2021 İslami Dayanışma Oyunları

2021 İslami Dayanışma Oyunları, İslami Dayanışma Sporları Federasyonu (ISSF) himayesinde 9-18 Ağustos 2022 tarihleri ​​arasında Konya, Türkiye'de yapılması planlanan etkinliğin 5.si olacak. Etkinliğin Türkiye Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenmesi tarihte ilk kez olacak.

Daha önce 20-29 Ağustos 2021 tarihleri ​​arasında gerçekleşmesi planlanan etkinlik, asıl tarihlerin COVID nedeniyle ertelenen 2020 Yaz Olimpiyatları ile aynı zamana denk gelmesi nedeniyle ISSF tarafından Temmuz 2020'de 10-19 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında ertelendi. Mayıs 2021'de ISSF, katılımcı ülkelerdeki COVID-19 pandemi durumunu gerekçe göstererek etkinliği Ağustos 2022'ye erteledi.
Ev Sahibi Şehir Konya
Ülke Türkiye
Maskot  
Ülke Sayısı 54
Sporcu Sayısı 4200
Kategori 380 / 19 Spor
Açılış Seromonisi 9 Ağustos 2022
Kapanış Seromonisi 18 Ağustos 2022
Açılış Recep Tayyip Erdoğan
Kapanış TBA
Sporcu Yemini TBA
Sporcu Yemini TBA
Meşale Yakıcı TBA
Ana Stadyum Konya Büyükşehir Stadı
Website konya2021.com

Sporlar’ın Yapıldığı Mekanlar

Venue NameSports
19 Mayıs Spor SalonuTekvando, Eskrim
Cumhuriyet Futbol SahasıFutbol
Karatay Kongre ve Spor MerkeziVoleybol, Basketbol, 3×3 Karate
Konya Büyükşehir StadıFutbol , Seromoni
Konya Olimpik Yüzme HavuzuYüzme , Para Yüzme
Konya Atletizm SahasıAtletizm, Para Atletizm
Konya Teknik Üniversite Spor SalonuJudo, Güreş
Konya VelodromeArtistik Jimnastik, Ritmik Jimnastik, Pist Bisikleti
Selçuk Üniversitesi 15 Temmuz StadyumuFutbol
Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor SalonuHentbol, Kickboxing
Saracoğlu Spor KompleksiAtıcılık, Para Atıcılık, Okçuluk, Para Okçuluk, Geleneksel Türk Okçuluğu
TUYAP Konya Uluslararası Fuar MerkeziMasa Tenisi, Para Masa Tenisi, Halter, Bocce

Sporlar

  • Aquatics
    • Yüzme (66)
  • Okçuluk (26)
  •  Ateltizm (47)
  •  3×3 Basketbol (2)
  •  Bocce (10)
  • Bisiklet (12)
    • Pist Bisikleti (8)
    • Yol Bisikleti (4)
  • Eskrim (12)
  • Futbol (1)
  • Jimnastik
    • Aerobik Jimnastik (4)
    • Artistik Jimnastik (12)
    • Ritmik Jimnastik (6)
  • Hentbol (2)
  •  Judo (16)
  •  Karate (12)
  •  Kickboxing (50)
  • Atıcılık (6)
  • Masa Tenisi (24)
  • Tekvando (16)
  •  Voleybol (2)
  • Halter (20)
  • Güreş (30)

Takvim

Ağustos5
Ağu
6
Ağu
7
Ağu
8
Ağu
9
Ağu
10
Ağu
11
Ağu
12
Ağu
13
Ağu
14
Ağu
15
Ağu
16
Ağu
17
Ağu
18
Ağu
SeromoniASKS
 Atletiz
 Okçuluk
 3×3 Basketbol
 Bocce
 Bisiklet222222
 Eskrim
 Futbol
 Jimnastik
 Hentbol
 Judo
 Karate
 Kickboxing
 Atıcılık
 Yüzme
 Masa Tenisi
 Tekvando
 Voleybol2
 Halter
 Güreş

Madalya Özeti

3 X 3 Basketbol

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler KategorisiSenegal
Bara Diop
Samba Dali Fall
Momath Seck
Mouhamed Doumbia
Azerbaycan
Zaur Pashayev
Amil Hamzayev
Orhan Aydın
Endar Poladkhanli
İran
Ehsan Dalirzahan
Navid Khajehzadeh
Amirhossein Rezaeifar
Mohammadsina Vahedi
Kadınlar KategorisiAzerbaycan
Alexandra Mollenhauer
Tatyana Deniskina
Dina Ulyanova
Renara Hayes
Mali
Alima Dembélé
Diouma Berthe
Assetou Traore
Assetou Sissoko
Türkiye
Damla Gezgin
Gökşen Fitik
Derin Yaya
Nilay Aydoğan

Atıcılık

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler TrapAbdulrahman Al-Faihan (Kuveyt)Talal Al-Rashidi (Kuveyt)Rashid Saleh Hamad (Katar)
Erkekler SkeetMansour Al-Rashidi (Kuveyt)Muhammet Seyhun Kaya (Türkiye)Mustafa Serhat Sahin (Türkiye)
Kadınlar TrapSara Al-Hawal (Kuveyt)Safiye Sarıtürk Temizdemir (Türkiye)Yasmine Marirhi (Fas)
Kadınlar SkeetSena Can (Türkiye)Nurlana Jafarova (Azerbaycan)Maryam Hassani (Bahreyn)
Karışık TrapTürkiye
Safiye Sarıtürk Temizdemir
Oğuzhan Tüzün
Kuveyt
Sara Al-Hawal
Talal Al-Rashidi
Fas
Yasmine Marirhi
Abdelmounaim Bouain
Karışık SkeetAzerbaycan
Nurlana Jafarova
Fuad Gurbanov
Kuveyt
Eman Al-Shamaa
Abdulaziz Al-Saad
Türkiye
Nur Banu Balkancı
Mustafa Serhat Şahinçifti

Atletizm

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler 100 metreArthur Cissé (Fildişi Sahili)Abdullah Abkar Mohammed (Suudi Arabistan)Barakat Al-Harthi (Oman)
Emre Zafer Barnes (Türkiye)
Erkekler 200 metreEmmanuel Eseme (Kamerun)Ramil Guliyev (Türkiye)Chakir Machmour (Fas)
Erkekler 400 metreMikhail Litvin (Kazakistan)Yousef Masrahi (Suudi Arabistan)Mazen Al-Yasen (Suudi Arabistan)
Erkekler 800 metreAbubaker Haydar Abdalla (Katar)Sadam Koumi (Sudan)Hafid Rizqy (Fas)
Erkekler 1500 metreAbdellatif Sadiki (Fas)Abdirahman Saeed Hassan (Katar)Salim Keddar (Cezayir)
Erkekler 5.000 metreBirhanu Balew (Bahreyn)Mohamed Fares (Fas)Abel Chebet (Uganda)
Erkekler 10.000 metreDawit Fikadu (Bahreyn)Abel Chebet (Uganda)Bouh Guelleh Moumin (Djibouti)
Erkekler 110 metre engelliAmine Bouanani (Cezayir)Louis François Mendy (Senegal)Yaqoub Al-Youha (Kuveyt)
Erkekler 400 metre engelliBassem Hemeida (Katar)Yasmani Copello (Türkiye)Abdelmalik Lahoulou (Cezayir)
Erkekler 3000 metre steeplechaseAbderrafia Bouassel (Fas)Mohamed Ismail Ibrahim (Djibouti)Musab Adam Ali (Katar)
Erkekler 4 × 100 metre bayrakTürkiye
Emre Zafer Barnes
Jak Ali Harvey
Kayhan Özer
Ramil Guliyev
Bahreyn
Omar Ebrahim
Rashid Abdulraouf
Salem Eid Yaqoob
Saeed Al-Khaldi
Oman
Alsaih Amman
Barakat Al-Harthi
Mohamed Obaid Al-Saadi
Ali Anwar Ali Al Balushi
Erkekler 4 × 400 metre bayrakFas
El Haddoui Aymane
Rachid Mhamdi
Saad Hinti
Hamza Dair
Cezayir
Bahreyn
Erkekler Yüksek AtlamaHamdi Alamin (Katar)Fatak Bait Jaboob (Oman)
Mohamad Eizlan Dahalan (Malezya)
Erkekler Sırıkla Yüksek AtlamaErsu Şaşma (Türkiye)Hussain Al-Hizam (Suudi Arabistan)Majed Radhi Al-Sayed (Kuveyt)
Erkekler Uzun AtlamaAnvar Anvarov (Özbekistan)Ildar Akhmadiev (Tacikistan)Necati Er (Türkiye)
Erkekler 3 Adım AtlamaNecati Er (Türkiye)Alexis Copello (Azerbaycan)Faye Amath (Senegal)
Erkekler Gülle AtmaAlperen Karahan (Türkiye)Mohammed Daouda Tolo (Suudi Arabistan)Abdelrahman Mahmoud (Bahreyn)
Erkekler Disk AtmaEssa Al-Zenkawi (Kuveyt)Moaaz Mohamed Ibrahim (Katar)Oussama Khennoussi (Cezayir)
Erkekler Çekiç AtmaSuhrob Khodjaev (Özbekistan)Eşref Apak (Türkiye)Özkan Baltacı (Türkiye)
Erkekler Cirit AtmaArshad Nadeem (Pakistan)Ahmed Magour (Katar)Ali Fathi Ganji (İran)
Kadınlar 100 metreEdidiong Odiong (Bahreyn)Farzaneh Fasihi (İran)Maboundou Koné (Fildişi Sahili)
Kadınlar 200 metreGina Bass (Gambiya)Edidiong Odiong (Bahreyn)Maboundou Koné (Fildişi Sahili)
Kadınlar 400 metreMuna Mubarak (Bahreyn)Farida Solieva (Özbekistan)Sara El Hachimi (Fas)
Kadınlar 800 metreEkaterina Guliyev (Türkiye)Soukaina Hajji (Fas)Assia Raziki (Fas)
Kadınlar 1500 metreWinfred Yavi (Bahreyn)Ekaterina Guliyev (Türkiye)Soukaina Hajji (Fas)
Kadınlar 5.000 metreYasemin Can (Türkiye)Bontu Rebitu (Bahreyn)Ruth Jebet (Bahreyn)
Kadınlar 10.000 metreYasemin Can (Türkiye)Bontu Rebitu (Bahreyn)Ruth Jebet (Bahreyn)
Kadınlar 100 metre engelliŞevval Ayaz (Türkiye)Naomi Akakpo (Togo)Emilia Nova (Endonezya)
Kadınlar 400 metre engelliNoura Ennadi (Fas)Aminat Jamal (Bahreyn)Angounou Christelle (Kamerun)
Kadınlar 3000 metre steeplechaseWinfred Yavi (Bahreyn)Tigest Mekonen (Bahreyn)Ikram Ouaaziz (Fas)
Kadınlar 4 × 100 metre bayrakGambiyaBahreynTürkiye
Kadınlar 4 × 400 metre bayrakBahreynTürkiyeFas
Kadınlar Yüksek AtlamaSafina Sadullayeva (Özbekistan)Svetlana Radzivil (Özbekistan)Kristina Ovchinnikova (Kazakistan)
Kadınlar Sırıkla Yüksek AtlamaBuse Arıkazan (Türkiye)
Demet Parlak (Türkiye)
Nor Sarah Adi (Malezya)
Kadınlar Uzun AtlamaMarthe Koala (Burkina Faso)Tuğba Danışmaz (Türkiye)Roksana Khudoyarova (Özbekistan)
Kadınlar 3 Adım AtlamaSharifa Davronova (Özbekistan)Yekaterina Sariyeva (Azerbaycan)Tuğba Danışmaz (Türkiye)
Kadınlar Gülle AtmaEmel Dereli (Türkiye)Pınar Akyol (Türkiye)Eki Febri Ekawati (Endonezya)
Kadınlar Disk AtmaÖzlem Becerek (Türkiye)Nurten Mermer (Türkiye)Nora Monie (Kamerun)
Kadınlar Çekiç AtmaHanna Skydan (Azerbaycan)Kıvılcım Kaya (Türkiye)Zouina Bouzebra (Cezayir)
Kadınlar Cirit AtmaEsra Türkmen (Türkiye)Eda Tuğsuz (Türkiye)Nargizakron Kuchkarova (Özbekistan)

Bisiklet

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler Yol YarışıMohammad Ganjkhanlou (İran)Youcef Reguigui (Cezayir)Yousif Mirza (BAE)
Erkekler Bireysel Zamana KarşıAhmed Madan (Bahreyn)Saied Jafer Alali (Kuveyt)Aleksey Fomovskiy (Özbekistan)
Kadınlar Yol YarışıOlga Zabelinskaya (Özbekistan)Margarita Misyurina (Özbekistan)Mandana Dehghan Manshadi (İran)
Kadınlar Bireysel Zamana KarşıOlga Zabelinskaya (Özbekistan)Yanina Kuskova (Özbekistan)Rinata Sultanova (Özbekistan)
Pist Bisikleti Erkekler Bireysel TakipAlisher Zhumakan (Kazakistan)Dmitriy Moskov (Kazakistan)Aleksey Fomovskiy (Özbekistan)
Pist Bisikleti Erkekler Puan YarışıYousif Mirza (Birleşik Arap Emirlikleri)Behnam Ariyan (İran)Ahmed Almansoori (Birleşik Arap Emirlikleri)
Pist Bisikleti Erkekler scratchAhmed Almansoori (Birleşik Arap Emirlikleri)Behnam Ariyan (İran)Alisher Zhumakan (Kazakistan)
Pist Bisikleti Erkekler omniumArtyom Zakharov (Kazakistan)Ahmed Almansoori (Birleşik Arap Emirlikleri)Aleksey Fomovskiy (Özbekistan)
Pist Bisikleti Kadınlar Bireysel TakipRinata Sultanova (Kazakistan)Yanina Kuskova (Özbekistan)Marina Kuzmina (Kazakistan)
Pist Bisikleti Kadınlar Puan YarışıOlga Zabelinskaya (Özbekistan)Yanina Kuskova (Özbekistan)Svetlana Pachshenko (Kazakistan)
Pist Bisikleti Kadınlar scratchRinata Sultanova (Kazakistan)Nur Aisyah Mohamad Zubir (Malezya)Sofiya Karimova (Özbekistan)
Pist Bisikleti Kadınlar omniumRinata Sultanova (Kazakistan)Ayustina Delia Priatna (Endonezya)Nur Aisyah Mohamad Zubir (Malezya)

Eskrim

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler Epee BireyselRoman Petrov (Kırgızistan)Ruslan Hasanov (Azerbaycan)Fayzulla Alimov (Özbekistan)
Nodirbek Muminov (Özbekistan)
Erkekler Epee TakımAzerbaycan
Kanan Aliyev
Barat Guliyev
Ruslan Hasanov
İran
Mohammad Rezaei
Mohammad Rezaei‬ Tadi
Mohammadreza Vosoughi
Özbekistan
Roman Aleksandrov
Fayzulla Alimov
Nodirbek Muminov
Javohirbek Nurmatov
Erkekler Foil BireyselMukhammad Yusuf Asranov (Özbekistan)Martino Minuto (Türkiye)Ilyas Molina (Özbekistan)
Doniyor Sadullaev (Özbekistan)
Erkekler Foil TakımÖzbekistan
Mukhammad Yusuf Asranov
Ilyas Molina
Doniyor Sadullaev
Akhmadillokhon Solikhojiev
Türkiye
Mustafa Burak Çufadar
Alp Eyüpoğlu
Martino Minuto
Utku Özyalçın
Katar
Khaled Hussein
Abdalla Khalifa
Ali Owaida
Erkekler Sabre BireyselEnver Yıldırım (Türkiye)Ali Pakdaman (İran)Musa Aymuratov (Özbekistan)
Mohammad Rahbari (İran)
Erkekler Sabre Takımİran
Mohammad Fotouhi
Ali Pakdaman
Mohammad Rahbari
Nima Zahedi
Türkiye
Muhammed Anasız
Tolga Aslan
Kerem Çağlayan
Enver Yıldırım
Özbekistan
Islambek Abdazov
Musa Aymuratov
Zukhriddin Kodirov
Sherzod Mamutov
Kadınlar Epee BireyselAleyna Ertürk (Türkiye)Shahzoda Egamberdieva (Özbekistan)Azam Bakhti (İran)
Kamilia Abdyl-Khamitova (Kırgızistan)
Kadınlar Epee TakımTürkiye
Lal Erman
Aleyna Ertürk
Gökçe Günaç
Damlanur Sönmüş
İran
Azam Bakhti
Paria Mahrokh
Mahsaossa Pourrahmati
Özbekistan
Shahzoda Egamberdieva
Dilnaz Murzataeva
Sevara Rakhimova
Marjona Zubaydulloeva
Kadınlar Foil Bireyselİrem Karamete (Türkiye)Alisa İsbir (Türkiye)Firuze Ayşen Güneş (Türkiye)
Umida Ilyosova (Özbekistan)
Kadınlar Foil TakımTürkiye
Almila Birçe Durukan
Firuze Ayşen Güneş
Alisa İsbir
İrem Karamete
Özbekistan
Ilayda Gedikli
Umida Ilyosova
Komila Mirzaeva
Marjona Usmonova
Katar
Lina Al-Boinin
Haya Diab
Sara Diab
Kadınlar Sabre BireyselIryna Shchukla (Türkiye)Palina Kaspiarovich (Azerbaycan)Valeriya Bolshakova (Azerbaycan)
Sabina Karimova (Azerbaycan)
Kadınlar Sabre TakımAzerbaycan
Anna Bashta
Valeriya Bolshakova
Sevil Bunyatova
Sabina Karimova
Özbekistan
Zaynab Dayibekova
Sevinch Ismoilova
Paola Pliego
Aysuliu Usnatdinova
Türkiye
Aylin Çakır
Nil Güngör
Iryna Shchukla
Pınar Miray Şişik

Futbol

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler KategorisiTürkiyeSuudi ArabistanAzerbaycan

Güreş

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler Serbest
57 kgGulomjon Abdullaev (Özbekistan)Almaz Smanbekov (Kırgızistan)Rakhat Kalzhan (Kazakistan)
Aliabbas Rzazade (Azerbaycan)
61 kgJahongirmirza Turobov (Özbekistan)Islam Bazarganov (Azerbaycan)Recep Topal (Türkiye)
Majid Dastan (İran)
65 kgHaji Aliyev (Azerbaycan)Zelimkhan Abakarov (Arnavutluk)Morteza Ghiasi (İran)
Adlan Askarov (Kazakistan)
70 kgErnazar Akmataliev (Kırgızistan)Hossein Abouzari (İran)Asgar Mammadaliyev (Azerbaycan)
Bacar N`Dum (Gine Bissau)
74 kgTuran Bayramov (Azerbaycan)Mohammad Sadegh Firouzpour (İran)Ikhtiyor Navruzov (Özbekistan)
Fazlı Eryılmaz (Türkiye)
79 kgAli Savadkouhi (İran)Muhammet Akdeniz (Türkiye)Bekzod Abdurakhmonov (Özbekistan)
Gadzhimurad Omarov (Azerbaycan)
86 kgAlireza Karimi (İran)Abubakr Abakarov (Azerbaycan)Nurtilek Karypbaev (Kırgızistan)
Osman Göçen (Türkiye)
92 kgAhmad Bazri (İran)Erhan Yaylacı (Türkiye)Osman Nurmagomedov (Azerbaycan)
Bobur Islomov (Özbekistan)
97 kgMojtaba Goleij (İran)Mustafa Sessiz (Türkiye)Magomed Ibragimov (Özbekistan)
125 kgMehdi Hashemi (İran)Salim Ercan (Türkiye)Khasanboy Rakhimov (Özbekistan)
Erkekler Greko-Roman
55 kgEldaniz Azizli (Azerbaycan)Jasurbek Ortikboev (Özbekistan)Amangali Bekbolatov (Kazakistan)
Aslam Azizov (Tacikistan)
60 kgZholaman Sharshenbekov (Kırgızistan)Murad Mammadov (Azerbaycan)Mukhammadkodir Yusupov (Özbekistan)
Ayhan Karakuş (Türkiye)
63 kgShirzad Beheshtitala (İran)Tynar Sharshenbekov (Kırgızistan)Firuz Mirzorajabov (Tacikistan)
Azatjan Açilow (Türkmenistan)
67 kgHasrat Jafarov (Azerbaycan)Amantur Ismailov (Kırgızistan)Abror Atabaev (Özbekistan)
Mohammad Javad Rezaei (İran)
72 kgMohammad Reza Rostami (İran)Ulvu Ganizade (Azerbaycan)Mirzobek Rakhmatov (Özbekistan)
Murat Dağ (Türkiye)
77 kgAkzhol Makhmudov (Kırgızistan)Sanan Suleymanov (Azerbaycan)Furkan Bayrak (Türkiye)
Amin Kaviyaninejad
82 kgRafig Huseynov (Azerbaycan)Kalidin Asykeev (Kırgızistan)Emrah Kuş (Türkiye)
Mukhammadkodir Rasulov (Özbekistan)
87 kgJalgasbay Berdimuratov (Özbekistan)Ramin Taheri (İran)Atabek Azisbek (Kırgızistan)
97 kgRustam Assakalov (Özbekistan)Uzur Dzhuzupbekov (Kırgızistan)Beytullah Kayışdağ (Türkiye)
Mehdi Bali (İran)
130 kgAli Akbar Yousefi (İran)Osman Yıldırım (Türkiye)Sabah Shariati (Azerbaycan)
Kadınlar Serbest
50 kgMariya Stadnik (Azerbaycan)Jasmina Immaeva (Özbekistan)Sarra Hamdi (Tunus)
53 kgLeyla Gurbanova (Azerbaycan)Aktenge Keunimjaeva (Özbekistan)Rahime Arı (Türkiye)
Ellada Makhyaddinova (Kazakistan)
55 kgZeynep Yetgil (Türkiye)Shokhida Akhmedova (Özbekistan)Elnura Mammadova (Azerbaycan)
57 kgZhala Aliyeva (Azerbaycan)Esther Kolawole (Nijerya)Elvira Kamaloğlu (Türkiye)
59 kgOdunayo Adekuoroye (Nijerya)Alyona Kolesnik (Azerbaycan)Dilfuza Aimbetova (Özbekistan)
62 kgAisuluu Tynybekova (Kırgızistan)Fatoumata Camara (Gine)Tetiana Omelchenko (Azerbaycan)
Irina Kuznetsova (Kazakistan)
65 kgYelena Shalygina (Kazakistan)Elis Manolova (Azerbaycan)Dilnaz Sazanova (Kırgızistan)
68 kgMeerim Zhumanazarova (Kırgızistan)Madina Bakbergenova (Kazakistan)Aslı Demir (Türkiye)
72 kgBuse Tosun (Türkiye)Gozal Zutova (Azerbaycan)Zhamila Bakbergenova (Kazakistan)
Nour Jeljeli (Tunus)
76 kgAiperi Medet Kyzy (Kırgızistan)Amy Youin (Fildişi Sahili)Mehtap Gültekin (Türkiye)

Halter

Hentbol

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler KategorisiKatarTürkiyeİran
Kadınlar KategorisiTürkiyeAzerbaycanKamerun

Jimnastik

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Artistik Kategori
TakımTürkiye
Ferhat Arıcan
Adem Asil
Ahmet Önder
Özbekistan
Rasuljon Abdurakhimov
Abdulla Azimov
Khabibullo Ergashev
Kazakistan
Milad Karimi
Nariman Kurbanov
Dmitriy Patanin
Erkekler Bireysel all-aroundAdem Asil (Türkiye)Ivan Tikhonov (Azerbaycan)Rasuljon Abdurakhimov (Özbekistan)
Erkekler FloorAhmet Önder (Türkiye)Dmitriy Patanin (Kazakistan)Adem Asil (Türkiye)
Erkekler Pommel horseAhmad Abu Al Soud (Ürdün)Nariman Kurbanov (Kazakistan)Ferhat Arıcan (Türkiye)
Erkekler RingsAdem Asil (Türkiye)Nikita Simonov (Azerbaycan)Ahmet Önder (Türkiye)
Erkekler VaultNikita Simonov (Azerbaycan)Adem Asil (Türkiye)Ahmet Önder (Türkiye)
Erkekler Parallel barsFerhat Arıcan (Türkiye)Ahmet Önder (Türkiye)Rasuljon Abdurakhimov (Özbekistan)
Erkekler Horizontal barAhmet Önder (Türkiye)Milad Karimi (Kazakistan)Ivan Tikhonov (Azerbaycan)
Kadınlar TakımTürkiye
Bengisu Yıldız
Sevgi Seda Kayışoğlu
Bilge Tarhan
Özbekistan
Dildora Aripova
Ominakhon Khalilova
Oksana Chusovitina
Kazakistan
Aida Bauyrzhanova
Ayazhan Shamshitdinova
Kadınlar Bireysel all-aroundBengisu Yıldız (Türkiye)Dildora Aripova (Özbekistan)Sevgi Seda Kayışoğlu (Türkiye)
Kadınlar VaultOksana Chusovitina (Özbekistan)Bilge Tarhan (Türkiye)Bengisu Yıldız (Türkiye)
Kadınlar Uneven barsSevgi Seda Kayışoğlu (Türkiye)Bengisu Yıldız (Türkiye)Aida Bauyrzhanova (Kazakistan)
Kadınlar Balance beamDildora Aripova (Özbekistan)Aida Bauyrzhanova (Kazakistan)Bengisu Yıldız (Türkiye)
Kadınlar FloorAida Bauyrzhanova (Kazakistan)Ominakhon Khalilova (Özbekistan)Bilge Tarhan (Türkiye)
Ritmik Kategori
TakımAzerbaycanÖzbekistanKazakistan
Grup all-aroundAzerbaycanÖzbekistanKazakistan
HoopTakhmina Ikramova (Özbekistan)Zohra Aghamirova (Azerbaycan)Elzhana Taniyeva (Kazakistan)
BallElzhana Taniyeva (Kazakistan)Takhmina Ikramova (Özbekistan)Zohra Aghamirova (Azerbaycan)
ClubsZohra Aghamirova (Azerbaycan)Takhmina Ikramova (Özbekistan)Sabina Tashkenbaeva (Özbekistan)
RibbonZohra Aghamirova (Azerbaycan)Takhmina Ikramova (Özbekistan)Elzhana Taniyeva (Kazakistan)
Grup 5 HoopsÖzbekistanAzerbaycanKazakistan
Grup 3 Ribbons + 2 BallsAzerbaycanÖzbekistanTürkiye
Aerobik Kategori
Erkekler BireyselVladimir Dolmatov (Azerbaycan)Mehmet Utku Çırak (Türkiye)Ali Khalili Khezerabad (İran)
Kadınlar BireyselAyşe Begüm Onbaşı (Türkiye)Madina Mustafayeva (Azerbaycan)Tona Amvidie Kouhounha (Benin)
Karışık ÇiftlerAzerbaycan
Madina Mustafayeva
Vladimir Dolmatov
Türkiye
Can Derviş
Nil Deniz Bal
Türkiye
Nihatcan Gül
Nazlı Özgör
TakımTürkiyeAzerbaycanSierra Leone
TrioTürkiyeAzerbaycanİran

Judo

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler Extra-lightweight
(–60 kg)
Balabay Aghayev (Azerbaycan)Kemran Nurillaev (Özbekistan)Hakberdi Jumaýew (Türkmenistan)
Kanat Seilkhan (Kazakistan)
Erkekler Half-lightweight
(–66 kg)
Sardor Nurillaev (Özbekistan)Abderrahmane Boushita (Fas)Hekim Agamämmedow (Türkmenistan)
Ramazan Kodzhakov (Bahreyn)
Erkekler Lightweight
(–73 kg)
Shakhram Akhadov (Özbekistan)Nariman Mirzayev (Azerbaycan)Telman Valiyev (Azerbaycan)
Umalt Demirel (Türkiye)
Erkekler Half-middleweight
(–81 kg)
Vedat Albayrak (Türkiye)Nugzari Tatalashvili (BAE)Shodmon Rizoev (Tajikistan)
Sharofiddin Boltaboev (Özbekistan)
Erkekler Middleweight
(–90 kg)
Mihael Žgank (Türkiye)Komronshokh Ustopiriyon (Tacikistan)Davlat Bobonov (Özbekistan)
Aram Grigorian (BAE)
Erkekler Half-heavyweight
(–100 kg)
Muzaffarbek Turoboyev (Özbekistan)Elmar Gasimov (Azerbaycan)Akobir Abubakri (Tacikistan)
Mert Şişmanlar (Türkiye)
Erkekler Heavyweight
(+100 kg)
Magomedomar Magomedomarov (BAE)Alisher Yusupov (Özbekistan)Mbagnick Ndiaye (Senegal)
Azamat Chotchaev (Bahreyn)
Erkekler TakımAzerbaycan
Balabay Agayev
Ibrahim Aliyev
Elmar Gasimov
Nariman Mirzayev
Zelim Tckaev
Telman Valiyev
Imran Yusifov
Türkiye
Vedat Albayrak
Ömer Kemal Aydın
Umalt Demirel
Bayram Kandemir
Mert Şişmanlardan
Ejder Toktay
Mihael Žgank
Tacikistan
İran
Kadınlar Extra-lightweight
(–48 kg)
Tuğçe Beder (Türkiye)Konul Aliyeva (Azerbaycan)Imene Rezzoug (Cezayir)
Oumaima Bedioui (Tunus)
Kadınlar Half-lightweight
(–52 kg)
Diyora Keldiyorova (Özbekistan)Soumiya Iraoui (Fas)Sita Kadamboeva (Özbekistan)
İlayda Merve Koçyiğit (Türkiye)
Kadınlar Lightweight
(–57 kg)
Nilufar Ermaganbetova (Özbekistan)Yamina Halata (Cezayir)Zouleiha Abzetta Dabonne (Fildişi Sahili)
İrem Korkmaz (Türkiye)
Kadınlar Half-middleweight
(–63 kg)
Amina Belkadi (Cezayir)Şeyma Özerler (Türkiye)
Kadınlar Middleweight
(–70 kg)
Kadınlar Half-heavyweight
(–78 kg)
Kadınlar Heavyweight
(+78 kg)
Kadınlar Takım

Masa Tenisi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Tek ErkeklerAmir Hossein Hodaei (İran)Nima Alamian (İran)Ali Al-Khadrawi (Suudi Arabistan)
Denis Zholudev (Kazakistan)
Tek KadınlarÖzge Yılmaz (Türkiye)Neda Shahsavari (İran)Sibel Altınkaya (Türkiye)
Sarah Mathilde Nana (Kamerun)
Erkekler Takımİran
Noshad Alamian
Afshin Norouzi
Nima Alamian
Suudi Arabistan
Ali Alkhadrawi
Turki Almutairi
Khalid Alshareif
Türkiye
İbrahim Gündüz
Tugay Şirzat Yılmaz
Abdullah Talha Yiğenler
Yemen
Magd Aldhubhani
Omar Ahmed Ali
Abdulrahman Alyafaee
Kadınlar Takımİran
Neda Shahsavari
Shima Safaei
Mahshid Ashtari
Türkiye
Sibel Altınkaya
Özge Yılmaz
Simay Kulakçeken
Maldivler
Fathimath Dheema Ali
Malaak Binthi Muizzu
Aishath Rafa Nazim
Özbekistan
Rozalina Khadjieva
Sugdiyona Madalieva
Markhabo Magdieva

Okçuluk

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Recurve Kategorisi
Erkekler BireyselSamet Ak (Türkiye)Arif Dwi Pangestu (Endonezya)Mete Gazoz (Türkiye)
Kadınlar BireyselYasemin Anagöz (Türkiye)Gülnaz Büşranur Coşkun (Türkiye)Rezza Octavia (Endonezya)
Erkekler TakımTürkiye
Mete Gazoz
Samet Ak
Muhammed Yıldırmış
Endonezya
‪Arif Dwi Pangestu
Alviyanto Prastyadi
Riau Ega Agatha
Bangladeş
Md Sagor Islam
Mohammad Hakim Ahmed Rubel
Ruman Shana
Kadınlar TakımTürkiye
Yasemin Anagöz
Gülnaz Büşranur Coşkun
Aslı Er
Endonezya
Pande Putu Gina Putri Arista
Asiefa Nur Haenza
Rezza Octavia
Bangladeş
Nasrin Akter
Beauty Ray
Diya Siddique
Karışık TakımEndonezya
Riau Ega Agatha
Rezza Octavia
Türkiye
Yasemin Anagöz
Mete Gazoz
Özbekistan
Abdusattorova Ziyodakhon
Amirkhon Sadykov
Compound Kategorisi
Erkekler BireyselMohd Juwaidi Mazuki (Malezya)Mohammadsaleh Palizban (İran)Emircan Haney (Türkiye)
Kadınlar BireyselGeesa Bybordy (İran)Yeşim Bostan (Türkiye)Ayşe Bera Süzer (Türkiye)
Erkekler TakımMalezya
Eugenius Loh Foh Soon
Alang Ariff Aqil Ghazalli
Mohd Juwaidi Mazuki
Endonezya
Deki Adika Hastian
Hendika Pratama Putra
Prima Wisnu Wardhana
İran
Amir Kazempour
Mohammad Madandar
Mohammadsaleh Palizban
Kadınlar TakımTürkiye
Yeşim Bostan
Ayşe Bera Süzer
Sevim Yıldır
Bangladeş
Roksana Akter
Shamoli Ray
Puspita Zaman
Karışık TakımTürkiye
Yeşim Bostan
Emircan Haney
İran
Geesa Bybordy
Amir Kazempour
Malezya
Nur Aina Yasmine Halim
Mohd Juwaidi Mazuki

Tekvando

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler 54 Kg.Mahamadou Amadou (Nijer)Deniz Dağdelen (Türkiye)Jasurbek Kluchov (Kazakistan)
Mehdi Haji Mousaei (İran)
Erkekler 58 Kg.Hossein Lotfi (İran)Görkem Polat (Türkiye)Gashim Magomedov (Azerbaycan)
Nouridine Issaka Garba (Nijer)
Erkekler 63 Kg.Abdelbasset Wasfi (Fas)Hakan Reçber (Türkiye)Niyaz Pulatov (Özbekistan)
Mohammad Sadegh Dehghani (İran)
Erkekler 68 Kg.Ulugbek Rashitov (Özbekistan)Javad Aghayev (Azerbaycan)Ferhat Can Kavurat (Türkiye)
Lo Mouhamadou Mansour (Senegal)
Erkekler 74 Kg.Amir Mohammad Bakhshi (İran)Ahmad Bahlool (Filistin)Muhammed Emin Yıldız (Türkiye)
Jasurbek Jaysunov (Özbekistan)
Erkekler 80 Kg.Shukhrat Salaev (Özbekistan)Hüseyin Kartal (Türkiye)Mehran Barkhordari (İran)
Ali Mabrouk Almabrouk (Suudi Arabistan)
Erkekler 87 Kg.Ali Ahmadi (İran)Fahed Sbeihi (Ürdün)Enbiya Taha Biçer (Türkiye)
Tarek Moussalli (Lübnan)
Erkekler + 87 Kg.Alireza Nadalian (İran)Ayoub Bassel (Fas)Bauyrzhan Khassenov (Kazakistan)
Emre Kutalmış Ateşli (Türkiye)
Kadınlar 46 Kg.Soukaina Sahib (Fas)Minaya Akbarova (Azerbaycan)Ida Kevine Bama (Burkina Faso)
Zukhrakhon Tojimatova (Özbekistan)
Kadınlar 49 Kg.Rukiye Yıldırım (Türkiye)Ghazal Soltani (İran)Patimat Abakarova (Azerbaycan)
Nezha Elaasal (Fas)
Kadınlar 53 Kg.Nahid Kiani (İran)Oumaima El-Bouchti (Fas)Charos Kayumova (Özbekistan)
Zeliha Ağrıs (Türkiye)
Kadınlar 57 Kg.Nada Laaraj (Fas)Hatice Kübra İlgün (Türkiye)Laetitia Aoun (Lübnan)
Nastaran Valizadeh (İran)
Kadınlar 62 Kg.Feruza Sadikova (Özbekistan)Seyedeh Narges Mirnourollahi (İran)Khoulal Merieme (Fas)
İkra Kayır (Türkiye)
Kadınlar 67 Kg.Farida Azizova (Azerbaycan)Zeinab Esmaeili Varaghoul (İran)Safia Salih (Fas)
Maram Fatnassi (Katar)
Kadınlar 73 Kg.Sude Yaren Uzunçavdar (Türkiye)Selman Ward (Lübnan)Cansel Deniz (Kazakistan)
Rama Abo-Alrub (Ürdün)
Kadınlar + 73 Kg.Svetlana Osipova (Özbekistan)Akram Khodabandeh (İran)Nafia Kuş (Türkiye)
Fatima-Ezzahra Aboufaras (Fas)

Voleybol

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler KategorisiİranKamerunTürkiye
Kadınlar KategorisiTürkiyeİranAzerbaycan

Madalya Tablosu

SıraNationAltınGümüşBronzToplam
1Kazakistan3126
2Birleşik Arap Emirlikleri1001
3Özbekistan0123
4İran
Malezya
0101
Toplam (5 ülke)44412
20172025

İslami Dayanışma Oyunları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.