2022–23 Norveç Kadınlar REMA 1000-ligaen

2022–23 REMA 1000-ligaen, Norveç'in önde gelen hentbol ligi olan REMA 1000-ligaen'in 56. sezonudur.
Sezon 2022–23
Şampiyon  
Küme Düşenler  
EHF Şampiyonlar Ligi  
EHF Avrupa Ligi  
Gol Kralı  

Takım Bilgileri

TakımBaş AntrenörSalon, ŞehirKapasite2022-23 Avrupa Kupaları Durumu
Aker TopphåndballLars Harald AbelsenUllern Flerbrukshall, Oslo250
Byåsen Håndball EliteValery PutansTrondheim Spektrum, Trondheim8900
Fana Handball EliteErlend LyssandFana Arena, Bergen13002022–23 Kadınlar EHF Avrupa Ligi
Fredrikstad BKElias Mar HaldorssonKongstenhallen1500
Larvik HKEirik HaugdalJotron Arena Larvik, Larvik4000
Molde HKTor Odvar MoenMolde Arena, Molde 20002022–23 Kadınlar EHF Avrupa Ligi
Romerike RavensAne MällbergMarikollhallen, Raelingen175
Sola HKSteffen StegavikÅsenhallen, Sola 1200
Storhamar Håndball EliteKenneth GabrielsenBoligpartner Arena, Mahar16502022–23 Kadınlar EHF Şampiyonlar Ligi
Tertnes EliteTore JohannessenHaukelandshallen, Bergen5000
Vipers KristiansandOle Gustav GjekstadAquarama, Kristiansand22002022–23 Kadınlar EHF Şampiyonlar Ligi
Volda HandballHalldór Stefán HaraldssonVolda Campus Sparebank1 Arena, Volda2200

Puan Durumu ve Sonuçlar

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Vipers Kristiansand5500178:12010Şampiyonluk Play-off
2Molde HK7502226:20010Şampiyonluk Play-off
3Larvik HK7412189:1929Şampiyonluk Play-off
4Sola HK7403190:1815Şampiyonluk Play-off
5Fana Handball5302147:1346Şampiyonluk Play-off
6Fredrikstad BK7304208:2066Şampiyonluk Play-off
7Storhamar HE5212157:1485Şampiyonluk Play-off
8Romerike Ravens6213164:1845Şampiyonluk Play-off
9Byåsen HE7214191:2055Play-off Turnuvası
10Volda Handball7205167:1954Play-off Turnuvası
11Aker Topphåndball6204157:1924Play-off Turnuvası
12Tertnes HE7205196:2134Küme Düşme 1. Ligi
Ev \ DeplasmanAKTBYÅFANFBKLHKMOLRHKSOLSTOTERVIPVOL
Aker Topphåndball27-3625-2026-3822-21
Byåsen Elite29-3423-2628-2526-29
Fana35-1928-2727-2828-27
Fredrikstad BK33-2628-3537-2622-2728-33
Larvik HK30-2623-2229-2918–35
Molde Elite38-2538-2834-2731-28
Romerike Ravens29-3826-2632-2230-2731-29
Sola HK29-2328-2735-2525-18
Storhamar Håndball Elite34-2033-36
Tertnes Håndball Elite27-3130-2729-31
Vipers Kristiansand41-1936-2535-30
Volda Handball23-2122-3822-3625-34

İstatistikler

Gol Krallığı

SıraOyuncu (Takımı)Gol
1Jana Knedlíková (Vipers Kristiansand)6

Ayrıca :

2022-23 Kadınlar Norveç Kupası

Resmi website :

handball.no

2021-222023-24

Norveç Kadınlar REMA 1000-ligaen