2020-2023 UEFA Avrupa Konferans Ligi

              
2022–23 UEFA Avrupa Konferans Ligi, UEFA tarafından düzenlenen Avrupa'nın üçüncül kulüp futbol turnuvası olan UEFA Avrupa Konferans Ligi'nin ikinci sezonu olacak.

Final, Çek Cumhuriyeti'nin Prag kentindeki Sinobo Stadı'nda oynanacak. 2022–23 UEFA Avrupa Konferans Ligi'nin galipleri, 2023–24 UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşamasına katılmayı başaramadıkları takdirde, otomatik olarak 2023–24 UEFA Avrupa Ligi grup aşamasına geçecekler.
2022-2023 Sezonu
Turnuva Bilgileri
Tarih

Eleme Aşaması
07 Temmuz– 25 Ağustos 2022
Grup/Final Aşaması : 08 Eylül 2022 – 01 Haziran 2023

Takım sayısı Toplam 181
Final sıralaması
Şampiyon  
İkinci  
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı 48
Gol Sayısı 128 (2.67 maç başı)
Seyirci 572,796 (11,933 maç başı)
Gol Kralı Jose Luis Morales (Villareal) 4 gol
MVP  

Katılım Sağlayan Takımlar

Giriş TuruÜlke (Kota)Katılım Sağlayan Takımlar
Eleme turu play-off’ları8 Takım (UEFA Avrupa Ligi Gruplarından gelecek.)
Grup Aşaması10 Takım (UEFA Avrupa Ligi play-off’larında kaybedecek takımlar.)
Play-off TuruWest Ham United (Premier Lig 7.)
Villarreal CF (La Liga 7.)
ACF Fiorentina (Seri A 7.)
1. FC Köln (Bundesliga 7.)
OGC Nice (Ligue 1 5.)
3. Eleme TuruGil Vicente (Portekiz Lig 5.)
R.S.C. Anderlecht (Belçika Ligi 3.)
Zorya Luhansk (Ukrayna Lig 4.)
FC Twente (Hollanda Lig 4.)
Wolfsberger AC (Avusturya Lig 4.)
FC Lugano (İsviçre Kupa Şampiyonu)
Panathinaikos (Yunanistan Kupa Şampiyonu)
Dundee United (İskoçya Ligi 5.)
HNK Hajduk Split (Hırvatistan Kupa Şampiyonu)
2. Eleme TuruVitoria de Guimaraes (Portekiz Lig 6.)
Royal Antwerp F.C. (Belçika Ligi 4.)
Vorskla Poltava (Ukrayna Lig 5.)
AZ Alkmaar (Hollanda Lig 5.)
Arabam.com Konyaspor  (Süper Lig 3.)
Medipol Başakşehir FK (Süper Lig 4.)
Rapid Wien (Avusturya Lig 5.)
Brøndby IF (Danimarka Lig 3.)
Viborg FF (Danimarka Lig 3.)
Motherwell (İskoçya Lig 5.)
Aberdeen (İskoçya Lig 4.)
SK Slavia Prague (Çekya Ligi 2.)
AC Sparta Prague (Çekya Ligi 3.)
Apollon Limassol (Kıbrıs Lig 3.)
Aris Limassol (Kıbrıs Lig 4.)
FK Cukaricki (Sırbistan Lig 3.)
FK Radnički Niš (Sırbistan Lig 4.)
NK Osijek (Hırvatistan Ligi 3.)
HNK Rijeka (Hırvatistan Ligi 4.)
FC Basel (İsviçre Lig 2.)
BSC Young Boys (İsviçre Lig 3.)
Aris Thessaloniki (Yunanistan Lig 3.)
PAOK (Yunanistan Lig 2.)
Hapoel Be’er Sheva (İsrail Kupa Şampiyonu)
Maccabi Tel Aviv (İsrail Lig 3.)
Maccabi Netanya (İsrail Lig 4.)
AIK Fotball (İsveç Lig 2.)
Djurgårdens IF (İsveç Lig 3.)
(İsveç Kupa Şampiyonu)
Molde FK (Norveç Ligi 2.)
Viking FK (Norveç Ligi 3.)
Lilleström (Norveç Ligi 4.)
CSKA Sofya (Bulgaristan Lig 2.)
Botev Plovdiv (Bulgaristan Lig 3.)
Levski Sofya (Bulgaristan Kupa Şampiyonu)
Sepsi Sfântu Gheorghe (Romanya Kupa Şampiyonu)
FC Steau Bucuresti (Romanya Lig 2.)
Universitatea Craiova (Romanya Lig 3.)
Astana FC (Kazakistan Lig 2.)
FC Kairat (Kazakistan Kupa Şampiyonu)
FC Kyzylzhar SK (Kazakistan Lig 4.)
FK Zira (Azerbaycan Kupa Şampiyonu)
Neftchi Bakü (Azerbaycan Lig 2.)
Gabala FK (Azerbaycan Lig 4.)
FC Gomel (Belarus Kupa Şampiyonu)
BATE Borisov (Belarus Lig 2.)
Raków Częstochowa (Polonya Kupa Şampiyonu)
NK Koper (Slovenya Kupa Şampiyonu)
Spratak Trnava (Slovakya Lig 2.Kupa Şampiyonu)
FC Vaduz (Lienchestein Kupa Şampiyonu)
FK Suduva (Litvanya Lig 2.)
FC Racing Union (Lüksemburg Kupa Şampiyonu)
Velez Mostar (Bosna Hersek Kupa Şampiyonu)
St Patrick’s Athletic (İrlanda Kupa Şampiyonu)
Makedonija Gjorče Petrov (Kuzey Makedonya Kupa Şampiyonu)
Noravank Sport Club (Ermenistan Kupa Şampiyonu)
Valmiera FC (Letonya Kupa Şampiyonu)
KF Vllaznia (Arnavutluk Kupa Şampiyonu)
1. Eleme Turu

Eleme Turları

1. Eleme Turu

1. TakımSkor2. Takım1. Maç2. Maç
Alashkert 1–4Ħamrun Spartans07-07-2022
1-0
Artak Yedigaryan 
14-07-2022
1-4
Artak Yedigaryan / Roko Prsa, Matthew Guillaumier, Jonny Torres, Jorge Soares Ailton Dos Santos
Lechia Gdańsk 6–2Akademija Pandev07-07-2022
4-1
Lukasz Zwolinski, Flavio Paixao (3) / Dusan Jokovic
14-07-2022
2-1
Maciej Gajos, Rafal Pietrzak / Dimitar Mitrovski
Inter Turku 1–3Drita06-07-2022
1-0
Jussi Niska
12-07-2022
0-3
Marko Simonovski, Arbnor Muja (2)
Dinamo Tbilisi 4–4
(5-6 p)
Paide Linnameeskond07-07-2022
2-3
Davit Skhirtladze, Levan Kharabadze / Ebriha Singateh, Kristofer Piht, Siim Luts
14-07-2022
2-1
Davit Skhirtladze, Dmitri Antilevski / Ebriha Singateh (5-6 pen.)
Panevėžys 0–2Milsami Orhei07-07-2022
0-0
14-07-2022
0-2
Dan Spataru, Joshua Akpudje (og) 
Laçi 1–0Iskra07-07-2022
0-0
14-07-2022
1-0
Mentor Mazrekaj
Gjilani2–3Liepāja 07-07-2022
1-0
Albert Dabiqaj
14-07-2022
1-3
Blerim Krasniqi / Arturs Karasauskas, Nemanja Belakovic, Dodo
Sfîntul Gheorghe 2–4Mura07-07-2022
1-2
Jibril Ibrahim / Tio Cipot, Nikolai Calancea (og)
14-07-2022
1-2
Serghei Svinarenco / Nikola Petkovic, Mirlind Daku
KuPS 2–0Dila Gori07-07-2022
2-0
Janis Ikaunieks, Tim Vayrynen
14-07-2022
0-0
Ružomberok 2–0Kauno Žalgiris07-07-2022
2-0
Linas Pilibaitis (og), Stefan Gerec
14-07-2022
0-0
Budućnost Podgorica 4–2Llapi07-07-2022
2-0
Lazar Mijovic, Uros Ignjatovic
14-07-2022
2-2
Viktor Djukanovic (2) / Alef Firmino, Albion Kurtaj 
Gżira United 2–1Atlètic Club d’Escaldes05-07-2022
1-1
Jefferson / Guillaume Lopez
14-07-2022
1-0
Jefferson
Borac Banja Luka 3–3
(3-4 p)
B36 Tórshavn07-07-2022
2-0
Benjamin Tatar, Nedeljko Piscevic
14-07-2022
1-3
Benjamin Tatar / Magnus Egilsson (3) (3-4 pen.)
Olimpija Ljubljana 3–2Differdange 0307-07-2022
1-1
Goran Milovic / Aljaz Krefl (og)
14-07-2022
2-1
Agustin Doffo, Goran Milovic / Juan Bedouret
St Joseph’s1–0Larne 05-07-2022
0-0
14-07-2022
1-0
Julian Valarino
UE Santa Coloma1–4Breiðablik 07-07-2022
0-1
Isak Thorvaldsson
14-07-2022
1-4
Joel Leones Paredes / Isak Thorvaldsson, Hoskuldur Gunnlaugsson, Andri Rafn Yeoman, Kristinn Steindorsson
DAC Dunajská Streda 3–0Cliftonville07-07-2022
2-1
Rego Szantho, Nikola Krstovic / Ronan Hale
14-07-2022
3-0
Dominik Veselovsky, Nikola Krstovic (2)
Víkingur 3–1Europa07-07-2022
1-0
Olaf Bárðarson
14-07-2022
2-1
Solvi Vatnhamar (2) / Sergio Sanchez
Bala Town 2–2
(3-4 pe)
Sligo Rovers07-07-2022
1-2
Lassana Mendes / Aidan Keena, Max Mata
14-07-2022
1-0
David Edwards (3-4 pen.)
Fola Esch1–4Tre Fiori 07-07-2022
0-1
Nunez Mastroianni
14-07-2022
1-3
Bruno Correia Mendes / Cede NGoh, Bojan Gjurchinoski (2)
Dinamo Minsk 3–2Dečić07-07-2022
1-1
Syarhey Kislyak / Stefan Denkovic
14-07-2022
2-1
Alexandr Sachivko, Dusan Bakic / Fatos Beqiraj
Tre Penne 0–8Tuzla City07-07-2022
0-2
Salko Nargalic (2)
14-07-2022
0-6
Semir Smajlagic (2), Jasmin Celikovic, Mico Kuzmanovic, Mustafa Sukilovic, Samir Buric
Saburtalo Tbilisi 1–1
(5-4 p
Partizani07-07-2022
0-1
Tedi Cara
14-07-2022
1-0
Giorgi Guliashvili (5-4 pen.)
Shkëndija 4–2Ararat Yerevan07-07-2022
2-0
Adenis Shala, Valmir Nafiu
14-07-2022
2-2
Juan Bravo (og), Sidrit Guri / Gor Malakyan (2)
Floriana 0–1Petrocub Hîncești07-07-2022
0-0
14-07-2022
0-1
Iaser Turcan
Pogoń Szczecin 4–2KR07-07-2022
4-1
Kamil Drygas, Luka Zahovic, Jakub Bartkowski, Kamil Drygas / Aron Kristofer Larusson
14-07-2022
0-1
Sigurdur Hallsson 
HB Torshavn2–2
(2-4 p)
Newtown07-07-2022
1-0
Bartal Wardum 
14-07-2022
1-2
Paetur Petersen / Henry Cowans, Lifumpa Mwandwe (2-4 pen.)
Bruno’s Magpies 3–4Crusaders07-07-2022
2-1
Dan Bent, Pibe / Jordan Forsythe
14-07-2022
1-3
Kyle Casciaro / Paul Heatley, Jude Winchester, Billy Burns
FC Flora 2–4SJK07-07-2022
1-0
Martin Miller
14-07-2022
2-4
Michael Lilander, Henrik Ojamaa / Jake Jervis (3), Ville Tikkanen
Derry City 0–4Riga FC07-07-2022
0-2
Gabriel da Penha Ramos, Oleksandr Filippov
14-07-2022
0-2
Gabriel da Penha Ramos (2)

2. Eleme Turu

Şampiyonlar Yolu
1. TakımSkor2. Takım1. Maç2. Maç
Shakhtyor Soligorsk
FK RFS
La Fiorita0–10FC Ballkani19-07-2022
0-4
Meriton Korenica, Albion Rrahmani (2), Albin Berisha
26-07-2022
0-6
Albion Rrahmani (3), Leonit Abazi (2), Ermal Krasniqi
Víkingur Reykjavík2–0The New Saints21-07-2022
2-0
Kristall Ingason (2)
26-07-2022
0-0
Sutjeska Nikšić0–1KÍ Klaksvík20-07-2022
0-0
27-07-2022
0-1
Pall Klettskard
Hibernians4–3FCI Levadia21-07-2022
3-2
Ferdinando Apap, Jurgan Degabriele, Yunusa Owolabi Muritala / Maximiliano Ugge, Ernest Agyiri
28-07-2022
1-1
Ferdinando Apap / Karl Oigus
KF Tirana2–4HŠK Zrinjski Mostar21-07-2022
0-1
Nemanja Bilbija
28-07-2022
2-3
Marsel Ismajlgeci, Redon Xhixha / Niko Jankovic, Mario Ticinovic, Mario Cuze
Lech Poznań6–1Dinamo Batumi21-07-2022
5-0
Michal Skoras (2), Joao Amaral (2), Joao Amaral, Mikael Ishak
28-07-2022
1-1
Alan Czerwinski / Mate Vatsadze
CFR Cluj4–1Inter Club d’Escaldes21-07-2022
3-0
Jefte, Gabriel Debeljuh, Raul Feher (og)
27-07-2022
1-1
Ciprian Deac / Genis Soldevila
FC Tobol 3–0Lincoln Red Imps21-07-2022
2-0
Aybar Zhaksylykov, Zarko Tomasevic
26-07-2022
1-0
Zoran Tosic
Ana Yol
1. TakımSkor2. Takım1. Maç2. Maç
Gżira United5–5
(3-1 pen.)
 Radnički Niš21-07-2022
2-2
Maxuell (2) / Nikola Stulic, Maka Gakou
28-07-2022
3-3
Jefferson (2), Jefferson / Anton Tolordava, Sava Petrov, Aleksandr Pejovic (3-1 pen.)
Aris7–2FC Gomel 21-07-2022
5-1
Andre Gray (2), Juan Iturbe, Rafael Camacho, Luis Enrique Palma Oseguera / Fabiano (og)
27-07-2022
2-1
Andre Gray (2) / Giorgi Gogolashvili 
Botev Plovdiv 0–2APOEL20-07-2022
0-0
28-07-2022
0-2
Issam Chebake, Georgios Efrem
Fehérvár 5–3Gabala21-07-2022
4-1
Kenan Kodro (2), Adrian Rus, Budu Zivzivadze / Raphael Alemao
28-07-2022
1-2
Budu Zivzivadze / Rovlan Muradov, Felipe Santos
Medipol Başakşehir FK2–1Maccabi Netanya21-07-2022
1-1
Patryk Szysz / Gil Itzhak
28-07-2022
1-0
Youssouf Ndayishimiye
Aris Limassol 2–3Neftçi Baku21-07-2022
2-0
Caju, Yannick Gomis
28-07-2022
0-3
Godsway Donyoh, Eddy Israfilov, Kenny Saief
Velež Mostar 0–2Ħamrun Spartans21-07-2022
0-1
Matthew Guillaumier
28-07-2022
0-1
Jonny Torres
Saburtalo Tbilisi 3–4FC Steau Bucuresti21-07-2022
1-0
Levan Nonikashvili
28-07-2022
2-4
Irakli Sikharulidze, Iuri Tabatadze / Joyskim Dawa, Malcom Edjouma, Florinel Coman, Risto Radunovic
Makedonija Gjorče Petrov 0–4CSKA Sofia21-07-2022
0-0
28-07-2022
0-4
Jurgen Mattheij, Georgi Yomov, Lazar Tufegdzic, Duckens Nazon 
Hapoel Be’er Sheva 3–1Dinamo Minsk21-07-2022
2-1
Sagiv Shalom Yehezkel, Rotem Hatuel / Artem Kontsevoy
28-07-2022
1-0
Rotem Hatuel
Zira 0–3Maccabi Tel Aviv21-07-2022
0-3
Gavriel Kanichowsky, Djordje Jovanovic (2)
28-07-2022
0-0
Vllaznia 1–4Universitatea Craiova21-07-2022
1-1
Ardit Hoxhaj / Andrei Ivan
28-07-2022
0-3
Alexandru Mateiu, Raul Silva, Marius Gaman
Ararat-Armenia 0–0
(3-5 pen.)
Paide Linnameeskond21-07-2022
0-0
28-07-2022
0-0
(3-5 pen.)
FC Kairat0–2Kisvárda21-07-2022
0-1
Jasir Asani
28-07-2022
0-1
Jasmin Mesanovic
BATE Borisov 0–5Arabam.com Konyaspor 21-07-2022
0-3
Zymer Bytyqi, Konrad Michalak, Robert Muric
28-07-2022
0-2
Amar Rahmanovic, Francisco Calvo
Sepsi Sfântu Gheorghe 3–3
(4-2 pen.)
Olimpija Ljubljana21-07-2022
3-1
Marius Stefanescu, Nicolae Ionut Paun, Mateo Karamatic (og) / Svit Seslar
28-07-2022
0-2
Mario Kvesic, Aljaz Krefl (4-2 pen.)
Kyzylzhar 3–2NK Osijek 21-07-2022
1-2
Darko Nejasmic (og) / Mihret Topcagic, Laszlo Kleinheisler
28-07-2022
0-2
Giorgi Ivaniadze, Moussa Kone
FK Liepāja/Mogo0–4Young Boys21-07-2022
0-1
Christian Fassnacht
28-07-2022
0-3
Jean-Pierre Nsame, Donat Rrudhani, Cheikh Niasse
Rapid Wien 2–1Lechia Gdańsk21-07-2022
0-0
28-07-2022
2-1
Nikolas-Gerrit Kuhn, Marco Grull / Lukasz Zwolinski
SJK2–6Lillestrøm21-07-2022
0-1
Vetle Dragsnes
28-07-2022
2-5
Nooa Laine, Diego Nicolas Rojas Orellana / Ifeanyi Matthew, Holmbert Aron Fridjonsson (3), Colin Rosler
Breiðablik3–2Budućnost Podgorica21-07-2022
2-0
Kristinn Steindorsson, Hoskuldur Gunnlaugsson
28-07-2022
1-2
Isak Thorvaldsson / Branislav Jankovic, Vladan Adzic
St Patrick’s Athletic 1–1NS Mura21-07-2022
1-1
Chris Forrester / Mirlind Daku
28-07-2022
0-0
(6-5 pen.)
St Joseph’s0–11SK Slavia Prague21-07-2022
0-4
Yira Sor (2), Ewerton, Ondrej Lingr
28-07-2022
0-7
Peter Olayinka (2), Vaclav Jurecka, Daniel Fila, Christ Tiehi, Ewerton, Ibrahim Traore
Spartak Trnava 6–2Newtown21-07-2022
4-1
Yusuf Bamidele (3), Alex Ivan / Henry Cowans
28-07-2022
2-1
Samuel Stefanik, Martin Bukata / Aaron Williams
Sūduva 0–2Viborg FF21-07-2022
0-1
Sofus Berger
28-07-2022
0-1
Ibrahim Said 
Víkingur0–4DAC Dunajská Streda20-07-2022
0-2
Nikola Krstovic, Andrejs Ciganiks
28-07-2022
0-2
Nikola Krstovic, Dominik Veselovsky
Pogoń Szczecin1–5Brøndby IF 21-07-2022
1-1
Luka Zahovic / Blas Riveros
28-07-2022
0-4
Simon Hedlund (2), Mathias Kvistgaarden, Marko Divkovic
AZ Alkmaar5–0Tuzla City21-07-2022
1-0
Dani De Wit
28-07-2022
4-0
Dani De Wit, Vangelis Pavlidis, Mayckel Lahdo, Fedde De Jong
Motherwell 0–3Sligo Rovers21-07-2022
0-1
Aidan Keena
28-07-2022
0-2
Shane Blaney, Max Mata
Molde FK6–2IF Elfsborg21-07-2022
4-1
Markus Kaasa, Kristoffer Haugen, Emil Breivik, Sivert Mannsverk / Rasmus Alm
28-07-2022
2-1
Emil Breivik, David Datro Fofana / Michael Baidoo
Koper 1–2Vaduz21-07-2022
0-1
Tunahan 
28-07-2022
1-1
Andrej Kotnik / Franklin Sasere
B36 Tórshavn1–0Tre Fiori21-07-2022
1-0
Andreas Johansen
28-07-2022
0-0
MFK Ružomberok1–5Riga FC21-07-2022
0-3
Marcelo Torres, Mikael Soisalo, Douglas Aurelio
28-07-2022
1-2
Jan Maslo / Hrvoje Babec, Mikael Soisalo
FC Basel 3–1Crusaders21-07-2022
2-0
Dan Ndoye, Adam Szalai 
28-07-2022
1-1
Liam Millar / Billy Burns
Royal Antwerp F.C.2–0FC Drita21-07-2022
0-0
28-07-2022
2-0
Laurit Krasniqi, Michel Ange Balikwisha
Petrocub Hîncești4–1KC Laçi21-07-2022
0-0
28-07-2022
4-1
Corneliu Cotogoi, Vladimir Ambros (2), Maxim Cojocaru / Mentor Mazrekaj
FC Racing Union 1–8Čukarički21-07-2022
1-4
Abdelhakim Omrani / Srdjan Mijailovic, Stefan Kovac (2), Jovan Lukic
28-07-2022
0-4
Muhammed Badammosi (2), Djordje Ivanovic, Mihajlo Spasojevic
Levski Sofia 3–1PAOK21-07-2022
2-0
Welton Felipe Paragua de Melo, Bilal Bari
28-07-2022
1-1
Ronaldo / Tiago Dantas 
Vitoria de Guimaraes3–0Puskás Akadémia21-07-2022
3-0
Ruben Lameiras, Tiago Silva, Anderson
28-07-2022
0-0
HNK Rijeka1–4Djurgårdens IF21-07-2022
1-2
Haris Vuckic / Hampus Finndell, Victor Edvardsen
28-07-2022
0-2
Isak Hien, Emmanuel Banda
Vorskla Poltava 3–4AIK21-07-2022
3-2
Ruslan Stepanyuk, Yurii Kozyrenko, Artem Chelyadin / Sebastian Larsson, Nicolas Stefanelli
278-07-2022
0-2
Joe Mende, Axel Bjornstrom 
Valmiera 2–5Shkëndija21-07-2022
1-2
Djibril Gueye / Ljupche Doriev, Sidrit Guri
28-07-2022
0-3
Masaki Murata / Egzon Bejtulai, Ljupche Doriev, Florent Ramadani
Raków Częstochowa 6–0Astana21-07-2022
5-0
Ivi 4′ , Mateusz Wdowiak, Vladislavs Gutkovskis, Vladyslav Kochergin, Fran Tudor
28-07-2022
1-0
Vladyslav Kochergin
KuPS6–3Milsami Orhei21-07-2022
2-2
Janis Ikaunieks, Tim Vayrynen / Dan Spataru, Mamadou Harouna Camara
28-07-2022
4-1
Gabriel Bispo, Tony Miettinen, Daniel Carrillo, Filip Valencic / Radu Ginsari
AC Sparta Prague1–2Viking FK21-07-2022
0-0
28-07-2022
1-2
Jaroslav Zeleny / Viljar Vevatne, Mai Traore

3. Eleme Turu

Şampiyonlar Yolu

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Víkingur Reykjavík 2–4Lech Poznań04 Ağustos 2022
1-0
Ari Sigurpalsson
11 Ağustos 2022
1-4
Danijel Djuric / Mikael Ishak, Kristoffer Velde, Filip Marchwinski, Afonso Sousa 
FK RFS 4–2Hibernians04 Ağustos 2022
1-1
Andrej Ilic / Dunstan Vella
11 Ağustos 2022
3-1
Petr Mares, Andrej Ilic (2) / Jake Grech
FC Ballkani 4–4
(4-3 pen.)
KÍ Klaksvík04 Ağustos 2022
3-2
Nazmi Gripshi, Meriton Korenica, Albion Rrahmani / Pall Klettskard (2)
11 Ağustos 2022
1-2
Ermal Krasniqi / Mads Mikkelsen, Patrick Da Silva (4-3 pen.)
HŠK Zrinjski Mostar2–1 FC Tobol04 Ağustos 2022
1-0
Niko Jankovic
11 Ağustos 2022
1-1
Mario Cuze / Serges Deble
Shakhtyor Soligorsk 0–1CFR Cluj04 Ağustos 2022
0-0
11 Ağustos 2022
0-1
Jefte

Ana Yol

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Spartak Trnava0–3Raków Częstochowa04 Ağustos 2022
0-2
Ivi (2)
11 Ağustos 2022
0-1
Vladyslav Kochergin
AIK Fotboll2–2
(3-2 pen.)
FK Shkëndija04 Ağustos 2022
1-1
John Guidetti / Ferhan Hasani
11 Ağustos 2022
1-1
Yasin Ayari / Ferhan Hasani (3-2 pen.)
Viking FK5–2Sligo Rovers04 Ağustos 2022
5-1
Zlatko Tripic, Samuel Fridjonsson, Mai Traore, Niklas Sandberg, Edvin Austbo / David Cawley
11 Ağustos 2022
0-1
William Fitzgerald
Breiðablik1–6Medipol Başakşehir FK04 Ağustos 2022
1-3
Viktor Karl Einarsson / Danijel Aleksic (2), Deniz Türüç
11 Ağustos 2022
0-3
Stefano Okaka, Ahmed Touba, Danijel Aleksic
KuPS0–5BSC Young Boys04 Ağustos 2022
0-2
Jean-Pierre Nsame, Elia Meschack
11 Ağustos 2022
0-3
Jean-Pierre Nsame (2), Vincent Sierro 
Paide Linnameeskond0–5R.S.C. Anderlecht04 Ağustos 2022
0-2
Lior Refaelov, Fabio Silva
11 Ağustos 2022
0-3
Fabio Silva, Michael Murillo (2)
Viborg FF5–1B36 Tórshavn03 Ağustos 2022
3-0
Jacob Jensen, Clint Leemans, Marokhy Ndione
09 Ağustos 2022
2-1
Nils Mortimer, Alassana Jatta / Michal Przybylski
HNK Hajduk Split3–2Vitoria de Guimaraes04 Ağustos 2022
3-1
Emir Sahiti, Dario Melnjak, Filip Krovinovic / Miguel Maga
11 Ağustos 2022
0-1
Anderson Silva
Brøndby IF 2–2
(1-3 pen.)
FC Basel04 Ağustos 2022
1-0
Marko Divkovic
11 Ağustos 2022
1-2
Mathias Kvistgaarden / Fabian Frei, Andi Zeqiri (1-3 pen.)
Lillestrøm1–5Royal Antwerp F.C.04 Ağustos 2022
1-3
Magnus Knudsen / Magnus Knudsen, Radja Nainggolan, Radja Nainggolan (2)
11 Ağustos 2022
0-2
Anthony Valencia, Birger Verstraete
CSKA Sofia2–1St Patrick’s Athletic04 Ağustos 2022
0-1
Serge Atakayi
11 Ağustos 2022
2-0
Mauricio Garcez de Jesus, Ivan Turitsov 
Dundee United 1–7AZ Alkmaar04 Ağustos 2022
1-0
Glenn Middleton
11 Ağustos 2022
0-7
Vangelis Pavlidis (2), Tijani Reijnders (2), Hakon Evjen, Dani De Wit, Mayckel Lahdo
APOEL FC1–0FC Kyzylzhar SK04 Ağustos 2022
1-0
Georgios Efrem
11 Ağustos 2022
0-0
DAC Dunajská Streda0–2Fotbal Club FCSB03 Ağustos 2022
0-1
Joonas Tamm
11 Ağustos 2022
0-1
Andrei Cordea
Riga FC1–5Gil Vicente04 Ağustos 2022
1-1
Douglas Aurelio / Juan Boselli
11 Ağustos 2022
0-4
Glody Ngonda (og), Kevin Villodres, Fran Navarro (2)
Wolfsberger AC 4–0Gżira United03 Ağustos 2022
0-0
09 Ağustos 2022
4-0
Thai Baribo, Dominik Baumgartner, Thorsten Rocher, Augustine Boakye
Maccabi Tel Aviv3–2Aris04 Ağustos 2022
2-0
Djordje Jovanovic, Eran Zahavi
11 Ağustos 2022
1-2
Eran Zahavi / Andre Gray, Cheick Doukoure
Molde FK4–2Kisvárda04 Ağustos 2022
3-0
Etzaz Hussain, David Datro Fofana, Martin Linnes
11 Ağustos 2022
1-2
Sivert Mannsverk / Jasir Asani (2)
Neftçi Baku2–3Rapid Wien04 Ağustos 2022
2-1
Atta Jaber, Kenny Saief / Guido Burgstaller
11 Ağustos 2022
0-2
Marco Grull, Ferdy Druijf
Lugano 1–5Hapoel Be’er Sheva04 Ağustos 2022
0-2
Tomer Yosefi, Astrit Seljmani
11 Ağustos 2022
1-3
Ousmane Doumbia / Miguel Vitor, Albian Hajdari (og), Rotem Hatuel
Ħamrun Spartans2–2
(4-1 pen.)
Levski Sofia04 Ağustos 2022
0-1
Filip Krastev
11 Ağustos 2022
2-1
Matthew Guillaumier, Ryan Camenzuli / Wenderson Soares (4-1 pen.)
Čukarički2–7FC Twente04 Ağustos 2022
1-3
Stefan Kovac / Daan Rots, Michel Vlap, Joshua Brenet
11 Ağustos 2022
1-4
Luka Adzic / Robin Propper, Michel Vlap, Christos Tzolis (2)
Zorya Luhansk 1–3Universitatea Craiova04 Ağustos 2022
1-0
Denys Nagnoynyi
11 Ağustos 2022
0-3
Raul Silva, Stefan Baiaram, Nicusor Bancu 
FC Vaduz5–3Arabam.com Konyaspor 04 Ağustos 2022
1-1
Franklin Sasere / Muhammet Demir
11 Ağustos 2022
4-2
Franklin Sasere, Manuel Sutter, Tunahan Cicek, Cedric Gasser / Guilherme, Amir Hadziahmetovic
Sepsi Sfântu Gheorghe2–6Djurgårdens IF04 Ağustos 2022
1-3
Alexandru Tudorie / Victor Edvardsen, Joel Asoro (2)
11 Ağustos 2022
1-3
Cosmin Matei / Hampus Finndell, Joel Asoro (2)
Fehérvár FC7–1Petrocub Hîncești04 Ağustos 2022
5-0
Palko Dardai, Kenan Kodro, Stopira, Ivan Petryak, Budu Zivzivadze
11 Ağustos 2022
2-1
Budu Zivzivadze (2) / Constantin Sandu
SK Slavia Prague3–1Panathinaikos04 Ağustos 2022
2-0
Ivan Schranz, Moses Usor
11 Ağustos 2022
1-1
Vaclav Jurecka / Andraz Sporar 

Play-off round

Şampiyonlar Yolu

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
NK Maribor 0–1CFR Cluj18 Ağustos
0-0
25 Ağustos
1-0
Lovro Cvek
FK RFS2–2Linfield FC18 Ağustos
2-2
Kevin Friesenbichler, Ziga Lipuscek / Stephen Fallon, Joel Cooper
25 Ağustos
Lech Poznań 3–1F91 Dudelange18 Ağustos
2-0
Kristoffer Velde, Mikael Ishak
25 Ağustos
1-1
Joel Pereira / Mehdi Kirch
KF Shkupi 1–3FC Ballkani18 Ağustos
1-2
Sunday Adetunji / Albion Rrahmani, Meriton Korenica
25 Ağustos
0-1
Meriton Korenica
HŠK Zrinjski Mostar1–0Slovan Bratislava18 Ağustos
1-0
Nemanja Bilbija
25 Ağustos

Ana Yol

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
CSKA Sofia 1–2FC Basel18 Ağustos
1-0
Sergio Lopez (og)
25 Ağustos
0-2
Fabian Frei, Michael Lang
FC Vaduz 2–1Rapid Wien18 Ağustos
1-1
Dario Ulrich / Ferdy Druijf
25 Ağustos
1-0
Tunahan Cicek
Raków Częstochowa 2–3SK Slavia Prague18 Ağustos
2-1
Ivi, Fran Tudor / Tomas Holes
25 Ağustos
0-2
Moses Usor, Ivan Schranz
Djurgårdens IF5-3APOEL FC17 Ağustos
3-0
Victor Edvardsen, Hjalmar Ekdal, Gustav Wikheim
23 Ağustos
2-3
Elias Andersson, Joel Asoro / Marquinhos, Anton Maglica, Danny Blum
Maccabi Tel Aviv 1–2Nice18 Ağustos
1-0
Stipe Perica
25 Ağustos
0-2
Alexis Claude-Maurice, Alexis Beka Beka
Universitatea Craiova 2–2
(3-4 pen.)
Hapoel Be’er Sheva18 Ağustos
1-1
Andrei Ivan / Rotem Hatuel
25 Ağustos
1-1
Ante Roguljic / Tomer Hemed (3-4 pen.)
Medipol Başakşehir FK4–2Royal Antwerp F.C.18 Ağustos
1-1
Mounir Chouiar / Dinis Almeida
25 Ağustos
3-1
Berkay Özcan, Stefano Okaka, Danijel Aleksic / Michael Frey
Fotbal Club FCSB4–3Viking FK18 Ağustos
1-2
Florinel Coman / Kevin Kabran, Sondre Bjorshol
25 Ağustos
3-1
Malcom Edjouma, Andrei Cordea, Risto Radunovic / Zlatko Tripic
Partizan 7–4Ħamrun Spartans18 Ağustos
4-1
Ricardo Gomes, Slobodan Urosevic, Fousseni Diabate, Patrick Andrade / Matthew Guillaumier
25 Ağustos
3-3
Slobodan Urosevic, Ricardo Gomes (2) / Roko Prsa, Vinicius Freitas, Matteo Fedele
ACF Fiorentina 2–1FC Twente18 Ağustos
2-1
Nicolas Gonzalez, Arthur Cabral / Vaclav Cerny
25 Ağustos
0-0
Villarreal CF6–2HNK Hajduk Split18 Ağustos
4-2
Jose Luis Morales (2), Marko Livaja (og), Gerard Moreno / Stipe Biuk, Marco Fossati
25 Ağustos
2-0
Alfonso Pedraza, Samuel Chimerenka Chukweze
1. FC Köln 4–2Fehérvár FC18 Ağustos
1-2
Florian Dietz / Budu Zivzivadze, Palko Dardai
25 Ağustos
3-0
Timo Hubers, Ellyes Skhiri, Kingsley Schindler
West Ham United6–1Viborg FF18 Ağustos
3-1
Gianluca Scamacca, Jarrod Bowen, Michail Antonio / Jacob Bonde
25 Ağustos
3-0
Gianluca Scamacca, Said Benrahma, Tomas Soucek
BSC Young Boys1–1
(3-1 pen.)
R.S.C. Anderlecht18 Ağustos
0-1
Hannes Delcroix
25 Ağustos
1-0
Elia Meschack (3-1 pen.)
Slovácko 4–0AIK Fotboll18 Ağustos
3-0
Milan Petrzela, Vlasiy Sinyavskiy, Petr Reinberk
25 Ağustos
1-0
Vlasiy Sinyavskiy
Molde FK4–1Wolfsberger AC18 Ağustos
0-1
Thai Baribo
25 Ağustos
4-0
Emil Breivik, Sivert Mannsverk, Ola Brynhildsen (2)
AZ Alkmaar6–1Gil Vicente18 Ağustos
4-0
Dani De Wit (2), Mayckel Lahdo, Vangelis Pavlidis
25 Ağustos
2-1
Hakon Evjen, Tijani Reijnders / Juan Boselli 

Grup Aşaması

2022-2023 UEFA Avrupa Konferans Ligi Grup Aşaması Maç Fikstürü

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Medipol Başakşehir FK651114:313Round 16
2ACF Fiorentina 651114:613Play-off
3Heart of Midlothian62046:166
4FK RFS60242:112

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1West Ham United660013:418Round 16
2R.S.C. Anderlecht 62226:58Play-off
3Silkeborg IF 620412:76
4Fotbal Club FCSB60243:182

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Villarreal CF641114:913Round 16
2Lech Poznań623112:79Play-off
3Hapoel Be’er Sheva61418:57
4Austria Wien60242:152

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1OGC Nice62318:79Round 16
2FK Partizan62319:79Play-off
31. FC Köln62228:88
41. FC Slovácko61238:115

E Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1AZ Alkmaar650112:815Round 16
2Dnipro-163129:710Play-off
3Apollon Limassol61135:67
4FC Vaduz60245:112

F Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Djurgårdens IF 651012:616Round 16
2K.A.A. Gent622210:68Play-off
3Molde FK62139:107
4Shamrock Rovers60241:102

G Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1DG Sivasspor632111:711Round 16
2CFR Cluj63125:510Play-off
3SK Slavia Prague62226:78
4FC Ballkani61148:114

H Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Slovan Bratislava63219:711Round 16
2FC Basel632111:911Play-off
3FC Pyunik Yerevan62048:96
4FK Zalgiris61235:85

Final Aşaması

GrupGrup Kazananları
(1 / 16 Turu)
Grup İkincileri
(Play-off Turu)
AMedipol Başakşehir FKACF Fiorentina 
BWest Ham UnitedR.S.C. Anderlecht
CVillarreal CFLech Poznań
DOGC NiceFK Partizan
EAZ AlkmaarDnipro-1
FDjurgårdens IF K.A.A. Gent
GDG SivassporCFR Cluj
HSlovan BratislavaFC Basel

2022-23 UEFA Avrupa Ligi 3’üncüleri (Play-off turuna katılacaklar)

Grup2022-23 UEFA Avrupa Ligi 3’üncüleri
Play-off turuna katılacaklar
ABodø/Glimt
BAEK Larnaca
CLudogorets Razgrad
DSC Braga
EFC Sheriff Tiraspol
FSS Lazio 
GQarabaq FK
HTrabzonspor A.Ş.

Play-off

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Takım2. Takım
Qarabağ FK1K.A.A. Gent
Trabzonspor A.Ş.2FC Basel
SS Lazio  3CFR Cluj
Bodø/Glimt4Lech Poznań
S.C. Braga5ACF Fiorentina 
AEK Larnaca 6Dnipro-1
Sheriff Tiraspol 7Partizan
Ludogorets Razgrad 8R.S.C. Anderlecht

Gol Krallığı

SıraFutbolcu (Takımı)Gol
1Álex Baena (Villarreal)
José Luis Morales (Villarreal)
Artem Dovbyk (Dnipro-1)
Fousseni Diabaté (Partizan)
5

Ayrıca :

2022-23 UEFA Şampiyonlar Ligi

2022-23 UEFA Avrupa Ligi

2022 UEFA Süper Kupa

2022/23 Kadınlar Şampiyonlar Ligi

2021-222023-24

UEFA Konferans Ligi