2021 WTA İstanbul Kupası

2021 İstanbul Kupası (sponsorluk nedeniyle TEB BNP Paribas Tenis Şampiyonası İstanbul olarak da bilinir) açık hava toprak kortlarda oynanan bir tenis turnuvasıdır. İstanbul Kupası'nın 14.'sü ve 2021 WTA Turu WTA Uluslararası turnuvalarının bir parçası. 19-25 Nisan 2021 tarihleri ​​arasında İstanbul'da gerçekleşecek.

Şampiyona

ŞampiyonİkinciYarı Finalistler
Tek KadınlarSorana Mihaela Cîrstea (Romanya)2-0
(6–1, 7–6(7-3))
Elise Mertens (Belçika)
Çift KadınlarVeronika Kudermetova (Rusya)
Elise Mertens (Belçika)
2-0
(6–1, 6-1)
Nao Hibino (Japonya)
Makoto Ninomiya (Japonya)

Tek Kadınlar Seri Başı Sıralaması

OyuncuDünya
Sıralaması
Turnuva
Sıralaması
Elise Mertens (Belçika)171
Petra Martić (Hırvatistan)212
Veronika Kudermetova (Rusya)293
Daria Kasatkina (Rusya)374
Barbora Krejčíková (Çek Cumhuriyeti)385
Anastasia Pavlyuchenkova (Rusya)406
Zheng Saisai (Çin)497
Wang Qiang (Çin)508

Tek Kadınlar Müsabakaları

1. Eleme Turu

TarihSkor/Setler
17-04-2021Océane Dodin (Fransa)1-2
(6-7, 63, 0-6)
Tereza Mrdeža (Hırvatistan)
17-04-2021Irene Burillo Escorihuela (İspanya)2-0
(6-1, 6-4)
Liang En-shuo (Taywan)
17-04-2021Kamilla Rakhimova (Rusya)2-1
(6-2, 1-6, 6-1)
Tessah Andrianjafitrimo (Fransa)
17-04-2021Yuliya Hatouka (Belarus)0-2
(4-6, 4-6)
Mariam Bolkvadze (Gürcistan)
17-04-2021Jaqueline Cristian (Romanya)2-0
(6-4, 6-3)
Pemra Özgen (Türkiye)
17-04-2021Dalila Jakupović (Slovenya)0-2
(1-6, 2-6)
Cristina Bucșa (İspanya)
17-04-2021Leonie Küng (İsviçre)1-2
(3-6, 6-4, 3-6)
Nikola Bartůňkova (Çek Cumhuriyeti)
17-04-2021Irina Fetecău (Romanya)0-2
(2-6, 3-6)
Anastasia Gasanova (Rusya)
17-04-2021Barbara Haas (Avusturya)2-0
(6-3, 7-5)
Zeynep Sönmez (Türkiye)
17-04-2021İpek Öz (Türkiye)0-2
(3-6, 4-6)
Nuria Párrizas Díaz (İspanya)
17-04-2021Harmony Tan (Fransa)2-1
(6-7, 6-3, 6-1)
Dalma Gálfi (Macaristan)
17-04-2021Berfu Cengiz (Türkiye)0-2
(5-7, 3-6)
Lara Arruabarrena (İspanya)

Eleme Turu Final

TarihSkor/Setler
18-04-2021Tereza Mrdeža (Hırvatistan)2-0
(6-4, 6-2)
Irene Burillo Escorihuela (İspanya)
18-04-2021Kamilla Rakhimova (Rusya)2-0
(6-4, 6-3)
Mariam Bolkvadze (Gürcistan)
18-04-2021Jaqueline Cristian (Romanya)0-2
(1-6, 3-6)
Cristina Bucșa (İspanya)
18-04-2021Nikola Bartůňkova (Çek Cumhuriyeti)1-2
(4-6, 7-5, 3-6)
Anastasia Gasanova (Rusya)
18-04-2021Barbara Haas (Avusturya)1-2
(6-2, 1-6, 0-6)
Nuria Párrizas Díaz (İspanya)
18-04-2021Harmony Tan (Fransa)0-2
(3-6, 3-6)
Lara Arruabarrena (İspanya)

1. Tur

TarihSkor/Setler
21-04-2021Elise Mertens (Belçika)2-0
(6-2, 6-0)
Lara Arruabarrena (İspanya)
19-04-2021Nuria Párrizas Díaz (İspanya)1-2
(4-6, 6-2, 3-6)
Viktorija Golubic (İspanya) (İsviçre)
19-04-2021Kateřina Siniaková (Çek Cumhuriyeti)2-1
(7-6, 3-6, 6-3)
Cristina Bucșa (İspanya)
20-04-2021Kristina “Kiki” Mladenovic (Fransa)2-0
(6-4, 6-3)
Zheng Saisai (Çin)
20-04-2021Veronika Eduardovna Kudermetova (Rusya)2-1
(6-4, 3-6, 7-6)
Bernarda Pera (ABD)
20-04-2021Zarina Diyas (Kazakistan)0-2
(4-6, 4-6)
Kaia Kanepi (Estonya)
20-04-2021Nao Hibino (Japonya)0-2
(3-6, 3-6)
Ana Bogdan (Romanya)
20-04-2021Çağla Büyükakçay (Türkiye)1-2
(7-6, 2-6, 0-6)
Barbora Krejčíková (Çek Cumhuriyeti)
19-04-2021Wang Qiang (Çin)2-1
(4-6, 6-1, 6-2)
Anastasia Gasanova (Rusya)
19-04-2021Ana Konjuh (Hırvatistan)2-0
(7-5, 6-2)
Sara Errani (İtalya)
19-04-2021Kamilla Rakhimova (Rusya)0-2
(4-6, 3-6)
Marta Olehivna Kostyuk (Ukrayna)
19-04-2021Tereza Mrdeža (Hırvatistan)0-2
(1-6, 0-6)
Daria Kasatkina (Rusya)
19-04-2021Anastasia Pavlyuchenkova (Rusya)1-2
(6-7, 7-6, 4-6)
Anastasia Sergeyevna Potapova (Rusya)
19-04-2021Kateryna Ihorivna Kozlova (Ukrayna)0-2
(4-6, 6-7)
Sorana Mihaela Cîrstea (Romanya)
20-04-2021Vera Igorevna Zvonareva (Rusya)2-3
(6-3, 6-3)
Polona Hercog (Slovenya)
19-04-2021Fiona Ferro (Fransa)2-0
(7-5, 6-2)
Petra Martić (Hırvatistan)

2. Tur

TarihSkor/Setler
22-04-2021Elise Mertens (Belçika)2-1
(6-4, 4-6, 6-1)
Viktorija Golubic (İspanya) (İsviçre)
21-04-2021Kateřina Siniaková (Çek Cumhuriyeti)2-1
(6-4, 3-6, 6-4)
Kristina “Kiki” Mladenovic (Fransa)
22-04-2021Veronika Eduardovna Kudermetova (Rusya)2-0
(6-4, 6-3)
Kaia Kanepi (Estonya)
22-04-2021Ana Bogdan (Romanya)2-0
(6-3, 6-3)
Barbora Krejčíková (Çek Cumhuriyeti)
21-04-2021Wang Qiang (Çin)0-2
(1-6, 4-6)
Ana Konjuh (Hırvatistan)
21-04-2021Marta Olehivna Kostyuk (Ukrayna)2-0
(6-3, 7-5)
Daria Kasatkina (Rusya)
21-04-2021Anastasia Sergeyevna Potapova (Rusya)0-2
(6-7, 4-6)
Sorana Mihaela Cîrstea (Romanya)
22-04-2021Vera Igorevna Zvonareva (Rusya)0-2
(3-6, 3-6)
Fiona Ferro (Fransa)

Çeyrek Final

TarihSkor/Setler
23-04-2021Elise Mertens (Belçika)2-0
(6-4, 6-4)
Kateřina Siniaková (Çek Cumhuriyeti)
23-04-2021Veronika Eduardovna Kudermetova (Rusya)2-1
(2-6, 6-3, 6-3)
Ana Bogdan (Romanya)
23-04-2021Ana Konjuh (Hırvatistan)1-2
(5-7, 6-4, 3-6)
Marta Olehivna Kostyuk (Ukrayna)
23-04-2021Sorana Mihaela Cîrstea (Romanya)1-0
(6-4,)
Fiona Ferro (Fransa)

Yarı Final

TarihSkor/Setler
24-04-2021Elise Mertens (Belçika)2-0
(6-1, 6-4)
Veronika Eduardovna Kudermetova (Rusya)
24-04-2021Marta Olehivna Kostyuk (Ukrayna)0-2
(4-6, 4-6)
Sorana Mihaela Cîrstea (Romanya)

Final

TarihSkor/Setler
25-04-2021Elise Mertens (Belçika)0-2
(1-6, 6-7)
Sorana Mihaela Cîrstea (Romanya)

Çift Kadınlar Müsabakaları

1. Tur

TarihSkor/Setler
21-04-2021Veronika Eduardovna Kudermetova (Rusya)
Elise Mertens (Belçika)
2-0
(6-2, 6-2)
Çağla Büyükakçay (Türkiye)
Pemra Özgen (Türkiye)
21-04-2021Anna Danilina (Kazakistan)
Kamilla Stanislavovna Rakhimova (Rusya)
1-2
(3-6, 6-3, 6-10)
Dalila Jakupović (Slovenya)
Yana Dmitriyevna Sizikova (Rusya)
20-04-2021Anastasia Sergeyevna Pavlyuchenkova (Rusya)
Anastasia Sergeyevna Potapova (Rusya)
2-1
(5-7, 6-3, 10-3)
Barbara Haas (Avusturya)
Wang Qiang (Çin)
20-04-2021Miyu Kato (Japonya)
Katarzyna Piter (Polonya)
1-2
(4-6, 6-4, 5-10)
Viktorija Golubic (İsviçre)
Alexandra Alexandrovna Panova (Rusya)
20-04-2021Naomi Broady (Büyük Britanya)
Elixane Lechemia (Fransa)
0-2
(0-6, 3-6)
Lidziya Marozava (Belarus)
Cristina-Andreea Mitu (Romanya)
21-04-2021Paula Kania-Choduń (Polonya)
Julia Wachaczyk (Almanya)
2-0
(6-2, 6-2)
Lara Arruabarrena Vecino (İspanya)
Renata Voráčová (Çek Cumhuriyeti)
21-04-2021Liang En-shuo (Taywan)
Zheng Saisai (Çin)
1-2
(2-6, 7-5, 8-10)
Elena Sergeyevna Vesnina (Rusya)
Vera Igorevna Zvonareva (Rusya)
21-04-2021Beatrice Gumulya (Avusturya)
Jessy Priskila Rompies (Endonezya)
0-2
(2-6, 2-6)
Nao Hibino (Japonya)
Makoto Ninomiya (Japonya)

Çeyrek Final

TarihSkor/Setler
22-04-2021Veronika Eduardovna Kudermetova (Rusya)
Elise Mertens (Belçika)
2-1
(6-4, 4-6, 10-8)
Dalila Jakupović (Slovenya)
Yana Dmitriyevna Sizikova (Rusya)
22-04-2021Anastasia Sergeyevna Pavlyuchenkova (Rusya)
Anastasia Sergeyevna Potapova (Rusya)
2-0
(7-5, 6-3)
Viktorija Golubic (İsviçre)
Alexandra Alexandrovna Panova (Rusya)
22-04-2021Lidziya Marozava (Belarus)
Cristina-Andreea Mitu(Romanya)
1-2
(6-2, 1-6, 3-10)
Paula Kania-Choduń (Polonya)
Julia Wachaczyk (Almanya)
23-04-201Elena Sergeyevna Vesnina (Rusya)
Vera Igorevna Zvonareva (Rusya)
0-2
(3-6, 1-6)
Nao Hibino (Japonya)
Makoto Ninomiya (Japonya)

Yarı Final

TarihSkor/Setler
24-04-2021Veronika Eduardovna Kudermetova (Rusya)
Elise Mertens (Belçika)
2-0
(6-3, 6-1)
Anastasia Sergeyevna Pavlyuchenkova (Rusya)
Anastasia Sergeyevna Potapova (Rusya)
24-04-2021Paula Kania-Choduń (Polonya)
Julia Wachaczyk (Almanya)
0-2
(3-6, 2-6)
Nao Hibino (Japonya)
Makoto Ninomiya (Japonya)

Final

TarihSkor/Setler
25-04-2021Veronika Eduardovna Kudermetova (Rusya)
Elise Mertens (Belçika)
2-0
(6-1, 6-1)
Nao Hibino (Japonya)
Makoto Ninomiya (Japonya)

20202022

WTA İstanbul Cup

Tenis Arşiv Sayfası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.