2021 Kadınlar EuroBasket

2021 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası, FIBA Avrupa tarafından Fransa ve İspanya ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonlarının 38.’si olacaktır. Turnuva 17-27 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Turnuva Bilgileri
Ev Sahibi Ülkeler Fransa
İspanya
Tarihler 17-27 Haziran
Takım Sayısı 16
Salonlar 2
Şampiyon Takım Sırbistan
MVP Sonja Vasić (Sırbistan)
Turnuva Liderleri
  Oyuncu Takım
Sayı Jonquel Jones (Bosna Hersek) 24,3  
Ribaunt Jonquel Jones (Bosna Hersek) 16,8  
Asist Božica Mujović (Karadağ) 7,0  
resmi website
resmi website

Elemeler

Kadınlar EuroBasket Elemeleri

TakımHak Kazanma ŞekliHak Kazanma Tarihi
FransaEv Sahibi15 Temmuz 2019
İspanyaEv Sahibi15 Temmuz 2019
BelçikaG Grubu Kazananı14 Kasım 2020
SırbistanE Grubu Kazananı11 Aralık 2020
İsveçB Grubu Kazananı11 Aralık 2020
Bosna HersekC Grubu Kazananı04 Şubat 2021
HırvatistanI Grubu Kazananı04 Şubat 2021
SlovenyaA Grubu Kazananı04 Şubat 2021
BelarusF Grubu Kazananı06 Şubat 2021
Çek CumhuriyetiD Grubu Kazananı06 Şubat 2021
RusyaC Grubu Kazananı06 Şubat 2021
SlovakyaH Grubu Kazananı06 Şubat 2021
KaradağEn İyi İkinciler Sıralaması06 Şubat 2021
İtalyaEn İyi İkinciler Sıralaması06 Şubat 2021
TürkiyeEn İyi İkinciler Sıralaması06 Şubat 2021
YunanistanEn İyi İkinciler Sıralaması06 Şubat 2021

Ev Sahibi Şehirler

StrasbourgRhénus Sport
Kapasite: 6,200
ValenciaPavelló Municipal Font de San Lluís
Kapasite: 9,000

Kadrolar

EuroBasket Kadınlar 2021 Kadroları

Grup Maçları

A Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanEleme
1Belarus321185-1635Çeyrek Final
2İspanya321220-1695Eleme Turu
3İsveç312183-2114Eleme Turu
4Slovakya312176-2214
17-06-2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, Valenciaİsveç74-57Slovakya
17-06-2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, ValenciaBelarus53-51İspanya
18-06-2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, ValenciaSlovakya58-54Belarus
18-06-2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, Valenciaİspanya76-55İsveç
20-06-2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, Valenciaİsveç54-78Belarus
20-06-2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, Valenciaİspanya93-61Slovakya

B Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanEleme
1Sırbistan330258-2076Çeyrek Final
2İtalya321235-2145Eleme Turu
3Karadağ312206-2194Eleme Turu
4Yunanistan303173-2323
17-06-2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, ValenciaKaradağ70-55Yunanistan
17-06-2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, ValenciaSırbistan86-81İtalya
18-06-2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, ValenciaYunanistan51-85Sırbistan
18-06-2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, Valenciaİtalya77-61Karadağ
20-06-2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, ValenciaKaradağ75-87Sırbistan
20-06-2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, Valenciaİtalya77-67Yunanistan

C Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanEleme
1Belçika321210-1885Çeyrek Final
2Bosna Hersek321215-2005Eleme Turu
3Slovenya321220-2205Eleme Turu
4Türkiye303162-1993
17-06-2021Rhénus Sport, StrasbourgBosna Hersek70-55Belçika
17-06-2021Rhénus Sport, StrasbourgSlovenya72-47Türkiye
18-06-2021Rhénus Sport, StrasbourgTürkiye54-64Bosna Hersek
18-06-2021Rhénus Sport, StrasbourgBelçika92-57Slovenya
20-06-2021Rhénus Sport, StrasbourgBosna Hersek81-91Slovenya
20-06-2021Rhénus Sport, StrasbourgTürkiye61-63Belçika

D Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanEleme
1Fransa330261-1736Çeyrek Final
2Rusya321205-2165Eleme Turu
3Hırvatistan312209-2344Eleme Turu
4Çek Cumhuriyeti303176-2283
17-06-2021Rhénus Sport, StrasbourgRusya73-69Çek Cumhuriyeti
17-06-2021Rhénus Sport, StrasbourgFransa105-63Hırvatistan
18-06-2021Rhénus Sport, StrasbourgHırvatistan62-73Rusya
18-06-2021Rhénus Sport, StrasbourgÇek Cumhuriyeti51-71Fransa
20-06-2021Rhénus Sport, StrasbourgÇek Cumhuriyeti56-84Hırvatistan
20-06-2021Rhénus Sport, StrasbourgFransa85-59Rusya

Final Aşaması

Çeyrek Final Eleme Maçları

21 Haziran 2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, Valenciaİtalya46-64İsveç
21 Haziran 2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, ValenciaBosna Hersek80-69Hırvatistan
21 Haziran 2021Rhénus Sport, Strasbourgİspanya78-51Karadağ
21 Haziran 2021Rhénus Sport, StrasbourgRusya93-75Slovenya

Çeyrek Final

23 Haziran 2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, ValenciaBelarus85-46İsveç
23 Haziran 2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, ValenciaFransa80-67Bosna Hersek
231 Haziran 2021Rhénus Sport, StrasbourgSırbistan71-64İspanya
23 Haziran 2021Rhénus Sport, StrasbourgBelçika85-83Rusya

05/08 Sıralama Maçları

26 Haziran 2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, Valenciaİsveç63-82Bosna Hersek
26 Haziran 2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, Valenciaİspanya74-78Rusya

Yarı Final

26 Haziran 2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, ValenciaBelarus61-73Fransa
26 Haziran 2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, ValenciaSırbistan74-73Belçika

03/04 Maçı

27 Haziran 2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, ValenciaBelarus69-77Belçika

Final

27 Haziran 2021Pavelló Municipal Font de Sant Lluís, ValenciaFransa54-63Sırbistan

Final Sıralama

Sırbistan (2. zaferi)
Sonja Vasić, Saša Čađo, Nevena Jovanović, Jelena Brooks, Dajana Butulija, Aleksandra Crvendakić, Yvonne Anderson, Ana Dabović, Maja Škorić, Maša Janković, Angela Dugalić, Tina Krajišnik
Baş Antrenör : Marina Maljković
20192023

Kadınlar Avrupa Şampiyonası (Eurobasket)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.