2021 UEC Avrupa Pist Bisikleti Şampiyonası


2021 UEC Avrupa Pist Şampiyonası, elit UEC Avrupa Pist Şampiyonası'nın pist bisikletinde on ikinci baskısı olacak ve 5-9 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında İsviçre'nin Grenchen kentindeki Tissot Velodrome'da gerçekleştirilecek. Başlangıçta 23-27 Haziran 2021 tarihleri ​​arasında Minsk, Beyaz Rusya'da elit bir UEC Avrupa Pist Şampiyonası olarak pist bisikletinde düzenlenmesi gerekiyordu 27 Mayıs 2021'de Avrupa Bisiklet Birliği Yönetim Kurulu 2021 Elit Pistini iptal etmeye karar verdi. Haziran 2021'de Minsk'te yapılması planlanan Avrupa Şampiyonası.

1 Haziran'da şampiyonaların Ekim 2021'in ikinci haftasında devam edeceği açıklandı.

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1Hollanda73111
2Almanya3328
3Rusya3159
4Büyük Britanya3025
5Fransa25310
6İtalya
Portekiz
1214
8Danimarka1113
9Polonya1034
10Belçika0303
11İsviçre0112
12Ukrayna0101
13İrlanda0022

Yarışma Sonuçları

Erkekler Kategorisi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
SprintHarrie Lavreysen (Hollanda) Jeffrey Hoogland (Hollanda) Mikhail Iakovlev (Rusya)
Team sprintHollanda
Jeffrey Hoogland
Harrie Lavreysen
Roy van den Berg
Sam Ligtlee
Fransa
Timmy Gillion
Rayan Helal
Sébastien Vigier
Polonya
Maciej Bielecki
Patryk Rajkowski
Mateusz Rudyk
Daniel Rochna
Team pursuitDanimarka
Carl-Frederik Bévort
Tobias Hansen
Matias Malmberg
Rasmus Pedersen
İsviçre
Claudio Imhof
Valère Thiébaud
Simon Vitzthum
Alex Vogel
Büyük Britanya
Rhys Britton
Charlie Tanfield
William Tidball
Oliver Wood
KeirinJeffrey Hoogland (Hollanda)Tom Derache (Fransa)Joachim Eilers (Almanya)
OmniumAlan Banaszek (Polonya)Fabio Van den Bossche (Belçika)Matias Malmberg (Danimarka)
MadisonHollanda
Yoeri Havik
Jan-Willem van Schip
Belçika
Kenny De Ketele
Lindsay De Vylder
Portekiz
Iúri Leitão
Rui Oliveira
1 km time trialJeffrey Hoogland (Hollanda)Sam Ligtlee (Hollanda) Patryk Rajkowski (Polonya)
Individual pursuitJonathan Milan (İtalya) Lev Gonov (Rusya) Claudio Imhof (İsviçre)
Points raceBenjamin Thomas (Fransa) Iúri Leitão (Portekiz) Vlas Shichkin (Rusya)
ScratchRui Oliveira (Portekiz) Vincent Hoppezak (Hollanda) JB Murphy (İrlanda)
Elimination raceSergey Rostovtsev (Rusya) João Matias (Portekiz) Thomas Boudat (Fransa)

Kadınlar Kategorisi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
SprintShanne Braspennincx (Hollanda) Lea Friedrich (Almanya) Mathilde Gros (Fransa)
Team sprintHollanda
Shanne Braspennincx
Kyra Lamberink
Hetty van de Wouw
Steffie van der Peet
Almanya
Lea Friedrich
Pauline Grabosch
Alessa-Catriona Pröpster
Rusya
Natalia Antonova
Daria Shmeleva
Yana Tyshchenko
Anastasia Voynova
Team pursuitAlmanya
Franziska Brauße
Lisa Brennauer
Mieke Kröger
Laura Süßemilch
Lena Charlotte Reißner
İtalya
Martina Alzini
Rachele Barbieri
Martina Fidanza
Silvia Zanardi
Letizia Paternoster
İrlanda
Mia Griffin
Emily Kay
Kelly Murphy
Alice Sharpe
KeirinLea Friedrich (Almanya) Olena Starikova (Ukrayna)Yana Tyshchenko (Rusya)
OmniumKatie Archibald (Büyük Britanya)Victoire Berteau (Fransa) Rachele Barbieri (İtalya)
MadisonBüyük Britanya
Katie Archibald
Neah Evans
Danimarka
Amalie Dideriksen
Julie Leth
Fransa
Victoire Berteau
Marion Borras
500 m time trialDaria Shmeleva (Rusya) Pauline Grabosch (Almanya) Yana Tyshchenko (Rusya)
Individual pursuitLisa Brennauer (Almanya) Marion Borras (Fransa) Mieke Kröger (Almanya)
Points raceGulnaz Khatuntseva (Rusya)Shari Bossuyt (Belçika)Lonneke Uneken (Hollanda)
ScratchKatie Archibald (Büyük Britanya)Valentine Fortin (Fransa)Daria Pikulik (Polonya)
Elimination raceValentine Fortin (Fransa)Letizia Paternoster (İtalya)Neah Evans (Büyük Britanya)
20202022
Avrupa Track Cycling Şampiyonası (ErkekKadın)