2021 Gençler ve Yıldızlar Dünya Eskrim Şampiyonası

2021 Gençler ve Yıldızlar Dünya Eskrim Şampiyonası 3 - 11 Nisan 2021 tarihleri ​​arasında Mısır'ın Kahire kentinde gerçekleştirilecek.
Ev Sahibi Cairo, Egypt
Tarihler 3–11 Nisan
Stadyum Cairo Stadium Indoor Halls Complex
Kategori 18

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz MadalyaToplam Madalya
1Rusya75315
2ABD35614
3Güney Kore2349
3Polonya2024
4Mısır1135
5Fransa1034
6Kanada
Romanya
1012
7İsrail
Türkiye
Özbekistan
İspanya
0101
8Ukrayna0033
9Azerbaycan
Kanada
Moldova
Avusturya
0011

Yarışma Sonuçları

Genç Erkekler Kategorisi

Etkinlik Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
Individual épée Kendrick Jean Joseph (Fransa) Mohamed Yasseen (Mısır) Samuel Berktold (Avusturya)
Mohamed Elsayed (Mısır)
Team épée Rusya
Kirill Gurov
Egor Lomaga
Artem Sarkisyan
Aleksey Udovichenko
ABD
Mihir Kumashi
Nicholas Lawson
Valentin Matveev
Tristan Szapary
Mısır
Amr Abdelbaky
Mohamed Elsayed
Ibrahim Ramadan
Mohamed Yasseen
Individual foil Zakhar Kozlov (Rusya) Choi Dong-yun (Güney Kore) Stepan Martynovich (Rusya)
Constant Roger (Fransa)
Team foil Rusya
Egor Barannikov
Zakhar Kozlov
Daniil Kravtsov
Stepan Martynovich
ABD
Kenji Bravo
Ashton Daniel
Marcello Olivares
Daniel Zhang
Fransa
Valérian Castanie
Paul-Antoine De Belval
Constant Roger
Armand Spichiger
Individual sabre Kirill Tyulyukov (Rusya) Bobirjon Rasulov (Özbekistan) Szymon Hryciuk (Polonya)
Adham Moataz (Mısır)
Team sabre Mısır
Mazen Elaraby
Eyad Marouf
Adham Moataz
Zeyad Nofal
Rusya
Magamed Khalimbekov
Dmitriy Nasonov
Artem Terekhov
Kirill Tyulyukov
Fransa
Paco Boureau
Duncan Glenadel
Samuel Jarry
Antoine Pogu

 

Genç Kadınlar Kategorisi

Etkinlik Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
Individual épée Polina Khaertdinova (Rusya) Jessica Lin (ABD) Kim So-hiu (Güney Kore)
Anastasiia Zelentsova  (Ukrayna)
Team épée Rusya
Iana Bekmurzova
Anna Gzyunova
Polina Khaertdinova
Aizanat Murtazaeva
İspanya
Claudia Arribas
Nicole Lixandru
Dana Raposo
Paula Zugasti
Polonya
Zofia Janelli
Alicja Klasik
Gloria Klughardt
Kinga Zgryźniak
Individual foil May Tieu (ABD) Nicole Pustilnik (İsrail) Joo Yeong-ji (Güney Kore)
Jessica Zi Jia Guo (Kanada)
Team foil Rusya
Vitalina Anaschenkova
Adelina Bikbulatova
Angelina Kononova
Daria Malysheva
ABD
Zander Rhodes
Lauren Scruggs
May Tieu
Maia Mei Weintraub
Ukrayna
Kateryna Budenko
Kristina Petrova
Alina Poloziuk
Olga Sopit
Individual sabre Jeon Ha-young (Güney Kore) Nisanur Erbil (Türkiye) Dariya Drozd (Rusya)
Valeriia Prochenko (Ukrayna)
Team sabre Güney Kore
Jang Bo-ryeon
Jeon Ha-young
Lee Ju-eun
Park Ju-mee
ABD
Alexis Anglade
Atara Greenbaum
Honor Johnson
Zoe Kim
Romanya
Mihaela Chițu
Felicia Iacob
Maria Matei
Ilinca Pantiș

 

Yıldız Erkekler Kategorisi

Etkinlik Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
Bireysel épée Antoni Socha (Polonya) Artem Sarkisyan (Rusya) Kim Do-wan (Güney Kore)
Skyler Liverant (ABD)
Bireysel foil Daniel Zhang (ABD) An Hyeon-bhin (Güney Kore) Lee Seoung-bin (Güney Kore)
Chase Emmer (ABD)
Bireysel Sabre Marco Sovar (Romanya) Park Jun-seong (Güney Kore) Colby Harley (ABD)
Arseniy Shelekhov (Rusya)

Yıldız Kadınlar Kategorisi

Etkinlik Altın Madalya Gümüş Madalya Bronz Madalya
Bireysel épée Alicja Klasik (Polonya) Ekaterina Kolbeneva (Rusya) Susanne Lannes (Estonya)
Ketki Ketkar (ABD) 
Bireysel foil Jessica Zi Jia Guo (Kanada) Anastasia Beznosikova (Rusya) Maria Cojocari  (Moldova)
Alexandra Jing (ABD)
Bireysel Sabre Magda Skarbonkiewicz (ABD) Yulia Salabai (Rusya) Zarifa Huseynova (Azerbaycan
Zoe Kim (ABD)
20192022

Dünya Gençler Eskrim Şampiyonası (ErkeklerKadınlar)

Dünya Yıldızlar Eskrim Şampiyonası

Eskrim Ana Sayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.