2022-2023 TFF 1. Lig Taz Transfer Dönemi

2021-22 TFF 1. Lig transferleri, 2021-22 TFF 1. Lig sezonunda takımların yaptığı Kış transferlerin ayrıntılarını içeren sayfadır.

Adanaspor A.Ş.

Gelen Futbolcu (Geldiği Takım)Giden Futbolcu (Gittiği Takım)Serbest Kalan Futbolcu
Ahmet Said Kıvanç (Kaleci)
Madipol Başakşehir
Goran Karacic (Bosna Hersek) (Kaleci)
Adana Demirspor
Kadir Keleş
Hasan Hüseyin Akınay (Kaleci)
Çorumspor
Cem Özdemir
Isparta 32 Spor
Berkan Fırat
Berkan Güner
Kestel Bld. GSK
Celil Yüksel
Samsunspor
Burak Can Çamoğlu
Hatayspor
Tomas Jan Paul Bruns (Hollanda)
Heracles Almelo
Burak Çoban
Afjet Afyonspor
Amadou Ciss (Senegal)
Amiens SC Kiralık döndü
Emre Kaplan
Medipol Başakşehir Kiralık
Efe Tatlı
Fatih Karagümrük
Kiralık döndü
Burhan Tüzün
Adanaspor U-19
Ulaş Zengin
Gaziantep FK Kiralık döndü
Hadi Sacko (Mali)
CFR Cluj
Eren Karadağ
Çaykur Rizespor Kiralık döndü
Ferhat Katipoğlu
Altınordu
Isaac Donkor (Gana)
Sakaryaspor
Hakkı Türker
Erokspor
Fıratcan Üzüm
Ankaragücü
Lamin Jallow (Gambiya)
L.R. Vicenza
Hıfsullah İsmail Erdoğan
Sakaryaspor
Hüseyin Öztürk
Samsunspor
Metehan Altunbaş
LASK Linz
Doğan Mutlu Aksu
Turgutluspor
Mehmet Sefa Etöz
Osmaniyespor
Özcan Aydın
Somaspor

Altay SK

Gelen Futbolcu (Geldiği Takım)Giden Futbolcu (Gittiği Takım)Serbest Kalan Futbolcu
Gençer Cansev
Serbest
Mateusz Lis (Polonya) (Kaleci)
Southampton
Mustafa Çalışkan (Kaleci)
Altay SK U-19
César Ignacio Pinares (Şili)
CD Universidad Catolica
Onur Efe
Altay SK U-19
Kazımcan Karataş
G. Saray
Enes Öğrüce
Altay SK U19
Khaly Thiam (Senegal)
Pendikspor
Ege Parmaksız
Altay SK U19
Leandro Deyrinio Kappel (Brezilya)
Pendikspor
Mustafa Çalışkan (Kaleci)
Altay SK U-19
Thaicano Mickael Da Silva (Brezilya)
Gremio Kiralık döndü
Murat Uluç
Serbest
Ahmed Yasser Rayan (Mısır)
Al Ahly Kiralık döndü
Martin Rodriguez (Şili)
DC United
Murat Akça
Pendikspor
Cebrail Karayel
Konyaspor
Cihan Topaloğlu (Kaleci)
Sakaryaspor
Daouda Karamoko Bamba (Fildişi Sahilleri)
CSKA Sofia
Andre Bigoyo Poko (Gabon)
Al Khaleej

Altınordu A.Ş.

Gelen Futbolcu (Geldiği Takım)Giden Futbolcu (Gittiği Takım)Serbest Kalan Futbolcu
Erdi Dikmen
Ankaragücü
Emirhan Emir (Kaleci)
Efeler 09 SFK Kiralık
Safa Kınalı
Trabzonspor Kiralık
Mertcan Dağlı (Kaleci)
Karaman FK
Bertuğ Bayar
Akhisarspor
Anıl Arıcıoğlu
Nazilli Bld. Kiralık
Alter Han Hidayetoğlu
Düzcespor
Tayfun Tatlı
Gümüşhanespor
Tuncay Turgay
Nazilli Bld. Kiralık
Hüsamettin Yener
Göztepe
Polat Abay
Karşıyaka Kiralık
Recep Aydın
Bodrumspor
Kenan Fakılı
Somalıspor Kiralık

Ankara Keçiörengücü

Gelen Futbolcu (Geldiği Takım)Giden Futbolcu (Gittiği Takım)Serbest Kalan Futbolcu
Abdullah Aydın
Beşiktaş Kiralık
Yaw Ackah (Gana)
Kayserispor Kiralık döndü
Ali Yavuz Kol
G. Saray Kiralık döndü
Emeka Friday Eze (Nijerya)
Eyüpspor
Ercan Yazıcı
Boluspor
Vüsal İsgandarli (Azerbaycan)
Sumgayit
Anthony Uzodimma (Nijerya)
Kayserispor Kiralık döndü
Mehmet Tayfun Dingil
Iğdır FK
Enis Durak
Çankaya FK
Arb Manaj (Arnavutluk)
Slaven Belupo

Beyçimento Bandırmaspor

Gelen Futbolcu (Geldiği Takım)Giden Futbolcu (Gittiği Takım)Serbest Kalan Futbolcu
Arda Akbulut (Kaleci)
Trabzonspor Kiralık
Gökhan Değirmenci (Kaleci)
Kocaelispor
Matej Pucko (Karadağ)
Ioannis Gelios (Yunanistan) (Kaleci)
Kiel
Guido Koçer
Greifswalder FC
Fatih Kurucuk
Hatayspor
Doğan Can Davas
Giresunspor
Mateusz Holownia (Polonya)
Legia Warsaw
Lokman Gör
Bucaspor 1928
Baran Başyiğit
Gençlerbirliği
Guy Lucien Michel Landel (Gine)
Boluspor
Caner Hüseyin Bağ
Eyüpspor
Allyson Aires dos Santos (Brezilya)
Ümraniyespor (Temmuz 2022)
Dimitrios Manos (Yunanistan)
Aris Selanik
Milutin Osmajic (Karadağ)
Cadiz CF Kiralık döndü
Mustafa Saymak
PEC Zwolle
Beykan Şimşek
Göztepe Kiralık döndü
Sedat Şahintürk
Adana Demirspor Kiralık
Süleyman Luş
G. Saray Kiralık döndü
Mahmut Keskin
G. Saray Kiralık
Emir Şenocak
Başakşehir FK
Isaac Tshibangu (DR Kongo)
RSCA Futures
Sékou Camara (Gine)
KVC Westerlo Kiralık
Atabey Çiçek
Başakşehir Kiralık
Oğuz Kağan Güçtekin
Westerlo Kiralık
Papis Malay Dembele (Fransa)
Rodez

Boluspor

Gelen Futbolcu (Geldiği Takım)Giden Futbolcu (Gittiği Takım)Serbest Kalan Futbolcu
Çağlar Şahin Akbaba (Kaleci)
Gaziantep FK
Kemal Rüzgar
Şanlıurfaspor
Joel Kayamba (DR Kongo)
Viktoria Plzen
Bekim Balaj (Arnavutluk)
Ankara Keçiörengücü
Gökhan Kardeş
BB Erzurumspor
Odise Roshi (Arnavutluk)
Sakaryaspor
Onur Ulaş
Somaspor
Fethi Özer
Eyüpspor
Ozan Papaker
24 Erzincanspor
Kabongo Kasongo (DR Congo)
Sakaryaspor
Gökhan Alsan
BB Erzurumspor
Ali Keten
İskenderunspor
Batuhan İşçiler
Balıkesirspor
Melih Okutan
Samsunspor Kiralık
Guy Serge Yameogo (Fildişi Sahilleri)
Samsunspor Kiralık
Ercan Yazıcı
Ankara Keçiörengücü
Koray Baykara
Nazilli Bld.
Guy-Michel Landel (Gine)
Bandırmaspor
Ibrahima Balde (Senegal)
Giresunspor
Youssouf Oulare Naby (Gine)
Santoba

BŞB. Erzurum

Gelen Futbolcu (Geldiği Takım)Giden Futbolcu (Gittiği Takım)Serbest Kalan Futbolcu
Güney Yılmaz
BB Erzurumspor U-19
Jakub Szumski (Polonya) (Kaleci)
Yılport Samsunspor
Yusuf Tok
Fırat Aymak
BB Erzurumspor U-19
Erkan Anapa (Kaleci)
Giresunspor Kiralık döndü
Muhammed Furkan Özhan
Karakaçan FK
Emircan Altıntaş
Aytemiz Alanyaspor Kiralık döndü
Alican Özfesli
Başakşehir FK Kiralık döndü
Aly Malle (Mali)
Yeni Malatyaspor Kiralık döndü
Mücahit Albayrak
Yılport Samsunspor
Arvydas Novikovas (Litvanya)
Yılport Samsunspor
Aykut Demir
Ankara Keçiörengücü
Gökhan Alsan
Boluspor
Oltan Karakullukçu
Pendikspor
Gökhan Kardeş
Boluspor

Çaykur Rizespor

Gelen Futbolcu (Geldiği Takım)Giden Futbolcu (Gittiği Takım)Serbest Kalan Futbolcu
Srdjan Grahovac (Sırbistan)
Rapid Wien
Yusuf Sarı
Adana Demirspor
Aminu Umar (Nijerya)
Farouk Miya (Uganda)
PFK Lyiv
Fabrício Baiano (Brezilya)
Fortaleza
Papiss Demba Cisse (Senegal)
Enriko Papa (Arnavutluk)
FC Botosani
Rasmus Sebastian Holmen (İsveç)
Elfsborg
Erik Sabo (Slovakya)
Emircan Altıntaş
Aytemiz Alanyaspor Kiralık
Fernando Boldrin (Brezilya)
Yılport Samsunspor
Damjan Djokovic (Hırvatistan)
Kerem Kalafat
Beşiktaş Kiralık
Bryan Dabo (Fransa)
Aris
Sefa Yılmaz
Demir Grup Sivasspor
Celal Emir Dede
Esenler Erokspor
Koray Altınay
Demir Grup Sivasspor
Lebogang Lelani Phiri (Güney Afrika)
Paris FC
Benhur Keser
Kocaelisor
Tyler Boyd (ABD)
Beşiktaş kiralık döndü
Bahadır Öztürk
Antalyaspor Kiralık
Joel Pohjanpalo (Finlandiya)
Bayer Leverkusen kiralık döndü
Gedson Fernandes (Portekiz)
SL Benfica kiralık döndü
Ponck (Cape Verde)
Medipol Başakşehir kiralık döndü
Cemali Sertel
Medipol Başakşehir kiralık döndü

Altaş Denizlispor

Gelen Futbolcu (Geldiği Takım)Giden Futbolcu (Gittiği Takım)Serbest Kalan Futbolcu
Muğdat Çelik
Mersinspor
İlhan Depe
Bünyamin Balat
Şanlıurfaspor Kiralık
Tiago Lopes (Portekiz)
Brahim Darri (Hollanda)
Samsunspor Kiralık döndü
Kadir Kurt
Somaspor Kiralık
Ferhat Erdoğan
Develispor

Eyüpspor

Gelen Futbolcu (Geldiği Takım)Giden Futbolcu (Gittiği Takım)Serbest Kalan Futbolcu
Murat Uçar
MKE Ankaragücü
Yalçın Kılınç
Kocaelispor
Teddy Mezague (Fransa)
Fethi Özer
Boluspor
Kemal Tokak
İskenderunspor
Mehmet Uslu
İbrahim Akdağ
Kayserispor
Enes Keskin
Pendikspor
Ahmet Yazar
Tuzlaspor
Muhammet Yeşil
Karacabey Belediyesi
Ryan Babel (Hollanda)
G. Saray
Timur Temeltaş
Iğdır FK
Metehan Mimaroğlu
Adana Demirspor
Uğur Akdemir
İskenderunspor
Emek Eze (Nijerya)
Ankara Keçiörengücü
Mikail Okyar
Ankara Keçiörengücü
Erdem Gökçe
Balıkesirspor
Caner Hüseyin Bağ
Bandırmaspor
Uğur Demirok
Kayserispor
Gökcan Kaya
Pendikspor
Alp Köseer
Eskişehirspor
Metehan Mimaroğlu
Ümraniyespor Kiralık
Sinan Kurt
Adana Demirspor
Mehmet Umut Nayir
Ümraniyespor Kiralık
Harun Tekin (Kaleci)
Kasımpaşa A.Ş.
Mustafa Eren Damar
Çorum FK Kiralık
Francis Eze (Nijerya)
Adana Demirspor
Kubilay Anteplioğlu (Kaleci)
Pendikspor
Berkan Emir
Göztepe
Mustafa Eren Damar
Çorum FK
Alpaslan Öztürk
G. Saray Kiralık
Mehmet Umut Nayir
Giresunspor
Luccas Claro (Brezilya)
Fluminense
Berkay Sülüngöz
Pendikspor

Gençlerbirliği

Gelen Futbolcu (Geldiği Takım)Giden Futbolcu (Gittiği Takım)Serbest Kalan Futbolcu
Zafer Göktuğ Erdem
G. Birliği U-19
Baran Başyiğit
Bandırmaspor
Ramazan Köse (Kaleci)
Emin Emir Kavasoğlu
G. Birliği U-19
Oleksandr Belyaev (Ukrayna)
Dnipro-1 kiralık döndü
Chibuike Blessing Eleke (Nijerya)
Beerschot VA
kiralık döndü
Kazenga LuaLua (DR Kongo)
APO Levadiakos
Arda Kızıldağ
Gaziantep FK
Sintyahu Sallalich (Finlandiya)
Hapoel Tel Aviv
Rahmetullah Berişbek
Giresunspor
Sandro Lima (Brezilya)
Gwangju FC
Ömürcan Artan
Gaziantep FK
Aaron Tshibola (DR Kongo)
AEL Limassol
Furkan Şeker
Etimesgut Bld.

Göztepe A.Ş.

Gelen Futbolcu (Geldiği Takım)Giden Futbolcu (Gittiği Takım)Serbest Kalan Futbolcu
Emre Gedik
1461 Trabzon
Kenan Piric (Bosna Hersek) (Kaleci)
AEK Larnaca
Eren Bilen (Kaleci)
Berkin Özgür (JKaleci)
Medipol Başakşehir U-19
Makana Baku (Almanya)
Legia Warsaw
Adis Jahovic (Makedonya)
Hüsamettin Yener
Altınordu
Lourency (Breilya)
Al-Bataeh CSC (Temmuz 2022)
Angel Wilker (Venezuela)
Kenneth Obinna Mamah (Nijerya)
Citta Varese
Berkan Emir
Eyüpspor
Yusuf Talum
Romal Palmer (İngiltere)
FC Barnsley
Halil Akbunar
KVC Westerlo
Tolga Topaloğlu
Uğur Kaan Yıldız
F. Bahçe U-19
Murat Paluli
Demir Grup Sivasspor
Yasin Öztekin
Yılport Samsunspor
Atakan Rıdvan Çankaya
MKE Ankaragücü kiralık döndü
François Moubandje (İsviçre)
Dinamo Zagrep kiralık döndü
Oussama Tannane (Fas)
NEC Nijmegen
Yılmaz Basravi
Nazilli Belediye Kiralık
Seydine N’Diaye (Fransa)
SC Covilha
Kahraman Demirtaş
Konyaspor
Franco Di Santo (Arjantin)
Club Tijuana

Manisa FK

Gelen Futbolcu (Geldiği Takım)Giden Futbolcu (Gittiği Takım)Serbest Kalan Futbolcu
Alioune Ba (Fransa)
Dunkergue
Ahmet Kesim
1461 Trabzon Kiralık döndü
Andre de Sousa (Portekiz)
Edgar Prib (Almanya)
Düsseldorf
Landre Loick (Fransa)
Al-Shamal SC
Adem Büyük
Yeni Malatya
Serge William Tabekou (Mali)
Mouscron Kiralık döndü
Batuhan Kör
Trabzonspor Kiralık
Nino Kouter (Slovenya)
NK Celje
Mert Ali Özbaykız
Göztepe U-19
Okan Eken
Kocaelispor
Kadir Kaan Yurdakul
Pazarspor
Eros Grezda (Arnavutluk)
NK Sibenik
Sidi Berat Haroun (Belçika)
Lommel SK U-21
David Domgjomi (Kosova)
Termalica B-B
Ayberk Karademir
Serbest
Burak Altıparmak
Bursaspor
Mert Kuyucu
FC Köln

Tuzlaspor

Gelen Futbolcu (Geldiği Takım)Giden Futbolcu (Gittiği Takım)Serbest Kalan Futbolcu
Ogün Karakaya (Kaleci)
Bergama Bld.
Tayfun Aydoğan
Adana Demirspor Kiralık döndü
Veaceslav Posmac (Moldova)
Murat Hocaoğlu (Kaleci)
Menemenspor
Safa Kınalı
Trabzonspor Kiralık döndü
Berk Can Sevgi
Furkan Zorba
Türkgücü München
Sedat Şahintürk
Adana Demirspor Kiralık döndü
Mahmut Bulut
Abdoulaye Cisse (Gine)
KocaelisporHüseyin Atakan Üner
Beşiktaş Kiralık
Volkan Şen
Adana Demirspor Kiralık döndü
Jurgen Bardhi (Arnavutluk)
Osman Tarık Çamdal
Adana Demirspor
Samet Asatekin
Pendikspor
Stephane Mba (Kamerun)
Bünyamin Yürür
Amedspor
Lamine Diack (Senegal)
F. Bahçe
Volkan Eğri
DG Sivasspor
Metincan Cici
Kastamonu
Süleyman Luş
G. Saray Kiralık
Erhan Kartal
Ankara Keçiörengücü
Ronaldo Tavares (Portekiz)
Penafiel
Ahmet Yazar
Eyüpspor
Muhammed Demirci
24 Erzincanspor
Ferhat Öztorun
Pendikspor
Stefan Savic (Avusturya)
Wisla Krakow
Sikiru Okanlawon Olatunbosun (Nijerya)
Rivers United
Kévin Mayingila N’Zuzi-Mata (DR Kongo)
RWD Molenbek
Rıdvan Bingöl
Zonguldak Kömürspor
Segun James Adeniyi (Nijerya)
Maccabi Petah Tikva

Yeni Malatyaspor

Gelen Futbolcu (Geldiği Takım)Giden Futbolcu (Gittiği Takım)Serbest Kalan Futbolcu
Arda Hilmi Şengül
Boluspor
Mustafa Eskşhellac
Gaziantep FK
Murat Akşit (Kaleci)
Alperen Arslan
Yeni Malatya U-19
Benjamin Tetteh (Gana)
Hull City
Barış Başdaş
Yiğit Ulaş
Yeni Malatya U-19
Gaston Campi (Arjantin)
San Lorenzo
Ahmet Eyüp Türkaslan (Kaleci)
Berat Yaman
Malatyaspor U-19
Stevie Mallan (İskoçya)
Salford
Goldfred Donsah (Gana)
Ertaç Özbir (Kaleci)
Adana Demirspor
Barış Başdaş
Muhammed Emin Sarıkaya
Medipol Başakşehir Kiralık döndü
Berk Yıldız
Adana Demirspor
Adem Büyük
Manisa FK
Kenan Özer
Bodrumspor
Nouha Dicko (Fransa)
OFİ Girit

Yılport Samsunspor

Gelen Futbolcu (Geldiği Takım)Giden Futbolcu (Gittiği Takım)Serbest Kalan Futbolcu
Jakub Szumski (Polonya) (Kaleci)
BB Erzurumspor
Guy Serge Yameogo (Fildişi Sahilleri)
Boluspor Kiralık
Yusuf Abdioğlu
MKE Ankaragücü
Melih Okutan
Boluspor Kiralık
Alim Öztürk
Ümraniyespor
Vukan Savićević (Karadağ)
Giresunspor
Mücahit Albayrak
BB Erzurumspor
Ali Kılıç
Nevşehirspor Kiralık
Celil Yüksel
Adanaspor
Sheldon Bateau (Trinidad Tobago)
SK Beveren Kiralık
Yusuf Gültekin
Ümraniyespor
Tolcay Ciğerci
Altglienicke
Fernando Boldrin (Brezilya)
Çaykur Rizespor
Hüseyin Öztürk
Adanaspor
Kadeem Harris (İngiltere)
Metalist Kharkiv
Junior Tallo (Fildişi Sahilleri)
Ujpest Kiralık döndü
Amir Arli (Fransa)
JDA Dijon
Joel Kayamba (DR Kongo)
Victoria Plzen Kiralık döndü
Şener Kaya
Konyaspor
Recep Burak Yılmaz
Hatayspor
Arvydas Novikovas (Litvanya)
BB Erzurumspor
Ceyhun Çepnioğlu
Yeni Amasyaspor
Gaetan Laura (Fransa)
Paris FC
Yasin Öztekin
Göztepe
Ahmet Sagat
Menemenspor
Alaattin Okumuş
DG Sivasspor Kiralık döndü
Yunus Ensar Poyrazlı
Elazığspor
Kevin Boli (Fildişi Sahilleri)
FC Botosani
Zeki Yavru
Giresunspor
Nurullah Aslan (Kaleci)
MKE Ankaragücü Kiralık
Sarp Ekinci
Hacettepe
Tangue Douglas (Brezilya)
Khorfakkan