2021 IHF Kadınlar Dünya Hentbol Şampiyonası

Uluslararası Hentbol Federasyonu'nun 25'incisi olan 2021 Dünya Kadınlar Hentbol Şampiyonası, 2 - 19 Aralık 2021 tarihleri ​​arasında İspanya'da yapılacaktır. 18 Ekim 2018'de Katar'ın Doha kentinde düzenlenen bir kongrede IHF, Dünya Şampiyonası'nın 2021'den itibaren 24 takımdan 32 takıma çıkarılacağını duyurdu. Hollanda, 2019'da ilk kez kazandıktan sonra son şampiyon olarak katılacaktır.
Turnuva Bilgileri
Ev Sahibi Ülke İspanya
Tarihler 2–19 Aralık 2021
Takım Sayısı 32 (5 konfederasyon)
Salon (3 şehir)
Final sıralaması
Şampiyon Norveç (4. şampiyonluğu)
İkinci Fransa
Üçüncü Danimarka
Dördüncü İspanya
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı
104
Gol Sayısı 5873 (56.47 Maçbaşı)
Seyirci 119,041 (1,145 Maçbaşı)
Gol Krallığı Nathalie Hagman (İsveç)
(71 gol)
En İyi Oyuncu Kari Brattset Dale (Norveç)

Ev Sahibi Şehirler ve Salon Bilgileri

ŞehirSalonKapasite
BarcelonaNou Palau Blaugrana12,000
GranollersPalau d’Esports de Granollers5,200
TarragonaPalacio de Deportes de Tarragona5,000
LleidaPavelló Barris Nord5,500
Castellón de la PlanaPavelló Ciutat de Castelló5,200
BadalonaPalau Municipal d’Esports de Badalona12,500

Eleme Turnuvaları


Eleme TurnuvasıTarihEv SahibiKontenjanHak Kazanan Takımlar
Ev Sahibi28 Ocak 2017Paris, Fransa1İspanya
2019 Dünya Şampiyonası30 Kasım–15 Aralık 2019Japonya1Hollanda
2020 Avrupa Şampiyonası3–20 Kasım 2020Danimarka4Hırvatistan
Danimarka
Fransa
Norveç
2021 Asya Şampiyonası15 – 25 Eylül 2021Amman, Ürdün5Güney Kore
Japonya
Kazakistan
İran
Özbekistan
2020 Güney ve Merkez Amerika Şampiyonası05-09 Ekim 2021Paraguay3Brezilya
Arjantin
Paraguay
2021 Afrika Şampiyonası08-18 Haziran 2021Kamerun4Angola
Kamerun
Kongo
Tunus
Avrupa Elemeleri19 Mart / 21 Nisan 2021Çeşitli Şehirler10Avusturya
Almanya
Çek Cumhuriyeti
Rusya
Macaristan
Karadağ
Romanya
Slovenya
İsveç
Sırbistan
2021 Nor.Ca Kadınlar Şampiyonası22-25 Ağustos 2021ABD1Porto Riko
Okyanusya  0 veya 1
Wild card  1 veya 2Polonya
Slovakya
Çin

Takım Kadroları

2021 IHF Kadınlar Dünya Hentbol Şampiyonası Takım Kadroları

Ön Eleme Turu

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Fransa330083-576Main Round
2Slovenya311171-723Main Round
3Karadağ310267-722Main Round
4Angola301265-851Presidents Cup
03-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersFransa30–20Angola
03-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersKaradağ18–28Slovenya
05-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersSlovenya18–29Fransa
05-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersKaradağ30–20Angola
12-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersAngola25–25Slovenya
12-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersFransa24–19Karadağ

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Rusya Hentbol Federasyonu330098-636Main Round
2Sırbistan320190-714Main Round
3Polonya310277-702Main Round
4Kamerun300355-1160Presidents Cup
03-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaRusya Hentbol Federasyonu40–18Kamerun
03-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaSırbistan25–21Polonya
05-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaPolonya23–26Rusya Hentbol Federasyonu
05-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaSırbistan43–18Kamerun
12-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaKamerun19–33Polonya
12-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaRusya Hentbol Federasyonu32–22Sırbistan

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Norveç3300120-496Main Round
2Romanya320199-614Main Round
3Kazakistan310266-1092Main Round
4İran300345-1110Presidents Cup
03-12-2021Pabellón Ciutat de Castelló, CastellóRomanya39–11İran
03-12-2021Pabellón Ciutat de Castelló, CastellóNorveç46–18Kazakistan
05-12-2021Pabellón Ciutat de Castelló, CastellóRomanya38–17Kazakistan
05-12-2021Pabellón Ciutat de Castelló, Castellóİran9–41Norveç
12-12-2021Pabellón Ciutat de Castelló, CastellóKazakistan31–25İran
12-12-2021Pabellón Ciutat de Castelló, CastellóNorveç33–22Romanya

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Hollanda3210144-635Main Round
2İsveç3210125-565Main Round
3Porto Riko310255-1272Main Round
4Özbekistan300356-1340Presidents Cup
03-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, TorreviejaHollanda55–15Porto Riko
03-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, Torreviejaİsveç46–15Özbekistan
05-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, Torreviejaİsveç48–10Porto Riko
05-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, TorreviejaÖzbekistan17–58Hollanda
12-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, TorreviejaPorto Riko30–24Özbekistan
12-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, TorreviejaHollanda31–31İsveç

E Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Almanya330092-676Main Round
2Macaristan320191-834Main Round
3Çek Cumhuriyeti310274-862Main Round
4Slovakya300374-950Presidents Cup
02-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaAlmanya31–21Çek Cumhuriyeti
02-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaMacaristan35–29Slovakya
04-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaSlovakya22–36Almanya
04-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaMacaristan32–29Çek Cumhuriyeti
06-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaÇek Cumhuriyeti24–23Slovakya
06-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaAlmanya25–24Macaristan

F Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Danimarka3300103-576Main Round
2Güney Kore320191-874Main Round
3Kongo310274-942Main Round
4Tunus300369-990Presidents Cup
02-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersGüney Kore37–23Kongo
02-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersDanimarka34–16Tunus
04-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersGüney Kore31–29Tunus
04-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersKongo18–33Danimarka
06-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersTunus24–33Kongo
06-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersDanimarka35–23Güney Kore

G Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Brezilya330092-696Main Round
2Japonya320193-724Main Round
3Hırvatistan310289-742Main Round
4Paraguay300352-1110Presidents Cup
02-12-2021Pabellón Ciutat de Castelló, CastellóHırvatistan25–30Brezilya
02-12-2021Pabellón Ciutat de Castelló, CastellóJaponya40–17Paraguay
04-12-2021Pabellón Ciutat de Castelló, CastellóParaguay16–38Hırvatistan
04-12-2021Pabellón Ciutat de Castelló, CastellóJaponya25–29Brezilya
06-12-2021Pabellón Ciutat de Castelló, CastellóBrezilya33–19Paraguay
06-12-2021Pabellón Ciutat de Castelló, CastellóHırvatistan26–28Japonya

H Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İspanya330093-506Main Round
2Arjantin320180-824Main Round
3Avusturya310286-892Main Round
4Çin300369-1070Presidents Cup
02-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, Torreviejaİspanya29–13Arjantin
02-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, TorreviejaAvusturya38–27Çin
04-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, TorreviejaAvusturya29–31Arjantin
04-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, TorreviejaÇin18–33İspanya
06-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, TorreviejaArjantin36–24Çin
06-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, Torreviejaİspanya31–19Avusturya

Presidents Cup

I Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Angola3300128-43625/26 Sıralama Maçı
2Kamerun320198-75427/28 Sıralama Maçı
3Özbekistan310271-126229/30 Sıralama Maçı
4İran300357-110031/32 Sıralama Maçı
09-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaAngola35–24Kamerun
09-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, Llíriaİran32–37Özbekistan
11-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaAngola41–8İran
11-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaKamerun42–23Özbekistan
13-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaÖzbekistan11–52Angola
13-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaKamerun32–17İran

II Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Slovakya330074-54625/26 Sıralama Maçı
2Tunus320172-59427/28 Sıralama Maçı
3Paraguay310285-92229/30 Sıralama Maçı
4Çin300324-50031/32 Sıralama Maçı
NOT : Çin çekildi.
09-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaSlovakya31–27Tunus
09-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaParaguay30–24Çin
11-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaSlovakya33–27Paraguay
11-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaTunus10–0Çin
13-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaÇin 0–10 Slovakya
13-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaTunus35–28Paraguay

31/32 Sıralama Maçı

15-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, Llíriaİran 10–0 Çin

29/30 Sıralama Maçı

15-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaÖzbekistan33–39Paraguay

27/28 Sıralama Maçı

15-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaKamerun29–35Tunus

25/26 Sıralama Maçı

15-12-2021Poliesportiu Pla de L’Arc, LlíriaAngola23–21Slovakya

Main Round

I Grup

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Fransa5500134-10010Çeyrek Final
2Rusya Hentbol Federasyonu5311143-1298Çeyrek Final
3Sırbistan5302124-1256
4Polonya5203120-1314
5Slovenya5113123-1313
6Karadağ5005115-1430
09-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersRusya Hentbol Federasyonu26–26Slovenya
09-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersKaradağ25–27Sırbistan
09-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersFransa26–16Polonya
11-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersKaradağ25–31Rusya Hentbol Federasyonu
11-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersSırbistan19–22Fransa
11-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersSlovenya26–27Polonya
13-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersPolonya33–28Karadağ
13-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersSırbistan31–25Slovenya
13-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersRusya Hentbol Federasyonu28–33Fransa

II Grup

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Norveç5410178-919Çeyrek Final
2İsveç5320152-778Çeyrek Final
3Hollanda5311164-917
4Romanya5203133-1014
5Porto Riko510470-2002
6Kazakistan500552-1890
09-12-2021
Pabellón Ciutat de Castelló, Castelló
Hollanda31–30Romanya
09-12-2021Pabellón Ciutat de Castelló, CastellóNorveç43–7Porto Riko
09-12-2021Pabellón Ciutat de Castelló, CastellóKazakistan20–55İsveç
11-12-2021Pabellón Ciutat de Castelló, CastellóRomanya43–20Porto Riko
11-12-2021Pabellón Ciutat de Castelló, CastellóKazakistan15–61Hollanda
11-12-2021Pabellón Ciutat de Castelló, Castellóİsveç30–30Norveç
13-12-2021Pabellón Ciutat de Castelló, CastellóPorto Riko30–27Kazakistan
13-12-2021Pabellón Ciutat de Castelló, Castellóİsveç34–30Romanya
13-12-2021Pabellón Ciutat de Castelló, CastellóHollanda34–37Norveç

III Grup

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Danimarka5500159-9010Çeyrek Final
2Almanya5401138-1238Çeyrek Final
3Macaristan5302140-1346
4Güney Kore5203148-1564
5Çek Cumhuriyeti5104114-1452
6Kongo5005102-1530
08-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersÇek Cumhuriyeti26–32Güney Kore
08-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersAlmanya29–18Kongo
08-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersDanimarka30–19Macaristan
10-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersGüney Kore28–37Almanya
10-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersMacaristan30–22Kongo
10-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersÇek Cumhuriyeti14–29Danimarka
12-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersKongo21–24Çek Cumhuriyeti
12-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersGüney Kore28–35Macaristan
12-12-2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersDanimarka32–16Almanya

IV Grup

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İspanya5500142-10510Çeyrek Final
2Brezilya5401145-1278Çeyrek Final
3Japonya5302142-1406
4Avusturya5104136-1552
5Hırvatistan5104125-1382
6Arjantin5104112-1412
08-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, TorreviejaHırvatistan28–22Arjantin
08-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, TorreviejaBrezilya38–31Avusturya
08-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, Torreviejaİspanya28–26Japonya
10-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, TorreviejaArjantin19–24Brezilya
10-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, TorreviejaJaponya32–30Avusturya
10-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, TorreviejaHırvatistan23–27İspanya
12-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, TorreviejaArjantin27–31Japonya
12-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, TorreviejaAvusturya27–23Hırvatistan
12-12-2021Palacio de los Deportes de Torrevieja, Torreviejaİspanya27–24Brezilya

Final Round

Çeyrek Final

14/15 Aralık 2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersDanimarka30–25Brezilya
14/15 Aralık 2021Palau d’Esports de Granollers, Granollersİspanya26–21Almanya
14/15 Aralık 2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersNorveç34–28Rusya Hentbol Federasyonu
14/15 Aralık 2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersFransa31–26İsveç

Yarı Final

17 Aralık 2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersFransa23–22Danimarka
17 Aralık 2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersNorveç27–21İspanya

03/04 Sıralama Maçı

19 Aralık 2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersDanimarka35–28İspanya

Final

19 Aralık 2021Palau d’Esports de Granollers, GranollersFransa22–29Norveç

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1st place, gold medalist(s)Norveç
2nd place, silver medalist(s)Fransa2023 IHF Kadınlar Dünya Hentbol Şampiyonası
3rd place, bronze medalist(s)Danimarka
4İspanya
5İsveç
6Brezilya
7Almanya
8Rusya Hentbol Federasyonu
9Hollanda
10Macaristan
11Japonya
12Sırbistan
13Romanya
14Güney Kore
15Polonya
16Avusturya
17Slovenya
18Hırvatistan
19Çek Cumhuriyeti
20Porto Riko
21Arjantin
22Karadağ
23Kongo
24Kazakistan
25
26
27
28
29
30
31İran
32Çin
Norveç (4. şampiyonluk)
Henny Reistad, Emilie Hegh Arntzen, Veronica Kristiansen, Nora Mørk, Stine Bredal Oftedal, Malin Aune, Silje Solberg (Kaleci), Kari Brattset Dale, Vilde Ingstad, Katrine Lunde (Kaleci) , Moa Högdahl, Marit Røsberg Jacobsen, Camilla Herrem, Sanna Solberg-Isaksen, Kristine Breistøl, Emilie Hovden, Rikke Granlund (Kaleci) , Maren Nyland Aardahl
Baş Antrenör : Thorir Hergeirsson

All Star Takım

PosisyonOyuncu (Takımı)
Most valuable playerKari Brattset Dale (Norveç)
KaleciSandra Toft (Danimarka)
Sağ KanatCarmen Martín (İspanya)
Sağ BekNora Mørk (Norveç)
Merkez BekGrâce Zaadi Deuna (Fransa)
Sol KanatHenny Reistad (Norveç)
Sol BekCoralie Lassource (Fransa)
PivotPauletta Foppa (Fransa)

İstatistikler

Gol Krallığı

03SıraHentbolcu (Takımı)Gol
1Nathalie Hagman (İsveç)71
2Alexandrina Cabral (İspanya)44
3Patricia Kovács (Avusturya)
Irina Alexandrova (Kazakistan)
Elke Karsten (Arjantin)
Nora Mork (Norveç)
43
7Jovanka Radičević (Karadağ)
Cyrielle Ebanga (Kamerun)
41

En İyi Kaleciler

SıraKaleci (Takımı)Kurtatış/Şut
1Althea Reinhardt (Danimarka)70/136
2Sandra Toft (Danimarka)80/188
20192023

IHF Dünya Kadınlar Hentbol Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.