2021 Japonya İmparatorluk Kupası

2021 Emperor's Cup (Emperor's Cup JFA 101th Japan Football Championship 22 Mayıs 2021'de başlaması planlanan 101. yıllık Japon ulusal futbol kupası turnuvasıdır.

2020 turnuvasının sıkıştırılmış formatının ardından, 2021 İmparatorluk Kupası, eyalet futbol federasyonlarını ve J1 ve J2 Liglerini temsil eden 90 takımın yer aldığı normal formatına geri döndü. Verspah Oita ayrıca JFA'nın yıllık olarak belirlenen amatör kulübü olarak seribaşı bir girişle ödüllendirildi.

Kawasaki Frontale son şampiyon olarak katılmaktadır.

2. Tur

9 Haziran 2021showKawasaki Todoroki StadiumKawasaki Frontale1–1 
Kento Tachibanada / Tomofumi Fujiyama (4-3 pen.)
AC Nagano Parceiro
9 Haziran 2021showFukuda Denshi ArenaJEF United Chiba1–0
Jang Min-gyu
Omiya Ardija
9 Haziran 2021showIAI Stadium NihondairaShimizu S-Pulse1–0
Teruki Hara
Fukuyama City FC [ja]
9 Haziran 2021showYurtec Stadium SendaiVegalta Sendai0–1
Han Yong-thae
Iwate Grulla Morioka
16 Haziran 2021showEdion Stadium HiroshimaSanfrecce Hiroshima1–5
Kosei Shibasaki / Shota Hayashi, Kakeru Aoto, Kohei Takahashi, Taiga Hagiwara, Yakubu Nassam İbrahim
Ococias Kyoto AC
9 Haziran 2021showND Soft StadiumMontedio Yamagata1–2
Kanta Matsumoto / Rui Tone (2)
Verspah Oita
9 Haziran 2021showNHK Spring Mitsuzawa Football StadiumYokohama F. Marinos2–2 
Jose Elber, Leo Ceara / Yuki Kusumoto, Yuki Okazaki (3-5 pen.)
Honda FC
9 Haziran 2021showYamaha StadiumJúbilo Iwata3–0
Koki Ogawa (2), Naoto Miki
Hokkaido Tokachi Sky Earth
9 Haziran 2021showYodoko Sakura StadiumCerezo Osaka2–0
Yoshito Okubo, Hiroaki Okuno
Gainare Tottori
9 Haziran 2021showDenka Big Swan StadiumAlbirex Niigata4–1
Daichi Tagami, Shunsuke Mito, Ken Yamura (2) / Toshiya Motozuka
Zweigen Kanazawa
9 Haziran 2021showEkimae Real Estate StadiumSagan Tosu1–0
Keita Yamashita
Roasso Kumamoto
9 Haziran 2021showBest Denki StadiumAvispa Fukuoka6–0
Taro Sugimoto, Jordy Croux (2), Yuya Yamagishi (3)
Kagoshima United FC
16 Haziran 2021showKashima Soccer StadiumKashima Antlers8–1
Yasushi Endo (2), Everaldo Stum (2), Yuta Matsumura, Ayase Ueda (3) / Promise Onye Ogochukwu
YSCC Yokohama
9 Haziran 2021showTochigi Green StadiumTochigi SC2–0
Rimu Matsuoka
FC Machida Zelvia
9 Haziran 2021showSapporo Atsubetsu StadiumHokkaido Consadole Sapporo5–3
Shinji Ono, Lucas Fernandes, Taika Nakashima (3) / Yuta Uchino (2), Aoi Sato
Sony Sendai FC
9 Haziran 2021showTranscosmos Stadium NagasakiV-Varen Nagasaki2–0
Segundo Víctor Ibarbo, Yohei Otake
Okinawa SV
16 Haziran 2021showPanasonic Stadium SuitaGamba Osaka3–1
Kosuke Onose, Anderson Patric, Wellington Silva / Gota Waki
Kwansei Gakuin University
9 Haziran 2021showSunpro AlwinMatsumoto Yamaga FC1–0
Wellington Silva
FC Ryukyu
16 Haziran 2021showNHK Spring Mitsuzawa Football StadiumYokohama FC1–2
Kléber Laube Pinheiro / Takumi Shimada, Yuki Aida
Vanraure Hachinohe
9 Haziran 2021showLemon Gas Stadium HiratsukaShonan Bellmare0–0 
(4-3 pen.)
F.C. Osaka
9 Haziran 2021showSankyo Frontier Kashiwa StadiumKashiwa Reysol3–0
Cristiano da Silva, Hiromu Mitsumaru, Rodrigo Luiz Angelotti
Tochigi City FC
9 Haziran 2021showTakebishi Stadium KyotoKyoto Sanga FC3–1
Tadanari Lee (2), Soichiro Kozuki / Seigo Takei
FC Imabari
9 Haziran 2021showUrawa Komaba StadiumUrawa Reds1–0
Kasper Aalund Junker
Kataller Toyama
9 Haziran 2021showMikuni World Stadium KitakyushuGiravanz Kitakyushu0–1
Yuki Nakayama
SC Sagamihara
9 Haziran 2021showGifu Nagaragawa StadiumNagoya Grampus5–0
Haruya Fujii, Kazuki Nagasawa, Mateus dos Santos (2), Ryotaro Ishida
Mitsubishi Mizushima FC
16 Haziran 2021showAjinomoto Field NishigaokaTokyo Verdy0–1
Tatsuhiko Noguchi
Fagiano Okayama
16 Haziran 2021showNoevir Stadium KobeVissel Kobe4–0
Junya Tanaka (2), Yuki Kobayashi, Takuya Yasui
Suzuka Point Getters
9 Haziran 2021showPocarisweat StadiumTokushima Vortis2–1
Ken Iwao, Kenichiro Hirata (k.k.) / Ryusei Shimodo
Kochi United SC
9 Haziran 2021showAjinomoto Field NishigaokaFC Tokyo1–2
Kensuke Nagai / Kaito Shirai, Riku Kobayashi
Juntendo University
9 Haziran 2021showKashima Soccer StadiumMito HollyHock0–3
Kohei Shin, Yuriya Takahashi, Genki Omae
Thespakusatsu Gunma
9 Haziran 2021showShowa Denko Dome OitaOita Trinita3–2
Yushi Hasegawa, Yuya Takazawa, Kenta Inoue / Yamato Tanaka, Ryohei Suwazono
Honda Lock SC
9 Haziran 2021showJIT Recycle Ink StadiumVentforet Kofu1–2
Paulo Baya / Hiyu Kazawa, Kenshiro Kanemura
Fukui United FC

3. Tur

21 Temmuz 2021Kawasaki Frontale1–1
Akihiro Ienaga / Tomoya Miki (4-3 pen.)
JEF United ChibashowTBD
7 Temmuz 2021Shimizu S-Pulse2–1
Hiroshi Ibusuki, Yuta Taki / Toi Kagami
Iwate Grulla MoriokashowIwagin Stadium
7 Temmuz 2021Ococias Kyoto AC1–3
Yakubu İbrahim / Hiroki Maeda (2), Rui Tone
Verspah OitashowShowa Denko Dome Oita
7 Temmuz 2021Honda FC1–4
Yuya Suzuki / Fabián Andrés González, Koki Ogawa (2), Naoto Miki
Júbilo IwatashowYamaha Stadium
4 Ağustos 2021Cerezo Osaka3–2
Hiroshi Kiyotake (2), Mutsuki Kato / Yuji Hoshi, Shion Homma
Albirex NiigatashowYodoko Sakura Stadium
7 Temmuz 2021Sagan Tosu1–0
Yuta Higuchi
Avispa FukuokashowEkimae Real Estate Stadium
7 Temmuz 2021Kashima Antlers3–0
Everaldo Stum (2), Arthur Caíke
Tochigi SCshowKanseki Stadium Tochigi
7 Temmuz 2021Hokkaido Consadole Sapporo1–2
Ryota Aoki / Yohei Otake, Asahi Uenaka
V-Varen NagasakishowTranscosmos Stadium Nagasaki
18 Ağustos 2021Gamba OsakaMatsumoto Yamaga FCshowPanasonic Stadium Suita
7 Temmuz 2021Vanraure Hachinohe1–2
Kazuma Tsuboi / Tsukasa Umesaki, Taiyo Hiraoka
Shonan BellmareshowLemon Gas Stadium Hiratsuka
7 Temmuz 2021Kashiwa Reysol1–2
Sachiro Toshima / Katsuya Nakano, Daigo Araki
Kyoto Sanga FCshowSankyo Frontier Kashiwa Stadium
7 Temmuz 2021Urawa Reds1–0
Kasper Aalund Junker
SC SagamiharashowUrawa Komaba Stadium
14 Temmuz 2021Nagoya Grampus1–0
Shinnosuke Nakatani
Fagiano OkayamashowTBD
7 Temmuz 2021Vissel Kobe1–0
Kyogo Furuhashi
Tokushima VortisshowNoevir Stadium Kobe
7 Temmuz 2021Juntendo University2–3
Tsubasa Terayama, Kaito Shirai / Tatsuya Uchida, Genki Omae, Akito Takagi
Thespakusatsu GunmashowShoda Shoyu Stadium Gunma
7 Temmuz 2021Oita Trinita2–0
Arata Watanabe, Yuya Takazawa
Fukui United FCshowTechnoport Fukui Stadium

4. Tur

18 Ağsutos 2021Kawasaki Frontale2–1
Yū Kobayashi, Leandro Damiao / Katsuhiro Nakayama
Shimizu S-Pulse
18 Ağsutos 2021Verspah Oita0–1
Fabián Andrés González
Júbilo Iwata
18 Ağsutos 2021Cerezo Osaka1–0
Mutsuki Kato
Sagan Tosu
18 Ağsutos 2021Kashima Antlers3–1
Arthur Caíke, Everaldo Stum, Naoki Hayashi / Seiya Maikuma
V-Varen Nagasaki
18 Ağsutos 2021Gamba Osaka4–1
Patric (2), Wellington Silva, Shu Kurata / Sosuke Shibata
Shonan Bellmare
18 Ağsutos 2021Kyoto Sanga FC0–1
Takuya Iwanami
Urawa Reds
18 Ağsutos 2021Nagoya Grampus1–0
Jakub Świerczok
Vissel Kobe
18 Ağsutos 2021Thespakusatsu Gunma1–2
Tomoyuki Shiraishi / Arata Watanabe, Seigo Kobayashi
Oita Trinita

Çeyrek Final

27-10-2021Suita, OsakaGamba Osaka0-2
Kasper Junker, Takahiro Sekine
Urawa Reds
27-10-2021Toyota, AichiNagoya Grampus0-3
Kıji Toriumi, Tiago Pagnussat, Adam Taggart
Cerezo Osaka
27-10-2021Kawasaki, KanagawaKawasaki Frontale3-1
Marcinho, Reo Hatate, Yasuto Wakizaka / Ryotaro Araki
Kashima Antlers
27-10-2021Fukuroi, ShizuokaJubilo Iwata0-2
Shun Nagasawa, Kazuki Fujimoto
Oita Trinita

Yarı Final

12-12-2021Saitama Stadium 2002, SaitamaUrawa Red Diamonds2-0
Tomoya Ugajin, Yoshio Koizumi
Cerezo Osaka
12-12-2021Todoroki Athletics Stadium, KawasakiKawasaki Frontale1-1
Yu Kobayashi / Henrique (4-5 pen.)
Oita Trinita

Final

19-12-2021Japan National Stadium, TokyoUrawa Red Diamonds2-1
Ataru Esaka, Tomoaki Makino / Matheus Sousa Pereira
Oita Trinita
20202022

Japonya İmparatorluk Kupası