2020 Kadınlar Copa Libertadores

2020 Copa CONMEBOL Libertadores Femenina, CONMEBOL tarafından organize edilen Güney Amerika'nın önde gelen kadın kulübü futbol turnuvasıdır. CONMEBOL Libertadores Femenina'nın (Copa Libertadores Femenina olarak da anılır) 12'ncisi yapılmaktadır. Turnuva 5-21 Mart 2021 tarihleri ​​arasında Arjantin'de oynandı.

Turnuva ilk olarak 25 Eylül - 11 Ekim 2020 tarihleri ​​arasında Şili'de planlanmıştı ancak, COVID-19 salgını nedeniyle 19 Haziran 2020'de CONMEBOL tarafından geçici olarak 2021'in başına ertelendi. CONMEBOL 20 Kasım 2020'de 2020 turnuvasının 5-21 Mart 2021 tarihleri ​​arasında Arjantin'de yapılacağını duyurdu.

Corinthians son şampiyondur.
2020 Copa Libertadores Femenina logo.jpg
Turnuva Bilgileri
Ev Sahibi Ülke Arjantin
Tarih 5–21 Mart 2021
Takım Sayısı 16 (10 ülke)
Şehirler
Final Sıralaması
Şampiyon Ferroviária (2. zaferi)
İkinci América
Üçüncü Corinthians
Dördüncü Universidad de Chile
Turnuva İstatistikleri
Oynan Maç Sayısı 32
Gol Sayısı 124 (3.88 Maç Başına)
Gol Krallığı Gabi Nunes
Grazi
Victória
(7 gol)

Katılı Sağlayan Takımlar

Federasyon Takım Eleme Methodu Kaçıncı Katılışı En İyi Sonucu
Argentina (Ev Sahibi) Boca Juniors 2019–20 Premier Lig 1. Etab Şampiyonu 6. Üçüncü (2010)
River Plate 2020 Premier Lig 1. Etab İkincisi 2 Üçüncü (2017)
Brezilya Deportivo Trópico 2021 Copa Simón Bolívar Şampiyonu 1
Brazil Corinthians 2019 Copa Libertadores Femenina Şampiyonu 3 Şampiyon (2017, 2019)
Ferroviária 2019 Campeonato Brasileiro Feminino Şampiyonu 4 Şampiyon (2015)
Kindermann/Avaí 2019 Campeonato Brasileiro Feminino Üçüncüsü 1
Şili Santiago Morning 2019 Campeonato Femenino Primera Şampiyonu 2 Çeyrek Final (2019)
Universidad de Chile 2020 Copa Libertadores Femenina eleme play-of Şampiyonu 1
Kolombiya Santa Fe 2020 Liga Femenina Şampiyonu 2 Grup Aşaması (2017)
América 2020 Liga Femenina İkincisi 2 Üçüncü (2019)
Ekvator El Nacional 2020 SúperLiga Femenina Şampiyonu 1
Paraguay Libertad/Limpeño 2019 Torneo Femenino Şampiyonu 4 Şampiyon (2016)
Sol de América 2019 Torneo Femenino İkincisi 1
Peru Universitario 2019 Campeonato Nacional de Fútbol Femenino Şampiyonu 4 Grup Aşaması (2015, 2016, 2017)
Uruguay Peñarol 2019 Campeonato Uruguayo Femenino Primera División Şampiyonu 3 Grup Aşaması (2018, 2019)
Venezuela Atlético SC 2021 Torneo Invitacional Femenino Şampiyonu 1

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Corinthians330027-09Çeyrek Final
2America De Cali320110-46Çeyrek Final
3Universitario30121-141
4El Nacional30122-221
05-03-2021Estadio Nuevo Francisco Urbano, MorónCorinthians16-0
Victoria (3), Giovanna Crivelari (2), Ingrid Carolina Frisanco, Tamiras Cassia, Poliana Borbosa Medeiros, Gabi Zanotti, Gabi Nunes (3), Adriana Leal Da Silva, Grazielle Pinheiro (3)
El Nacional
05-03-2021Estadio Nuevo Francisco Urbano, MorónUniversitario0-5
Manuela Alexandra González (3), Daniela Alexandra Arias, Joemar Del Carmen Guarecuco
America De Cali
08-03-2021Estadio Nuevo Francisco Urbano, MorónCorinthians8-0
Grazielle Pinheiro (3), Gabi Nunes (2), Giovanna Crivelari, Andressinha, Diany
Universitario
08-03-2021Estadio Nuevo Francisco Urbano, MorónEl Nacional1-5
Manuela Alexandra González (k.k.) / Anlly Iglesias, Diana Ospina, Gabriela Rodriguez, María Catalina Usme
America De Cali
11-03-2021Estadio Nuevo Francisco Urbano, MorónAmerica De Cali0-3
Giovanna Crivelari, Adriana Leal da Silva, Giovanna Campiolo
Corinthians
11-03-2021José Amalfitani Stadium, Buenos AiresEl Nacional1-1
Karen Villa / Xioczana Milagros Canales Porras 
Universitario

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Boca Juniors321012-27Çeyrek Final
2Santiago Morning312010-15Çeyrek Final
3Kindermann/Avai31118-14
4Deportivo Tropico30031-270
05-03-2021José Amalfitani Stadium, Buenos AiresDeportivo Tropico0-8
Lele (4), Camila Silva, Larissa Pereira, Vilma do Nascimento
Kindermann/Avai
05-03-2021José Amalfitani Stadium, Buenos AiresBoca Juniors1-1
María Florencia Quiñones / Su Helen Ignacia Galaz
Santiago Morning
08-03-2021José Amalfitani Stadium, Buenos AiresSantiago Morning0-0Kindermann/Avai
08-03-2021José Amalfitani Stadium, Buenos AiresBoca Juniors10-1
Carolina Troncoso, Yamila Tamara Rodríguez (3), Clarisa Belén Huber, Fabiana Gisela Vallejos (3), Estefania Palomar, Andrea Ojeda / Erika Mejia
Deportivo Tropico
11-03-2021José Amalfitani Stadium, Buenos AiresKindermann/Avai0-1
Yamila Tamara Rodríguez 
Boca Juniors
11-03-2021Estadio Nuevo Francisco Urbano, MorónSantiago Morning9-0
Angelina Hix, Paola del Carmen Villamizar (2), Karen Andrea Araya, Daniela Andrea Pardo, Nicole Fajire, Ámbar Andrea Soruco (2)
Deportivo Tropico

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1River Plate32104-07Çeyrek Final
2İndependiente Santa Fe32015-16Çeyrek Final
3Sol de America31112-24
4Atletico SC30031-90
06-03-2021Estadio Nuevo Francisco Urbano, Morónİndependiente Santa Fe4-0
Tatiana Ariza Díaz, Fany Mabel Gauto, Sara Paez, Maria Morales
Atletico SC
06-03-2021Estadio Nuevo Francisco Urbano, MorónRiver Plate0-0Sol de America
09-03-2021Estadio Nuevo Francisco Urbano, MorónAtletico SC1-2
Lisbeth Yanneri Bandrés / Julieta Lima (2)
Sol de America
09-03-2021Estadio Nuevo Francisco Urbano, Morónİndependiente Santa Fe0-1
María Carolina Birizamberri
River Plate
12-03-2021José Amalfitani Stadium, Buenos AiresSol de America0-1
Diana Celis
İndependiente Santa Fe
12-03-2021Estadio Nuevo Francisco Urbano, MorónAtletico SC0-3
Victoria Costa, Martina del Trecco, Lucia Martelli
River Plate

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Universidad de Chile32017-46Çeyrek Final
2Associação Ferroviária31115-64Çeyrek Final
3Libertad/Limpeño31114-54
4Penarol30211-22
06-03-2021José Amalfitani Stadium, Buenos AiresAssociação Ferroviária0-4
Liz Natalia Peña (2), Carmen Rocío Benítez, Celsa Fabiola Sandoval
Libertad/Limpeño
06-03-2021José Amalfitani Stadium, Buenos AiresPenarol0-1
Yael Damaris Oviedo
Universidad de Chile
09-03-2021José Amalfitani Stadium, Buenos AiresAssociação Ferroviária1-1
Monalisa Reis Carvalho / Belen Aguino
Penarol
09-03-2021José Amalfitani Stadium, Buenos AiresLibertad/Limpeño0-5
Daniela Paz Zamora (3), Yael Damaris Oviedo, Rebeca Melissa Fernández
Universidad de Chile
12-03-2021José Amalfitani Stadium, Buenos AiresUniversidad de Chile1-4
Yael Damaris Oviedo / Ana Alice (2), Nicoly Aprigo da Silva, Rafa Mineira
Associação Ferroviária
12-03-2021Estadio Nuevo Francisco Urbano, MorónLibertad/Limpeño0-0Penarol

Final Aşaması

Çeyrek Final

TarihStadyum, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
14-03-2021José Amalfitani Stadium, Buenos AiresCorinthians7-0
Gabi Nunes (2), Grazielle Pinheiro Nascimento, Giovanna Crivelari, Victória Kristine (2), Adriana Leal da Silva
Santiago Morning
14-03-2021José Amalfitani Stadium, Buenos AiresBoca Juniors1-2
Estefania Palomar / Gisela Robledo Gil (2)
America De Cali
15-03-2021Estadio Nuevo Francisco Urbano, MorónRiver Plate0-1
Ana Alice Luciano da Silva
Associação Ferroviária
15-03-2021Estadio Nuevo Francisco Urbano, MorónUniversidad de Chile3-1
Ana Gabriela Gutiérrez, Yesenia Andrea López, Fernanda Paz Pinilla / Viviana Acosta
İndependiente Santa Fe

Yarı Final

TarihStadyum, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
17-03-2021Estadio Nuevo Francisco Urbano, MorónCorinthians1-1
Tamires Cássia Dias de Britto / Joemar Del Carmen Guarecuco (3-4 pen.)
America De Cali
18-03-2021Estadio Nuevo Francisco Urbano, MorónAssociação Ferroviária0-0
(7-6 pen.)
Universidad de Chile

3’üncülük Maçı

TarihStadyum, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
21-03-2021José Amalfitani Stadium, Buenos AiresCorinthians4-0
Adriana Leal da Silva, Victória Kristine (2), Juliete Silva
Universidad de Chile

Final

TarihStadyum, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
21-03-2021José Amalfitani Stadium, Buenos AiresAmerica De Cali1-2
María Catalina Usme / Patrícia Sochor, Aline Milene
Associação Ferroviária

Gol Krallığı

SıraFutbolcu (Takımı)Gol
1Grazielle Pinheiro (Corinthians)
Gabi Nunes (Corinthians)
Victória Kristine (Corinthians)
7
2Giovanna Crivelari (Corinthians)5
3Manuela Gonzalez (America)
Lele (Kindermann/Avaí)
Adriana Leal da Silva (Corinthians)
4

Şampiyon Takım Kadro

Luciana (Kaleci), Lucilene (Kaleci), Yanne (Kaleci), Monalisa, Yasmin Cosmann, Ana Alice, Barrinha, Luana Sartório, Carol Tavares, Nicoly, Patrícia Sochor, Lurdinha, Aline Milene, Géssica do Nascimento, Daiane Menezes Rodrigues, Duda Batista, Leidiane, Amanda Brunner, Rafa Mineira
Manager : Lindsay Camila
20192021

Kadınlar Copa Libertadores

Futbol Arşiv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir