CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi 2022-23 sezonu itibarı ile 63. kez düzenlenmektedir. Güncel olarak Avrupa’da kulüp düzeyinde en üst düzey turnuvadır. Şampiyon takım FİVB Dünya Kulüpler Şampiyonasına katılmaktadır.

Lig CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi
Spor Voleybol
Turnuva Zamanı Eleme Turu: 18 Ekim – 23 Kasım 2022
Final Turnuvaları : 07 Aralık 2022 – 30 Nisan 2023
Maç Sayısı  
Takım Sayısı  
Şampiyon  
İkinci  
Final MVP  

Katılım Sağlayan Takımlar

ÜlkeTakım SayısıGrup AşamasıEleme Aşaması
İtalya3– A. Carraro Imoco Conegliano
– Igor Gorgonzola Novara
– Vero Volley Monza
Türkiye3– VakıfBank SK
– Fenerbahçe Opet
– Eczacıbaşı Dynavit
Rusya3– WVC Dynamo Moscow
– Dinamo-Ak Bars Kazan
– Lokomotiv Kaliningrad
Polonya3– Grupa Azoty Chemik Police
– Developres SkyRes Rzeszow
ŁKS Commercecon Łódź
Almanya2– Allianz MTV Stuttgart
– SC Potsdam
Fransa2– Volley Mulhouse Alsace
– Volero Le Cannet
Romanya2– CS Volei Alba Blaj
– C.S.M. Targoviste
Bulgaristan1– VC Maritza Plovdiv
Ukrayna1– SC Prometey Dnipro
Finlandiya1– Pölkky Kuusamo
Macaristan1– Vasas Obuda Budapeşte– Vasas Obuda Budapeşte
Slovenya1– Calcit Volley Kamnik
Bosna Hersek1– ZOK Bimal-Jedintsvo BRCKO
Hırvatistan1– HAOK Mladost Zagrep
Sırbistan1– Crvena Zvezda Beograd– Crvena Zvezda Beograd
Belçika1– VDK Bank Gent
İspanya1– CV Tenerife Libby’s La Laguna– CV Tenerife Libby’s La Laguna

Eleme Aşaması

2022-23 CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi Eleme Aşaması

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1A. Carraro Imoco Conegliano1103:03Çeyrek Final
2Developres SkyRes Rzeszow1103:03
3Volley Mulhouse Alsace1010:30
4Vasas Obuda Budapeşte1010:30
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
06-12-2022Developres SkyRes Rzeszow30
MVP : Gabriela Orsova (Developres SkyRes Rzeszow)
Volley Mulhouse Alsace25–1925–1925–20  
07-12-2022A. Carraro Imoco Conegliano3–0
MVP : Robin De Kruijf (A. Carraro Imoco Conegliano)
Vasas Obuda Budapeşte25–1525–1625–19
20-12-2022Vasas Obuda Budapeşte
MVP :
Developres SkyRes Rzeszow 
21-12-2022Volley Mulhouse Alsace
MVP :
A. Carraro Imoco Conegliano  
10-01-2023Developres SkyRes Rzeszow
MVP :
A. Carraro Imoco Conegliano 
11-01-2023Vasas Obuda Budapeşte
MVP :
Volley Mulhouse Alsace 
17-01-2023Developres SkyRes Rzeszow
MVP :
Vasas Obuda Budapeşte  
18-01-2023A. Carraro Imoco Conegliano
MVP :
Volley Mulhouse Alsace  
31-01-2023Volley Mulhouse Alsace
MVP :
Developres SkyRes Rzeszow  
31-01-2023Vasas Obuda Budapeşte
MVP :
A. Carraro Imoco Conegliano  
08-02-2023Volley Mulhouse Alsace
MVP :
Vasas Obuda Budapeşte  
08-02-2023A. Carraro Imoco Conegliano
MVP :
Developres SkyRes Rzeszow  

B Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Vero Volley Monza1103:03Çeyrek Final
2Volero Le Cannet1103:22
3CS Volei Alba Blaj1012:31
4SC Prometey Dnipro1010:30
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
07-12-2022Vero Volley Monza3–0
MVP :
SC Prometey Dnipro25–1725–2025–21  
07-12-2022Volero Le Cannet3–2
MVP :
CS Volei Alba Blaj25–2318–2523–2525–2115–7
20-12-2022SC Prometey DniproVolero Le Cannet 
21-12-2022CS Volei Alba BlajVero Volley Monza  
10-01-2023SC Prometey DniproCS Volei Alba Blaj 
12-01-2023Volero Le CannetVero Volley Monza 
18-01-2023Vero Volley MonzaCS Volei Alba Blaj  
18-01-2023Volero Le CannetSC Prometey Dnipro  
31-01-2023SC Prometey DniproVero Volley Monza  
01-02-2023CS Volei Alba BlajVolero Le Cannet  
08-02-2023CS Volei Alba BlajSC Prometey Dnipro  
08-02-2023Vero Volley MonzaVolero Le Cannet  

C Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1VakıfBank SK1103:03Çeyrek Final
2Igor Gorgonzola Novara1103:13
3SC Potsdam1011:30
4Crvena Zvezda Beograd1010:30
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
06-12-2022Igor Gorgonzola Novara31
MVP : Ebrar Karakurt (Igor Gorgonzola Novara)
SC Potsdam25–1525–1724–2625–19 
07-12-2022VakıfBank SK3–0
MVP : Cansu Özbay (Vakıfbank SK)
Crvena Zvezda Beograd25–1525–2125–9
20-12-2022Crvena Zvezda BeogradIgor Gorgonzola Novara 
21-12-2022SC PotsdamVakıfBank SK  
10-01-2023Igor Gorgonzola NovaraVakıfBank SK 
12-01-2023Crvena Zvezda BeogradSC Potsdam 
17-01-2023Igor Gorgonzola NovaraCrvena Zvezda Beograd  
19-01-2023VakıfBank SKSC Potsdam  
31-01-2023Crvena Zvezda BeogradVakıfBank SK  
31-01-2023SC PotsdamIgor Gorgonzola Novara  
08-02-2023VakıfBank SKIgor Gorgonzola Novara  
08-02-2023SC PotsdamCrvena Zvezda Beograd  

D Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Fenerbahçe Opet1103:03Çeyrek Final
2Allianz MTV Stuttgart1103:03
3ŁKS Commercecon Łódź1010:30
4CV Tenerife Libby’s La Laguna1010:30
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
06-12-2022Fenerbahçe Opet3–0
MVP : Arina Fedorovtseva (Fenerbahçe Opet)
CV Tenerife Libby’s La Laguna25–1727–2525–14  
07-12-2022ŁKS Commercecon Łódź0–3
MVP : Krystal Rivers (Allianz MTV Stuttgart)
Allianz MTV Stuttgart23–2512–2520–25
20-12-2022CV Tenerife Libby’s La LagunaŁKS Commercecon Łódź 
21-12-2022Allianz MTV StuttgartFenerbahçe Opet  
11-01-2023ŁKS Commercecon ŁódźFenerbahçe Opet 
12-01-2023CV Tenerife Libby’s La LagunaAllianz MTV Stuttgart 
18-01-2023Fenerbahçe OpetAllianz MTV Stuttgart  
19-01-2023ŁKS Commercecon ŁódźCV Tenerife Libby’s La Laguna  
01-02-2023Allianz MTV StuttgartŁKS Commercecon Łódź  
02-02-2023CV Tenerife Libby’s La LagunaFenerbahçe Opet  
08-02-2023Fenerbahçe OpetŁKS Commercecon Łódź  
08-02-2023Allianz MTV StuttgartCV Tenerife Libby’s La Laguna  

E Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Eczacıbaşı Dynavit1103:03Çeyrek Final
2Grupa Azoty Chemik Police1103:03
3C.S.M. Targoviste1010:30
4VC Maritza Plovdiv1010:30
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
07-12-2022Eczacıbaşı Dynavit3–0
MVP :
Samanta Fabris (Eczacıbaşı Dynavit)
C.S.M. Targoviste25–1825–1425–22  
07-12-2022Grupa Azoty Chemik Police3–0
MVP :
VC Maritza Plovdiv25–1825–2325–11
20-12-2022VC Maritza PlovdivEczacıbaşı Dynavit 
21-12-2022C.S.M. TargovisteGrupa Azoty Chemik Police  
11-01-2023VC Maritza PlovdivC.S.M. Targoviste 
11-01-2023Eczacıbaşı DynavitGrupa Azoty Chemik Police 
18-01-2023Grupa Azoty Chemik PoliceC.S.M. Targoviste  
18-01-2023Eczacıbaşı DynavitVC Maritza Plovdiv  
01-02-2023VC Maritza PlovdivGrupa Azoty Chemik Police  
02-02-2023C.S.M. TargovisteEczacıbaşı Dynavit  
08-02-2022Grupa Azoty Chemik PoliceEczacıbaşı Dynavit  
08-02-2022C.S.M. TargovisteVC Maritza Plovdiv  

Final Aşaması

Ayrıca :

2022-23 Kadınlar CEV Kupası

2022-23 Kadınlar CEV Challenge Kupası

2022-23 Erkekler CEV Challenge Kupası

2022-23 Erkekler CEV Şampiyonlar Ligi

2022-23 Erkekler CEV Kupası

2021-222023-24

CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi