2022-2023 FİBA Kadınlar EuroCup

EuroCup Women, kıtanın dört bir yanından takımların 2022-23 sezonunda mücadele ettiği Avrupa'nın ikinci kademe kadın kulüpleri yarışmasıdır.

Takvim

Eleme Turu

Konferans 1 Elemeleri

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
Elitzur Holon168-153Esperides Kallitheas Athens78-7390-80
Dafni Agiou Dimitriou103-179Hatay BŞB.58-9945-80
Omilos Antisfairisis Chanion114-169KS Basket 25 Bydgoszcz59-8554-84
Slavia Banska Bystrica132-130AC Eleftheria Moschatou71-7261-58
Ramat Hasharon141-130Ludovika-FCSM Csata70-6271-68

Konferans 2 Elemeleri

1. TakımToplam
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
House of Talents Spurs107-164Banco di Sardegna Sassari51-9656-68
ZKK Plamen Pozega111-180Basket Lattes Montpellier53-6858-112
Phantoms Basket Boom113-194Lointek Gernika Bizkaia62-10251-92
Sportiva Azoris Hotels101-124BBC Grengewald Hueschtert49-5254-72

Grup Aşaması

Konferans 1 Grupları

A Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1AZS UMCS Lublin (Polonya)Play-off 1. Tur
2Panathinaikos AC (Yunanistan)Play-off 1. Tur
3Crvena Zvezda (Sırbistan)
4Ramat Hasharon (İsrail)

B Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1NKA Universitas PEAC (Macaristan)Play-off 1. Tur
2Beroe Stara Zagora (Bulgaristan)Play-off 1. Tur
3Hatay BŞB. (Türkiye)
4Elitzur Ramla (İsrail)

C Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Galatasaray SK (Türkiye)Play-off 1. Tur
2InvestInTheWest Enea Gorzow (Polonya)Play-off 1. Tur
3Piestanske Cajky (Slovakya)
4Slavia Banska Bystrica (Slovakya)

D Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1VBW Arka Gdynia (Polonya)Play-off 1. Tur
2OGM Orman Gençlik (Türkiye)Play-off 1. Tur
3FCC UAV Arad (Romanya)
4KS Basket 25 Bydgoszcz (Polonya)

E Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Nesibe Aydın GSK (Türkiye)Play-off 1. Tur
2Bursa BSB (Türkiye)Play-off 1. Tur
3Elitzur Holon (İsrail)
4Sepsi (Romanya)

F Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1SERCO UNI Győr (Macaristan)Play-off 1. Tur
2Maccabi Bnot Ashdod (İsrail)Play-off 1. Tur
3Kibirkstis (Litvanya)
4Kadınlar EuroLig B Eleme Turnuvası 3.

Konferans 2 Grupları

G Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1BCF Elfic Fribourg (İsviçre)Play-off 1. Tur
2Basket Namur Capitale (Belçika)Play-off 1. Tur
3SL Benfica (Portekiz)
4Basket T71 Diddeleng (Lüksemburg)

H Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Umana Reyer Venezia (İtalya)Play-off 1. Tur
2Rutronik Stars Keltern (Almanya)Play-off 1. Tur
3Movistar Estudiantes (İspanya)
4(Lointek Gernika Bizkaia v Phantoms Basket Boom ) Galibi

I Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Mithra Castors Braine (Belçika)Play-off 1. Tur
2Cadí La Seu (İspanya)Play-off 1. Tur
3Casademont Zaragoza (İspanya)
4(BBC Grengewald Hueschtert v Sportiva Azoris Hotels) Galibi

J Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1La Roche Vendee BC (Fransa)Play-off 1. Tur
2London Lions (Büyük Britnya))Play-off 1. Tur
3ESB Vılleneuve D’ASCQ-LM (Fransa)
4Banco di Sardegna Sassari (İtalya)

K Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1LDLC ASVEL Féminin  (Fransa)Play-off 1. Tur
2Zabiny Brno (Çek Cumhuriyeti)Play-off 1. Tur
3IDK Euskotren Gipuzkoa (İspanya)
4

L Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Flammes Carolo Basket (Fransa)Play-off 1. Tur
2KP Brno (Çek Cumhuriyeti)Play-off 1. Tur
3UFAB 49 (Fransa)
4ZKK Ragusa (Hırvatistan))

Ayrıca :

2022-23 Kadınlar EuroLig

2021-222023-24

FİBA Kadınlar EuroCup