2022-23 Ziraat Türkiye Kupası

2022-23 Türkiye Kupası veya sponsorluk anlaşması gereği 2022-23 Ziraat Türkiye Kupası, Türkiye Kupası turnuvasının 61. organizasyonudur.

Sezon 2022-23
Ülke Türkiye
Tarih 13 Eylül 2022 – 1 Haziran 2023
Takımlar 148

Turnuva takvimi

AşamaKura çekim tarihiMaç tarihleri
1. Tur5 Eylül 202213-15 Eylül 2022
2. Tur16 Eylül 202227-29 Eylül 2022
3. Tur30 Eylül 202218-20 Ekim 2022
4. Tur21 Ekim 20228-10 Kasım 2022
5. Tur20-22 Aralık 2022
Son 16 turu17-19 Ocak 2023
Çeyrek finalOcak 202328 Şubat-2 Mart 2023
Yarı finalOcak 20231. Maçlar: 4-6 Nisan 2023
2. Maçlar: 25-27 Nisan 2023
Final1 Haziran 2023

Turnuva formatı

Karşılaşmalar yarı finaller hariç tek maç üzerinden oynayacak ve 90 dakikada eşit bozulmaması durumda 15’er dakikadan iki uzatma oynanacak ve yine eşitlik bozulmazsa seri penaltı atışları yapılacak. Yarı final eşleşmelerinde deplasman golü kuralı uygulanmayacak ve 2 maç toplamında atılan goller eşitse uzatma oynanacaktır.

1. Tur

Tarih1. TakımSkor2. Takım
13 EylülSerhat Ardahanspor2-4Kars 36 Spor
13 EylülBeyoğlu Yeni Çarşı2-2
(3-5 pen.)
Ergene Velimeşe
13 EylülBilecik 19691-1
(1-4 pen.)
Yalovaspor
13 EylülBigaspor1-0Akhisar Belediyespor
13 EylülKarabük İdman Yurdu0-0
(1-4 pen.)
Bartınspor
14 EylülFatsa Belediyespor0-1Yomraspor
14 EylülErbaaspor0-1Gümüşhanespor
14 Eylül12 Bingölspor1-10Ağrı 1970
14 Eylül1954 Kelkit Belediyespor3-0Dersimspor
14 EylülElazığ Karakoçan1-0Elazığspor
14 EylülKaraköprü Belediyespor3-0 (Hükmen)Cizre Serhatspor
14 EylülSiirt İl Özel İdaresi2-0Yüksekova Belediyespor
14 EylülKilis Belediyespor0-0
(4-3 pen.)
Osmaniyespor
14 EylülHacettepe 19453-0Kırıkkale Büyük Anadoluspor
14 Eylül1922 Konyaspor2-0Alanya Kestelspor
14 EylülŞile Yıldızspor1-1
(4-3 pen.)
Darıca Gençlerbirliği
14 EylülTurgutluspor1-1
(2-4 pen.)
Kuşadasıspor
14 EylülBüyükçekmece Tepecikspor2-0Bayrampaşa
14 EylülBergama Belediyespor1-2Karşıyaka
14 EylülEskişehirspor2-1Çankaya
15 EylülNiğde Anadolu3-2Kahramanmaraşspor
15 EylülMazıdağı Fosfatspor3-0 (Hükmen)Bitlis Özgüzelderespor
15 EylülNevşehir Belediyespor3-1Yozgatspor 1959
15 EylülKaraman2-0 Burdur MAKÜ Gençlikspor
15 Eylül1074 Çankırıspor0-4Boyabat 1868
15 EylülÇatalcaspor4-1Edirnespor

2. Tur

27 Eylül1. TakımSkor2. Takım
27 Eylülİnegölspor1-2Ağrı 1970
27 EylülKırklarelispor5-0Siirt İl Özel İdaresi
27 EylülEskişehirspor2-3Muş 1984 Muşspor
27 EylülPazarspor1-0Mazıdağı Fosfatspor
27 EylülKırşehir2-1Kilis Belediyespor
27 EylülAnkaraspor5-2Kepez Belediyespor
27 EylülSarıyer3-0Büyükçekmece Tepecikspor
27 EylülÇatalcaspor2-3Sapanca Gençlikspor
27 EylülNazilli Belediyespor2-1Şile Yıldızspor
27 EylülSerik Belediyespor1-01954 Kelkit Belediyespor
27 EylülŞanlıurfaspor4-2Karşıyaka
28 EylülNiğde Anadolu2-1Yomraspor
28 EylülBelediye Derincespor0-1Amasyaspor
28 EylülBalıkesirspor2-1Hacettepe 1945
28 EylülAnkara Demirspor0-2Karaman
28 EylülAdıyaman1-0Bartınspor
28 EylülErgene Velimeşe0-1Elazığ Karakoçan
28 EylülKastamonuspor 19660-0
(4-5 pen.)
Nevşehir Belediyespor
28 EylülUşakspor2-1Malatya Arguvan
28 EylülZonguldak Kömürspor0-1Gümüşhanespor
28 EylülAfjet Afyonspor2-4Eynesil Belediyespor
28 EylülSomaspor2-2
(4-5 pen.)
Efeler 09
28 EylülBursaspor0-1Boyabat 1868
29 Eylül1922 Konyaspor1-2Karaköprü Belediyespor
29 EylülKuşadasıspor0-1Bulvarspor
29 EylülMenemenspor3-2Bigaspor
29 EylülKocaelispor1-4Ayvalıkgücü Belediyespor
29 EylülEtimesgut Belediyespor3-1Yalovaspor
29 EylülDiyarbekirspor3-0Kars 36 Spor

3. Tur

Tarih1. TakımSonuç2. Takım
18 EkimKasımpaşa2-1
Ali Sühan Demirel, Mickael Tırpan / Erdem Onur Beytaş
Yeni Mersin İdmanyurdu
18 EkimAltay1-2
Murat Uluç / Serdar Sudun, Adnan Gülen
Efeler 09
18 EkimAnkaraspor2-1
Engin Bekdemir, Sedat Cengiz / Oğuzhan Eskiköy
Pazarspor
18 EkimManisa FK1-1
Marvin Gakpa / Doğukan Delimehmet (8-7 pen.)
Eynesil Belediyespor
18 EkimÇaykur Rizespor3-0
Deniz Hummet, Yannick Bolasie, Anthony van den Hurk
Boyabat 1868
18 EkimKayserispor2-1
İlhan Parlak, Seyadmajid Hosseini / Batuhan Kurt
Iğdır
18 EkimAdana Demirspor5-0
Yusuf Sarı, Erhun Aksel Öztümer (3), Gökhan Töre
Adıyaman
19 EkimWeecoins Kırklarelispor2-0
Ensar Arslan, Hüseyin Eray Karataş
52 Orduspor
19 EkimSilahtaroğlu Vanspor FK2-3
Muhammet Ali Doğan, Hasan Bilal / Onur Tekin (k.k.), İbrahim Kaya (2)
Elazığ Karakoçan
19 EkimBucaspor 19283-0
Tunç Murat Behram (2), İlhan Depe
Artvin Hopaspor
19 EkimKırşehir1-0
Hakan Erçelik
İskenderunspor
19 EkimAnagold 24 Erzincanspor0-1
Ertuğrul Tekşen
Belediye Kütahyaspor
19 EkimBaynet İnşaat Balıkesirspor0-1
Oktay Bala
Yeşilyurt D.Ç. Ofspor
19 EkimAltınordu5-0
Gökberk Efe (2), Muzaffer Kocaer (2), Yusuf Talga
Sapanca Gençlikspor
19 EkimUşakspor4-2
Cem Aktaş, Muzaffer Kahrıman (2), Şamil Başaran / Samet Erdem Olgaç, İbrahim Koca
Gümüşhanespor
19 EkimEşin Grup Nazilli Belediyespor2-1
Ahmet Gökbayrak, Şükrü Kaan Kılıçarslan / Mustafa Acun
Arnavutköy Belediyespor
19 EkimGöztepe2-0
Yasin Öztekin, David Tijanic
Karaköprü Belediyespor
19 EkimAdanaspor1-0
Hakkı Türker
Orduspor 1967
19 EkimAltaş Denizlispor2-1
Berkant Gündem, Erdal Akdarı / Gökhan Hüner
Ayvalıkgücü Belediyespor
19 EkimÇorum FK1-1
Berkay Can Değirmencioğlu / Enes Kayar (3-4 pen.)
Esenler Erokspor
18 EkimSerik Belediyespor2-1
Oğuzhan Doğan, Burak Göksel / Ferdi Konak
Batman Petrolspor
19 EkimEtimesgut Belediyespor2-0
Furkan Polat, Reşo Akın
68 Aksaray Belediyespor
19 EkimAnkara Keçiörengücü4-1
Uerdi Mara, Patrick Friday Eze, Melih İnan, Bekim Balaj / Doğan Karakuş
Diyarbekirspor
19 EkimŞanlıurfaspor3-0
Bünyamin Balat, Şahin Fıstıkçı (2)
Karaman
19 EkimBoluspor1-0
Ozan Papaker
Fethiyespor
19 EkimYılport Samsunspor3-0
Ahmet Sağat (3)
Muş 1984 Muşspor
19 EkimAtakaş Hatayspor0-2
Emre Gündoğdu, Eren Karadağ
Düzce Cam Düzcespor
19 EkimGalatasaray7-0
Milot Rashica (2), Haris Seferoviç, Batefibi Gomis, Mathias Ross Jensen, Muhammet Kerem Aktürkoğlu, Hamza Yiğit Akman
Kastamonuspor 1966
20 EkimGençlerbirliği3-1
Ahmet Arda Tuzcu (2), Barış Alıcı / Yusufhan Çalık
Niğde Anadolu
20 EkimTuzlaspor2-1
Kevin Mayingila Nzuzi Mata, Ogün Bayrak / Serhan Üresin
Bursa Yıldırımspor
20 EkimMenemenspor0-1
Görkem Güven
Bulvarspor
20 EkimYeni Malatyaspor3-3
Yakup Kara, Mert Miraç Altıntaş, Burak Kavlak / Muhammet Furkan Kılıç, Murat Torun, Adem Kaba (5-4 pen.)
Ağrı 1970
20 EkimBitexen Giresunspor3-1
Murat Cem Akpınar, Görkem Sağlam, Serginho / Kadir Seven (k.k.)
Amasyaspor FK
20 EkimGaziantep FK4-0
Abdülkadir Parmak, Joao Figueiredo (2), Alexander Merkel
Sarıyer

4. Tur

Tarih1. TakımSkor2. Takım
08 KasımKasımpaşa6-1
Ali Demirel (2), Aytaç Kara (2), Haris Hajradinovic, Mamadou Fall / Atalay Yıldırım
1461 Trabzon
08 KasımErzurumspor2-2
Eyüp Oskan (2) / İdris Furat, Mehmet Aygün (1-3 pen.)
Esenler Erokspor
08 KasımYeni Malatyaspor0-1
İbrahim Demir
Uşakspor
08 KasımCorendon Alanyaspor3-0
Ivan Cavaleiro, Oğuz Aydın (2)
Sakaryaspor
08 KasımMKE Ankaragücü6-2
Jese Rodriguez (2), Sinan Osmanoğlu, Ghayas Zahid (2), Anastasios Chatzigiovanis / Sinan Osmanoğlu (k.k.), Taner Gümüş
Amed
08 KasımAdana Demirspor4-3
Britt Assombalonga (4) / Berkay Aydoğmuş, Şükrü Kaan Kılıçaslan, Furkan Apaydın
Nazilli Belediyespor
08 KasımGalatasaray2-1
Haris Seferoviç, Berkan Kutlu / Miraç Türkyılmaz
Yeşilyurt D.Ç. fspor
09 KasımAnkara Keçiörengücü4-2
Ali Babaei (2), Melih İnan, Bekim Balaj / Mehmet Refik Can (2)
Bulvarspor
09 KasımBitexen Giresunspor3-2
Vukan Savicevic (2), Borja Sainz / Engin Bekdemir, Bahattin Köse
Ankaraspor
09 KasımHangikredi Ümraniyespor4-0
Antonio Mrsic, Adel Bettaieb, Tahsin Hacimustafaoglu, Valentin Gheorghe
Efeler 09
09 KasımManisa FK3-0
Kadir Kaan Yurdakul, Selim Ilgaz, Fırat Sarı
23 Elazığ
09 KasımAltınordu0-1
Apti Mert Çayır
Bodrumspor
09 KasımBeyçimento Bandırmaspor0-3
Muhammet Himmet Ertürk, Mustafa Diler, Uğur Mustafa Türk
TECO Karacabey Belediyespor
09 KasımDyorex Boluspor2-1
Furkan Demir, Dejvi Begu / Artun Akçakın
Tarsus İdman Yurdu
09 KasımGençlerbirliği1-0
Baran Başyiğit
Bayburt Özel İdarespor
09 KasımEyüpspor2-1
Umut Bulut, Jesse Sekidika / Mehmet Ozdiraz
Düzce Cam Düzcespor
09 KasımYılport Samsunspor4-0
Douglas Tangiue (2), Polat Yaldır, Gaetan Laura
Adanaspor
09 KasımFraport-TAV Antalyaspor3-0
Luiz Adriano (2), Soner Aydoğdu
Pendikspor
09 KasımGaziantep FK2-0
Tomas Pekhart, İsmail Karakaş (k.k.)
Belediye Kütahyaspor
09 KasımBeşiktaş3-1
Nathan Redmond, Jackson Muleka, Dele Alli / Harun Kavaklıdere
Serik Belediyespor
10 Kasımİstanbulspor3-2
Jetmir Topalli, Eduard Rroca, Mehmet Yeşil / Furkan Polat, Eren Kınalı
Etimesgut Belediyespor
10 KasımTuzlaspor2-1
Mory Kone (2) / Hüseyin Afkan
Isparta 32
10 KasımGöztepe2-0
Marko Kvasina, Isaac Atanga
Bucaspor 1928
10 KasımÇaykur Rizespor2-1
Benhur Keser (2) / Ensar Arslan
Weecoins Kırklarelispor
10 KasımAltaş Denizlispor0-5
Mustafa Ethem Erboğa (2), Feyyaz Belen, Bünyamin Balat (2)
Şanlıurfaspor
10 KasımVavacars Fatih Karagümrük3-1
Mabaye Diagne, Salih Dursun, Fabio Borini / Savaş Yorulmaz
Kırşehir
10 KasımYukatel Kayserispor1-0
Emrah Başsan
Sivas Belediyespor

5. Tur

Tarih1. TakımSkor2. Takım
20-22 Aralık 2022KasımpaşaHangikredi Ümraniyespor
20-22 Aralık 2022İstanbul BaşakşehirGöztepe
20-22 Aralık 2022BeşiktaşŞanlıurfaspor
20-22 Aralık 2022Arabam.com KonyasporBodrumspor
20-22 Aralık 2022Yukatel KayserisporGençlerbirliği
20-22 Aralık 2022Vavacars Fatih KaragümrükUşakspor
20-22 Aralık 2022Fenerbahçeİstanbulspor
20-22 Aralık 2022Bitexen GiresunsporKaracabey Belediyespor
20-22 Aralık 2022Corendon AlanyasporEyüpspor
20-22 Aralık 2022Fraport-TAV AntalyasporManisa FK
20-22 Aralık 2022Adana DemirsporÇaykur Rizespor
20-22 Aralık 2022Gaziantep FKDyorex Boluspor
20-22 Aralık 2022Demir Grup SivassporEsenler Erokspor
20-22 Aralık 2022MKE AnkaragücüTuzlaspor
20-22 Aralık 2022TrabzonsporYılport Samsunspor
20-22 Aralık 2022GalatasarayAnkara Keçiörengücü

Son 16 Turu

Çeyrek Final

28 Şubat-02 Mart 2023
28 Şubat-02 Mart 2023
28 Şubat-02 Mart 2023
28 Şubat-02 Mart 2023

Yarı Final

1. TakımToplam
skor  
2. Takım1. Maç2. Maç
4-6 Nisan 202325-27 Nisan 2023
4-6 Nisan 202325-27 Nisan 2023

Final

01 Haziran 2023
2021-222023-24

Türkiye Kupası