2021 WTA Finali

Sponsorlu adı Akron WTA Finals Guadalajara olarak da bilinen 2021 WTA Finalleri, 2021 WTA Tour kapsamında Kadınlar Tenis Birliği (WTA) tarafından yürütülen bayanlar şampiyona tenis turnuvasıdır. Şu anda Meksika, Zapopan'daki Panamerican Tenis Merkezi'nde gerçekleşiyor.
Tarih 10–17 Kasım
Sürümü 50. (tekler) / 45. (çiftler)
Eşleşme 8S / 8D
Para Ödülü $5,000,000
Yüzey Sert / Dış mekan
Yer Zapopan, Mexico
Kort Panamerican Tennis Center

Şampiyonlar

KategoriŞampiyonlarFinal Skor/SetlerFinalist
Tek KadınlarGarbiñe Muguruza (İspanya)2-0
(6–3
, 7–5)
Anett Kontaveit (Estonya)
Çift KadınlarBarbora Krejčíková (Çekya)
Kateřina Siniaková (Çekya)
2-0
(6–3, 6-4)
Hsieh Su-wei (Taywan)
Elise Mertens (Belçika)

Hak Kazanan Sporcular

SıraTenisçiPuanHak Kazanma Tarihi
Ashleigh Barty6,411Katılmadı
1Aryna Sabalenka4,76820 Eylül
2Barbora Krejčíková4,51820 Eylül
3Karolína Plíšková4,0364 Ekim
4Maria Sakkari3,34121 Ekim
5Iga Świątek3,22625 Ekim
6Garbiñe Muguruza3,19525 Ekim
7Paula Badosa3,11225 Ekim
8Anett Kontaveit3,09631 Ekim
Sıra Tenisçiler Puan Hak Kazanma Tarihi
1 Barbora Krejčíková
Kateřina Siniaková
6,450 20 Eylül
2 Shuko Aoyama
Ena Shibahara
5,070 20 Eylül
3 Hsieh Su-wei
Elise Mertens
3,892 19 Ekim
4 Nicole Melichar-Martinez
Demi Schuurs
3,440 19 Ekim
5 Samantha Stosur
Zhang Shuai
2,911 19 Ekim
inj. Coco Gauff
Caty McNally
2,770 katılmadı
6 Alexa Guarachi
Desirae Krawczyk
2,695 28 Ekim
7 Darija Jurak
Andreja Klepač
2,650 28 Ekim
inj. Gabriela Dabrowski
Luisa Stefani
2,570 katılmadı
8 Sharon Fichman
Giuliana Olmos
2,491 28 Ekim

Tek Kadınlar Kategorisi

Grup Chichén Itzá

SıraOyuncuOGMAS/VSAçıklama
1Paula Badosa Gibert (İspanya)3214-2Yarı Final
2Maria Sakkari (Yunanistan)3214-3Yarı Final
3Iga Świątek (Polonya)3123-4
4Aryna Sabalenka (Belarus)3123-5
11-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraMaria Sakkari (Yunanistan)2-0
(6-2, 6-4)
Iga Świątek (Polonya)
12-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraAryna Sabalenka (Belarus)0-2
(
4–6, 0–6)
Paula Badosa Gibert (İspanya)
13-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraMaria Sakkari (Yunanistan)0-2
( 7–6(4-7) , 4-6)
Paula Badosa Gibert (İspanya)
13-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraAryna Sabalenka (Belarus)2-1
(2-6, 6-2, 7-5)
Iga Świątek (Polonya)
14-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraAryna Sabalenka (Belarus)1-2
(6–7(1–7), 7–6(8–6), 3–6)
Maria Sakkari (Yunanistan)
14-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraIga Świątek (Polonya)2-0
(7–5, 6–4)
Paula Badosa Gibert (İspanya)

Grup Teotihuacán

SıraOyuncuOGMAS/VSAçıklama
1Anett Kontaveit (Estonya)3214-2Yarı Final
2Garbiñe Muguruza (İspanya)3215-3Yarı Final
3Karolína Plíšková (Çekya)3214-4
4Barbora Krejčíková (Çekya)3032-6
10-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraBarbora Krejčíková (Çekya)0-2
(3-6, 4-6)
Anett Kontaveit (Estonya)
11-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraKarolína Plíšková (Çekya)2-1
(4–6, 6–2, 7–6(8–6))
Garbiñe Muguruza (İspanya)
12-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraKarolína Plíšková (Çekya)0-2
(4–6, 0–6)
Anett Kontaveit (Estonya)
13-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraGarbiñe Muguruza (İspanya)2-1
(2–6, 6–3, 6–4)
Barbora Krejčíková (Çekya)
14-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraBarbora Krejčíková (Çekya)1-2
(6-0, 4-6, 4-6)
Karolína Plíšková (Çekya)
14-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraGarbiñe Muguruza (İspanya)2-0
(6-4, 6-4)
Anett Kontaveit (Estonya)

Yarı Final

16-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraPaula Badosa Gibert (İspanya)0-2
(3-6, 3-6)
Garbiñe Muguruza (İspanya)
16-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraAnett Kontaveit (Estonya)2-1
(6-1, 3-6, 6-3)
Maria Sakkari (Yunanistan)

Final

17-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraGarbiñe Muguruza (İspanya)2-0
(
6–3, 7–5)
Anett Kontaveit (Estonya)

Çift Kadınlar Kategorisi

Grup El Tajín

SıraOyuncuOGMAS/VSAçıklama
1Barbora Krejčíková (Çekya)
Kateřina Siniaková (Çekya)
3306-1Yarı Final
2Hsieh Su-wei (Taywan)
Elise Mertens (Belçika)
3214-2Yarı Final
3Alexa Guarachi (Şili)
Desirae Krawczyk (ABD)
3123-5
4Sharon Fichman (Kanada)
Giuliana Olmos (Meksika)
3031-6
12-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraBarbora Krejčíková (Çekya)
Kateřina Siniaková (Çekya)
2-0
(6–4, 6–1)
Sharon Fichman (Kanada)
Giuliana Olmos (Meksika)
12-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraHsieh Su-wei (Taywan)
Elise Mertens (Belçika)
2-0
(7–6(7–3), 6–2)
Alexa Guarachi (Şili)
Desirae Krawczyk (ABD)
14-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraBarbora Krejčíková (Çekya)
Kateřina Siniaková (Çekya)
2-0
(6-3, 6-1)
Hsieh Su-wei (Taywan)
Elise Mertens (Belçika)
14-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraAlexa Guarachi (Şili)
Desirae Krawczyk (ABD)
2-1
(0-6, 6-3, 11-9)
Sharon Fichman (Kanada)
Giuliana Olmos (Meksika)
15-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraHsieh Su-wei (Taywan)
Elise Mertens (Belçika)
2-0
(6–4, 7–6(7–3))
Sharon Fichman (Kanada)
Giuliana Olmos (Meksika)
15-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraBarbora Krejčíková (Çekya)
Kateřina Siniaková (Çekya)
2-1
(5–7, 7–6(7–3), [10–7])
Alexa Guarachi (Şili)
Desirae Krawczyk (ABD)

Grup Teotihuacán

SıraOyuncuOGMAS/VSAçıklama
1Shuko Aoyama (Japonya)
Ena Shibahara (Japonya)
3215-2Yarı Final
2Nicole Melichar-Martinez (ABD)
Demi Schuurs (Hollanda)
3214-3Yarı Final
3Darija Jurak (Hırvatistan)
Andreja Klepač (Slovenya)
3123-5
4Samantha Stosur (Avustralya)
Zhang Shuai (Çin)
3123-5
11-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraShuko Aoyama (Japonya)
Ena Shibahara (Japonya)
2-0
(6-0, 6-4)
Darija Jurak (Hırvatistan)
Andreja Klepač (Slovenya)
11-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraNicole Melichar-Martinez (ABD)
Demi Schuurs (Hollanda)
2-0
(6–2, 6–2)
Samantha Stosur (Avustralya)
Zhang Shuai (Çin)
13-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraSamantha Stosur (Avustralya)
Zhang Shuai (Çin)
1-2
(7–6(12-10), 6–7(4-7), 5-10)
Darija Jurak (Hırvatistan)
Andreja Klepač (Slovenya)
13-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraShuko Aoyama (Japonya)
Ena Shibahara (Japonya)
2-0
(6-4, 7–6(7-5) )
Nicole Melichar-Martinez (ABD)
Demi Schuurs (Hollanda)
15-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraShuko Aoyama (Japonya)
Ena Shibahara (Japonya)
1-2
(6-4, 3-6, 7-10)
Samantha Stosur (Avustralya)
Zhang Shuai (Çin)
15-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraNicole Melichar-Martinez (ABD)
Demi Schuurs (Hollanda)
2-1
(6-4, 3-6, 10-2)
Darija Jurak (Hırvatistan)
Andreja Klepač (Slovenya)

Yarı Final

16-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraBarbora Krejčíková (Çekya)
Kateřina Siniaková (Çekya)
2-1
(3-6, 6-3, 10-6)
Nicole Melichar-Martinez (ABD)
Demi Schuurs (Hollanda)
16-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraHsieh Su-wei (Taywan)
Elise Mertens (Belçika)
2-0
(2-6, 2-6)
Shuko Aoyama (Japonya)
Ena Shibahara (Japonya)

Final

17-11-2021Estadio AKRON de Tenis, GuadalajaraBarbora Krejčíková (Çekya)
Kateřina Siniaková (Çekya)
2-0
(6–3, 6-4)
Hsieh Su-wei (Taywan)
Elise Mertens (Belçika)
20202022

WTA Tur Finali

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.