2022-23 LEN Avrupa Kadınlar Sutopu Şampiyonlar Ligi

2022–23 LEN Kadınlar Şampiyonlar Ligi, Avrupa kadın sutopu kulüpleri için düzenlenen büyük müsabakanın 35.'sidir. Sezon 17 Kasım 2022'de başladı.
Lig LEN Kadınlar Sutopu Şampiyonlar Ligi
Tarih 17 Kasım 2022 – 2023

Eleme Turu

Her gruptan 3 takım bir üst tura yükselecektir. Geri kalan 8 takım, bayanlarda LEN Euro Cup'ta mücadele edecek.

A Grubu / Pacos de Ferreira – Portekiz

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Assolim CN Mataro440092:25121 / 16 Turu
2NC Vouliagmeni430164:3091 / 16 Turu
3ZVL 1886420252:5261 / 16 Turu
4Olympic Nice410333:493
5CA Pacense400419:1040
  • ZVL 1886 28–7 Pacense 
  • Vouliagmeni NC 14–4 Nice
  • Nice 5–10 ZVL 1886 
  • CN Mataro 14–11 Vouliagmeni NC 
  • Pacense 4–20 Nice
  • ZVL 1886 5–27 CN Mataro 
  • CN Mataro 30–5 Pacense 
  • Vouliagmeni NC 13–9 ZVL 1886 
  • Nice 4–21 CN Mataro 
  • Pacense 3–26 Vouliagmeni NC

B Grubu / Glyfada – Yunanistan

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1NC Glyfada430158:3591 / 16 Turu
2Tigra ZF Eger430153:4091 / 16 Turu
3ZV De Zaan421151:3971 / 16 Turu
4CN Terrassa411254:394
5Grandy Nancy400411:740
  • CN Terassa 11–11 ZV De Zaan 
  • NC Glyfada 21–4 Grand Nancy 
  • Grand Nancy 1–22 CN Terassa 
  • Eger 15–10 ZV De Zaan 
  • ZV De Zaan 12–11 NC Glyfada 
  • Eger 14–13 CN Terassa 
  • NC Glyfada 13–8 CN Terassa 
  • Grand Nancy 4–13 Eger 
  • ZV De Zaan 18–2 Grand Nancy 
  • NC Glyfada 13–11 Eger

C Grubu / Barcelona – İspanya

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Plebiscito Padova430171:3091 / 16 Turu
2CD Mediterrani430174:3791 / 16 Turu
3FTC Telekom Budapest430168:3291 / 16 Turu
4Lille UC410345:613
5Sirens ASC Malta400422:1200
  • Plebiscito Padova 33–7 Sirens ASC Malta 
  • CE Mediterrani 7–9 FTC-Telekom Budapest 
  • UA Lille 8–18 FTC-Telekom Budapest 
  • CE Mediterrani 31–7 Sirens ASC Malta 
  • FTC-Telekom Budapest 33–4 Sirens ASC Malta 
  • UA Lille 10–18 Plebiscito Padova 
  • Plebiscito Padova 13–8 FTC-Telekom Budapest 
  • CE Mediterrani 21–4 UA Lille 
  • UA Lille 23–4 Sirens ASC Malta 
  • CE Mediterrani 12–10 Plebiscito Padova 

D Grubu / Mulhouse – Fransa

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1SIS Roma440075:29121 / 16 Turu
2Danaujvaros VC430158:4191 / 16 Turu
3Ethnikos Piraeus420253:4561 / 16 Turu
4Mulhouse WP410344:623
5Spandau 04 Berlin400430:830
  • Mulhouse 19–12 Spandau 04 Berlin 
  • Ethnikos Piraeus 10–16 SIS Roma 
  • Ethnikos Piraeus 20–6 Spandau 04 Berlin 
  • Mulhouse 11–14 Dunaujvarosi Foiskola 
  • Spandau 04 Berlin 5–23 SIS Roma 
  • Ethnikos Piraeus 8–13 Dunaujvarosi Foiskola 
  • Dunaujvarosi Foiskola 10–15 SIS Roma 
  • Mulhouse 10–15 Ethnikos Piraeus 
  • Dunaujvarosi Foiskola 21–7 Spandau 04 Berlin 
  • Mulhouse 4–21 SIS Roma 

1 / 16 Turu

A Grubu / Padova – İtalya

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Ekipe Orizzonte (İtalya)321043:217Çeyrek Final
2Dunaujvarosi Foiskola (Macaristan)312038:215Çeyrek Final
3Plebiscito Padova (İtalya)311127:244
4ZVL 1886 (Hollanda)300313:550
09-12-2022Padova, İtalyaDunaujvarosi Foiskola (Macaristan)11-11Ekipe Orizzonte (İtalya)
09-12-2022Padova, İtalyaPlebiscito Padova (İtalya)14-6ZVL 1886 (Hollanda)
10-12-2022Padova, İtalyaPlebiscito Padova (İtalya)7-7Dunaujvarosi Foiskola (Macaristan)
10-12-2022Padova, İtalyaEkipe Orizzonte (İtalya)21-4ZVL 1886 (Hollanda)
11-12-2022Padova, İtalyaPlebiscito Padova (İtalya)6-11Ekipe Orizzonte (İtalya)
11-12-2022Padova, İtalyaZVL 1886 (Hollanda)3-20Dunaujvarosi Foiskola (Macaristan)

B Grubu / Eger- Macaristan

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Assolim CN Mataro (İspanya)330041:249Çeyrek Final
2Astralpool Sabadell (İspanya)320135:266Çeyrek Final
3Tigra ZF Eger (Macaristan)310227:393
4FTC Telekom Budapest (Macaristan)300325:390
09-12-2022Eger, MacaristanFTC Telekom Budapest (Macaristan)5-10Astralpool Sabadell (İspanya)
09-12-2022Eger, MacaristanTigra ZF Eger (Macaristan)5-13Assolim CN Mataro (İspanya)
10-12-2022Eger, MacaristanAstralpool Sabadell (İspanya)14-9Tigra ZF Eger (Macaristan)
10-12-2022Eger, MacaristanAssolim CN Mataro (İspanya)16-8FTC Telekom Budapest (Macaristan)
11-12-2022Eger, MacaristanAssolim CN Mataro (İspanya)12-11Astralpool Sabadell (İspanya)
11-12-2022Eger, MacaristanFTC Telekom Budapest (Macaristan)12-13Tigra ZF Eger (Macaristan)

C Grubu /

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1CE Mediterrani (İspanya)330032:259Çeyrek Final
2NC Glyfada (Yunanistan)320132:266Çeyrek Final
3UVSE Hunguest Hotels (Macaristan)310223:283
4Ethnikos Piraeus (Yunanistan)300327:350
09-12-2022Budapeşte, MacaristanUVSE Hunguest Hotels (Macaristan)10-8Ethnikos Piraeus (Yunanistan)
09-12-2022Budapeşte, MacaristanCE Mediterrani (İspanya)10-9NC Glyfada (Yunanistan)
10-12-2022Budapeşte, MacaristanUVSE Hunguest Hotels (Macaristan)6-9CE Mediterrani (İspanya)
10-12-2022Budapeşte, MacaristanEthnikos Piraeus (Yunanistan)9-12NC Glyfada (Yunanistan)
11-12-2022Budapeşte, MacaristanCE Mediterrani (İspanya)13-10Ethnikos Piraeus (Yunanistan)
11-12-2022Budapeşte, MacaristanUVSE Hunguest Hotels (Macaristan)7-11NC Glyfada (Yunanistan)

D Grubu / Roma – İtalya

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1SIS Roma (İtalya)321037:257Çeyrek Final
2Olympiacos Piraeus (Yunanistan)321040:377Çeyrek Final
3NC Vouliagmeni (Yunanistan)310224:283
4ZV De Zaan (Hollanda)300325:360
09-12-2022Ostia, İtalyaOlympiacos Piraeus (Yunanistan)16-15ZV De Zaan (Hollanda)
09-12-2022Ostia, İtalyaSIS Roma (İtalya)12-7NC Vouliagmeni (Yunanistan)
10-12-2022Ostia, İtalyaSIS Roma (İtalya)13-6ZV De Zaan (Hollanda)
10-12-2022Ostia, İtalyaNC Vouliagmeni (Yunanistan)10-12Olympiacos Piraeus (Yunanistan)
11-12-2022Ostia, İtalyaNC Vouliagmeni (Yunanistan)7-4ZV De Zaan (Hollanda)
11-12-2022Ostia, İtalyaSIS Roma (İtalya)12-12Olympiacos Piraeus (Yunanistan)

Çeyrek Final

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
NC Glyfada (Yunanistan)Ekipe Orizzonte (İtalya)
CE Mediterrani (İspanya)Dunaujvarosi Foiskola (Macaristan)
Olympiacos Piraeus (Yunanistan)Assolim CN Mataro (İspanya)
Astralpool Sabadell (İspanya)SIS Roma (İtalya)
2021-222023-24

LEN Kadınlar Avrupa Ligi