2022-23 UEFA Gençlik Ligi

2022-23 UEFA Gençlik Ligi, UEFA tarafından düzenlenen bir Avrupa gençlik kulüpleri futbol yarışması olan UEFA Gençlik Ligi'nin dokuzuncu sezonudur.

Son şampiyon, önceki sezonun finalinde Salzburg'u 6-0 mağlup eden Benfica.
Turnuva Bilgileri
Tarih 06 Eylül 2022 – 24 Nisan 2023
Takım Sayısı 64 (39 federasyon)
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı 59
Gol Sayısı 208 (3.53 maç başı)
Gol Kralı Victor Barbera (FC Barcelona)
(6 gol)

Turnuva Takvimi

Yol Round Kura Tarihi 1. Maç 2. Maç
UEFA Şampiyonlar Ligi Path
Grup Aşaması
Matchday 1 25 Ağustos 2022 06-07 Eylül 2022
Matchday 2 13-14 Eylül 2022
Matchday 3 04-05 Ekim 2022
Matchday 4 11-12 Ekim 2022
Matchday 5 25-26 Ekim 2022
Matchday 6 01-02 Kasım 2022
Yerel Şampiyonlar Yolu First round 31 Ağustos 2022 14 Eylül 2022 05 Ekim 2022
Second round 26 Ekim 2022 02 Kasım 2022
Final Aşması Play-offs 08 Kasım 2022 7-8 Şubat 2023
Round of 16 13 Şubat 2023 28 Şubat-01 Mart 2023
Quarter-finals 14–15 Mart 2023
Semi-finals 21 Nisan 2023, Colovray Stadium, Nyon
Final 24 Nisan 2023, Colovray Stadium, Nyon

UEFA Şampiyonlar Ligi Yolu

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Liverpool650120:815Round 16
2AFC Ajax641117:1013Play-off
3Rangers FC620413:206
4SSC Napoli60157:191
07-09-2022Johan Cruyff Arena, AmsterdamAFC Ajax2-1
Skye Vink, Stanis Idumbo-Muzambo / Lewis MacKinnon
Rangers FC
07-09-2022Stadio Diego Armando Maradona, NaplesSSC Napoli1-2
Gennaro Iaccarino / Ben Doak, Oakley Cannonier
Liverpool
13-09-2022Anfield, LiverpoolLiverpool4-0
Oakley Cannonier (3), Lewis Koumas
AFC Ajax
13-09-2022Ibrox Stadium, GlasgowRangers FC3-2
Mackenzie Strachan, Jason Lindsay, Robbie Ure / Enrico Giannini, Leonardo Rossi
SSC Napoli
04-10-2022Anfield, LiverpoolLiverpool4-1
Oakley Cannonier, Ben Doak, Jarell Quansah, Luke Chambers / Connor Young
Rangers FC
04-10-2022Johan Cruyff Arena, AmsterdamAFC Ajax5-1
Gabriel Misehouy, Jeppe Jensen, Stanis Idumbo-Muzambo (2), Jaydon Banel / Leonardo Rossi
SSC Napoli
12-10-2022Stadio Diego Armando Maradona, NaplesSSC Napoli1-1
Leonardo Rossi / Jorrel Hato
AFC Ajax
12-10-2022Ibrox Stadium, GlasgowRangers FC3-4
Jason Lindsay, Arron Lyall, Robbie Ure / Oakley Cannonier (2), Melkamu Frauendorf, Ben Doak
Liverpool
26-10-2022Stadio Diego Armando Maradona, NaplesSSC Napoli2-3
Alessandro Spavone (2) / Robbie Ure, Zak Lovelace (2)
Rangers FC
26-10-2022Johan Cruyff Arena, AmsterdamAFC Ajax3-1
Jaydon Banel, Gabriel Misehouy, David Kalokoh / Trent Kone-Doherty
Liverpool
01-11-2022Anfield, LiverpoolLiverpool5-0
Lewis Koumas, Ben Doak, Luke Chambers, Trent Kone-Doherty (2)
SSC Napoli
01-11-2022Ibrox Stadium, GlasgowRangers FC2-6
Ross McCausland (2) / David Kalokoh (2), Kevin Ciubotaru (k.k.), Chahine van Bohemen, Rida Chahid, Yoram Boerhout
AFC Ajax

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Atletico Madrid650114:415Round 16
2FC Porto640211:712Play-off
3Club Brugge KV630310:99
4Bayer Leverkusen60063:180
07-09-2022Metropolitano Stadium, MadridAtletico Madrid1–0
Adrián Niño Heredia
FC Porto
07-09-2022Jan Breydel Stadium, BrugesClub Brugge KV4–1
Jorne Spileers, Romeo Vermant, Chemsdine Talbi, Keano Van Rafelghem / Zidan Sertdemir
Bayer Leverkusen
13-09-2022Estádio do Dragão, PortoFC Porto2–1
Jorge Meireles, Martim Fernandes / Denzel De Roeve
Club Brugge KV
13-09-2022BayArena, LeverkusenBayer Leverkusen0–3
Adrián Niño Heredia, Abde Raihani, Roy Steur
Atletico Madrid
04-10-2022Estádio do Dragão, PortoFC Porto3–1
Rui Monteiro (2), Jorge Meireles / Zidan Sertdemir
Bayer Leverkusen
04-10-2022Jan Breydel Stadium, BrugesClub Brugge KV1–3
Laurens Goemare / Adrián Niño Heredia, Sergio Díez Roldán, Aitor Gismera
Atletico Madrid
12-10-2022Metropolitano Stadium, MadridAtletico Madrid1-2
Adrián Niño Heredi / Kaye Furo, Lenn De Smet
Club Brugge KV
12-10-2022BayArena, LeverkusenBayer Leverkusen1-3
Joshua Eze / Umaro Candé, Jorge Meireles, Ussumane Djaló
FC Porto
26-10-2022Jan Breydel Stadium, BrugesClub Brugge KV1-2
Mathis Servais / Rui Monteiro, Umaro Candé
Bayer Leverkusen
26-10-2022Metropolitano Stadium, MadridAtletico Madrid4-0
Abde Raihani, Adrián Niño Heredia (2), Francisco Esteban Sánchez
Club Brugge KV
01-11-2022Estádio do Dragão, PortoFC Porto1-2
Tiago Andrade / Adrián Niño Heredia, Abde Raihani
Atletico Madrid
01-11-2022BayArena, LeverkusenBayer Leverkusen0-1
Mathis Servais
Club Brugge KV

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1FC Barcelona642018:714Round 16
2İnter Milan621310:147Play-off
3Bayern München613213:136
4FC Viktoria Plzeň61238:155
07-09-2022Camp Nou, BarcelonaFC Barcelona3–0
Victor Barberá, Ilias Akomach, Ángel Alarcón
FC Viktoria Plzeň
07-09-2022San Siro, Milanİnter Milan2–2
Valentín Carboni, Dennis Curatolo / Arijon Ibrahimović, Yusuf Kabadayı
Bayern München
13-09-2022Doosan Arena, PlzeňFC Viktoria Plzeň0–3
Andrea Pelamatti (2), Valentín Carboni
İnter Milan
13-09-2022Allianz Arena, MunichBayern München3–3
Paul Wanner, David Herold, Lucas Copado / Víctor Barberà (3)
FC Barcelona
04-10-2022Allianz Arena, MunichBayern München1-2
Max Scholze / Milan Krůta, Jan Paluska
FC Viktoria Plzeň
04-10-2022San Siro, Milanİnter Milan1-6
Alessandro Fontanarosa / Víctor Barberà (2), Chadi Riad, Pelayo Fernández, Unai Hernández Lorenzo, Marc Guiu Paz
FC Barcelona
12-10-2022Camp Nou, BarcelonaFC Barcelona2-0
Víctor Barberà, Unai Hernández Lorenzo
İnter Milan
12-10-2022Doosan Arena, PlzeňFC Viktoria Plzeň3-3
Milan Krůta, Patrik Vacek, Jan Paluska / Lucas Copado, Arijon Ibrahimović, Grant Ranos
Bayern München
26-10-2022San Siro, Milanİnter Milan4-2
Nikola Iliev (4) / Alessandro Fontanarosa (k.k.), Alao Dabani
FC Viktoria Plzeň
26-10-2022Camp Nou, BarcelonaFC Barcelona3-2
Ángel Alarcón (2), Aleix Garrido / Lucas Copado, Arijon Ibrahimović
Bayern München
01-11-2022Allianz Arena, MunichBayern München2-0
Barry Hepburn, Yousef Qashi
İnter Milan
01-11-2022Doosan Arena, PlzeňFC Viktoria Plzeň1-1
Ondřej Dem / Dani Rodríguez
FC Barcelona

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Sporting CP642013:314Round 16
2Eintracht Frankfurt63219:611Play-off
3Tottenham Hotspur 62049:106
4Marsilya 60246:182
07-09-2022Waldstadion, FrankfurtEintracht Frankfurt1–1
Gianluca Schäfer / Rodrigo Ribeiro
Sporting CP
07-09-2022Tottenham Hotspur Stadium, LondonTottenham Hotspur 3–0
Jamie Donley, Jaden Williams (2)
Marsilya 
13-09-2022Estádio José Alvalade, LisbonSporting CP2–0
Mateus Fernandes, Rodrigo Ribeiro
Tottenham Hotspur 
13-09-2022Stade Vélodrome, MarseilleMarsilya 2–2
Yakine Said M’Madi, Jelle van Neck / Marcel Wenig, Divaio Bobson
Eintracht Frankfurt
04-10-2022Stade Vélodrome, MarseilleMarsilya 0-6
Afonso Moreira (2), Samuel Justo, Mateus Fernandes, Rodrigo Ribeiro (2)
Sporting CP
04-10-2022Waldstadion, FrankfurtEintracht Frankfurt1-0
Ignacio Ferri Julia
Tottenham Hotspur 
12-10-2022Tottenham Hotspur Stadium, LondonTottenham Hotspur 2-3
Alfie Devine (2) / Divaio Bobson, Anas Alaoui, Tim Hannak
Eintracht Frankfurt
12-10-2022Estádio José Alvalade, LisbonSporting CP1-1
Gilberto Batista / Bastien Dessus
Marsilya 
26-10-2022Tottenham Hotspur Stadium, LondonTottenham Hotspur 1-2
Will Lankshear / Marco Cruz (2)
Sporting CP
26-10-2022Waldstadion, FrankfurtEintracht Frankfurt2-0
Mehdi Loune, Andrew Awusi Boddien
Marsilya 
01-11-2022Estádio José Alvalade, LisbonSporting CP1-0
Diogo Cabral
Eintracht Frankfurt
01-11-2022Stade Vélodrome, MarseilleMarsilya 2-3
Aylan Benyahia Tani, Gael Lafont / Romaine Mundle, Alfie Devine, Oyindamola Ajayi
Tottenham Hotspur 

E Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1AC Milan642012:514Round 16
2Red Bull Salzburg622211:78Play-off
3GNK Dinamo Zagreb62047:146
4Chelsea FC612310:145
06-09-2022Stadion Maksimir, ZagrepGNK Dinamo Zagreb4-2
Lovro Gubijan, Gabrijel Rukavina, Anes Krdžalić, Fran Topić / Leo Castledine (2)
Chelsea FC
06-09-2022Red Bull Arena, SalzburgRed Bull Salzburg1-1
Karim Konaté / Andrei Coubiṣ
AC Milan
14-09-2022San Siro, MilanAC Milan3–0
Gabriele El Hilali, Chaka Traorè, Marko Lazetić
GNK Dinamo Zagreb
14-09-2022Stamford Bridge, LondonChelsea FC1-1
Lewis Hall / Federico Crescenti
Red Bull Salzburg
05-10-2022Red Bull Arena, SalzburgRed Bull Salzburg2-0
Karim Konaté, Tolgahan Sahin
GNK Dinamo Zagreb
05-10-2022Stamford Bridge, LondonChelsea FC1-1
Leo Castledine / Jan-Carlo Simić
AC Milan
11-10-2022Stadion Maksimir, ZagrepGNK Dinamo Zagreb2-1
Maro Katinić, Fran Topić / Elias Havel
Red Bull Salzburg
11-10-2022San Siro, MilanAC Milan3-1
Gabriele Alesi (2), Jordan Longhi / Charlie Webster
Chelsea FC
25-10-2022Red Bull Arena, SalzburgRed Bull Salzburg5-1
Federico Crescenti, Karim Konaté (3), Dominik Lechner / Malik Mothersille
Chelsea FC
25-10-2022Stadion Maksimir, ZagrepGNK Dinamo Zagreb1-2
Matej Šakota / Jordan Longhi, Gabriele Alesi
AC Milan
02-11-2022Stamford Bridge, LondonChelsea FC4-0
Leo Castledine, Louis Flower, Ivan Cvetko (k.k.), Frankie Runham
GNK Dinamo Zagreb
02-11-2022San Siro, MilanAC Milan2-1
Marko Lazetić, Gabriele Alesi / Zeteny Jano
Red Bull Salzburg

F Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Real Madrid651023:516Round 16
2Shakhtar Donetsk63126:1010Play-off
3RB Leipzig61536:85
4Celtic FC61054:163
06-09-2022Celtic Park, GlasgowCeltic FC0-6
Pol Fortuny, Youssef Enríquez, Enrique Herrero, Nico Paz (2), César Palacios Pérez
Real Madrid
06-09-2022Red Bull Arena, LeipzigRB Leipzig0-2
Andriy Buleza, Kyrylo Siheiev
Shakhtar Donetsk
14-09-2022Stadion Wojska Polskiego, WarsawShakhtar Donetsk2–1
Oleksnadr Yushchenko, Dylan Corr (k.k.) / Adam Brooks
Celtic FC
14-09-2022Santiago Bernabéu, MadridReal Madrid1–1
César Palacios Pérez / Ohene Köhl
RB Leipzig
05-10-2022Red Bull Arena, LeipzigRB Leipzig1-2
Max Voigt / Rocco Vata, Tsoanelo Letsosa
Celtic FC
05-10-2022Santiago Bernabéu, MadridReal Madrid6-1
Iker Bravo, Gonzalo García Torres (2), Pol Fortuny, César Palacios Pérez (2) / Jacobo Ramón (k.k.)
Shakhtar Donetsk
11-10-2022Stadion Wojska Polskiego, WarsawShakhtar Donetsk0-3
César Palacios Pérez, David Jiménez, Julen Jon Guerrero
Real Madrid
11-10-2022Celtic Park, GlasgowCeltic FC0-2
Simon Schierack, Ohene Köhl
RB Leipzig
25-10-2022Celtic Park, GlasgowCeltic FC0-1
Vladyslav Pohorilyi
Shakhtar Donetsk
25-10-2022Red Bull Arena, LeipzigRB Leipzig2-3
Bigo Atom, Pierre Weber / Nico Paz (2), Jacobo Ramón
Real Madrid
02-11-2022Santiago Bernabéu, MadridReal Madrid4-1
Iker Bravo, Yeray Lancha, Pol Fortuny, Nico Paz / Adam Brooks
Celtic FC
02-11-2022Stadion Wojska Polskiego, WarsawShakhtar Donetsk0-0RB Leipzig

G Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Manchester City642016:814Round 16
2Borussia Dortmund62229:98Play-off
3FC Copenhagen 62139:87
4Sevilla FC61145:144
06-09-2022Westfalenstadion, DortmundBorussia Dortmund0-2
Orri Óskarsson, Emil Rohd Schlichting
FC Copenhagen 
06-09-2022Ramón Sánchez Pizjuán, SevilleSevilla FC1-5
Diego Hormigo / Carlos Borges (3), Adedire Mebude, William Dickson
Manchester City
14-09-2022City of Manchester Stadium, ManchesterManchester City3–2
Nico O’Reilly, Oscar Bobb, Joel Ndala / Vasco Walz, Julian Rijkhoff
Borussia Dortmund
14-09-2022Parken Stadium, CopenhagenFC Copenhagen 4–1
Noah Sahsah (2), Emil Rohd Schlichting, Valdemar Lund / Darío Benavides
Sevilla FC
05-10-2022City of Manchester Stadium, ManchesterManchester City1-1
Joel Ndala / Noah Sahsah
FC Copenhagen 
05-10-2022Ramón Sánchez Pizjuán, SevilleSevilla FC1-1
Iker Ortín Muñoz / Paris Brunner
Borussia Dortmund
11-10-2022Parken Stadium, CopenhagenFC Copenhagen 1-3
Noah Sahsah / William Dickson, Adedire Mebude, Carlos Borges
Manchester City
11-10-2022Westfalenstadion, DortmundBorussia Dortmund2-0
Julian Rijkhoff (2)
Sevilla FC
25-10-2022Ramón Sánchez Pizjuán, SevilleSevilla FC2-1
Diego Hormigo, Alexandro Fernández / Alexander Simmelhack
FC Copenhagen 
25-10-2022Westfalenstadion, DortmundBorussia Dortmund3-3
Paris Brunner, Göktan Gürpüz (2) / William Dickson, Nico O’Reilly, Adedire Mebude
Manchester City
02-11-2022City of Manchester Stadium, ManchesterManchester City1-0
Álvaro Díaz Garmendi
Sevilla FC
02-11-2022Parken Stadium, CopenhagenFC Copenhagen 0-1
Paris Brunner
Borussia Dortmund

H Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Paris Saint Germain641120:1113Round 16
2Juventus632117:1410Play-off
3SL Benfica621312:104
4Maccabi Haifa FC61056:203
06-09-2022Parc des Princes, ParisParis Saint Germain5-3
Ilyes Housni (2), Warren Zaïre-Emery, Ismaël Gharbi, Noha Lemina / Samuel Mbangula, Luis Hasa, Dean Huijsen
Juventus
06-09-2022Estádio da Luz, LisbonSL Benfica0-1
Sapir Razon
Maccabi Haifa FC
14-09-2022Juventus Stadium, TurinJuventus1–1
Samuel Mbangula / Luís Semedo
SL Benfica
14-09-2022Sammy Ofer Stadium, HaifaMaccabi Haifa FC0–5
Ilyes Housni, Ismaël Gharbi (2), Noha Lemina (2)
Paris Saint Germain
05-10-2022Juventus Stadium, TurinJuventus3-1
Kenan Yıldız, Luis Hasa, Lorenzo Anghelè / Hamza Shibli
Maccabi Haifa FC
05-10-2022Estádio da Luz, LisbonSL Benfica0-1
Ilyes Housni
Paris Saint Germain
11-10-2022Sammy Ofer Stadium, HaifaMaccabi Haifa FC1-3
Yanai Distelfeld / Lorenzo Anghelè, Tommaso Mancini, Dean Huijsen
Juventus
11-10-2022Parc des Princes, ParisParis Saint Germain2-3
Ilyes Housni (2) / Luís Semedo (2), Diego Moreira
SL Benfica
25-10-2022Parc des Princes, ParisParis Saint Germain3-1
Yoram Zague, Ismaël Gharbi, Christ Mukelenge / Sapir Razon
Maccabi Haifa FC
25-10-2022Estádio da Luz, LisbonSL Benfica2-3
Hugo Félix (2) / Samuel Mbangula, Luis Hasa (2)
Juventus
02-11-2022Juventus Stadium, TurinJuventus4-4
Kenan Yıldız (2), Dean Huijsen, Lorenzo Anghelè / Ismaël Gharbi (2), Ilyes Housni (2)
Paris Saint Germain
02-11-2022Sammy Ofer Stadium, HaifaMaccabi Haifa FC2-6
Aleksandar Kahvić (2) / Franculino Dju (2), Hugo Félix, Ivan Lima, João Rego, Lisav Eissat (k.k.)
SL Benfica

Yerel Şampiyonlar Yolu

1. Tur

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Red Star Belgrade 3-1 Omonia14 Eylül
1-0
Luka Stojsavljević
05 Ekim
2-1
Aleksej Vukičević, Luka Stojsavljević / Angelos Neophytou
Young Boys 5-2 NK Domžale14 Eylül
3-0
Miguel Chaiwa, Elias Maluvunu (2)
05 Ekim
2-2
David Piffero, Kevin Krasniqi / Nikola Jovičević, Emir Saitoski
KRC Genk 5-4 Slavia Prague14 Eylül
1-2
Dario Cutillas Carpe / Mikuláš Konečný, Matěj Zachoval
05 Ekim
4-2
Mika Godts (2), Sekou Diawara, Faissal Al Mazyani / Adam Pudil, Boluwatife Victor Ogungbayi
FC Nantes 5–0 Pyunik14 Eylül
2–0
Edoly Lukoki Mateso, Stredair Appuah
05 Ekim
3-0
Adel Mahamoud (2), Edoly Lukoki Mateso
AZ Alkmaar6–1 Shamrock Rovers14 Eylül
5–0
Ernest Poku, Dave Kwakman, Mexx Meerdink, Daniël Beukers, Jayden Addai
04 Ekim
1-1
Tom Kerssens / Michael Leddy
AIK 8–2Racing Union14 Eylül
5–0
Victor Andersson (3), Amadou-David Sanyang, Hugo Aviander
05 Ekim
3-2
Alexander Fesshaie Beraki (2), Rasmus Granath / Ronaldo Machado (2)
Molde FK2–2
(4-5 pen.)
Hibernian14 Eylül
1–0
Johan Bakke
05 Ekim
1-2
(4-5 pen.)
Coleraine 5-4Pobeda28 Eylül
3-2
Jack Patton, Andrew Stinson, Reece Watton / Filip Todoroski (2)
05 Ekim
2-2
Luke Kelly, Rory Moffatt / Viktor Tosheski, Filip Todoroski
MTK Budapest 4–0Jelgava14 Eylül
3–0
Mátyás Kovács, Ádám Merényi, Ádin Molnár
05 Ekim
1-0
Mátyás Kovács
Žalgiris 2–5AS Trenčín14 Eylül
2–1
Kajus Bička, Romualdas Jansonas / Artur Gajdoš
05 Ekim
0-4
Samuel Bednár (2), Jakub Murko, Lucas Demitra
Hajduk Split 5-1FK Gabala14 Eylül
3–0
Jere Vrcić, Marin Ćalušić, Krešimir Nazor
04 Ekim
2-1
Luka Vušković, Jere Vrcić / Shahin Shahniyarov
Rukh Lviv 1–0Zagłębie Lubin14 Eylül
1–0
Ruslan Nepeipiiev
05 Ekim
0-0
FC Ashdod 5–0Borac Banja Luka14 Eylül
2–0
Ravid Hay Abergel, Noam Muche
12 Ekim
3-0
Noam Muche, Ravid Hay Abergel (2)
Panathinaikos 10–2Slavia Sofia14 Eylül
8–0
Bilal Abdelrahman Zeeni (5), Leandro Frroku (2), Athanasios Ntampizas
05 Ekim
2-2
Athanasios Ntampizas, Dimitrios Kaloskamis / Martin Sorakov, Kristiyan Velichkov
FC Astana 2–4Apolonia14 Eylül
1–1
Salamat Zhumabekov / Alvi Mezani
05 Ekim
1-3
Salamat Zhumabekov / Erald Maksuti (2), Arlind Kurti
Csíkszereda Miercurea Ciuc 1–1Galatasaray14 Eylül
1–1
Omar El Sawy / Ali Turap Bülbül
05 Ekim
0-4
Beknaz Almazbekov (2), Hamza Akman, Caner Doğan

2. Tur

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
AZ Alkmaar3–3
(4-3 pen.)
Red Star Belgrade25 Ekim
2-2
Ernest Poku, Jayden Addai / Jovan Mijatovic, Aleksej Vukicevic
01 Kasım
1-1
Ernest Poku / Stefan Leković (4-3 pen.)
Hibernian3–1FC Nantes26 Ekim
1–0
Ethan Laidlaw
02 Kasım
2-1
Josh O’Connor, Rudi Allan-Molotnikov / Adel Mahamoud
Young Boys3–3
(9-8 pen.)
AIK26 Ekim
0–3
Hadi Noori, Alexander Fesshaie Beraki, Manaf Rawufu
02 Kasım
3-0
Miguel Chaiwa, Leo Buljan, Janis Lüthi (9-8 pen.)
KRC Genk10–1Coleraine FC26 Ekim
4–0
Evan Rotundo, Wilson Da Costa, Kamiel van de Perre, Thomas Claes
02 Kasım
6-1
Raf Smekens, Thomas Claes (2), Deniz Arabacı, Sami Sakkali, Reece Watton (k.k.) / Jack Patton
Panathinaikos6–3AS Trencin26 Ekim
2–0
Bilal Mazhar, Leandro Frroku
02 Kasım
4-3
Bilal Mazhar (3), Georgios Kyriopoulos / Šimon Mičuda, Luboš Praženka (2)
KF Apolonia1–6Hajduk Split26 Ekim
0–3
Jere Vrcić, Mate Antunović, Roko Brajković
02 Kasım
1-3
Erald Maksuti / Jere Vrcić, Krešimir Nazor, Rokas Pukštas
Galatasaray2–6Rukh Lviv26 Ekim
1–3
Hamza Yiğit Akman / Andrii Stoliarchuk, Umut Erdem (k.k.), Roman Dobrianskyi
02 Kasım
1-3
Baran Aksaka / Oleh Fedor (2), Nazar Rusiak
FC Ashdod 1–2MTK Budapest26 Ekim
0–2
Benedek Barkóczi, Ádin Molnár
02 Kasım
1-0
Yan Yusopove

Final Aşaması

Play-off

GrupGrup Kazananları
(Round of 16)
Grup İkincileri
(play-offs)
Yerel Şampiyonlar Yolu
(play-offs)
ALiverpoolAFC AjaxAZ Alkmaar
BAtlético MadridFC PortoHibernian
CBarcelonaInter MilanYoung Boys
DSporting CPEintracht FrankfurtK.R.C. Genk
EMilanRed Bull SalzburgPanathinaikos
FReal MadridShakhtar DonetskHajduk Split
GManchester CityBorussia DortmundRukh Lviv
HParis Saint-GermainJuventusMTK Budapest
TarihEv Sahibi Stadyum, Şehir1. Takım Skor2. Takım
07/08 Şubat 2023Stadion Wankdorf, BernYoung BoysRed Bull Salzburg
07/08 Şubat 2023AZ Training Centre, WijdewormerAZ AlkmaarEintracht Frankfurt
07/08 Şubat 2023Rukh Lviv Inter Milan
07/08 Şubat 2023Stadion Poljud, SplitHajduk Split Shakhtar Donetsk
07/08 Şubat 2023Hidegkuti Nándor Stadium, BudapeşteMTK Budapest AFC Ajax
07/08 Şubat 2023Easter Road Stadium, EdinburghHibernian BVB Borussia Dortmund
07/08 Şubat 2023Leoforos Alexandras Stadium, AthensPanathinaikos FC Porto
07/08 Şubat 2023Cegeka Arena – Stadium B, Genk K.R.C. GenkJuventus

Round of 16

TarihEv Sahibi Stadyum, Şehir1. Takım Skor2. Takım
 
 

Gol Krallığı

SıraFutbolcu (Takımı)Gol
1Bilal Mazhar (Panathinaikos)9
2Ilyes Housni (Paris Saint-Germain)8
3Víctor Barberá (Barcelona)
Oakley Cannonier (Liverpool)
7
4Bilal Abdelrahman Zeeni (Panathinaikos)
Adrián Niño (Atlético Madrid)
6
2021-222023-24

UEFA Gençlik Ligi