2021 Kadınlar Copa Libertadores

2021 Copa CONMEBOL Libertadores Femenina, CONMEBOL tarafından düzenlenen Güney Amerika’nın önde gelen kadın kulüp futbol turnuvası CONMEBOL Libertadores Femenina’nın (Copa Libertadores Femenina olarak da anılır) 13. baskısıdır. Yarışmanın başlangıçta 30 Eylül – 16 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında Şili’de oynanması planlanıyordu. 29 Temmuz 2021’de CONMEBOL, diğer turların Şili’de oynanmasına rağmen, son maçın 24 Kasım 2021’de Uruguay’ın Montevideo kentindeki Estadio Centenario’da oynanacağını duyurdu. Böylece, final 2021 Copa Sudamericana ile erkekler 2021 Copa Libertadores finalleri arasında oynanacak ve yine Montevideo’da oynanacak. Turnuva organizatörleri bu kararı kabul etmediler ve 3 Ağustos 2021’de CONMEBOL’a Şili’nin şampiyonaya ev sahipliği yapmayacağını bildirdiler. 13 Ağustos 2021’de CONMEBOL, yarışmanın 3 ile 21 Kasım 2021 tarihleri ​​arasında oynanacağını ve Paraguay’ın üçüncülük play-off’una kadar olan yarışmaya ev sahipliği yapacağını ve finalin Montevideo’daki Estadio Centenario’da oynanacağını doğruladı. Son olarak, 10 Eylül 2021’de CONMEBOL, final maçının Montevideo’daki Estadio Gran Parque Central’a taşındığını duyurdu.

Corinthians 2021 turnuvasını şampiyon olarak tamamlamıştır.

Katılım Sağlayan Takımlar

Ülke FederasyonuKatılım MethoduTakımlar
Arjantin2020-21 Premier Division A Şampiyonu– San Lorenzo
Bolivya2021 Kadınlar Copa Simon Bolivar Şampiyonu– Real Tomayapo
Brezilya2020 Kadınlar Copa Libertadores Şampiyonu
2020 Kadınlar Brezilya Şampiyonası Şampiyonu
2020 Kadınlar Brezilya Şampiyonası İkincisi
– Ferroviária
– Corinthians
– Kindermann/Avaí
Şili2020 Kadınlar Şili Şampiyonası Şampiyonu
2021 Kadınlar Copa Libertadores Play-Of Şampiyonu
2021 Kadınlar Copa Libertadores Play-Of kaybedeni
– Santiago Morning
– Universidad de Chile 
Kolombiya2021 Kadınlar Kolombiya Ligi Şampiyonu
2021 Kadınlar Kolombiya Ligi İkincisi
– Deportivo Cali 
– Santa Fe
Ekvator2021 Kadınlar Ekvator Ligi Şampiyonu– Deportivo Cuenca
Paraguay2020 Kadınlar Paraguay Ligi Şampiyonu
2020 Kadınlar Paraguay Ligi İkincisi
– Cerro Porteño 
– Sol de América 
– Deportivo Capiatá
Peru2020 Kadınlar Copa Peru Şampiyonu– Alianza Lima
Uruguay2020 Primera División “Torneo Rexona de Fútbol Femenino” Şampiyonu– Nacional
Venezuela2021 Kadınlar Süperliga Şampiyonu– Yaracuyanos

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklamalar
1Ferroviária 32105-17Çeyrek Final
2Santa Fe 32103-07Çeyrek Final
3Deportivo Cuenca 31025-33
4Sol de América 30030-90
03-11-2021Estadio Manuel Ferreira, AsunciónFerroviária3-0
Suzane Pires, Carolina Tavares Vieira, Raquel Fernandes dos Santos
Sol de América 
03-11-2021Estadio Manuel Ferreira, AsunciónDeportivo Cuenca 0-1
Fany Mabel Gauto
Santa Fe 
06-11-2021Estadio Manuel Ferreira, AsunciónFerroviária2-1
Rafaela Cristina Silva, Luana Sartorio Menegardo / Madelin Stefanía Riera
Deportivo Cuenca 
06-11-2021Estadio Manuel Ferreira, AsunciónSol de América 0-2
Joemar Del Carmen Guarecuco, Ivonne Chacon
Santa Fe 
09-11-2021Estadio Manuel Ferreira, AsunciónSanta Fe 0-0Ferroviária
09-11-2021Estadio Manuel Ferreira, AsunciónSol de América 0-4
Madelin Stefanía Riera (2), Havi Ibarra (k.k.), Nayely Nahomi Bolaños
Deportivo Cuenca 

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklamalar
1Kindermann/Avaí32106-17Çeyrek Final
2Cerro Porteno32014-24Çeyrek Final
3Santiago Morning31115-24
4Yaracuyanos 30031-110
03-11-2021Estadio Arsenio Erico, AsunciónCerro Porteno1-0
Lourdes Gonzalez
Santiago Morning
03-11-2021Estadio Arsenio Erico, AsunciónYaracuyanos0-4
Catyellen Geovanna Victor de Souza, Patricia de Jesus, Leticia Silva Amador, Cassia Moura Soares
Kindermann/Avaí
06-11-2021Estadio Arsenio Erico, AsunciónCerro Porteno2-0
Lourdes Gonzalez, Marlene Beatriz Mendoza
Yaracuyanos
06-11-2021Estadio Arsenio Erico, AsunciónSantiago Morning0-0Kindermann/Avaí
09-11-2021Estadio Arsenio Erico, AsunciónKindermann/Avaí2-1
Camila Silva, Bárbara Santos / Belen Riveros
Cerro Porteno
09-11-2021Estadio Arsenio Erico, AsunciónSantiago Morning5-1
Karen Andrea Araya, Yenny Andrea Acuña, Constanza Vazguez, Isidora Hernandez, Su Helen Ignacia Galaz / Enyer Higuera
Yaracuyanos

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklamalar
1Deportivo Cali330014-19Çeyrek Final
2Alianza Lima32016-26Çeyrek Final
3Universidad de Chile31027-53
4Real Tomayapo30030-190
04-11-2021Estadio Manuel Ferreira, AsunciónDeportivo Cali2-0
Tatiana Ariza Díaz, Farlyn Caicedo
Alianza Lima
04-11-2021Estadio Manuel Ferreira, AsunciónReal Tomayapo0-6
Claudia Paola Soto, Rebeca Melissa Fernández (3), Yesenia Andrea López, Denisse Alejandra Orellana
Universidad de Chile
07-11-2021Estadio Manuel Ferreira, AsunciónDeportivo Cali8-0
Tatiana Ariza Díaz, Farlyn Caicedo (2), Paula Medina (2), Linda Caicedo (2), Laura Orozco
Real Tomayapo
07-11-2021Estadio Manuel Ferreira, AsunciónAlianza Lima1-0
Adriana Lucar
Universidad de Chile
10-11-2021Estadio Manuel Ferreira, AsunciónUniversidad de Chile1-4
Sonya Keefe / Tatiana Ariza Díaz, Daniela Montoya, Linda Caicedo, Jorelyn Carabali
Deportivo Cali
10-11-2021Estadio Manuel Ferreira, AsunciónAlianza Lima5-0
Gladys Dorador, Wendy Bonilla, Miryam Tristan, Anais Vilca, Alison Reyes
Real Tomayapo

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklamalar
1Corinthians330011-19Çeyrek Final
2Nacional32016-56Çeyrek Final
3San Lorenzo31021-43
4Deportivo Capiatá30030-80
04-11-2021Estadio Arsenio Erico, AsunciónCorinthians2-0
Érika Cristiano dos Santos, Yasmim Assis Ribeiro
San Lorenzo
04-11-2021Estadio Arsenio Erico, AsunciónNacional3-0
Esperanza Pizarro Pagalday (2), María Antonella Ferradans
Deportivo Capiatá
07-11-2021Estadio Arsenio Erico, AsunciónCorinthians5-1
Tamires Cássia Dias de Britto (2), Victória Kristine Albuquerque de Miranda, Gabriela Maria Zanotti, Jheniffer da Silva / Poliana (k.k.)
Nacional
07-11-2021Estadio Arsenio Erico, AsunciónSan Lorenzo1-0
Sindy Noelia Ramírez Acosta
Deportivo Capiatá
10-11-2021Estadio Arsenio Erico, AsunciónDeportivo Capiatá0-4
Jhennfier Da Silva (2), Diany Aparecida Martins, Grazielle Pinheiro
Corinthians
10-11-2021Estadio Arsenio Erico, AsunciónSan Lorenzo0-2
Yamila Badell, Esperanza Pizarro
Nacional

Final Aşaması

Çeyrek Final

12-11-2021Estadio Arsenio Erico, AsunciónFerroviária3-0
Patrícia Sochor (2), Laryh
Cerro Porteño
12-11-2021Estadio Arsenio Erico, AsunciónKindermann/Avaí2-2
Leticia Silva Amador, Cassia Moura Soares / Liana Milena Salazar, Fany Mabel Gauto /5-6 pen.)
Santa Fe
13-11-2021Estadio Manuel Ferreira, AsunciónDeportivo Cali1-2
Linda Caicedo / Yamila Badell Graña, Esperanza Pizarro
Nacional
13-11-2021Estadio Manuel Ferreira, AsunciónCorinthians3-1
Tamires Cássia Dias de Britto, Victória Kristine Albuquerque de Miranda (2) / Gladys “Sandy” Dorador
Alianza Lima

Yarı Final

15-11-2021Estadio Manuel Ferreira, AsunciónFerroviária1-1
Rafa Mineira / Gisela Robledo Gil (2-4 pen.)
Santa Fe
16-11-2021Estadio Manuel Ferreira, AsunciónNacional0-8
Giovanna Campiolo, Dianyi Victória, Gabi Portilho, Jheniffer, Adriana, Juliete, Grazi
Corinthians

03/04 Maçı

18-11-2021Estadio Arsenio Erico, AsunciónFerroviária1-1
Rafa Mineira / Yamila Badell Graña (3-1 pen.)
Nacional

Final

21-11-2021Estadio Gran Parque Central, MontevideoSanta Fe0-2
Adriana Leal da Silva, Gabrielle Jordão Portilho
Corinthians

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1Corinthians
2Santa Fe
3Ferroviária
4Nacional
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Corinthians (2. zaferi)
Kemelli (Kaleci), Natascha Honegger (Kaleci), Katiuscia, Giovanna Campiolo, Yasmim, Juliete, Diany, Gabi Zanotti, Gabi Portilho, Tamires, Victória, Adriana, Pardal, Poliana, Ingryd, Grazi, Andressinha,  Jheniffer, Cacau
Manager : Arthur Elias

Gol Krallığı

SıraFutbolcu (Takımı)Gol
1Tatiana Ariza (Deportivo Cali)
Linda Caicedo (Deportivo Cali)
Esperanza Pizarro (Nacional)
Jhennfier Da Silva (Corinthians)
Victória Kristine Albuquerque de Miranda (Corinthians)
4
2Rebeca Fernández (Universidad de Chile)
Madelin Stefanía Riera (Deportivo Cuenca)
Tamires (Corinthians)
Yamila Badell Graña (Nacional)
Rafa Mineira (Corinthians)
3
3Farlyn Caicedo (Deportivo Cali)
Lourdes González (Cerro Porteño)
Paula Medina (Deportivo Cali)
2
20202022

Kadınlar Copa Libertadores

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.