2021 Kadınlar FIVB Milletler Ligi

2021 FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi, her yıl düzenlenen uluslararası kadın voleybol turnuvası olan FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi'nin üçüncü sürümüdür. VNL'nin 2021 sürümünün, Temmuz ayındaki 2020 Yaz Olimpiyatları nedeniyle bir önceki sürümden daha erken başlaması planlanmıştı. Ön aşamanın 19 Mayıs - 21 Haziran 2020 tarihleri ​​arasında beş hafta içinde yapılması planlandı.
Turnuva Bilgileri
Ev Sahibi Ülke İtalya
Şehir Rimini
Tarihler 25 Mayıs – 25 Haziran 2021
Takım Sayısı 16 (4 Konfederasyon)
Salon 1
Şampiyon Amerika Birleşik Devletleri (3. zaferi)
İkinci Brezilya
Üçüncü Türkiye
Dördüncü Japonya
Turnuva Ödülleri
MVP Michelle Bartsch-Hackley (ABD)
Best Setter Jordyn Poulter (ABD)
Best OH Michelle Bartsch-Hackley (ABD)
Gabriela Guimarães (Brezilya)
Best MB Eda Erdem Dündar (Türkiye)
Carol Gattaz (Brezilya)
Best OPP Tandara Caixeta (Brezilya)
Best Libero Justine Wong-Orantes (ABD)
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı 124
Seyirci  
Resmi website
Volleyball Nations League

Format

Ön Eleme Turu
16 takım, turnuva formatında yarışır. Takımlar her hafta 3 maç oynar ve beş hafta boyunca 120 maçlık mücadele eder. Ön turdan sonra ilk dört takım final turunda yarışır. 

Final turu
İlk dört takım eleme turu oynar. Yarı final kazananları, Nations League şampiyonluğu için yarışacak. Üçüncülük maçında kaybedenler karşı karşıya gelir.

Ön Eleme Turu

Takım Kadroları
SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1ABD1514142-742Final Aşaması
2Brezilya1513242-1040Final Aşaması
3Japonya1512336-1833Final Aşaması
4Türkiye1511437-2130Final Aşaması
5Çin1510535-2130
6Dominic Cumhuriyeti159634-2529
7Hollanda159630-2625
8Rusya158730-2624
9Belçika158727-3419
10Almanya1551022-3212
11Polonya1551024-3615
12İtalya1541124-3516
13Sırbistan1541119-3614
14Kanada1531217-3911
15Güney Kore1531216-4010
16Tayland1521311-406

1. Hafta

Tarih1. TakımSkor/Setler2. Takım
25-05-2021Hollanda3-0
(25-21, 25-19, 25-18)
Belçika
25-05-2021Türkiye 3-2
(25-21, 18-25, 25-23, 22-25, 16-14)
Sırbistan
25-05-2021Almanya0-3
(21-25, 22-25, 19-25)
Rusya
25-05-2021Japonya3-0
(25-15, 25-17, 25-16)
Tayland
25-05-2021Çin3-1
(23-25, 25-19, 25-19, 25-18)
Güney Kore
25-05-2021Dominic Cumhuriyeti0-3
(20-25, 21-25, 12-25)
ABD
25-05-2021İtalya2-3
(22-25, 25-22, 25-20, 22-25, 15-17)
Polonya
25-05-2021Brezilya3-1
(23-25, 25-11, 25-9, 25-14)
Kanada
26-05-2021Hollanda2-3
(25-18, 18-25, 30-28, 23-25, 12-15)
Almanya
26-05-2021Tayland1-3
(25-15, 13-25, 18-25, 17-25)
Güney Kore
26-05-2021Çin0-3
(13-25, 19-25, 17-25)
Japonya
26-05-2021Belçika2-3
(25-23, 25-21, 19-25, 19-25, 8-15)
Rusya
26-05-2021Sırbistan3-1
(20-25, 25-17, 25-16, 25-21)
Polonya
26-05-2021Brezilya3-0
(25-20, 25-13, 25-17)
Dominic Cumhuriyeti
26-05-2021Türkiye3-0
(25-20, 25-13, 25-17)
İtalya
26-05-2021ABD3-0
(26-24, 25-15, 25-10)
Kanada
27-05-2021Almanya3-0
(25-20, 25-19, 25-13)
Belçika
27-05-2021Rusya1-3
(14-25, 22-25, 25-23, 20-25)
Hollanda
27-05-2021Güney Kore0-3
(18-25, 18-25, 25-27)
Japonya
27-05-2021Kanada1-3
(17-25, 24-26, 30-28, 16-25)
Dominic Cumhuriyeti
27-05-2021Çin3-0
(25-15, 25-15, 25-23)
Tayland
27-05-2021Polonya1-3
(23-25, 27-25, 23-25, 20-25)
Türkiye
27-05-2021Brezilya1-3
(17-25, 19-25, 25-23, 22-25)
ABD
27-05-2021Sırbistan3-1
(25-18, 23-25, 26-24, 25-20)
İtalya

2. Hafta

Tarih1. TakımSkor/Setler2. Takım
31-05-2021Tayland0-3
(20-25, 9-25, 18-25)
Hollanda
31-05-2021Belçika3-2
(31-33, 19-25, 25-20, 25-16, 15-11)
Dominik Cumhuriyeti
31-05-2021Çin3-2
(20-25, 19-25, 27-25, 25-21, 15-9)
Almanya
31-05-2021Brezilya3-0
(25-15, 25-19, 25-21)
Japonya
31-05-2021Kanada2-3
(23-25, 25-19, 25-22, 23-25, 12-15)
Türkiye
31-05-2021Güney Kore0-3
(15-25, 20-25, 22-25)
Polonya
31-05-2021Sırbistan0-3
(20-25, 16-25, 12-25)
ABD
31-05-2021Rusya3-0
(26-24, 25-23, 27-25)
İtalya
01-06-2021Türkiye3-0
(25-20, 25-20, 25-22)
Almanya
01-06-2021Dominik Cumhuriyeti3-0
(25-23, 28-26, 25-18)
Güney Kore
01-06-2021Belçika3-2
(25-15, 17-25, 25-19, 22-25, 15-12)
Polonya
01-06-2021Sırbistan3-0
(25-19, 25-23, 25-23)
Tayland
01-06-2021Çin2-3
(22-25, 25-21, 17-25, 25-15, 12-15)
Kanada
01-06-2021ABD3-0
(25-22, 25-15, 25-18)
Hollanda
01-06-2021İtalya2-3
(25-27, 19-25, 25-16, 25-21, 13-15)
Japonya
01-06-2021Brezilya3-0
(25-20, 25-11, 25-18)
Rusya
02-06-2021Belçika3-2
(23-25, 25-23, 25-16, 19-25, 15-12)
Güney Kore
02-06-2021Tayland0-3
(17-25, 14-25, 16-25)
ABD
02-06-2021Almanya0-3
(28-30, 25-27, 14-25)
Kanada
02-06-2021Japonya3-0
(25-20, 25-21, 25-21)
Rusya
02-06-2021Çin0-3
(15-25, 23-25, 21-25)
Türkiye
02-06-2021Polonya1-3
(25-22, 22-25, 26-28, 21-25)
Dominik Cumhuriyeti
02-06-2021Hollanda3-1
(25-22, 25-16, 18-25, 25-21)
Sırbistan
02-06-2021Brezilya3-1
(19-25, 25-15, 25-19, 25-19)
İtalya

3. Hafta

Tarih1. TakımSkor/Setler2. Takım
06-06-2021Çin2-3
(25-17, 25-27, 25-23, 21-25, 8-15)
Belçika
06-06-2021Japonya0-3
(22-25, 20-25, 23-25)
Hollanda
06-06-2021Türkiye3-1
(23-25, 25-12, 25-20, 25-9)
Tayland
06-06-2021Dominik Cumhuriyeti2-3
(18-25, 25-21, 20-25, 25-22, 8-15)
Rusya
06-06-2021Brezilya3-0
(25-12, 25-14, 25-13)
Sırbistan
06-06-2021Kanada2-3
(25-22, 25-21, 21-25, 17-25, 7-15)
Polonya
06-06-2021İtalya3-1
(27-25, 23-25, 25-22, 25-20)
Güney Kore
06-06-2021Almanya0-3
(23-25, 13-25, 13-25)
ABD
07-06-2021Rusya3-1
(25-14, 18-25, 25-14, 25-20)
Tayland
07-06-2021Türkiye1-3
(22-25, 21-25, 25-23, 17-25)
Dominik Cumhuriyeti
07-06-2021Kanada0-3
(16-25, 15-25, 15-25)
Japonya
07-06-2021Çin1-3
(22-25, 18-25, 25-20, 22-25)
Sırbistan
07-06-2021Güney Kore0-3
(16-25, 12-25, 14-25)
ABD
07-06-2021Polonya2-3
(25-21, 23-25, 25-22, 21-25, 9-15)
Hollanda
07-06-2021Almanya0-3
(21-25, 19-25, 11-25)
İtalya
07-06-2021Belçika0-3
(18-25, 16-25, 17-25)
Brezilya
08-06-2021Tayland0-3
(16-25, 17-25, 23-25)
Dominik Cumhuriyeti
08-06-2021Türkiye3-2
(25-22, 22-25, 25-18, 18-25, 15-7)
Rusya
08-06-2021Kanada0-3
(19-25, 12-25, 21-25)
Hollanda
08-06-2021Japonya3-2
(22-25, 22-25, 25-22, 25-23, 16-14)
Polonya
08-06-2021Çin3-2
(18-25, 25-22, 25-20, 14-25, 15-12)
Brezilya
08-06-2021Almanya3-0
(25-12, 25-21, 25-22)
Güney Kore
08-06-2021Belçika3-2
(23-25,26-24, 25-21, 23-25, 15-10)
Sırbistan
08-06-2021İtalya1-3
(18-25, 21-25, 25-20, 16-25)
ABD

4. Hafta

Tarih1. TakımSkor/Setler2. Takım
12-06-2021Rusya3-0
(25-23, 25-17, 25-17)
Güney Kore
12-06-2021Tayland3-1
(24-26, 25-21, 25-21, 25-16)
Almanya
12-06-2021Japonya3-1
(25-17, 25-20, 17-25, 25-19)
Türkiye
12-06-2021ABD3-0
(25-9,26-24, 25-20)
Belçika
12-06-2021Çin3-0
(25-12, 25-18, 33-31)
Hollanda
12-06-2021Kanada3-1
(25-21, 22-25, 25-21, 25-18)
Sırbistan
12-06-2021Dominik Cumhuriyeti3-1
(25-21, 25-19, 22-25, 26-24)
İtalya
12-06-2021Polonya0-3
(22-25,20-25, 23-25)
Brezilya
13-06-2021Türkiye3-0
(25-20, 25-17, 25-19)
Belçika
13-06-2021ABD3-0
(25-23, 26-24, 25-20)
Japonya
13-06-2021İtalya2-3
(21-25, 28-26, 25-20, 21-25, 10-15)
Hollanda
13-06-2021Dominik Cumhuriyeti1-3
(14-25, 20-25, 25-19, 22-25)
Çin
13-06-2021Rusya3-0
(25-15, 25-12, 25-14)
Kanada
13-06-2021Güney Kore3-1
(25-13, 23-25, 25-13, 25-23)
Sırbistan
13-06-2021Tayland0-3
(23-25, 15-25, 20-25)
Polonya
13-06-2021Almanya1-3
(25-22, 17-25, 21-25, 22-25)
Brezilya
14-06-2021Belçika1-3
(25-23, 22-25, 21-25, 21-25)
Japonya
14-06-2021Rusya3-0
(25-8, 25-17, 25-23)
Sırbistan
14-06-2021Hollanda1-3
(23-25, 25-23, 28-30, 22-25)
Dominik Cumhuriyeti
14-06-2021Almanya3-0
(25-23, 25-20, 25-23)
Polonya
14-06-2021Çin3-0
(25-19, 25-11, 25-19)
İtalya
14-06-2021Güney Kore3-2
(15-25, 25-18, 27-29, 25-20, 21-19)
Kanada
14-06-2021Brezilya3-0
(25-11, 25-14, 25-10)
Tayland
14-06-2021ABD3-1
(25-21, 23-25, 25-15, 25-14)
Türkiye

5. Hafta

Tarih1. TakımSkor/Setler2. Takım
18-06-2021Almanya3-0
(25-23, 25-16, 25-21)
Sırbistan
18-06-2021Japonya3-2
(18-25, 24-26, 25-22, 25-15, 15-11)
Dominik Cumhuriyeti
18-06-2021Tayland1-3
(23-25, 24-26, 25-23, 15-25)
Belçika
18-06-2021Güney Kore0-3
(18-25, 23-25, 18-25)
Brezilya
18-06-2021Çin3-0
(25-18, 25-23, 25-16)
Rusya
12-06-2021Polonya0-3
(27-29, 27-29, 14-25)
ABD
18-06-2021Kanada0-3
(18-25, 20-25, 20-25)
İtalya
18-06-2021Türkiye3-0
(27-25, 25-20, 25-20)
Hollanda
19-06-2021Dominik Cumhuriyeti3-0
(25-14, 25-20, 25-18)
Sırbistan
19-06-2021ABD3-1
(25-21, 25-27, 25-23, 25-15)
Rusya
19-06-2021Japonya3-1
(25-23, 19-25, 26-24, 25-15)
Almanya
19-06-2021Tayland3-0
(25-16, 25-17, 25-17)
Kanada
19-06-2021Çin3-0
(26-24, 25-22, 25-16)
Polonya
19-06-2021Belçika3-2
(25-17, 20-25, 22-25, 25-17, 15-10)
İtalya
19-06-2021Brezilya3-0
(25-19, 25-19, 25-20)
Hollanda
19-06-2021Güney Kore1-3
(23-25, 25-20, 17-25, 18-25)
Türkiye
20-06-2021Dominik Cumhuriyeti3-2
(25-21, 25-22, 14-25, 25-27, 15-10)
Almanya
20-06-2021Çin3-0
(25-10, 25-20, 25-17)
ABD
20-06-2021Tayland1-3
(35-33, 21-25, 25-27, 20-25)
İtalya
20-06-2021Japonya3-0
(25-12, 25-22, 25-15)
Sırbistan
20-06-2021Rusya2-3
(17-25, 25-20, 16-25, 25-22, 12-15)
Polonya
20-06-2021Güney Kore2-3
(20-25, 25-23, 18-25, 25-22, 12-15)
Hollanda
20-06-2021Belçika3-0
(26-24, 25-17, 25-17)
Kanada
20-06-2021Brezilya3-1
(25-18, 25-16, 25-27, 25-15)
Türkiye

Final Turu

Yarı Final

TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
24 Haziran 2021Brezilya3–1Japonya 25–1525–2329–31 25–16 104-85
24 Haziran 2021Amerika Birleşik Devletleri3–0Türkiye 25–2125–2325–20  75-64

03/04 Maçı

TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
25 Haziran 2021Türkiye 3–0 Japonya 25–1925–1625–17  75-52

Final

TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
25 Haziran 2021Brezilya1-3Amerika Birleşik Devletleri28–2623–2523–25 21–25 95-101

Final Sıralaması

SıraTakım
1Amerika Birleşik Devletleri
2Brezilya
3Türkiye
4Japonya
5Çin
6Dominik Cumhuriyeti
7Hollanda
8Rusya
9Belçika
10Almanya
11Polonya
12İtalya
13Sırbistan
14Kanada
15Güney Kore
16Tayland

Ödüller

Most Valuable Player : Michelle Bartsch-Hackley (ABD)
Best Setter : Jordyn Poulter (ABD)
Best Outside Hitters : Michelle Bartsch-Hackley (ABD)
Gabriela Guimarães (Brezilya)
Best Middle Blockers : Eda Erdem Dündar (Türkiye)
Carol Gattaz (Brezilya)
Best Opposite : Tandara Caixeta (Brezilya)
Best Libero : Justine Wong-Orantes (ABD)
20192022

FIVB Kadınlar Voleybol Milletler Ligi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.