2022 ABD Açık Tenis Turnuvası – Çift Kadınlar

Samantha Stosur ve Zhang Shuai son şampiyonlardı, ancak birlikte devam etmemeyi seçtiler. Stosur, Latisha Chan ile birlikte oynuyor, Zhang ise Marta Kostyuk ile takım oluşturuyor.

Elise Mertens, Kateřina Siniaková, Coco Gauff, Jelena Ostapenko ve Giuliana Olmos, turnuvanın başında WTA 1 numaralı çiftler sıralaması için yarışıyor.

Final

TarihSkorSetler
11-09-2022Barbora Krejcikova (Çek Cumhuriyeti)
Katerina Siniakova (Çek Cumhuriyeti)
2-1Caty Mcnally (ABD)
Taylor Townsend (ABD)
3–6, 7–5, 6–1

Yarı Final

TarihSkorSetler
09-09-2022Nicole Melichar-Martinez (ABD)
Ellen Perez (Avustralya)
1-2Barbora Krejcikova (Çek Cumhuriyeti)
Katerina Siniakova (Çek Cumhuriyeti)
3-6, 7-6, 3-6
09-09-2022Caroline Dolehide (ABD)
Storm Sanders (Avustralya)
1-2Caty Mcnally (ABD)
Taylor Townsend (ABD)
6-1, 3-6, 3-6

Çeyrek Final

TarihSkorSetler
06-09-2022Kirsten Flipkens (Belçika)
Sara Sorribes Tormo (İspanya)
1-2Nicole Melichar-Martinez (ABD)
Ellen Perez (Avustralya)
7-6, 4-6, 4-6
06-09-2022Barbora Krejcikova (Çek Cumhuriyeti)
Katerina Siniakova (Çek Cumhuriyeti)
2-1Gabriela Dabrowski (Kanada)
Giuliana Olmos (İtalya)
6-3, 6-7, 6-3
07-09-2022Caroline Dolehide (ABD)
Storm Sanders (Avustralya)
2-0Caroline Garcia (Fransa)
Kristina Mladenovic (Fransa)
6-3, 6-3
07-09-2022Desirae Krawczyk (ABD)
Demi Schuurs (Hollanda)
0-2Caty Mcnally (ABD)
Taylor Townsend (ABD)
3-6, 1-6

3. Tur

TarihSkorSetler
04-09-2022Kirsten Flipkens (Belçika)
Sara Sorribes Tormo (İspanya)
2-1Alexa Guarachi (ABD)
Andreja Klepac (Slovenya)
7-6, 2-6, 6-1
04-09-2022Nicole Melichar-Martinez (ABD)
Ellen Perez (Avustralya)
2-0Anna Danilina (Kazakistan)
Beatriz Haddad Maia (Brezilya)
6-3, 6-3
04-09-2022Barbora Krejcikova (Çek Cumhuriyeti)
Katerina Siniakova (Çek Cumhuriyeti)
2-0Shuko Aoyama (Japonya)
Hao-Ching Chan (Taywan)
6-2, 6-0
04-09-2022Asia Muhammad (United (ABD)
Ena Shibahara (United (ABD)
1-2Gabriela Dabrowski (Kanada)
Giuliana Olmos (İtalya)
3-6, 6-3, 6-7
05-09-2022Yi-Fan Xu (Çin)
Zhaoxuan Yang (Çin)
0-2Caroline Dolehide (ABD)
Storm Sanders (Avustralya)
2-6, 3-6
05-09-2022Caroline Garcia (Fransa)
Kristina Mladenovic (Fransa)
2-0Lyudmila Kichenok (Ukrayna)
Jelena Ostapenko (Letonya)
6-4, 6-2
05-09-2022Desirae Krawczyk (ABD)
Demi Schuurs (Hollanda)
2-0Marta Kostyuk (Ukrayna)
Shuai Zhang (Çin)
6-4, 6-4
05-09-2022Caty Mcnally (ABD)
Taylor Townsend (ABD)
2-0Dalma Galfi (Macaristan)
Bernarda Pera (ABD)
6-4, 6-4

2. Tur

TarihSkorSetler
03-09-2022Veronika Kudermetova (Rusya)
Elise Mertens (Belçika)
çekildiKirsten Flipkens (Belçika)
Sara Sorribes Tormo (İspanya)
03-09-2022Lucie Hradecka (Çek Cumhuriyeti)
Linda Noskova (Çek Cumhuriyeti)
1-2Alexa Guarachi (ABD)
Andreja Klepac (Slovenya)
6-7, 7-5, 3-6
02-09-2022Nicole Melichar-Martinez (ABD)
Ellen Perez (Avustralya)
2-1Reese Brantmeier (ABD)
Clervie Ngounoue (ABD)
6-7, 6-2, 6-2
02-09-2022Aliona Bolsova (Moldova)
Ulrikke Eikeri (Norveç)
0-2Anna Danilina (Kazakistan)
Beatriz Haddad Maia (Brezilya)
1-6, 5-7
02-09-2022Barbora Krejcikova (Çek Cumhuriyeti)
Katerina Siniakova (Çek Cumhuriyeti)
2-0Ana Bogdan (Romanya)
Sabrina Santamaria (ABD)
6-2, 6-2
02-09-2022Kaitlyn Christian (ABD)
Lidziya Marozava (ABD)
0-2Shuko Aoyama (Japonya)
Hao-Ching Chan (Taywan)
2-6, 2-6
01-09-2022Asia Muhammad (United (ABD)
Ena Shibahara (United (ABD)
2-0Catherine Harrison (ABD)
Ingrid Neel (ABD)
6-2, 6-4
02-09-2022Hailey Baptiste (ABD)
Whitney Osuigwe (ABD)
0-2Gabriela Dabrowski (Kanada)
Giuliana Olmos (İtalya)
1-6, 4-6
02-09-2022Yi-Fan Xu (Çin)
Zhaoxuan Yang (Çin)
2-0Rebecca Peterson (İsveç)
Anastasia Potapova (Rusya)
6-3, 6-4
01-09-2022Sophie Chang (ABD)
Angela Kulikov (ABD)
1-2Caroline Dolehide (ABD)
Storm Sanders (Avustralya)
6-7, 6-4, 4-6
01-09-2022Caroline Garcia (Fransa)
Kristina Mladenovic (Fransa)
2-0Nadia Podoroska (Arjantin)
Mayar Sherif (Mısır)
6-3, 6-4
01-09-2022Anna Bondár (Macaristan)
Greet Minnen (Belçika)
1-2Lyudmila Kichenok (Ukrayna)
Jelena Ostapenko (Letonya)
6-0, 2-6, 6-7
03-09-2022Desirae Krawczyk (ABD)
Demi Schuurs (Hollanda)
2-1Miyu Kato (Japonya)
Aldila Sutjiadi (Endonezya)
5-7, 6-1, 7-6
03-09-2022Tereza Mihalíková (Slovakya)
Aliaksandra Sasnovich (Belarus)
0-2Marta Kostyuk (Ukrayna)
Shuai Zhang (Çin)
1-6, 2-6
03-09-2022Alicja Rosolska (Polonya)
Erin Routliffe (Yeni Zelenda)
1-2Caty Mcnally (ABD)
Taylor Townsend (ABD)
6-7, 6-3, 3-6
03-09-2022Dalma Galfi (Macaristan)
Bernarda Pera (ABD)
2-1Leylah Fernandez (Kanada)
Daria Saville (Avustralya)
6-7, 6-3, 7-6

1. Tur

TarihSkorSetler
01-09-2022Veronika Kudermetova (Rusya)
Elise Mertens (Belçika)
2-0Anna Kalinskaya (Rusya)
Donna Vekic (Hırvatistan)
6-2, 6-1
31-08-2022Kirsten Flipkens (Belçika)
Sara Sorribes Tormo (İspanya)
2-0Eri Hozumi (Japonya)
Makoto Ninomiya (Japonya)
6-2, 6-1
01-09-2022Lucie Hradecka (Çek Cumhuriyeti)
Linda Noskova (Çek Cumhuriyeti)
2-0Serena Williams (ABD)
Venus Williams (ABD)
7-6, 6-4
01-09-2022Alicia Barnett (ABD)
Olivia Nicholls (ABD)
0-2Alexa Guarachi (ABD)
Andreja Klepac (Slovenya)
4-6, 5-7
31-08-2022Nicole Melichar-Martinez (ABD)
Ellen Perez (Avustralya)
2-0Madison Brengle (ABD)
Claire Liu (ABD)
6-4, 6-0
31-08-2022Rosalie Van Der Hoek (Hollanda)
Alison Van Uytvanck (Belçika)
0-2Reese Brantmeier (ABD)
Clervie Ngounoue (ABD)
3-6, 4-6
01-09-2022Irina-Camelia Begu (Romanya)
Raluca Olaru (Romanya)
1-2Aliona Bolsova (Moldova)
Ulrikke Eikeri (Norveç)
6-4, 3-6, 3-6
01-09-2022Aleksandra Krunic (Sırbistan)
Magda Linette (Polonya)
0-2Anna Danilina (Kazakistan)
Beatriz Haddad Maia (Brezilya)
2-6, 6-7
01-09-2022Barbora Krejcikova (Çek Cumhuriyeti)
Katerina Siniakova (Çek Cumhuriyeti)
2-1Monica Niculescu (Romanya)
Elena-Gabriela Ruse (Romanya)
6-3, 1-6, 6-3
01-09-2022Elizabeth Mandlik (ABD)
Katrina Scott (ABD)
1-2Ana Bogdan (Romanya)
Sabrina Santamaria (ABD)
7-6, 3-6, 3-6
01-09-2022Kaitlyn Christian (ABD)
Lidziya Marozava (ABD)
2-1Ann Li (ABD)
Clara Tauson (Danimarka)
6-7, 6-4, 6-4
01-09-2022Robin Montgomery (ABD)
CoCo Vandeweghe (ABD)
0-2Shuko Aoyama (Japonya)
Hao-Ching Chan (Taywan)
4-6, 3-6
01-09-2022Asia Muhammad (United (ABD)
Ena Shibahara (United (ABD)
2-0Varvara Gracheva (Rusya)
Katarzyna Piter (Polonya)
6-2, 6-1
01-09-2022Catherine Harrison (ABD)
Ingrid Neel (ABD)
2-0Harriet Dart (Büyük Britanya)
Liudmila Samsonova (Rusya)
6-4, 6-4
01-09-2022Hailey Baptiste (ABD)
Whitney Osuigwe (ABD)
2-1Sofia Kenin (ABD)
Ajla Tomljanović (Avustralya)
6-3, 2-6, 6-4
01-09-2022Ashlyn Krueger (ABD)
Peyton Stearns (ABD)
0-2Gabriela Dabrowski (Kanada)
Giuliana Olmos (İtalya)
2-6, 1-6
01-09-2022Yi-Fan Xu (Çin)
Zhaoxuan Yang (Çin)
2-1Han Xinyun
Evgeniya Rodina
3-6, 6-1, 6-2
02-09-2022Yulia Putintseva (Kazakistan)
Yanina Wickmayer (Belçika)
1-2Rebecca Peterson (İsveç)
Anastasia Potapova (Rusya)
6-4, 6-7, 1-6
02-09-2022Natela Dzalamidze (Gürcistan)
Kamilla Rakhimova (Rusya)
1-2Sophie Chang (ABD)
Angela Kulikov (ABD)
6-4, 4-6, 5-7
02-09-2022Lucia Bronzetti (İtalya)
Camila Osorio (Kolombiya)
0-2Caroline Dolehide (ABD)
Storm Sanders (Avustralya)
0-6, 0-6
02-09-2022Caroline Garcia (Fransa)
Kristina Mladenovic (Fransa)
2-1Ekaterina Alexandrova (Rusya)
Yana Sizikova (Rusya)
6-3, 1-6, 6-3
02-09-2022Tereza Martincová (Çek Cumhuriyeti)
Alexandra Panova (Rusya)
0-2Nadia Podoroska (Arjantin)
Mayar Sherif (Mısır)
5-7, 6-7
02-09-2022Wang Xinyu (Çin)
Zhu Lin (Çin)
1-2Anna Bondár (Macaristan)
Greet Minnen (Belçika)
5-7, 6-3, 4-6
02-09-2022Panna Udvardy (Macaristan)
Tamara Zidanšek (Slovenya)
1-2Lyudmila Kichenok (Ukrayna)
Jelena Ostapenko (Letonya)
3-6, 7-6, 6-7
02-09-2022Desirae Krawczyk (ABD)
Demi Schuurs (Hollanda)
2-0Alizé Cornet (Fransa)
Jil Teichmann (İsviçre)
7-6, 6-4
02-09-2022Latisha Chan (Taywan)
Samantha Stosur (Avustralya)
0-2Miyu Kato (Japonya)
Aldila Sutjiadi (Endonezya)
1-6, 3-6
02-09-2022Tereza Mihalíková (Slovakya)
Aliaksandra Sasnovich (Belarus)
2-0Irina Bara (Romanya)
Ekaterine Gorgodze (Gürcistan)
6-4, 6-1
02-09-2022Oksana Kalashnikova (Gürcistan)
Nadiia Kichenok (Ukrayna)
0-2Marta Kostyuk (Ukrayna)
Shuai Zhang (Çin)
4-6, 4-6
02-09-2022Alicja Rosolska (Polonya)
Erin Routliffe (Yeni Zelenda)
2-1Nuria Párrizas Díaz (İspanya)
Arantxa Rus (Hollanda)
6-2, 3-6, 6-1
02-09-2022Vivian Heisen (Almanya)
Katarzyna Kawa (Polonya)
0-2Caty Mcnally (ABD)
Taylor Townsend (ABD)
3-6, 4-6
02-09-2022Dalma Galfi (Macaristan)
Bernarda Pera (ABD)
2-1Maryna Zanevska (Belçika)
Kimberley Zimmermann (Belçika)
6-1, 3-6, 6-3
02-09-2022Leylah Fernandez (Kanada)
Daria Saville (Avustralya)
2-1Coco Gauff (ABD)
Jessica Pegula (ABD)
3-6, 7-5, 7-6