2022 ABD Açık Tenis Turnuvası – Çift Erkekler

Rajeev Ram ve Joe Salisbury son şampiyonlardır.

Neal Skupski, Joe Salisbury, Michael Venus, Jean-Julien Rojer, Mate Pavić ve Horacio Zeballos, turnuvanın başında ATP 1 numaralı çiftler sıralaması için yarışıyor. 

Final

TarihSkorSetler
09-09-2022Rajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)
2-0Wesley Koolhof (Hollanda)
Neal Skupski (Büyük Britanya)
7-6, 7-5

Yarı Final

TarihSkorSetler
08-09-2022Rajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)
2-1Juan Sebastian Cabal (Kolombiya)
Robert Farah (Kolombiya)
7-5, 4-6, 10-6
08-09-2022Marcelo Arevalo (El Salvador)
Jean-Julien Rojer (Hollanda)
0-2Wesley Koolhof (Hollanda)
Neal Skupski (Büyük Britanya)
4-6, 5-7

Çeyrek Final

TarihSkorSetler
06-09-2022Rajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)
2-1Hugo Nys (Fransa)
Jan Zielinski (Polonya)
6-4, 6-7, 6-4
06-09-2022Juan Sebastian Cabal (Kolombiya)
Robert Farah (Kolombiya)
0-2Lloyd Glasspool (Büyük Britanya)
Harri Heliovaara (Finlandiya)
3-6, 1-6
06-09-2022Nikola Mektic (Hırvatistan)
Mate Pavic (Hırvatistan)
0-2Marcelo Arevalo (El Salvador)
Jean-Julien Rojer (Hollanda)
3-6, 4-6
06-09-2022Marcelo Demoliner (Brezilya)
Joao Sousa (Portekiz)
2-0Wesley Koolhof (Hollanda)
Neal Skupski (Büyük Britanya)
7-6, 6-2

3. Tur

TarihSkorSetler
04-09-2022Rajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)
2-0Simone Bolelli (İtalya)
Fabio Fognini (İtalya)
6-1, 7-5
04-09-2022Hugo Nys (Fransa)
Jan Zielinski (Polonya)
2-0Ariel Behar (Uruguay)
Gonzalo Escobar (Ekvator)
6-1, 6-4
05-09-2022Tim Puetz (Almanya)
Michael Venus (ABD)
1-2Juan Sebastian Cabal (Kolombiya)
Robert Farah (Kolombiya)
7-6, 4-6, 3-6
05-09-2022Lloyd Glasspool (Büyük Britanya)
Harri Heliovaara (Finlandiya)
2-1Thanasi Kokkinakis (Avustralya)
Nick Kyrgios (Avustralya)
3-6, 7-6, 7-6
04-09-2022Nikola Mektic (Hırvatistan)
Mate Pavic (Hırvatistan)
2-0Robin Haase (Hollanda)
Philipp Oswald (Avusturya)
6-3, 6-4
04-09-2022Quentin Halys (Fransa)
Adrian Mannarino (Fransa)
0-2Marcelo Arevalo (El Salvador)
Jean-Julien Rojer (Hollanda)
4-6, 6-7
05-09-2022Marcelo Demoliner (Brezilya)
Joao Sousa (Portekiz)
2-0Lorenzo Sonego (İtalya)
Andrea Vavassori (İtalya)
7-6, 6-4
05-09-2022Matthew Ebden (Avustralya)
Max Purcell (Avustralya)
1-2Wesley Koolhof (Hollanda)
Neal Skupski (Büyük Britanya)
6-7, 6-3, 3-6

2. Tur

TarihSkorSetler
02-09-2022Rajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)
2-0Aslan Karatsev (Rusya)
Luke Saville (Avustralya)
6-4, 6-3
02-09-2022Nicholas Monroe (ABD)
Keegan Smith (ABD)
0-2Simone Bolelli (İtalya)
Fabio Fognini (İtalya)
6-7, 2-6
02-09-2022Jamie Murray (Büyük Britanya)
Bruno Soares (Brezilya)
0-2Hugo Nys (Fransa)
Jan Zielinski (Polonya)
6-7, 6-7
02-09-2022Ariel Behar (Uruguay)
Gonzalo Escobar (Ekvator)
2-1Ivan Dodig (Hırvatistan)
Austin Krajicek (ABD)
1-6, 7-6, 7-6
03-09-2022Tim Puetz (Almanya)
Michael Venus (ABD)
2-0Nuno Borges (Portekiz)
Francisco Cabral (Portekiz)
6-4, 7-6
03-09-2022Diego Hidalgo (Ekvator)
Fabien Reboul (Fransa)
1-2Juan Sebastian Cabal (Kolombiya)
Robert Farah (Kolombiya)
6-7, 7-6, 6-7
02-09-2022Lloyd Glasspool (Büyük Britanya)
Harri Heliovaara (Finlandiya)
2-0Raven Klaasen (Güney Afrika)
Marcelo Melo (Brezilya)
6-4, 7-6
03-09-2022Andre Goransson (İsveç)
Yoshihito Nishioka (Japonya)
0-2Thanasi Kokkinakis (Avustralya)
Nick Kyrgios (Avustralya)
4-6, 6-7
03-09-2022Nikola Mektic (Hırvatistan)
Mate Pavic (Hırvatistan)
2-0Nicholas Godsick (ABD)
Ethan Quinn (ABD)
6-1, 6-3
02-09-2022Robin Haase (Hollanda)
Philipp Oswald (Avusturya)
2-1Kevin Krawietz (Almanya)
Andreas Mies (Almanya)
7-6, 6-7, 6-3
02-09-2022Quentin Halys (Fransa)
Adrian Mannarino (Fransa)
2-1Alexander Bublik (Kazakistan)
Holger Rune (Danimarka)
6-3, 5-7, 7-6
02-09-2022Aleksandr Nedovyesov (Kazakistan)
Aisam-Ul-Haq Qureshi (Suudi Arabistan)
0-2Marcelo Arevalo (El Salvador)
Jean-Julien Rojer (Hollanda)
0-6, 3-6
03-09-2022Marcelo Demoliner (Brezilya)
Joao Sousa (Portekiz)
2-0Feliciano Lopez (İspanya)
Jaume Munar (İspanya)
6-3, 6-4
03-09-2022Christopher Eubanks (ABD)
Ben Shelton (ABD)
1-2Lorenzo Sonego (İtalya)
Andrea Vavassori (İtalya)
3-6, 7-6, 4-6
03-09-2022Matthew Ebden (Avustralya)
Max Purcell (Avustralya)
2-0Robert Galloway (ABD)
Alex Lawson (ABD)
6-2, 6-2
03-09-2022Nathaniel Lammons (ABD)
Jackson Withrow (ABD)
1-2Wesley Koolhof (Hollanda)
Neal Skupski (Büyük Britanya)
3-6, 7-6, 4-6

1. Tur

TarihSkorSetler
31-08-2022Rajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)
2-0Federico Coria (Arjantin)
Cristian Rodriguez (Kolombiya)
6-4, 6-4
31-08-2022Sander Gille (Belçika)
Lukasz Kubot (Polonya)
1-2Aslan Karatsev (Rusya)
Luke Saville (Avustralya)
7-6, 6-7, 2-6
01-09-2022Nicholas Monroe (ABD)
Keegan Smith (ABD)
2-0Marton Fucsovics (Macaristan)
Alex Molcan (Slovakya)
7-6, 6-3
31-08-2022Nikola Cacic (Sırbistan)
Ramkumar Ramanathan (Hindistan)
0-2Simone Bolelli (İtalya)
Fabio Fognini (İtalya)
4-6, 4-6
01-09-2022Jamie Murray (Büyük Britanya)
Bruno Soares (Brezilya)
2-0Hunter Reese (ABD)
Brayden Schnur (Kanada)
6-3, 6-3
01-09-2022Hugo Nys (Fransa)
Jan Zielinski (Polonya)
2-0Fabrice Martin (Fransa)
Jonny O’Mara (Büyük Britanya)
7-6, 6-1
31-08-2022Albert Ramos (İspanya)
Bernabe Zapata Miralles (İspanya)
0-2Ariel Behar (Uruguay)
Gonzalo Escobar (Ekvator)
4-6, 0-6
01-09-2022Tommy Paul (ABD)
Jack Sock (ABD)
0-2Ivan Dodig (Hırvatistan)
Austin Krajicek (ABD)
6-7, 2-6
31-08-2022Tim Puetz (Almanya)
Michael Venus (ABD)
2-1Andrey Golubev (Kazakistan)
Pedro Martinez (İspanya)
6-7, 6-2, 6-4
01-09-2022Nuno Borges (Portekiz)
Francisco Cabral (Portekiz)
2-0Nicolas Barrientos (Kolombiya)
Miguel-Angel Reyes-Varela (Meksika)
6-4, 6-2
01-09-2022Diego Hidalgo (Ekvator)
Fabien Reboul (Fransa)
2-1Rafael Matos (Brezilya)
David Vega Hernandez (İspanya)
3-6, 7-6, 7-6
01-09-2022Sebastian Gorzny (ABD)
Alex Michelsen (ABD)
0-2Juan Sebastian Cabal (Kolombiya)
Robert Farah (Kolombiya)
5-7, 2-6
31-08-2022Lloyd Glasspool (Büyük Britanya)
Harri Heliovaara (Finlandiya)
2-0William Blumberg (ABD)
Miomir Kecmanovic (Sırbistan)
6-3, 6-3
31-08-2022Tomislav Brkic (Bosna Hersek)
Maximo Gonzalez (Arjantin)
1-2Raven Klaasen (Güney Afrika)
Marcelo Melo (Brezilya)
7-6, 6-7, 1-6
01-09-2022Ben McLachlan (Yeni Zelenda)
Franko Skugor (Hırvatistan)
1-2Andre Goransson (İsveç)
Yoshihito Nishioka (Japonya)
7-6, 3-6, 6-7
01-09-2022Hugo Gaston (Fransa)
Lorenzo Musetti (İtalya)
1-2Thanasi Kokkinakis (Avustralya)
Nick Kyrgios (Avustralya)
6-4, 3-6, 4-6
01-09-2022Nikola Mektic (Hırvatistan)
Mate Pavic (Hırvatistan)
2-0Brandon Holt (ABD)
Govind Nanda (ABD)
6-3, 6-4
01-09-2022Nicholas Godsick (ABD)
Ethan Quinn (ABD)
2-0Nikoloz Basilashvili (Georgia)
Hans Haach (Mexico)
7-6, 6-4
31-08-2022Ilya Ivashka (Belarus)
Kwon Soon-woo (Güney Kore)
0-2Robin Haase (Hollanda)
Philipp Oswald (Avusturya)
4-6, 5-7
31-08-2022Marcos Giron (Şili)
Mackenzie McDonald (ABD)
0-2Kevin Krawietz (Almanya)
Andreas Mies (Almanya)
3-6, 6-7
31-08-2022Nicolas Mahut (Fransa)
Edouard Roger-Vasselin (Fransa)
1-2Quentin Halys (Fransa)
Adrian Mannarino (Fransa)
1-6, 6-3, 3-6
31-08-2022Alexander Bublik (Kazakistan)
Holger Rune (Danimarka)
2-1Denis Kudla
Francis Tiafoe
6-2, 3-6, 6-1
31-08-2022Sebastian Baez (Arjantin)
Tomas Martin Etcheverry (Arjantin)
0-2Aleksandr Nedovyesov (Kazakistan)
Aisam-Ul-Haq Qureshi (Suudi Arabistan)
1-6, 5-7
31-08-2022John Peers (Avustralya)
Alexei Popyrin (Avustralya)
0-2Marcelo Arevalo (El Salvador)
Jean-Julien Rojer (Hollanda)
3-6, 6-7
31-08-2022Marcel Granollers (İspanya)
Horacio Zeballos (Arjantin)
1-2Marcelo Demoliner (Brezilya)
Joao Sousa (Portekiz)
6-3, 6-7, 6-7
01-09-2022Feliciano Lopez (İspanya)
Jaume Munar (İspanya)
2-0Benjamin Bonzi (Fransa)
Arthur Rinderknech (Fransa)
6-2, 6-4
01-09-2022Christopher Eubanks (ABD)
Ben Shelton (ABD)
2-1Petros Tsitsipas (Yunanistan)
Stefanos Tsitsipas (Yunanistan)
3-6, 7-6, 6-2
01-09-2022Lorenzo Sonego (İtalya)
Andrea Vavassori (İtalya)
2-0Rohan Bopanna (Hindistan)
Matwe Middelkoop (Hollanda)
7-6, 6-2
01-09-2022Santiago Gonzalez (Meksika)
Andres Molteni (Arjantin)
1-2Matthew Ebden (Avustralya)
Max Purcell (Avustralya)
6-7, 7-6, 1-6
01-09-2022Robert Galloway (ABD)
Alex Lawson (ABD)
2-0Aljaz Bedene (Slovenya)
Emil Ruusuvuori (Finlandiya)
6-3, 6-3
31-08-2022Nathaniel Lammons (ABD)
Jackson Withrow (ABD)
2-0Jiri Lehecka (Çek Cumhuriyeti)
Jiri Vesely (Çek Cumhuriyeti)
6-4, 6-4
31-08-2022Steve Johnson / Sam Querrey0-2Wesley Koolhof (Hollanda)
Neal Skupski (Büyük Britanya)
4-6, 6-7
20212023

ABD Açık Tenis Turnuvası (US Open) – Çift Erkekler