2021 Kuzey Disiplini Dünya Kayak Şampiyonası

42. FIS Kuzey Disiplini Dünya Kayak Şampiyonası 24 Şubat - 7 Mart 2021 tarihleri ​​arasında Almanya'nın Oberstdorf kentinde yapılacaktır. Oberstdorf, daha önce 1987 ve 2005 yıllarında burada düzenlenen dünya şampiyonalarına üçüncü kez ev sahipliği yapacak.

Yarışma Programı

Kros Kayağı

Tarih Saat Etkinlik
24 Şubat 09:00 Kadınlar 5 km freestyle qualification
10:30 Erkekler 10 km freestyle qualification
25 Şubat 11:30 Kadınlar sprint
11:30 Erkekler sprint
27 Şubat 11:45 Kadınlar 2 × 7.5 km skiathlon
13:30 Erkekler 2 × 15 km skiathlon
28 Şubat 13:00 Kadınlar team sprint
13:00 Erkekler team sprint
2 Mart 13:15 Kadınlar 10 km freestyle
3 Mart 13:15 Erkekler 15 km freestyle
4 Mart 13:15 Kadınlar 4 × 5 km relay
5 Mart 13:15 Erkekler 4 × 10 km relay
6 Mart 12:30 Kadınlar 30 km classical
7 Mart 13:00 Erkekler 50 km classical

Kuzey Kombine

Tarih Saat Etkinlik
26 Şubat 10:15/16:00 Erkekler HS106 / 10 km
27 Şubat 10:00/15:30 Kadınlar HS106 / 5 km
28 Şubat 10:00/15:00 Erkekler team HS106 / 4 × 5 km
4 Mart 11:00/15:15 Erkekler HS137 / 10 km
6 Mart 10:00/15:00 Erkekler team sprint HS137 / 2 × 7.5 km

Kayakla Atlama

Tarih Saat Etkinlik
24 Şubat 18:00 Kadınlar HS106 qualification
25 Şubat 17:00 Kadınlar HS106
26 Şubat 17:15 Kadınlar HS106
20:30 Erkekler HS106 qualification
27 Şubat 16:30 Erkekler HS106
28 Şubat 17:00 Team mixed HS106
2 Mart 18:00 Kadınlar HS137 qualification
3 Mart 17:15 Kadınlar HS137
4 Mart 17:30 Erkekler HS137 qualification
5 Mart 17:00 Erkekler HS137
6 Mart 17:00 Erkekler team HS137

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz MadalyaToplam
1Norveç1311731
2Avusturya4127
3İsveç2237
4Almanya2226
5Rusya1315
6Slovenya1146
7Polonya1012
8Finlandiya0213
9Japonya0123
10İsviçre0101
11Fransa0011

Kros Kayağı

Erkekler
Etkinlik Altın Gümüş Bronz
Sprint Klasik Johannes Høsflot Klæbo (Norveç) 3:01.30 Erik Valnes (Norveç) 3:01.96 Håvard Solås Taugbøl (Norveç) 3:02.10
30 kilometre skiathlon Alexander Bolshunov (Rusya) 1:11:33.9 Simen Hegstad Krüger (Norveç) 1:11:35.0 Hans Christer Holund (Norveç) 1:11:35.6
Serbest Takım Sprint Norveç
Erik Valnes
Johannes Høsflot Klæbo
15:01.74 Finlandiya
Ristomatti Hakola
Joni Mäki
15:03.42 Rusya Kayak Federasyonu
Alexander Bolshunov
Gleb Retivykh
15:03.83
15 kilometre Serbest Bireysel Hans Christer Holund (Norveç) 33:48.7 Simen Hegstad Krüger (Norveç) 34:08.9 Harald Østberg Amundsen (Norveç) 34:24.3
4 × 10 kilometre Bayrak Norveç
Pål Golberg
Emil Iversen
Hans Christer Holund
Johannes Høsflot Klæbo
1:52:39.0 Rusya
Aleksey Chervotkin
Ivan Yakimushkin
Artem Maltsev
Alexander Bolshunov
1:52:51.0 Fransa
Hugo Lapalus
Maurice Manificat
Clément Parisse
Jules Lapierre
1:53:51.6
50 kilometre Klasik Toplu Çıkış Emil Iversen (Norveç) 2:10:52.9 Alexander Bolshunov (Rusya) 2:10:53.6 Simen Hegstad Krüger (Norveç) 2:11:01.1
Kadınlar
Etkinlik Altın Gümüş Bronz
Sprint Klasik Jonna Sundling (İsveç) 2:36.76 Maiken Caspersen Falla (Norveç) 2:39.08 Anamarija Lampič (Slovenya) 2:39.11
15 kilometre skiathlon Therese Johaug (Norveç) 38:35.5 Frida Karlsson (İsveç) 39:05.5 Ebba Andersson (İsveç) 39.05.7
Serbest Takım Sprint İsveç
Maja Dahlqvist
Jonna Sundling
16:27.94 İsviçre
Laurien van der Graaff
Nadine Fähndrich
16:28.89 Slovenya
Eva Urevc
Anamarija Lampič
16:31.40
10 kilometre Serbest Bireysel Therese Johaug (Norveç) 23:09.8 Frida Karlsson (İsveç) 24:04.0 Ebba Andersson (İsveç) 24:16.7
4 × 5 kilometre Bayrak Norveç
Tiril Udnes Weng
Heidi Weng
Therese Johaug
Helene Marie Fossesholm
53:43.2 Rusya
Yana Kirpichenko
Yulia Stupak
Tatiana Sorina
Natalya Nepryayeva
54:09.8 Finlandiya
Jasmi Joensuu
Johanna Matintalo
Riitta-Liisa Roponen
Krista Pärmäkoski
54:29.4
30 kilometre Klasik Toplu Çıkış Therese Johaug (Norveç) 1:24:56.3 Heidi Weng (Norveç) 1:27:30.5 Frida Karlsson (İsveç) 1:27:31.1

Kuzey Disiplini Kombine

Erkekler
Etkinlik Altın Gümüş Bronz
Bireysel Geniş Tepe/10 km Johannes Lamparter (Avusturya) 23:11.1 Jarl Magnus Riiber (Norveç) 23:48.2 Akito Watabe (Japonya) 23:56.9
Takım Normal Tepe/4 × 5 km Norveç
Espen Bjørnstad
Jørgen Graabak
Jens Lurås Oftebro
Jarl Magnus Riiber
  Almanya
Terence Weber
Fabian Rießle
Eric Frenzel
Vinzenz Geiger
  Avusturya
Johannes Lamparter
Lukas Klapfer
Mario Seidl
Lukas Greiderer
 
Bireysel Normal Tepe/10 km Jarl Magnus Riiber (Norveç) 23:01.2 Ilkka Herola (Finlandiya) 23:01.6 Jens Lurås Oftebro (Norveç) 23:02.1
Takım Sprint Geniş Tepe/2 × 7,5 km Avusturya
Johannes Lamparter
Lukas Greiderer
29:29.7 Norveç
Espen Andersen
Jarl Magnus Riiber
30:09.3 Almanya
Fabian Rießle
Eric Frenzel
30:37.1
Kadınlar
Etkinlik Altın Gümüş Bronz
Bireysel Normal Tepe/5 km Gyda Westvold Hansen (Norveç) 13:10.4 Mari Leinan Lund (Norveç) 13:24.2 Marte Leinan Lund (Norveç) 13:39.2

Kayakla Atlama

Erkekler
Etkinlik Altın Gümüş Bronz
Bireysel Normal Tepe Piotr Zyla (Polonya) 268.8 Karl Geiger (Almanya) 265.2 Anze Lanisek (Slovenya) 261.5
Bireysel Geniş Tepe Stefan Kraft (Avusturya) 276.5 Robert Johansson (Norveç) 272.1 Karl Geiger (Almanya) 267.4
Takım Geniş Tepe Almanya
Pius Paschke
Severin Freund
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
1046.6 Avusturya
Philipp Aschenwald
Jan Hörl
Daniel Huber
Stefan Kraft
1035.5 Polonya
Piotr Żyła
Andrzej Stękała
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
1031.2
Kadınlar
Etkinlik Altın Gümüş Bronz
Bireysel Normal Tepe Ema Klinec (Slovenya) 279.6 Maren Lundby (Norveç) 276.5 Sara Takanashi (Japonya) 276.3
Bireysel Geniş Tepe Maren Lundby (Norveç) 296.6 Sara Takanashi (Japonya) 287.9 Nika Kriznar (Slovenya) 287.1
Takım Normal Tepe Avusturya
Daniela Iraschko-Stolz
Sophie Sorschag
Chiara Hölzl
Marita Kramer
959.3 Slovenya
Nika Križnar
Špela Rogelj
Urša Bogataj
Ema Klinec
957.9 Norveç
Silje Opseth
Anna Odine Strøm
Thea Minyan Bjørseth
Maren Lundby
942.1
Karışık
Etkinlik Altın Gümüş Bronz
Karışık Takım Normal Tepe Germany
Katharina Althaus
Markus Eisenbichler
Anna Rupprecht
Karl Geiger
  Norveç
Silje Opseth
Robert Johansson
Maren Lundby
Halvor Egner Granerud
  Avusturya
Marita Kramer
Michael Hayböck
Daniela Iraschko-Stolz
Stefan Kraft
20192023

FIS Kuzey Disiplini Dünya Kros Kayağı Şampiyonası

FIS Kuzey Disiplini Dünya Kombine Şampiyonası

FIS Kuzey Disiplini Dünya Kayakla Atlama Şampiyonası

Kış Sporları Arşiv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.