2022–23 Hollanda Kupası (KNVB Cup)

Resmi olarak TOTO KNVB Beker olarak adlandırılan sponsorluk nedenleriyle 2022–23 KNVB Kupası, yıllık Hollanda ulusal futbol kupası yarışmasının 105. sezonudur. Ağustos'ta iki ön eleme turunun ilkiyle başladı ve Nisan 2023'te Rotterdam'daki De Kuip'te oynanan finalle sona erecek.

PSV son şampiyondur.
Knvbbeker cropped.jpg

KNVB Cup trophy
Ülke Hollanda
Tarih 13 Ağustos 2022 – Nisan 2023
Final Stadyumu De Kuip, Rotterdam
Gol Kralı Milan Sonneveld
(3 goals)

Takvim

TurKura TarihiMaç Tarihi
1. Ön Eleme Turu19 Temmuz 202213 Ağustos 2022
2. Ön Eleme Turu16 Ağustos 202220–21 Eylül 2022
1. Tur23 Eylül 202218–20 Ekim 2022
2. Tur10-12 Ocak 2023
Round 1607-09 Şubat 2023
Çeyrek Final28 Şubat- 02 Mart 2023
Yarı Final04-06 Nisan 2023
Final30 Nisan 2023

1. Tur

18 Ekim 2022Eindhoven1-0
Ozan Can Kökçü
Willem II
18 Ekim 2022Almere City2-0
Thomas Poll, Lance Duijvestijn
TOP Oss
18 Ekim 2022Excelsior '312-3
Jasper Veltkamp, Givan Werkhoven / Alex De Jong (k.k.), Malik Sellouki, Thomas Verheydt
ADO Den Haag
18 Ekim 2022GVVV1–3
Justin Spies / Teun van Grunsven, Nikolaj Moller, Stan Maas
Den Bosch
18 Ekim 2022Harkemase Boys1–5
Jhurrey Margaritha / Imran Nazih, Robert Muhren, Ibrahim El Kadiri (2), Lequincio Zeefuik
Volendam
18 Ekim 2022Koninklijke HFC0–1
Christos Giousis
Telstar
18 Ekim 2022Hoek2–4
Steve Schalkwijk, Rik Impens / Mats Kohlert, Rami Al Hajj (3)
SC Heerenveen
18 Ekim 2022Rijnsburgse Boys1–3
Dani Van der Moot / Anis Yadir, Camiel Neghli, Danzell Gravenberch
De Graafschap
18 Ekim 2022Urk2–0
Lucas Schraal, Jelle de Boer
Staphorst
18 Ekim 2022Roda JC2–2
Romano Postema, Lennard Hartjes / Elias Sierra, Nikolai Laursen (6–7 pen.)
Heracles Almelo
19 Ekim 2022Dordrecht0–3
Ricardo Pepi, Neraysho Kasanwirjo (2)
Groningen
19 Ekim 2022ADO '201–2
Feyo Glim / Richairo Zivkovic, Azzeddine Toufiqui
FC Emmen
19 Ekim 2022De Treffers2–0
Brian Campman, Gavin Vlijter
RKC Waalwijk
19 Ekim 2022Excelsior Rotterdam5–1
Reda Kharchouch (2), Lazaros Lamprou (2), Marouan Azarkan / Koen Kostons
MVV Maastricht
19 Ekim 2022Go Ahead Eagles3–1
Jay Idzes, Philippe Rommens, Sylla Sow / Hakon Lorentzen
Helmond Sport
19 Ekim 2022Kozakken Boys2–2
Lars Hutten, Lowie van Zundert / Kacper Kozlowski, Bartosz Bialek (5–4 pen.)
Vitesse
19 Ekim 2022Rijnvogels0–3
Silvester van der Water, Milan Smit, Remco Balk
Cambuur
19 Ekim 2022Spakenburg2–1
Koos Werkman, Nick van den Dam (k.k.) / Maties Artien (k.k.)
TEC
19 Ekim 2022USV Hercules0–1
Odysseus Velanas
NAC Breda
19 Ekim 2022NEC3–2
Ximo Navarro (k.k.), Souffian El Karouani, Pedro David Rosendo Marques / Cole Bassett, Rodrigo Guth
Fortuna Sittard
20 Ekim 2022Sportlust '460–3
Sander van de Streek (2), Sean Klaiber
Utrecht
20 Ekim 2022DEM1–4
Nigel Daniels / Koen van der Zanden (2), Yassin Nasser, Ben van de Nieuwenhof
Blauw Geel '38
20 Ekim 2022Dongen1–2
Thom Avontuur / Thijme Verheijen, Sven Braken
VVV-Venlo
20 Ekim 2022Katwijk2–1
Mukhtar Suleiman, Tim Freriks / Sem de Wit
DVS '33
20 Ekim 2022OFC Oostzaan1–3
Niels Butter / Jason Eyenga-Lokilo, Tobias Lauritsen (2)
Sparta Rotterdam
20 Ekim 2022RKAV Volendam2–4
Lennard Tol (2) / Enoch George (2), Frank van der Heiden, Nabil Haddadi
HV & CV Quick
20 Ekim 2022HHC Hardenberg0–1
Apostolos Vellios
PEC Zwolle

2. Tur

10 Ocak 2023Kozakken Boys1-3
Kaj Ramsteijn / Xander Severina (2), Joel Zwarts
ADO Den Haag
10 Ocak 2023HV & CV Quick1-4
Lennaert Massar / Siem De Jong, Robin Schouten, Basar Onal, Philip Brittijn
De Graafschap
12 Ocak 2023Urk0-3
Tim Freriks, Killian van Mil, Alljereau Mercera
Katwijk
11 Ocak 2023VVV-Venlo2-3
Daan Huisman, Nick Venema / Jari Vlak, Mark Diemers, Miguel Araujo
Emmen
12 Ocak 2023Blauw Geel '381-3
Ben van de Nieuwenhof / Sander van de Streek, Jens Toornstra, Anastasios Douvikas
Utrecht
12 Ocak 2023Groningen2-3
Damil Dankerlui (2) / Youri Koelewijn, Floris van der Linden (2)
Spakenburg
11 Ocak 2023Almere City0-4
Oussama Tannane, Elayis Tavsan, Pedro Marques, Anthony Musaba
NEC
11 Ocak 2023De Treffers1-0
Willem den Dekker
Cambuur
12 Ocak 2023Heracles Almelo0-1
Isac Lidberg
Go Ahead Eagles
11 Ocak 2023Den Bosch0-2
Dusan Tadic, Kenneth Taylor
Ajax
10 Ocak 2023Excelsior1-4
Reda Kharchouch / Jens Odgaard, Dani De Wit, Jesper Karlsson, Vangelis Pavlidis
AZ
10 Ocak 2023Twente3-1
Daan Rots (2), Virgil Misidjan / Thomas Oude Kotte
Telstar
10 Ocak 2023NAC Breda2-1
Charles-Jesaja Herrmann, Rowan Besselink / Charles-Andreas Brym
Eindhoven
10 Ocak 2023Sparta Rotterdam1-2
Arno Verschueren / Xavi Simons, Noni Madueke
PSV Eindhoven
12 Ocak 2023Feyenoord3-1
Mats Wieffer, Danilo Pereira (2) / Haris Medunjanin
PEC Zwolle
11 Ocak 2023SC Heerenveen2-0
Pelle van Amersfoort, Sydney van Hooijdonk
Volendam

Round 16

TarihEv Sahibi Stadyum, ŞehirEv Sahibi TakımSkorMisafir Takım
07 Şubat 2023AFAS Stadion, AlkmaarAZ AlkmaarFC Utrecht
07 Şubat 2023De Vijverberg, DoetinchemVBV De GraafschapDe Treffers
07 Şubat 2023Rat Verlegh Stadion, BredaNAC BredaSC Heerenveen
08 Şubat 2023Philips Stadion, EindhovenPSV EindhovenFC Emmen
08 Şubat 2023Sportpark De Westmaat, BunschotenSV SpakenburgVoetbal Vereniging Katwijk
08 Şubat 2023De Kuip, RotterdamFeyenoordNEC Nijmegen
09 Şubat 2023De Grolsch Veste,
Enschede
FC TwenteAFC Ajax
09 Şubat 2023Bingoal Stadion,
The Hague
ADO Den HaagGo Ahead Eagles

Çeyrek Final

Yarı Final

Final

2021-222023-24

Hollanda Kupası (KNVB Cup)