2021 U-21 Avrupa Şampiyonası

2021 UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası (21 Yaş Altı UEFA 2021 olarak da bilinir), iki yılda bir uluslararası gençlik olan UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nın (23 Yaş Altı dönemi de dahil edilirse 26'ncısı) 23'üncüsü olacak. UEFA tarafından Avrupa'nın 21 yaş altı erkekler milli takımları için düzenlenen futbol şampiyonası. Başlangıçta turnuvada 12 takım oynayacaktı, ancak 6 Şubat 2019'da UEFA İcra Kurulu bu sayıyı 16'ya çıkardı. Sadece 1 Ocak 1998'de veya daha sonra doğan oyuncular katılabilir

Turnuvaya Macaristan ve Slovenya ev sahipliği yapacak. Başlangıçta 9-26 Haziran 2021 arasında gerçekleşmesi planlanmıştı. Ancak, UEFA Euro 2020'nin COVID-19 salgını nedeniyle Haziran / Temmuz 2021'e ertelenmesinin ardından turnuva yeniden planlandı. Yeni tarihler ilk olarak 27 Mayıs 2020'de kararlaştırılacaktı, ancak daha sonra UEFA İcra Komitesi toplantısının turnuvanın takvimini ve formatını tartıştığı 17 Haziran 2020'ye ertelendi. 17 Haziran 2020'de UEFA, turnuvanın iki aşamada oynanacağını duyurdu; 24 - 31 Mart 2021 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan grup aşaması ve 31 Mayıs - 6 Haziran 2021 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan eleme aşaması.

İspanya son şampiyon olarak katılmaktadır.
2021 U-21 Avrupa Şampiyonası
Turnuva Bilgileri
Ev Sahibi Ülkeler Macaristan
Slovenya
Tarih 24–31 Mart 2021 (grup maçları)
31 Mayıs – 6 Haziran 2021 (Eşeme Aşaması)
Takım Sayısı 16
Ev Sahibi Stadyumlar 8
Final sıralaması
Şampiyon Almanya (3. zaferi)
Finalist Portekiz
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı 31
Gol Sayısı 83 (2.68 maçbaşı)
Seyirci 13,413 (433 maçbaşı)
Gol Kralı Lukas Nmecha (Almanya) (4 gol)
En İyi Oyuncu Fábio Vieira (Portekiz)

Elemeler

2021 UEFA U-21 Avrupa Şampiyonası Elemeleri

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Hollanda31208-35Çeyrek Final
2Almanya31204-15Çeyrek Final
3Romanya31203-25
4Macaristan30032-110
24-03-2021MOL Aréna Sóstó, SzékesfehérvárMacaristan0-3
Lukas Nmecha, Bote Baku (2)
Almanya
24-03-2021Bozsik Aréna, BudapestRomanya1-1
Andrei Ciobanu / Perr Schuurs
Hollanda
27-03-2021Bozsik Aréna, BudapestMacaristan1-2
Andras Csonka / Alexandru Matan, Alexandru Pascanu
Romanya
27-03-2021MOL Aréna Sóstó, SzékesfehérvárAlmanya1-1
Lukas Nmecha / Justin Kluivert
Hollanda
30-03-2021MOL Aréna Sóstó, SzékesfehérvárHollanda6-1
Dani De Wit, Myron Boadu, Cody Gakpo (2), Sven Botman, Brian Brobbey / Bendeguz Bolla
Macaristan
30-03-2021Bozsik Aréna, BudapestAlmanya0-0Romanya

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İspanya32105-07Çeyrek Final
2İtalya31205-15Çeyrek Final
3Çek Cumhuriyeti30212-42
4Slovenya30121-81
24-03-2021Ljudski vrt, MariborSlovenya0-3
Javi Puado, Gonzalo Villar, Juan Miranda
İspanya
24-03-2021Stadion Z’dežele, CeljeÇek Cumhuriyeti1-1
Giulio Maggiore (og) / Gianluca Scamacca
İtalya
27-03-2021Stadion Z’dežele, CeljeSlovenya1-1
Aljosa Matko / Nik Prelec (k.k.)
Çek Cumhuriyeti
27-03-2021Ljudski vrt, Mariborİspanya0-0İtalya
30-03-2021Ljudski vrt, Mariborİtalya4-0
Giulio Maggiore, Giacomo Raspadori, Patrick Cutrone (2)
Slovenya
30-03-2021Stadion Z’dežele, Celjeİspanya2-0
Daniel Gomez (2)
Çek Cumhuriyeti

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Danimarka33006-09Çeyrek Final
2Fransa32014-16Çeyrek Final
3Rusya31024-63
4İzlanda30031-80
25-03-2021Ménfői úti Stadion, GyőrRusya4-1
Fedor Chalov, Nayair Tiknizyan, Arsen Zakharian, Denis Makarov / Sveinn Gudjohnsen
İzlanda
25-03-2021Haladás Sportkomplexum, SzombathelyFransa0-1
Anders Dreyer
Danimarka
28-03-2021Haladás Sportkomplexum, SzombathelyRusya0-2
Odsonne Edouard, Jonathan Ikone
Fransa
28-03-2021Ménfői úti Stadion, Győrİzlanda0-2
Gustav Isaksen, Mads Sorensen
Danimarka
31-03-2021Haladás Sportkomplexum, SzombathelyDanimarka3-0
Jacob-Bruun Larsen, Anders Dreyer, Carlo Holse
Rusya
31-03-2021Ménfői úti Stadion, Győrİzlanda0-2
Matteo Guendouzi, Odsonne Edouard
Fransa

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Portekiz33006-09Çeyrek Final
2Hırvatistan31024-53Çeyrek Final
3İsviçre31023-63
4İngiltere31022-43
25-03-2021Bonifika Stadium, KoperPortekiz1-0
Fabio Vieira
Hırvatistan
25-03-2021Bonifika Stadium, Koperİngiltere0-1
Dan Ndoye
İsviçre
28-03-2021Bonifika Stadium, KoperHırvatistan3-2
Luka Ivanusec, Nikola Moro, Dario Vizinger / Kastriot Imeri, Sandro Kulenovic (og)
İsviçre
28-03-2021Stadion Stožice, LjubljanaPortekiz2-0
Mota Dany, Francisco Trincao
İngiltere
31-03-2021Stadion Stožice, Ljubljanaİsviçre0-3
Diogo Queiros, Francisco Trincao, Conceicao Chico
Portekiz
31-03-2021Bonifika Stadium, KoperHırvatistan1-2
Domagoj Bradaric / Eberechi Eze, Curtis Jones
İngiltere

Çeyrek Final

TarihStadyum, Şehir1. TakımSkor2. Takım
31 Mayıs 2021Bozsik Aréna, BudapestHollanda2-1
Myron Boadu (2) / Dayot Upamecano
Fransa
31 Mayıs 2021MOL Aréna Sóstó, SzékesfehérvárDanimarka2-2
Wahidullah Faghir, Victor Nelsson / Lukas Nmecha, Jonathan Burkardt (5-6 pen.)
Almanya
31 Mayıs 2021Ljudski vrt, Mariborİspanya2-1
Javi Puado (2) / Luka Ivanusec
Hırvatistan
31 Mayıs 2021Stadion Stožice, LjubljanaPortekiz5-3
Mota Dany (2), Diogo Jota, Conceicao Chico, Goncalo Ramos / Tommaso Pobega, Gianluca Scamacca, Patrick Cutrone
İtalya

Yarı Final

TarihStadyum, Şehir1. TakımSkor2. Takım
03 Haziran 2021MOL Aréna Sóstó, SzékesfehérvárHollanda1-2
Perr Schuurs / Florian Wirtz (2)
Almanya
03 Haziran 2021Ljudski vrt, Mariborİspanya0-1
Jorge Cuenca (og)
Portekiz

Final

TarihStadyum, Şehir1. TakımSkor2. Takım
06 Haziran 2021Stadion Stožice, LjubljanaAlmanya1-0
Lukas Nmecha
Portekiz

Turnuva Ödülleri

PozisyonOyuncu (Takımı)
Kaleci
Defans
Orta Saha 
Forvet
Almanya
Markus Schubert (Kaleci), Finn Dahmen (Kaleci), Lennart Grill (Kaleci), Josha Vagnoman, David Raum, Nico Schlotterbeck, Amos Pieper, Niklas Dorsch, Youssoufa Moukoko, Arne Maier, Jonathan Burkardt, Lukas Nmecha, Mërgim Berisha, Salih Özcan, Stephan Ambrosius, Ismail Jakobs, Malick Thiaw, Anton Stach, Florian Krüger, Maxim Leitsch, Vitaly Janelt, Ridle Baku, Mateo Klimowicz
Manager : Stefan KKuntz

Gol Krallığı

SıraFutbolcu (Takımı)Gol
1Lukas Nmecha (Almanya)4
2Patrick Cutrone (İtalya)
Myron Boadu (Hollanda)
Javi Puado (İspanya)
Dany Mota (Portekiz)
3
3Bote Baku (Almanya)
Cody Gakpo (Hollanda)
Daniel Gomez (İspanya)
Anders Dreyer (Danimarka)
Odsonne Édouard (Fransa)
Francisco Trincão (Portekiz)
2
20192023

UEFA U-21 ve U-23 Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.