2021 IIHF Dünya U-18 Şampiyonası / ABD

2021 IIHF Dünya U18 Şampiyonası, Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu'nun ev sahipliği yaptığı 23'üncüsü olacak. Takımlar çeşitli seviyelerde yarışmalara katılacak. Yarışma aynı zamanda 2022 yarışması için nitelik görevi görecek. En iyi lig turnuvası dışındaki tüm turnuvalar, COVID-19 salgını nedeniyle 18 Kasım 2020'de IIHF tarafından iptal edildi.

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOG/UGM/UMAG/YGPuanAçıklama
1Kanada44/00/028-512Çeyrek Final
2İsveç43/01/016-149Çeyrek Final
3Belarus42/02/016-136Çeyrek Final
4İsviçre41/03/06-193Çeyrek Final
5Letonya40/04/06-210
26 Nisan 2021Children’s Health StarCenter, PlanoBelarus1-5İsveç
26 Nisan 2021Children’s Health StarCenter, PlanoLetonya2-4İsviçre
27 Nisan 2021Children’s Health StarCenter, Planoİsviçre1-7Belarus
27 Nisan 2021Children’s Health StarCenter, Planoİsveç1-12Kanada
28 Nisan 2021Children’s Health StarCenter, PlanoKanada4-2Letonya
29 Nisan 2021Children’s Health StarCenter, Planoİsveç3-1İsviçre
29 Nisan 2021Children’s Health StarCenter, PlanoBelarus6-2Letonya
30 Nisan 2021Children’s Health StarCenter, Planoİsviçre0-7Kanada
01 Mayıs 2021Children’s Health StarCenter, PlanoLetonya0-7İsveç
01 Mayıs 2021Children’s Health StarCenter, PlanoKanada5-2Belarus

B Grubu

SıraTakımOG/UGM/UMAG/YGPuanAçıklama
1Finlandiya42/10/124-139Çeyrek Final
2Rusya42/10/127-129Çeyrek Final
3ABD41/20/118-158Çeyrek Final
4Çek Cumhuriyeti41/02/110-204Çeyrek Final
5Almanya40/04/05-240
26 Nisan 2021Comerica Center, FriscoÇek Cumhuriyeti3-1Almanya
26 Nisan 2021Comerica Center, FriscoRusya7-6ABD
27 Nisan 2021Comerica Center, FriscoFinlandiya4-3Rusya
27 Nisan 2021Comerica Center, FriscoAlmanya3-5ABD
28 Nisan 2021Comerica Center, FriscoÇek Cumhuriyeti5-6Finlandiya
29 Nisan 2021Comerica Center, FriscoAlmanya1-6Rusya
29 Nisan 2021Comerica Center, FriscoABD2-1Çek Cumhuriyeti
30 Nisan 2021Comerica Center, FriscoFinlandiya10-0Almanya
01 Mayıs 2021Comerica Center, FriscoRusya11-1Çek Cumhuriyeti
01 Mayıs 2021Comerica Center, FriscoABD5-4Finlandiya

Play-of Aşaması

Kazanan takımlar, aşağıdaki sıralamaya göre yarı finaller için yeniden gönderilecektir:

  1. grupta daha yüksek konum
  2. daha yüksek puan
  3. daha iyi gol farkı
  4. daha fazla gol
  5. Turnuvaya daha iyi sıralama geliyor (2020 Dünya Gençler Buz Hokeyi Şampiyonasında son sıralama).
SıraTakımGrupPozisyonPuanGDGFSıralama
1KanadaA11223284
2FinlandiyaB1911247
3RusyaB2915242
4İsveçA292161
5ABDB383183
6BelarusA363165
7Çek CumhuriyetiB44-10106
8İsviçreA43-1369

Çeyrek Final

03 Mayıs 2021Children’s Health StarCenter, PlanoRusya5-2Belarus
03 Mayıs 2021Comerica Center, FriscoKanada10-3Çek Cumhuriyeti
03 Mayıs 2021Children’s Health StarCenter, PlanoFinlandiya2-0İsviçre
03 Mayıs 2021Comerica Center, Friscoİsveç5-2ABD

Yarı Final

05 Mayıs 2021Comerica Center, FriscoKanada8-1İsveç
05 Mayıs 2021Comerica Center, FriscoFinlandiya5-6Rusya

Bronz Madalya Maçı

06 Mayıs 2021Comerica Center, Friscoİsveç8-0Finlandiya

Altın Madalya Maçı

06 Mayıs 2021Comerica Center, FriscoKanada5-3
Brennan Othmann, Shane Wright (2), Logan Stankoven, Connor Bedard / Vladimir Grudinin, Matvei Mivhkov, Dmitri Buchelnikov
Rusya

Final Sıralaması

Sıra Grup Takım O G UG UM M AG YG AV Puan Final sonuç
1 A Kanada 7 7 0 0 0 51 12 39 21 Şampiyon
2 B Rusya 7 4 1 1 1 41 24 17 15 İkinci
3 A İsveç 7 5 0 0 2 30 24 6 15 Üçüncü
4 B Finlandiya 7 3 1 1 2 31 27 4 12 Dördüncü
                         
5 B ABD 5 1 2 1 1 20 20 0 8 Çeyrek Final
6 A Belarus 5 2 0 0 3 18 18 0 6
7 B Çek Cumhuriyeti 5 1 0 1 3 13 30 −17 4
8 A İsviçre 5 1 0 0 4 6 21 −15 3
                         
9 A Letonya 4 0 0 0 4 6 21 −15 0 Ön eleme turu
10 B Almanya 4 0 0 0 4 5 24 −19 0
 

Şampiyon Takım Kadrosu

Kanada
Thomas Milic (Kaleci), Benjamin Gaudreau (Kaleci)Nolan Allan, Brandt Clarke, Brennan Othmann, Shane Wright, Dylan Guenther, Corson Ceulemans, Logan Stankoven, Ethan del Mastro, Mason McTavish, Olen Zellweger, Chase Stillman, Francesco Pinelli, Wyatt Johnston, Guillaume Richard, Brett Harrison, Danny Zhilkin, Conner Roulette, Ryan Winterton
Baş Antrenör : Dave Barr

Ödüller

  • En İyi Kaleci : Benjamin Gaudreau (Kanada)
  • En İyi Defans Adamı : Aleksi Heimosalmi (Finlandiya)
  • En İyi Forvet : Matvei Michkov (Rusya)

All Star Takımı

  • Kaleci : Sergei Ivanov (Rusya)
  • Defans : Aleksi Heimosalmi (Finlandiya), Brandt Clarke (Kanada)
  • Forvet : Connor Bedard (Kanada), Matvei Michkov (Rusya), Samu Tuomaala (Finlandiya)
20192022

Dünya U-18 Buz Hokeyi Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.