2022-23 CAF Konfederasyon Kupası

2022–23 CAF Konfederasyon Kupası (sponsorluk nedenleriyle resmi olarak 2022–23 TotalEnergies CAF Konfederasyon Kupası), Afrika Futbol Konfederasyonu (CAF) tarafından mevcut CAF CAF Kupası ve Afrika Kupa Galipleri Kupası'nın birleşmesinden sonra Konfederasyon Kupası unvanı.

Kazananlar otomatik olarak 2023–24 CAF Konfederasyon Kupası'na katılmaya hak kazanacak ve ayrıca 2023 CAF Süper Kupası'nda 2022–23 CAF Şampiyonlar Ligi kazananlarına karşı oynama hakkını elde edecek.

RS Berkane, bir önceki sezonda Orlando Pirates'i mağlup ettikten sonra turnuvada 2. şampiyonluğunu kazanarak son şampiyon oldu.
2022–23 TotalEnergies CAF Konfederasyon Kupası
Turnuva Bilgileri
Tarih Elemeler:
9 Eylül – 9 Kasım 2022
Grup ve Final Aşaması :
12 Şubat – Haziran 2023
Takım Sayısı Grup Aşaması : 16
Toplam : 51+16 (39 federasyon)

Takvim

Aşama Round Kura Tarihi 1. Maç 2. Maç
Elemeler 1. Tur 9 Ağustos 2022 9–11 Eylül 2022 16–18 Eylül 2022
2. Tur 7–9 Ekim 2022 14–16 Ekim 2022
Play-off turu October 2022 2 Kasım 2022 9 Kasım 2022
Grup Aşaması 1. Maç günü1 2022 12 Şubat  2023
2. Maç günü 19 Şubat 2023
3. Maç günü  
4. Maç günü 7–8 Mart 2023
5. Maç günü 19 Mart 2023
6. Maç günü 2 Nisan 2023
Final Aşaması Çeyrek Final Nisan 2023 23 Nisan 2023 30 Nisan 2023
Yarı Final 14 Mayıs 2023 21 Mayıs 2023
Final Haziran 2023

Eleme Aşaması

1. Tur

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Kwara United 3-0Douanes de Niamey3-0
Paul Samson, Wasiu Jimoh (2)
0-0
LISCR 1-3Gagnoa0-01-3
Sheku Sheriff / Jean-Marco Koffi (2), Jean-Francis N’Da
Milo 2-5ASC Kara2-1
Amoudane Ouro-Ayeva (k.k.), Abdoulaye Touré / Kokouvi Amekoudji
0-3
Mani Ougadja (2), Bilal Akoro
Douanes de Ouagadougou 0-0
(1-3 pen.)
Real Bamako0-00-0
(1-3 pen.)
Hilal Alsahil 2-2Geita Gold1-0
Omer Alshemali
1-2
Mujahed Alageed / Daniel Lyanga, Edmund Godfrey
Fasil Kenema 3-1Bumamuru3-0
Alembirhan Yigzaw, Fikadu Alemu, Tafesse Solomon
0-1
Shassiri Nahimana
ASAS Télécom 0-1Kigali0-00-1
Rachid Kalisa
Al Hilal Wau 2-2
(3-4 pen.)
Kipanga1-1
David Peter / Mundhir Vuai
1-1
Mustafa Abaker / Mundhir Vuai (3-4 pen.)
Al Akhdar 3-0Al Ahli Khartoum3-0
Salem Baleid, Jacques Bessan, Mohammed Ali
0-0
Mbabane Highlanders 0-2Royal AM0-00-2
Domingues, Ruzaigh Gamildien
Security Systems w/oSaint-Éloi Lupopo
St Michel United 3-0Inter Littoral Academy
AS Santé d’Abéché 1-3Ferroviário da Beira1-2
Elísio Jafete (k.k.) / Ahmat Abdraman (k.k.), Pepo Ifoni
0-1
Martin Nyanzira
PWD Bamenda 1-2Elgeco Plus1-1
Vincent Ngondi / Ernesto Ranaivos
0-1
Fenohasina Razafimaro
Association sportive des FAR1-2Remo Stars1-1
Diney / Adams Olamilekan
0-1
Joseph Guédé Gnadou
Ashanti Golden Boys 2-1Nouakchott Kings2-0
Cheikh Bay Ramdhane (k.k.), Abdoulaye Yonta Camara
0-1
Kema Samoura (k.k.)
Buffles du Borgou 0-4Kallon0-1
Alie Conteh
0-3
Mamoud Fofanah, Alie Conteh (2)
Bul 0-1Future FC0-00-1
Jonathan Ngwem

2. Tur

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Kwara United3–3RS Berkane3–1
Ahmed Abdultaofik, Wasiu Jimoh, Daniel Barnabas / Djibril Ouattara
0-2
Djibril Ouattara, Charki El Bahri
Sporting Club de Gagnoa1–0JS Saoura1–0
Marc Goua
0-0
ASC Kara1–4USM Alger0–2
Latif Issaka (k.k.), Aymen Mahious
1-2
Amoudane Ouro-Ayeva / Abderrahmane Meziane (2)
Real Bamako3–1Hearts of Oak3–0
Ismaël Bamba, Cheickna Diakité
0-1
Caleb Amankwah
Hilal Alsahil0–2Pyramids FC 0–2
Fakhreddine Ben Youssef, Mostafa Fathi
0-7
Ahmed Samy, Fakhreddine Ben Youssef (3), Islam Issa, Ramadan Sobhi, Mohamed Chibi
Fasil Kenema0–1CS Sfaxien0–00-1
Ismail Diakhit
A.S. Kigali Football Club0–1Al Nasr0–00-1
Abdelsalam Elfaitory
Kipanga Football Club0–7Club Africain0–00-7
Zouheir Dhaouadi, Mohamed Ali Amri, Hamdi Labidi, Chiheb Labidi, Ahmed Khalil (2), Nader Ghandri
Al Akhdar3–2Azam3–00-2
Idris Mbombo, Ededem Essien (k.k.)
Royal AM1–1ZESCO United0–01-1
Ruzaigh Gamildien / Collins Sikombe
Saint-Éloi Lupopo 2–0Sagrada Esperança2–0
Masakidi Makanda, Kazema Baso
0-0
St Michel United0–3Motema Pembe0–10-2
Jonathan Ikangalombo, Platini Mpiana
Ferroviário da Beira2–4Diables Noirs2–1
Pepo Ifoni, Martin Nyanzira / Domi Massoumou
0-3
Domi Massoumou, Déo Bassinga, Audavy Kibama
Elgeco Plu1–4Marumo Gallants1–3
Onjaniaina Hasinirina / Monde Mpambaniso, Celimpilo Ngema, Lesiba Nku
0-1
Lehlohonolo Nonyane
Association sportive des FAR5-0Ashanti Golden Boys4-0
Lamine Diakite, Mohamed Moufid, Reda Slim, Adam Ennafati
1-0
Souliman El Bouchqali
Football Club Kallon0–6Future FC0–2
Marwan Mohsen, Mostafa El Badry
0-6
Aymen Sfaxi (2), Saad Samir, Nasser Maher

Play-off Turu

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Rail Club du Kadiogo 0–1Saint-Éloi Lupopo0–1
Kazema Baso
Royal Leopards 1–1Real Bamako1–1
Junior Magagula / Moussa Koné
TP Mazembe 2–0Royal AM2–0
Sita Luzolo, Rainford Kalaba
1º de Agosto 1–1Future FC1–1
Jiresse Mawiya / Aymen Sfaxi
ASEC Mimosas 2–0Gagnoa2–0
Pacôme Zouzoua, Serge Pokou
Djoliba 0–0Association sportive des FAR0–0
Al Ahli Tripoli 1–0Marumo Gallants1–0
Mohamed Anis Saltou
ASKO Kara 2–1CS Sfaxien2–1
Abdou Ouattara (2) / Achref Habessi
Young Africans 0–0Club Africain0–0
Flambeau du Centre 0–2Motema Pembe0–2
Nkongo Bayindula, Platini Mpiana
Rivers United 5–0Al Nasr5–0
Ebube Duru (2), Enyinaya Kazie, Paul Acquah, Malachi Ohawume
US Monastir 1–0RS Berkane1–0
Abdelkader Boutiche
Cape Town City 0–0USM Alger0–0
ASN Nigelec 1–0Pyramids FC 1–0
Abdoul Razak Seyni
La Passe 0–2Diables Noirs0–2
Boris Sikoula (2)
Plateau United 4–1Al Akhdar4–1
Ibrahim Mustapha, Emmanuel Onyebuchi, Albert Hilary (2) / Ary Papel

Grup Aşaması

A Grubu

B Grubu

C Grubu

D Grubu

Final Aşaması

GrupGrup KazananıGrup İkincisi
A
B
C
D

Çeyrek Final

TarihEv Sahibi Stadyum, Şehir1. TakımSkor2. Takım

Yarı Final

TarihEv Sahibi Stadyum, Şehir1. TakımSkor2. Takım

Final

TarihEv Sahibi Stadyum, Şehir1. TakımSkor2. Takım

Gol Krallığı

SıraFutbolcu (Takımı)Gol
1
2
3
2021-222023-24

CAF Konfederasyon Kupası