2022-23 FİBA Avrupa Kupası

                                    
2022-23 FIBA ​​Avrupa Kupası, FIBA ​​tarafından başlatılan, kulüpler için bir Avrupa profesyonel basketbol yarışması olan FIBA ​​Avrupa Kupası'nın sekizinci sezonu olacak. Sezon, FIBA'nın açıklayacağı bir tarihte başlayacak.

Katılım Sağlayan Takımlar

Basketbol Şampiyonlar Ligi ön eleme turlarında elenen 18 takım, FIBA ​​Avrupa Kupası opsiyon formunda ilan ettikleri karara bağlı olarak doğrudan normal sezona katılabilir.

Normal Sezon

Brose BambergBK OpavaKK Paulus PärnuRío BreogánNew Basket Brindisi
Niners ChemnitzKauhajoki Karhu BasketLeicester RidersNorrköping DolphinsDonar
FMP Meridian Heroes Den BoschBC KörmendKangoeroes MechelenAnwil Wloclawek
Patrioti Levice CSO Voluntari Golden Eagles Ylli BC Balkan BotevgradFC Porto
Swans GmundenFribourg Olympic BC ŠiauliaiHakro Merlins Crailsheim CSM Oradea
Keravnos B.C.Budivelnyk KyivTFT Skopje Hapoel Galil ElyonGaziantep Basketbol

Eleme Turu

KB TrepçaAntwerp GiantsKataja Basket ClubHapoel Haifa Jämtland Basket 
KB Prishtina Rilski Sportist BC Cholet BasketZZ LeidenBesiktas Emlakjet 
Cbet JonavaCedevita JuniorBG GöttingenCzarni Słupsk 
BC WolwesPetrolina AEK LarnacaAris BCSporting CP
Kapfenberg Bulls BC Kalev/CramoÞór ÞorlákshöfnSCMU Craiova

Takvim

AşamaRoundKura
Tarihi
1. Maç2. Maç
Eleme Turları1. Eleme Turu14 Temmuz 202227 Eylül 2022
2. Eleme Turu28 Eylül 2022
3. Eleme Turu30 Eylül 2022
Normal SezonRound 112 Ekim 2022
Round 219 Ekim 2022
Round 326 Ekim 2022
Round 402 Kasım 2022
Round 523 Kasım 2022
Round 630 Kasım 2022
2. TurRound 114 Aralık 2022
Round 221 Aralık 2022
Round 311 Ocak 2023
Round 425 Ocak 2023
Round 501 Şubat 2023
Round 608 Şubat 2023
Çeyrek Final08 Mart 202315 Mart 2023
Yarı Final29 Mart 202305 Nisan 2023
Final19 Nisan 202326 Nisan 2023

Eleme Turları

A Grubu / Mitrovica, Kosovo

27 Eylül 2022Çeyrek FinalBG Göttingen76-62KB Trepça
27 Eylül 2022Çeyrek FinalPetrolina AEK Larnaca77-65Þór Þorlákshöfn
28 Eylül 2022Yarı FinalSporting CP84-83BG Göttingen
28 Eylül 2022Yarı FinalAntwerp Giants76-60Petrolina AEK Larnaca
30 Eylül 2022FinalSporting CP98-85Antwerp Giants

B Grubu / Jonava, Litvanya

27 Eylül 2022Çeyrek FinalSCMU Craiova65-59Cbet Jonava
27 Eylül 2022Çeyrek FinalBC Kalev/Cramo93-73Cedevita Junior
28 Eylül 2022Yarı FinalKapfenberg Bulls55-71SCMU Craiova
28 Eylül 2022Yarı FinalKB Prishtina61-98BC Kalev/Cramo
30 Eylül 2022FinalSCMU Craiova79-84BC Kalev/Cramo

C Grubu / Samokov, Bulgaristan

27 Eylül 2022Çeyrek FinalAris Basketball Club72-83BC Wolves
28 Eylül 2022Yarı FinalRilski Sportist91-76BC Wolves
28 Eylül 2022Yarı FinalKataja Basket Club64-75Hapoel Haifa Basketball Club
30 Eylül 2022FinalRilski Sportist61-68Hapoel Haifa Basketball Club

D Grubu / Cholet, Fransa

27 Eylül 2022Çeyrek FinalCzarni Słupsk83-73Jämtland Basket
28 Eylül 2022Yarı FinalZZ Leiden78-74Czarni Słupsk
28 Eylül 2022Yarı FinalBesiktas Emlakjet62-93BC Cholet Basket
30 Eylül 2022FinalZZ Leiden59-71BC Cholet Basket

Şanslı Kaybedenler

SıraTakımPFPAPDAçıklama
1 SCMU Craiova150139+11Normal Sezon
2 Rilski Sportist152144+8Normal Sezon
3 Antwerp Giants161158+3Normal Sezon
4 ZZ Leiden137145-8

Normal Sezon

A Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaCHEBROHGEYLL
1Niners Chemnitz642544:446102. Tur85–89111–7990–60
2Brose Bamberg642504:474102. Tur68–8495–7878–81
3Hapoel Galil Elyon633499:526978–7386–9885–73
4Golden Eagles Ylli615422:523772–10160–7676–93

B Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaHHAGAZANTGMU
1Hapoel B-Cure Laser Haifa651415:397112. Tur63–7975–6477–70
2Gaziantep Basketbol633464:44692. Tur69–7982–6384–71
3Antwerp Giants624448:466855–5687–7587–90
4Swans Gmunden 624462:480860–6583–7588–92

C Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaHDBPORFRIPAR
1Heroes Den Bosch642462:410102. Tur82–6477–6587–55
2FC Porto633465:46092. Tur68–7187–7387–64
3Fribourg Olympic633477:476983–7875–7682–64
4KK Paulus Pärnu624447:505875–6795–8394–99

D Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaKERLEVOPABAL
1Keravnos B.C.633478:45692. Tur77–6874–7982–61
2Patrioti Levice633474:47092. Tur86–8094–8083–91
3BC Opava633463:475977–8980–7083–69
4BC Balkan Botevgrad633447:461985–7662–7379–64

E Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaORACHOMECRIL
1CSM Oradea651531:441112. Tur77–6998–7699–63
2BC Cholet Basket642525:455102. Tur99–8189–69100–75
3Kangoeroes Mechelen633510:498972–8688–85105–74
4Rilski Sportist606405:577662–9065–8366–100

F Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaKALBUDBRIDON
1BC Kalev/Cramo651486:406112. Tur75–6673–7275–65
2BC Budivelnyk Kyiv 642467:453102. Tur74–8393–8386–81
3New Basket Brindisi633481:448988–8670–7481–57
4Donar606370:497641–9461–7465–87

G Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaKAUANWSPOKOR
1Kauhajoki Karhu Basket651540:501112. Tur87–93104–8577–62
2Anwil Wloclawek642549:475102. Tur88–8973–8588–58
3Sporting CP633531:565984–9389–11389–84
4BC Körmend606458:537689–9067–9498–99

H Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklamaUCRCRAVOLNOR
1SCMU Craiova 641465:425112. Tur81–10270–6177–63
2Hakro Merlins Crailsheim 642513:451102. Tur60–7376–6195–64
3CSO Voluntari624413:443860–7479–9375–60
4Norrköping Dolphins615429:501779–9093–8770–77

2. Tur

I Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Niners Chemnitz00000Çeyrek Final
2SCMU Craiova00000Çeyrek Final
3FC Porto00000
4BC Cholet Basket00000

J Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Hapoel Haifa Basketball Club00000Çeyrek Final
2Kauhajoki Karhu Basket00000Çeyrek Final
3Patrioti Levice00000
4BC Budivelnyk Kyiv00000

K Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Gaziantep Basketbol00000Çeyrek Final
2Hakro Merlins Crailsheim 00000Çeyrek Final
3Heroes Den Bosch00000
4BC Kalev/Cramo00000

L Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Brose Bamberg00000Çeyrek Final
2Anwil Wloclawek00000Çeyrek Final
3Keravnos B.C.00000
4CSM Oradea00000

Ayrıca :

2022-23 EuroLeague

2022-23 FİBA Şampiyonlar Ligi

2022-23 EuroCup Basketbol