2022-23 UEFA Uluslar Ligi

          
2022–23 UEFA Uluslar Ligi, UEFA'nın 55 üye federasyonunun erkek milli takımlarının yer aldığı uluslararası bir dernek futbol yarışması olan UEFA Uluslar Ligi'nin üçüncü sezonu olacak. Müsabaka Haziran ile Eylül 2022 (lig aşaması), Haziran 2023 (Uluslar Ligi Finalleri) ve Mart 2024 (düşüş maçları) arasında gerçekleştirilecek.

Fransa son şampiyon.
 
Turnuva Bilgileri
Tarih Lig Aşaması : 
01 Haziran – 27 Eylül 2022
Ulusal Lig Finalleri :
14-18 Haziran 2023
Düşme play-out :
20-26 Mart 2024
Takım Sayısı 55
Final sıralaması
Şampiyon  
İkinci  
Üçüncü  
Dördüncü  
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı  
Gol Sayısı  
Seyirci  
Gol Kralı  

Format

55 UEFA milli takımı, her birinde 16 takımın yer aldığı A, B ve C Ligleri ile dört lige ve dört takımdan oluşan dört gruba ayrılacak. D Ligi'nde biri dört, diğeri üç olmak üzere iki gruba ayrılmış 7 takım yer alacak. Takımlar, 2020-21 UEFA Uluslar Ligi genel sıralamasına göre liglere ayrılır. D Ligi'nde Haziran (dörtlü maç günleri) ve Eylül 2022'de (çift maç günleri) ev-deplasman turları formatını kullanarak dört oynayacak olan bir grup hariç, her takım kendi grubu içinde altı maç oynayacak.

En üst lig olan A Ligi'nde takımlar UEFA Uluslar Ligi şampiyonu olmak için yarışıyor. A Ligi'nin dört grup galibi, yarı final, üçüncülük play-off ve finalden oluşan eleme formatında oynanan Haziran 2023'teki Uluslar Ligi Finallerine katılmaya hak kazanır. Yarı final eşleşmeleri ile üçüncülük play-off ve finali için ev sahibi idari takımlar kura ile belirlenir. Ev sahibi ülke, UEFA İcra Komitesi tarafından dört nitelikli takım arasından seçilecek ve finalin kazananları Uluslar Ligi şampiyonu olarak taçlandırılacak.

Takımlar ayrıca bir üst veya alt lige yükselmek ve küme düşmek için yarışırlar. B, C ve D Liglerinde grup birincileri yükselirken, A ve B Liglerinde her grubun son sıradaki takımları küme düşer. C Ligi'nde dört grup ve D Ligi'nde sadece iki grup olduğundan, küme düşecek iki C Ligi takımı Mart 2024'te yapılacak play-out'larla belirlenecek. Dördüncü sıradaki takımların Uluslar Ligi genel sıralamasına göre, ilk Sıralamadaki takım dördüncü sıradaki takımla ve ikinci sıradaki takım üçüncü sıradaki takımla karşılaşacak. İki maç üzerinden iki beraberlik oynanacak ve ikinci maça üst sıradaki takım ev sahipliği yapacak. İki ayakta toplamda daha fazla gol atan takım C Ligi'nde kalır, kaybeden ise Lig D'ye düşer. Toplam skor eşitse, uzatmalar oynanır (deplasman golü kuralı uygulanmaz). Uzatmalardan sonra skor aynı kalırsa, kazananı belirlemek için penaltı atışları kullanılır.

Takvim

Aşama Hafta Dates
Lig Aşaması 1. Maç Günü 1–4 Haziran 2022
2. Maç Günü 5–8 Haziran 2022
3. Maç Günü 9–11 Haziran 2022
4. Maç Günü 12–14 Haziran 2022
5. Maç Günü 22–24 Eylül 2022
6. Maç Günü 25–27 Eylül 2022
Finaller Yarı Final 14–15 Haziran 2023
03/04 Maçı 18 Haziran 2023
Final
Düşme play-out 1. Maç 21–23 Mart 2024
2. Maç 24–26 Mart 2024

A Ligi

A1 Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Danimarka43016:39Ulusal Lig Finalleri
2Hırvatistan42113:47
3Avusturya41125:54
4Fransa40223:522024-2025 B Ligi
03 Haziran 2022Gradski Vrt Stadium, OsijekHırvatistan0-3
Marko Arnautovic, Michael Gregoritsch, Marcel Sabitzer
Avusturya
03 Haziran 2022Stade de France, Saint-DenisFransa1-2
Karim Benzema / Andreas Cornelius (2)
Danimarka
06 Haziran 2022Ernst-Happel-Stadion, ViennaAvusturya1-2
Xaver Schlager / Pierre-Emile Hojbjerg, Jens Stryger Larsen
Danimarka
06 Haziran 2022Stadion Poljud, SplitHırvatistan1-1
Andrej Kramaric / Adrien Rabiot
Fransa
10 Haziran 2022Ernst-Happel-Stadion, ViennaAvusturya1-1
Andreas Weimann / Kylian Mbappe
Fransa
10 Haziran 2022Parken Stadium, CopenhagenDanimarka0–1
Mario Pasalic
Hırvatistan
13 Haziran 2022Parken Stadium, CopenhagenDanimarka2-0
Jonas Wind, Andreas Olsen
Avusturya
13 Haziran 2022Stade de France, Saint-DenisFransa0-1
Luka Modric
Hırvatistan
22 Eylül 2022HırvatistanDanimarka
22 Eylül 2022Stade de France, Saint-DenisFransaAvusturya
25 Eylül 2022Ernst-Happel-Stadion, ViennaAvusturyaHırvatistan
25 Eylül 2022Parken Stadium, CopenhagenDanimarkaFransa

A2 Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İspanya42206-38Ulusal Lig Finalleri
2Portekiz42117-27
3Çek Cumhuriyeti41124-74
4İsivçre41032-702024-2025 B Ligi
02 Haziran 2022Sinobo Stadium, PragueÇek Cumhuriyeti2-1
Jan Kuchta, Djibril Sow (og) / Noah Okafor
İsivçre
02 Haziran 2022Benito Villamarín, Sevilleİspanya1-1
Alvaro Morata / Ricardo Horta
Portekiz
05 Haziran 2022Sinobo Stadium, PragueÇek Cumhuriyeti2-2
Jakub Pesek, Jan Kuchta / Gavi, Inigo Martinez
İspanya
05 Haziran 2022Estádio José Alvalade, LisbonPortekiz4-0
William Carvalho, Cristiano Ronaldo (2), Joao Cancelo
İsivçre
09 Haziran 2022Estádio José Alvalade, LisbonPortekiz2-0
Joao Cancelo, Goncalo Guedes
Çek Cumhuriyeti
09 Haziran 2022Stade de Genève, Genevaİsivçre0-1
Pablo Sarabia
İspanya
12 Haziran 2022La Rosaleda, Málagaİspanya2-0
Carlos Soler, Pablo Sarabia
Çek Cumhuriyeti
12 Haziran 2022Stade de Genève, Genevaİsivçre1-0
Haris Seferovic
Portekiz
24 Eylül 2022Çek CumhuriyetiPortekiz
24 Eylül 2022İspanyaİsivçre
27 Eylül 2022Estádio Municipal de Braga, BragaPortekizİspanya
27 Eylül 2022Kybunpark, St. GallenİsivçreÇek Cumhuriyeti

A3 Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Macaristan42107:37Ulusal Lig Finalleri
2Almanya41308:56
3İtalya41205:75
4İngiltere40221:622024-2025 B Ligi
04 Haziran 2022Puskás Aréna, BudapestMacaristan1-0
Dominik Szoboszlai
İngiltere
04 Haziran 2022Stadio Renato Dall’Ara, Bolognaİtalya1-1
Lorenzo Pellegrini / Joshua Kimmich
Almanya
07 Haziran 2022Allianz Arena, MunichAlmanya1-1
Jonas Hofmann / Harry Kane
İngiltere
07 Haziran 2022Stadio Dino Manuzzi, Cesenaİtalya2-1
Nicolo Barella, Lorenzo Pellegrini / Gianluca Mancini (k.k.)
Macaristan
11 Haziran 2022Molineux Stadium, Wolverhamptonİngiltere0-0İtalya
11 Haziran 2022Puskás Aréna, BudapestMacaristan1-1
Zsolt Nagy / Jonas Hofmann
Almanya
14 Haziran 2022Molineux Stadium, Wolverhamptonİngiltere0-4
Roland Sallai (2), Zsolt Nagy, Daniel Gazdag
Macaristan
14 Haziran 2022Borussia-Park, MönchengladbachAlmanya5-2
Joshua Kimmich, Ilkay Gundogan, Thomas Muller, Timo Werner (2) / Degnand Gnonto, Alessandro Bastoni
İtalya
23 Eylül 2022Red Bull Arena, LeipzigAlmanyaMacaristan
23 Eylül 2022San Siro, Milanİtalyaİngiltere
26 Eylül 2022Wembley Stadium, LondonİngiltereAlmanya
26 Eylül 2022Macaristanİtalya

A4 Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Hollanda430011:610Ulusal Lig Finalleri
2Belçika42119:67
3Polonya41125:104
4Galler40135:812024-2025 B Ligi
01 Haziran 2022Stadion Wrocław, WrocławPolonya2-1
Jakub Kaminski, Karol Swiderski / Jonathan Williams
Galler
02 Haziran 2022King Baudouin Stadium, BrusselsBelçika1-4
Michy Batshuayi / Steven Bergwijn, Memphis Depay (2), Denzel Dumfries
Hollanda
05 Haziran 2022King Baudouin Stadium, BrusselsBelçika6-1
Axel Witsel, Kevin de Bruyne, Leandro Trossard (2), Leander Dendoncker, Lois Openda / Robert Lewandowski
Polonya
05 Haziran 2022Cardiff City Stadium, CardiffGaller1-2
Davies Rhys Norrington / Teun Koopmeiners, Wout Weghorst
Hollanda
09 Haziran 2022De Kuip, RotterdamHollanda2-2
Davy Klaassen, Denzel Dumfries / Matty Cash, Piotr Zielinski
Polonya
09 Haziran 2022Cardiff City Stadium, CardiffGaller1-1
Brennan Johnson / Youri Tielemans
Belçika
14 Haziran 2022De Kuip, RotterdamHollanda3-2
Noa Lang, Cody Gakpo, Memphis Depay / Brennan Johnson, Gareth Bale
Galler
14 Haziran 2022Stadion Narodowy, WarsawPolonya0-1
Michy Batshuayi
Belçika
24 Eylül 2022King Baudouin Stadium, BrusselsBelçikaGaller
24 Eylül 2022Stadion Narodowy, WarsawPolonyaHollanda
27 Eylül 2022Johan Cruyff Arena, AmsterdamHollandaBelçika
27 Eylül 2022Cardiff City Stadium, CardiffGallerPolonya

Yarı Final

14 Haziran 2023
14 Haziran 2023

03/04 Maçı

18 Haziran 2023

Final

18 Haziran 2023

B Ligi

B1 Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Ukrayna32105:17(Yükseldi) 2024-2025 A Ligi
2İskoçya32016:46
3İrlanda Cumhuriyeti41124:34
4Ermenistan41032:932024-2025 C Ligi
04 Haziran 2022Vazgen Sargsyan Republican Stadium, YerevanErmenistan1-0
Eduard Spertsyan
İrlanda Cumhuriyeti
08 Haziran 2022Hampden Park, Glasgowİskoçya2-0
Anthony Ralston, Scott Mckenna
Ermenistan
08 Haziran 2022Aviva Stadium, Dublinİrlanda Cumhuriyeti0-1
Viktor Tsygankov
Ukrayna
11 Haziran 2022Stadion Miejski ŁKS, ŁódźUkrayna3-0
Ruslan Malinovskiy, Oleksandr Karavayev, Vitaliy Mykolenko
Ermenistan
11 Haziran 2022Aviva Stadium, Dublinİrlanda Cumhuriyeti3-0
Alan Browne, Troy Parrott, Michael Obafemi
İskoçya
14 Haziran 2022Vazgen Sargsyan Republican Stadium, YerevanErmenistan1-4
Vahan Bichakhchyan / Stuart Armstrong (2), John McGinn, Charlie Adam
İskoçya
14 Haziran 2022Stadion Miejski ŁKS, ŁódźUkrayna1-1
Artem Dovbyk / Nathan Collins
İrlanda Cumhuriyeti
21 Eylül 2022Hampden Park, GlasgowİskoçyaUkrayna
24 Eylül 2022Vazgen Sargsyan Republican Stadium, YerevanErmenistanUkrayna
24 Eylül 2022Hampden Park, Glasgowİskoçyaİrlanda Cumhuriyeti
27 Eylül 2022Aviva Stadium, Dublinİrlanda CumhuriyetiErmenistan
27 Eylül 2022Stadion Miejski ŁKS, ŁódźUkraynaİskoçya

B2 Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İsrail31206:55(Yükseldi) 2024-2025 A Ligi
2İzlanda30305:53
3Arnavutluk20112:31
4Rusya00000:00Diskalifiye edildi. 2024-2025 C Ligi
02 Haziran 2022Sammy Ofer Stadium, Haifaİsrail2-2
Liel Abada, Shon Weissman / Thorir Helgason, Arnor Sigurdsson
İzlanda
06 Haziran 2022Laugardalsvöllur, Reykjavíkİzlanda1-1
Jon Dagur Thorsteinsson / Taulant Seferi
Arnavutluk
10 Haziran 2022Arena Kombëtare, TiranaArnavutluk1-2
Armando Broja / Manor Solomon (2)
İsrail
13 Haziran 2022Laugardalsvöllur, Reykjavíkİzlanda2-2
Jon Dagur Thorsteinsson, Thorir Helgason / Daniel Leo Gretarsson (og), Dor Peretz
İsrail
24 Eylül 2022Bloomfield Stadium, Tel AvivİsrailArnavutluk
27 Eylül 2022Arnavutlukİzlanda

B3 Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Bosna Hersek42206:48(Yükseldi) 2024-2025 A Ligi
2Karadağ42116:37
3Finlandiya41125:54
4Romanya41031:632024-2025 C Ligi
04 Haziran 2022Helsinki Olympic Stadium, HelsinkiFinlandiya1-1
Teemu Pukki / Smail Prevljak
Bosna Hersek
04 Haziran 2022Podgorica City Stadium, PodgoricaKaradağ2-0
Stefan Mugosa, Marko Vukcevic
Romanya
07 Haziran 2022Bilino Polje Stadium, ZenicaBosna Hersek1-0
Smail Prevljak 
Romanya
07 Haziran 2022Helsinki Olympic Stadium, HelsinkiFinlandiya2-0
Joel Pohjanpalo (2)
Karadağ
11 Haziran 2022Podgorica City Stadium, PodgoricaKaradağ1-1
Adam Marusic / Luka Menalo
Bosna Hersek
11 Haziran 2022Stadionul Steaua, BucharestRomanya1-0
Nicusor Bancu 
Finlandiya
14 Haziran 2022Bilino Polje Stadium, ZenicaBosna Hersek3-2
Miralem Pjanic, Edin Dzeko  (2) / Teemu Pukki, Benjamin Kallman
Finlandiya
14 Haziran 2022Stadionul Steaua, BucharestRomanya0-3
Stefan Mugosa (3)
Karadağ
23 Eylül 2022Bosna HersekKaradağ
23 Eylül 2022Helsinki Olympic Stadium, HelsinkiFinlandiyaRomanya
26 Eylül 2022Podgorica City Stadium, PodgoricaKaradağFinlandiya
26 Eylül 2022RomanyaBosna Hersek

B4 Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Norveç43106:310(Yükseldi) 2024-2025 A Ligi
2Sırbistan42117:47
3İsveç41035:63
4Slovenya40223:822024-2025 C Ligi
02 Haziran 2022Red Star Stadium, BelgradeSırbistan0-1
Erling Haland
Norveç
02 Haziran 2022Stožice Stadium, LjubljanaSlovenya0-2
Emil Forsberg, Dejan Kulusevski
İsveç
05 Haziran 2022Red Star Stadium, BelgradeSırbistan4-1
Aleksandar Mitrovic, Sergej Milinkovic-Savic, Luka Jovic, Nemanja Radonjic / Petar Stojanovic
Slovenya
05 Haziran 2022Friends Arena, Solnaİsveç1-2
Anthony Elanga / Erling Haland (2)
Norveç
09 Haziran 2022Ullevaal Stadion, OsloNorveç0-0Slovenya
09 Haziran 2022Friends Arena, Solnaİsveç0-1
Luka Jovic
Sırbistan
12 Haziran 2022Ullevaal Stadion, OsloNorveç3-2
Erling Haland (2), Alexander Sorloth / Emil Forsberg, Viktor Gyokeres
İsveç
12 Haziran 2022Stožice Stadium, LjubljanaSlovenya2-2
Adam Gnezda, Benjamin Sesko / Andrija Zivkovic, Aleksandar Mitrovic
Sırbistan
24 Eylül 2022Stožice Stadium, LjubljanaSlovenyaNorveç
24 Eylül 2022Red Star Stadium, BelgradeSırbistanİsveç
27 Eylül 2022Ullevaal Stadion, OsloNorveçSırbistan
27 Eylül 2022Friends Arena, SolnaİsveçSlovenya

Genel Puan Durumu

SıraGrupTakımOGBMAGYGAVPuan
171st best group 1st place00000000
182nd best group 1st place00000000
193rd best group 1st place00000000
204th best group 1st place00000000
211st best group 2nd place00000000
222nd best group 2nd place00000000
233rd best group 2nd place00000000
244th best group 2nd place00000000
251st best group 3rd place00000000
262nd best group 3rd place00000000
273rd best group 3rd place00000000
284th best group 3rd place00000000
291st best group 4th place00000000
302nd best group 4th place00000000
313rd best group 4th place00000000
32B2Russia00000000

Euro 2024 Elemeleri Play-off

Eleme grup aşamasında UEFA Euro 2024'e katılmayan genel sıralamaya göre B Ligi'ndeki en iyi dört takım play-off'larda yarışacak ve kazananlar final turnuvasına katılmaya hak kazanacak.

C Ligi

C1 Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Türkiye440014:012(Yükseldi) 2024-2025 B Ligi
2Lüksemburg42115:47
3Litvanya41124:84
4Faroe Adaları40041:1202024-2025 D Ligi Play-out
04 Haziran 2022LFF Stadium, VilniusLitvanya0-2
Danel Sinani (2)
Lüksemburg
04 Haziran 2022Başakşehir Fatih Terim Stadium, IstanbulTürkiye4-0
Cengiz Under, Ibrahim Halil Derviçoğlu, Serdar Dursun, Merih Demiral
Faroe Adaları
07 Haziran 2022Tórsvøllur, TórshavnFaroe Adaları0-1
Gerson Rodrigues
Lüksemburg
07 Haziran 2022LFF Stadium, VilniusLitvanya0-6
Doğukan Sinik (2), Serdar Dursun (2), Yunus Akgün, İbrahim Halil Dervişoğlu
Türkiye
11 Haziran 2022Tórsvøllur, TórshavnFaroe Adaları2-1
Viljornur Davidsen, Jakup Andreasen / Fedor Cernych
Litvanya
11 Haziran 2022Stade de Luxembourg, LuxembourgLüksemburg0-2
Hakan Çalhanoğlu, Serdar Dursun
Türkiye
14 Haziran 2022Stade de Luxembourg, LuxembourgLüksemburg2-2
Gerson Rodrigues, Christopher Martins / Joannes Bjartalid (2)
Faroe Adaları
14 Haziran 2022Gürsel Aksel Stadium, İzmirTürkiye2-0
Kaan Ayhan, Hakan Çalhanoğlu
Litvanya
22 Eylül 2022LFF Stadium, VilniusLitvanyaFaroe Adaları
22 Eylül 2022TürkiyeLüksemburg
25 Eylül 2022Tórsvøllur, TórshavnFaroe AdalarıTürkiye
25 Eylül 2022Stade de Luxembourg, LuxembourgLüksemburgLitvanya

C2 Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Yunanistan43106:210(Yükseldi) 2024-2025 B Ligi
2Kosova42023:36
3Kuzey İrlanda41122:34
4Kıbrıs40221:422024-2025 D Ligi Play-out
02 Haziran 2022AEK Arena – Georgios Karapatakis, LarnacaKıbrıs0-2
Valon Berisha, Edon Zhegrova
Kosova
02 Haziran 2022Windsor Park, BelfastKuzey İrlanda0-1
Anastasios Bakasetas
Yunanistan
05 Haziran 2022AEK Arena – Georgios Karapatakis, LarnacaKıbrıs0-0Kuzey İrlanda
05 Haziran 2022Fadil Vokrri Stadium, PrishtinaKosova0-1
Anastasios Bakasetas
Yunanistan
09 Haziran 2022Panthessaliko Stadium, VolosYunanistan3-0
Anastasios Bakasetas, Vangelis Pavlidis, Dimitris Limnios
Kıbrıs
09 Haziran 2022Fadil Vokrri Stadium, PrishtinaKosova3-2
Vedat Muriqi (2), Sinan Bytyqi / Shayne Lavery, Daniel Ballard
Kuzey İrlanda
12 Haziran 2022Windsor Park, BelfastKuzey İrlanda2-2
Paddy McNair, Jonny Evans / Andronikos Kakoulis (2)
Kıbrıs
12 Haziran 2022Panthessaliko Stadium, VolosYunanistan2-0
Georgios Giakoumakis, Petros Mantalos 
Kosova
24 Eylül 2022Windsor Park, BelfastKuzey İrlandaKosova
24 Eylül 2022AEK Arena – Georgios Karapatakis, LarnacaKıbrısYunanistan
27 Eylül 2022YunanistanKuzey İrlanda
27 Eylül 2022Fadil Vokrri Stadium, PrishtinaKosovaKıbrıs

C3 Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Kazakistan43106:210(Yükseldi) 2024-2025 B Ligi
2Slovakya42023:36
3Azerbaycan41122:34
4Belarus40221:422024-2025 D Ligi Play-out
03 Haziran 2022Astana Arena, Nur-SultanKazakistan2-0
Abat Aimbetov (2)
Azerbaycan
03 Haziran 2022Karađorđe Stadium, Novi Sad (Sırbistan)Belarus0-1
Tomas Suslov
Slovakya
06 Haziran 2022Karađorđe Stadium, Novi Sad (Sırbistan)Belarus0-0Azerbaycan
06 Haziran 2022Anton Malatinský Stadium, TrnavaSlovakya0-1
Aslan Darabaev
Kazakistan
10 Haziran 2022Dalga Arena, MərdəkanAzerbaycan0-1
Vladimir Weiss
Slovakya
10 Haziran 2022Karađorđe Stadium, Novi Sad (Sırbistan)Belarus1-1
Vladislav Malkevich / Abat Aimbetov
Kazakistan
13 Haziran 2022Astana Arena, Nur-SultanKazakistan2-1
Yan Vorogovskiy, Elkhan Astanov / Matus Bero
Slovakya
13 Haziran 2022Dalga Arena, MərdəkanAzerbaycan2-0
Mahir Emreli, Ramil Sheydaev
Belarus
22 Eylül 2022Astana Arena, Nur-SultanKazakistanBelarus
22 Eylül 2022Anton Malatinský Stadium, TrnavaSlovakyaAzerbaycan
25 Eylül 2022Dalga Arena, MərdəkanAzerbaycanKazakistan
25 Eylül 2022Anton Malatinský Stadium, TrnavaSlovakyaBelarus

C4 Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Gürcistan431012:210(Yükseldi) 2024-2025 B Ligi
2Kuzey Makedonya42117:47
3Bulgaristan40314:73
4Cebelitarık40131:1112024-2025 D Ligi Play-out
02 Haziran 2022Boris Paichadze Dinamo Arena, TbilisiGürcistan4-0
Khvicha Kvaratskhelia, Guram Kashia, Georges Mikautadze, Valeri Qazaishvili
Cebelitarık
02 Haziran 2022Huvepharma Arena, RazgradBulgaristan1-1
Kiril Despodov / Milan Ristovski
Kuzey Makedonya
05 Haziran 2022Victoria Stadium, GibraltarCebelitarık0-2
Enis Bardi, Boban Nikolov
Kuzey Makedonya
05 Haziran 2022Huvepharma Arena, RazgradBulgaristan2-5
Atanas Iliev, Iliyan Stefanov / Zuriko Davitashvili, Andrea Hristov (og), Budu Zivzivadze, Khvicha Kvaratskhelia, Valeri Qazaishvili
Gürcistan
09 Haziran 2022Victoria Stadium, GibraltarCebelitarık1-1
Liam Walker / Georgi Minchev
Bulgaristan
09 Haziran 2022Toše Proeski Arena, SkopjeKuzey Makedonya0-3
Budu Zivzivadze, Khvicha Kvaratskhelia, Otari Kiteishvili
Gürcistan
12 Haziran 2022Boris Paichadze Dinamo Arena, TbilisiGürcistan0-0Bulgaristan
12 Haziran 2022Toše Proeski Arena, SkopjeKuzey Makedonya4-0
Enis Bardi, Graeme Torilla (og), Bojan Miovski, Darko Churlinov
Cebelitarık
23 Eylül 2022Boris Paichadze Dinamo Arena, TbilisiGürcistanKuzey Makedonya
23 Eylül 2022Huvepharma Arena, RazgradBulgaristanCebelitarık
26 Eylül 2022Victoria Stadium, GibraltarCebelitarıkGürcistan
26 Eylül 2022Toše Proeski Arena, SkopjeKuzey MakedonyaBulgaristan

Düşme play-out Maçları

21-23 Mart 202424-26 Mart 2024
21-23 Mart 202424-26 Mart 2024

D Ligi

D1 Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Linchaştayn(Yükseldi) 2024-2025 C Ligi
2Moldova
3Andora
4Letonya
03 Haziran 2022Daugava Stadium, RigaLetonya3-0
Roberts Uldrikis (2), Janis Ikaunieks
Andora
03 Haziran 2022Rheinpark Stadion, VaduzLinchaştayn0-2
Ion Nicolaescu, Vadim Bolohan
Moldova
06 Haziran 2022Estadi Nacional, Andorra la VellaAndora0-0Moldova
06 Haziran 2022Daugava Stadium, RigaLetonya1-0
Artur Zjuzins
Linchaştayn
10 Haziran 2022Zimbru Stadium, ChișinăuMoldova2-4
Vladislavs Gutkovskis (2), Janis Ikaunieks (2) / Ion Nicolaescu, Nichita Motpan
Letonya
10 Haziran 2022Estadi Nacional, Andorra la VellaAndora2-1
Jordi Alaez, Chus Rubio / Livio Meier
Linchaştayn
14 Haziran 2022Zimbru Stadium, ChișinăuMoldovaAndora
14 Haziran 2022Rheinpark Stadion, VaduzLinchaştaynLetonya
22 Eylül 2022Daugava Stadium, RigaLetonyaMoldova
22 Eylül 2022Rheinpark Stadion, VaduzLinchaştaynAndora
25 Eylül 2022AndoraLetonya
25 Eylül 2022Zimbru Stadium, ChișinăuMoldovaLinchaştayn

D2 Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Estonya22004:16(Yükseldi) 2024-2025 C Ligi
2Malta32014:26
3San Marino30030:50
02 Haziran 2022A. Le Coq Arena, TallinnEstonya2-0
Robert Kirss, Joonas Tamm
San Marino
05 Haziran 2022San Marino Stadium, SerravalleSan Marino0-2
Jan Busuttil, Matthew Guillaumier
Malta
09 Haziran 2022National Stadium, Ta’ QaliMalta1-2
Karl Hein (k.k.) / Konstantin Vassiljev, Henri Anier
Estonya
12 Haziran 2022National Stadium, Ta’ QaliMalta1-0
Zach Muscat
San Marino
23 Eylül 2022A. Le Coq Arena, TallinnEstonyaMalta
26 Eylül 2022San Marino Stadium, SerravalleSan MarinoEstonya