oldu.

Final

TarihSkorSetler
11-09-2022Casper Ruud (Norveç)1-3Carlos Alcaraz (İspanya)4-6, 6-2, 6-7, 3-6

Yarı Final

TarihSkorSetler
08-09-2022Karen Khachanov (Rusya)1-3Casper Ruud (Norveç)6-7, 2-6, 7-5, 2-6
08-09-2022Carlos Alcaraz (İspanya)2-3Frances Tiafoe Jr. (ABD)6-7, 6-3, 6-1, 6-7, 6-3

Çeyrek Final

TarihSkorSetler
06-09-2022Nick Kyrgios (Avustralya)2-3Karen Khachanov (Rusya)5-7, 6-4, 5-7, 7-5, 4-6
06-09-2022Matteo Berrettini (İtalya)0-3Casper Ruud (Norveç)1-6, 4-6, 6-7
07-09-2022Jannik Sinner (İtalya)2-3Carlos Alcaraz (İspanya)3-6, 7-6, 7-6, 5-7, 3-6
07-09-2022Andrey Rublev (Rusya)0-3Frances Tiafoe Jr. (ABD)6-7 6-7, 4-6

4. Tur

TarihSkorSetler
04-09-2022Daniil Medvedev (Rusya)1-3Nick Kyrgios (Avustralya)6-7, 6-3, 3-6, 2-6
04-09-2022Pablo Carreno-Busta (İspanya)2-3Karen Khachanov (Rusya)6-4, 3-6, 1-6, 6-4, 3-6
04-09-2022Alejandro Davidovich Fokina (İspanya)2-3Matteo Berrettini (İtalya)6-3, 6-7, 3-6, 6-4, 2-6
04-09-2022Corentin Moutet (Fransa)1-3Casper Ruud (Norveç)1-6, 2-6, 7-6, 2-6
05-09-2022Ilya Ivashka (Belarus)2-3Jannik Sinner (İtalya)1-6, 7-5, 2-6, 6-4, 3-6
05-09-2022Marin Cilic (Hırvatistan)2-3Carlos Alcaraz (İspanya)4-6, 6-3, 4-6, 6-4, 3-6
05-09-2022Cameron Norrie (Büyük Britanya)0-3Andrey Rublev (Rusya)4-6, 4-6, 4-6
05-09-2022Frances Tiafoe Jr. (ABD)3-1Rafael Nadal (İspanya)6-4, 4-6, 6-4, 6-3

3. Tur

TarihSkorSetler
02-09-2022Daniil Medvedev (Rusya)3-0Yibing Wu (Çin)6-4, 6-2, 6-2
02-09-2022Nick Kyrgios (Avustralya)3-0Jeffrey John Wolf (ABD)6-4, 6-2, 6-3
02-09-2022Pablo Carreno-Busta (İspanya)3-1Alex De Minaur (Avustralya)6-1, 6-1, 3-6, 7-6
02-09-2022Karen Khachanov (Rusya)çekildiJack Draper (Büyük Britanya)6-3, 4-6, 6-5
02-09-2022Daniel Elahi Galan (Kolombiya)1-3Alejandro Davidovich Fokina (İspanya)4-6, 7-5, 4-6, 4-6
02-09-2022Andy Murray (Büyük Britanya)1-3Matteo Berrettini (İtalya)4-6, 4-6, 7-6, 3-6
02-09-2022Pedro Cachin (Arjantin)1-3Corentin Moutet (Fransa)3-6, 6-4, 2-6, 5-7
02-09-2022Tommy Paul (ABD)2-3Casper Ruud (Norveç)6-7, 7-6, 6-7, 7-5, 0-6
03-09-2022Ilya Ivashka (Belarus)3-1Lorenzo Musetti (İtalya)6-4, 3-6, 6-2, 6-3
03-09-2022Brandon Nakashima (ABD)1-3Jannik Sinner (İtalya)6-3, 4-6, 1-6, 2-6
03-09-2022Marin Cilic (Hırvatistan)3-1Daniel Evans (Büyük Britanya)7-6, 6-7, 6-2, 7-5
03-09-2022Jenson Brooksby (ABD)0-3Carlos Alcaraz (İspanya)3-6, 3-6, 3-6
03-09-2022Cameron Norrie (Büyük Britanya)3-0Holger Rune (Danimarka)7-5, 6-4, 6-1
03-09-2022Denis Shapovalov (Kanada)2-3Andrey Rublev (Rusya)4-6, 6-2, 7-6, 4-6, 6-7
03-09-2022Diego Sebastian Schwartzman (Arjantin)0-3Frances Tiafoe Jr. (ABD)6-7, 4-6, 4-6
03-09-2022Richard Gasquet (Fransa)0-3Rafael Nadal (İspanya)0-6, 1-6, 5-7

2. Tur

TarihSkorSetler
31-08-2022Daniil Medvedev (Rusya)3-0Arthur Rinderknech (Fransa)6-2, 7-5, 6-3
31-08-2022Nuno Borges (Portekiz)2-3Yibing Wu (Çin)7-6, 6-7, 6-4, 4-6, 4-6
31-08-2022Nick Kyrgios (Avustralya)3-1Benjamin Bonzi (Fransa)7-6, 6-4, 4-6, 6-4
31-08-2022Alejandro Tabilo (Kanada)1-3Jeffrey John Wolf (ABD)6-4, 5-7, 4-6, 3-6
31-08-2022Pablo Carreno-Busta (İspanya)3-1Alexander Bublik (Kazakistan)4-6, 6-4, 6-3, 7-6
31-08-2022Christian Garin (Şili)1-3Alex De Minaur (Avustralya)3-6, 0-6, 6-4, 2-6
31-08-2022Karen Khachanov (Rusya)3-1Thiago Monteiro (Brezilya)6-3, 6-3, 5-7, 6-4
31-08-2022Jack Draper (Büyük Britanya)3-0Felix Auger-Aliassime (Kanada)6-4, 6-4, 6-4
31-08-2022Daniel Elahi Galan (Kolombiya)3-2Jordan Thompson (Avustralya)6-3, 2-6, 3-6, 6-4, 6-3
31-08-2022Alejandro Davidovich Fokina (İspanya)3-2Marton Fucsovics (Macaristan)7-6, 5-7, 3-6, 6-0, 7-6
31-08-2022Andy Murray (Büyük Britanya)3-1Emilio Nava (ABD)5-7, 6-3, 6-1, 6-0
31-08-2022Hugo Grenier (Fransa)1-3Matteo Berrettini (İtalya)6-2, 1-6, 6-7, 6-7
31-08-2022Brandon Holt (ABD)2-3Pedro Cachin (Arjantin)6-1, 6-2, 1-6, 6-7, 6-7
31-08-2022Corentin Moutet (Fransa)3-1Botic van de Zandschulp (Hollanda)6-4, 1-6, 6-2, 6-4
31-08-2022Tommy Paul (ABD)3-2Sebastian Korda (ABD)6-0, 3-6, 4-6, 6-3, 6-4
31-08-2022Tim Van Rijthoven (Hollanda)1-3Casper Ruud (Norveç)7-6, 4-6, 4-6, 4-6
01-09-2022Hubert Hurkacz (Polonya)1-3Ilya Ivashka (Belarus)4-6, 6-4, 6-7, 3-6
01-09-2022Gijs Brouwer (Hollanda)1-3Lorenzo Musetti (İtalya)7-6, 3-6, 4-6, 2-6
01-09-2022Grigor Dimitrov (Bulgaristan)0-3Brandon Nakashima (ABD)6-7, 5-7, 3-6
01-09-2022Christopher Eubanks (ABD)0-3Jannik Sinner (İtalya)4-6, 6-7, 2-6
01-09-2022Marin Cilic (Hırvatistan)3-0Albert Ramos (İspanya)6-3, 7-6, 6-3
01-09-2022James Duckworth (ABD)1-3Daniel Evans (Büyük Britanya)3-6, 2-6, 6-4, 4-6
01-09-2022Borna Coric (Hırvatistan)0-3Jenson Brooksby (ABD)4-6, 6-7, 1-6
01-09-2022Federico Coria (Arjantin)0-3Carlos Alcaraz (İspanya)2-6, 1-6, 5-7
01-09-2022Cameron Norrie (Büyük Britanya)3-0Joao Sousa (Portekiz)6-4, 6-4, 7-6
01-09-2022John Isner (ABD)çekildiHolger Rune (Danimarka)
01-09-2022Denis Shapovalov (Kanada)3-1Roberto Carballes Baena (İspanya)6-4, 4-6, 6-3, 6-2
01-09-2022Soonwoo Kwon (Güney Kore)0-3Andrey Rublev (Rusya)3-6, 0-6, 4-6
01-09-2022Diego Sebastian Schwartzman (Arjantin)3-0Alexei Popyrin (Avustralya)7-6, 7-5, 7-6
01-09-2022Jason Kubler (Avustralya)0-3Frances Tiafoe Jr. (ABD)6-7, 6-7, 6-7
01-09-2022Miomir Kecmanovic (Sırbistan)1-3Richard Gasquet (Fransa)2-6, 4-6, 6-4, 4-6
01-09-2022Fabio Fognini (İtalya)1-3Rafael Nadal (İspanya)6-2, 4-6, 2-6, 1-6

1. Tur

TarihSkorSetler
29-08-2022Daniil Medvedev (Rusya)3-0Stefan Kozlov (ABD)6-2, 6-4, 6-0
29-08-2022Quentin Halys1-3Arthur Rinderknech (Fransa)6-4, 6-7, 3-6, 2-6
29-08-2022Ben Shelton2-3Nuno Borges (Portekiz)6-7, 6-3, 6-7, 7-6, 3-6
29-08-2022Yibing Wu (Çin)3-0Nikoloz Basilashvili (Gürcistan)6-3, 6-4, 6-0
29-08-2022Nick Kyrgios (Avustralya)3-0Thanasi Kokkinakis (Avustralya)6-3, 6-4, 7-6
29-08-2022Benjamin Bonzi (Fransa)3-2Ugo Humbert7-6, 6-1, 5-7, 3-6, 6-2
29-08-2022Kamil Majchrzak1-3Alejandro Tabilo (Kanada)1-6, 4-6, 7-6, 1-6
29-08-2022Jeffrey John Wolf (ABD)3-0Roberto Bautista-Agut (İspanya)6-4, 6-4, 6-4
29-08-2022Pablo Carreno-Busta (İspanya)3-1Dominic Thiem (Kanada)7-5, 6-1, 5-7, 6-3
29-08-2022Alexander Bublik (Kazakistan)3-0Hugo Gaston (Şili)6-4, 6-4, 6-4
29-08-2022Christian Garin (Şili)3-1Jiri Lehecka (Çek Cumhuriyeti)3-6, 7-6, 7-5, 6-1
29-08-2022Filip Krajinovic (Sırbistan)0-3Alex De Minaur (Avustralya)5-7, 2-6, 3-6
29-08-2022Karen Khachanov (Rusya)3-1Denis Kudla3-6, 6-1, 6-2, 6-2
29-08-2022Alex Molcan (Slovakya)1-3Thiago Monteiro (Brezilya)4-6, 6-4, 4-6, 1-6
29-08-2022Jack Draper (Büyük Britanya)3-0Emil Ruusuvuori (Finlandiya)6-4, 6-3, 6-3
29-08-2022Alexander Ritschard1-3Felix Auger-Aliassime (Kanada)3-6, 4-6, 6-3, 3-6
29-08-2022Stefanos Tsitsipas (Yunanistan)1-3Daniel Elahi Galan (Kolombiya)0-6, 1-6, 6-3, 5-7
29-08-2022Lorenzo Sonego (İtalya)2-3Jordan Thompson (Avustralya)6-2, 6-1, 2-6, 4-6, 4-6
29-08-2022Yoshihito Nishioka (Japonya)0-3Alejandro Davidovich Fokina (İspanya)3-6, 5-7, 3-6
29-08-2022Marton Fucsovics (Macaristan)çekildiMaxime Cressy (ABD)6-7, 7-5, 5-1
29-08-2022Francisco Cerundolo (Arjantin)0-3Andy Murray (Büyük Britanya)5-7, 3-6, 3-6
29-08-2022John Millman (Avustralya)2-3Emilio Nava (ABD)6-7, 6-4, 6-7, 6-1, 1-6
29-08-2022Tomás Martín Etcheverry (Arjantin)1-3Hugo Grenier (Fransa)6-4, 2-6, 3-6, 4-6
29-08-2022Nicolas Jarry0-3Matteo Berrettini (İtalya)2-6, 3-6, 3-6
29-08-2022Taylor Fritz (ABD)1-3Brandon Holt (ABD)7-6, 6-7, 3-6, 4-6
29-08-2022Aljaz Bedene (Slovenya)2-3Pedro Cachin (Arjantin)4-6, 3-6, 7-5, 6-1, 6-7
29-08-2022Stan WawrinkaçekildiCorentin Moutet (Fransa)4-6, 6-7
29-08-2022Tomas Machac2-3Botic van de Zandschulp (Hollanda)4-6, 6-3, 2-6, 6-0, 7-5
29-08-2022Tommy Paul (ABD)3-2Bernabe Zapata Miralles4-6, 6-3, 2-6, 6-0, 7-5
29-08-2022Sebastian Korda (ABD)3-1Facundo Bagnis (Arjantin)5-7, 7-6, 7-5, 6-1
29-08-2022Zhizhen Zhang (Çin)2-3Tim Van Rijthoven (Hollanda)6-3, 7-6, 6-7, 1-6, 4-6
29-08-2022Kyle Edmund0-3Casper Ruud (Norveç)3-6, 5-7, 2-6
30-08-2022Hubert Hurkacz (Polonya)3-0Oscar Otte (ABD)6-4, 6-2, 6-4
30-08-2022Sam Querrey (ABD)1-3Ilya Ivashka (Belarus)6-4, 4-6, 6-7, 3-6
30-08-2022Adrian Mannarino (Fransa)0-3Gijs Brouwer (Hollanda)3-6, 4-6, 4-6
30-08-2022David Goffin (Belçika)2-3Lorenzo Musetti (İtalya)6-3, 5-7, 4-6, 6-3, 6-7
30-08-2022Grigor Dimitrov (Bulgaristan)3-0Steve Johnson (ABD)6-3, 6-2, 6-2
30-08-2022Brandon Nakashima (ABD)3-0Pavel Kotov7-6, 6-2, 6-2
30-08-2022Pedro Martinez0-3Christopher Eubanks (ABD)5-7, 3-6, 6-7
30-08-2022Daniel Altmaier2-3Jannik Sinner (İtalya)7-5, 2-6, 1-6, 6-3, 1-6
30-08-2022Marin Cilic (Hırvatistan)3-0Maximilian Marterer6-2, 6-2, 7-5
30-08-2022Norbert Gombos0-3Albert Ramos (İspanya)3-6, 4-6, 5-7
30-08-2022James Duckworth (ABD)3-1Christopher O’Connell (ABD)4-6, 7-6, 7-6, 6-3
30-08-2022Jiri Vesely0-3Daniel Evans (Büyük Britanya)4-6, 1-6, 1-6
30-08-2022Borna Coric (Hırvatistan)3-2Enzo Couacaud6-2, 7-6, 3-6, 4-6, 7-5
30-08-2022Jenson Brooksby (ABD)çekildiDusan Lajovic6-2, 6-0, 3-0
30-08-2022Tallon Griekspoor (Hollanda)0-3Federico Coria (Arjantin)5-7, 4-6, 3-6
30-08-2022Sebastian Baez (Arjantin)çekildiCarlos Alcaraz (İspanya)5-7, 5-7, 0-2
30-08-2022Cameron Norrie (Büyük Britanya)3-0Benoit Paire (Fransa)6-0, 7-6, 6-0
30-08-2022Joao Sousa (Portekiz)3-1Mackenzie McDonald (ABD)1-6, 7-6, 7-6, 6-3
30-08-2022John Isner (ABD)3-0Federico Delbonis (Arjantin)6-3, 6-1, 7-5
30-08-2022Peter Gojowczyk0-3Holger Rune (Danimarka)2-6, 4-6, 6-7
30-08-2022Denis Shapovalov (Kanada)3-2Marc-Andrea Huesler (İsviçre)2-6, 6-4, 6-4, 3-6, 6-1
30-08-2022Jaume Munar (İspanya)1-3Roberto Carballes Baena (İspanya)1-6, 3-6, 6-1, 2-6
30-08-2022Fernando Verdasco (İspanya)1-3Soonwoo Kwon (Güney Kore)2-6, 7-6, 3-6, 3-6
30-08-2022Laslo Djere (Sırbistan)2-3Andrey Rublev (Rusya)6-7, 3-6, 6-3, 6-4, 4-6
30-08-2022Diego Sebastian Schwartzman (Arjantin)çekildiJack Sock (ABD)3-6, 5-7, 6-0, 1-0
30-08-2022Alexei Popyrin (Avustralya)3-0Chun Hsin Tseng (Taywan)6-3, 7-6, 7-6
30-08-2022Jason Kubler (Avustralya)3-1Mikael Ymer (İsveç)5-7, 6-4, 6-2, 6-4
30-08-2022Marcos Giron (Şili)3-0Frances Tiafoe Jr. (ABD)6-7, 4-6, 3-6
30-08-2022Miomir Kecmanovic (Sırbistan)3-1Learner Tien (ABD)3-6, 6-1, 6-3, 6-3
30-08-2022Taro Daniel (Japonya)1-3Richard Gasquet (Fransa)4-6, 7-6, 2-6, 2-6
30-08-2022Fabio Fognini (İtalya)3-2Aslan Karatsev (Rusya)1-6, 5-7, 6-4, 6-1, 6-4
30-08-2022Rinky Hijikata (Avustralya)1-3Rafael Nadal (İspanya)6-4, 2-6, 3-6, 3-6
20212023

ABD Açık Tenis Turnuvası – Tek Erkekler

Amerika Açık Tenis Turnuvası (US Open)Tenis Arşiv Sayfası