2021 FİVB Voleybol U-18 Kızlar Dünya Şampiyonası

2021 FIVB Kızlar 18 Yaş Altı Dünya Şampiyonası, sporun en önemli organizasyonu olan Fédération Internationale de Volleyball (FIVB) üyelerinden 18 yaş altı kadın milli takımlarının mücadele ettiği FIVB Voleybol Kızlar 18 Yaş Altı Dünya Şampiyonası'nın 17.'si olacak. küresel yönetim organı. Final turnuvası Meksika'nın Durango şehrinde yapılacak. Daha önce 2007 turnuvasına ev sahipliği yapan Meksika, bu etkinliğin ev sahibi olarak ikinci kez seçildi.[1]

Amerika Birleşik Devletleri, Mısır'da ilk şampiyonluğunu kazanmış olan son şampiyondur.
Ev Sahibi Ülke Meksika
Ev Sahibi Şehir Durango City
Tarih 20–29 Eylül 2021
Takım Sayısı 20
resmi website
Official website

Hak Kazanan Takımlar

Eleme Turnuvaları Tarih Ev Sahibi Şehir, Ülke Kota Hak Kazanan Takımlar
Ev Sahibi 2020 Lozan, İsviçre 1 Meksika
2020 Avrupa U-17 kIZLAR şAMPİYONASI 1–9 October 2020 Podgorica, kARADAĞ 6 Rusya


Türkiye


Sırbistan


İtalya


Romanya


Polonya
NORCECA Sıralaması     4 ABD


Kanada


Porto Riko


Dominik Cumhuriyeti
2018 Asya Şampiyonası 20–27 May Nakhon Pathom, Tayland 1

 Japonya

Çin

Tayland


 Güney Kore
2020 Afrika Şampiyonası Mart 2021 Abuja, Nijerya 2 Kamerun


Nijerya
Güney Amerika Sıralaması     3 Brezilya


Peru


Arjantin
FIVB Dünya Sıralaması     3 Mısır


Bulgaristan


Slovakya
Toplam 20

Ön Eleme Turu

A Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Sırbistan44012-211Round 16
2Polonya43111-59Round 16
3Meksika4228-67Round 16
4Kanada4133-93Round 16
5Kamerun4040-120katılmadı
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
20 EylülSırbistan3–2Polonya 22–2525–1023–2525–1415–6110–80
20 EylülMeksika3–0Kamerun25–025–025–0  75–0
21 EylülSırbistan3–0Kamerun25–025–025–0  75–0
21 EylülMeksika3-0Kanada25–1825–725–22  0–0
22 EylülPolonya 3–0Kamerun25–025–025–0  75–0
22 EylülKanada0-3Sırbistan11–2510–2522–25  0–0
23 EylülKamerun0–3Kanada0–250–250–25  0–75
23 EylülMeksika2-3Polonya 25–2116–2525–2112–2513–150–0
24 EylülPolonya 3-0Kanada25–1825–1825–13  0–0
24 EylülMeksika0-3Sırbistan14–2523–2518–25  0–0

B Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1İtalya44012-112Round 16
2Türkiye4319-58Round 16
3Dominik Cumhuriyeti4226-86Round 16
4Peru4134-103Round 16
5Mısır4045-121
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
20 EylülDominik Cumhuriyeti0–3Türkiye15–2521–2518–25  54–75
20 EylülMısır1–3Peru25–2022–2520–2522–25 89–95
21 EylülMısır1-3İtalya25–2212–2510–2516–25 0–0
21 EylülPeru0-3Türkiye13–2521–2510–25  0–0
22 EylülPeru1-3Dominik Cumhuriyeti25–1822–2521–2523–25 0–0
22 EylülTürkiye0-3İtalya22–2523–2519–25  0–0
23 EylülTürkiye3-2Mısır25–1825–1021–2520–2515–100–0
23 Eylülİtalya3-0Dominik Cumhuriyeti25–1825–2125–19  0–0
24 Eylülİtalya3-0Peru25–2125–2325–19  0–0
24 EylülDominik Cumhuriyeti3-1Mısır23–2525–2225–2325–13 0–0

C Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Amerika Birleşik Devletleri44012-112Round 16
2Romanya43110-58Round 16
3Tayland4228-67Round 16
4Porto Riko4133-93Round 16
5Nijerya4040-120katılmadı
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
20 EylülPorto Riko0–3Romanya19–2519–2521–25  59–75
20 EylülTayland3–0Nijerya25–025–025–0  75–0
21 EylülTayland0-3Amerika Birleşik Devletleri18–2520–2523–25  0–0
21 EylülNijerya0–3Romanya0–250–250–25  0–75
22 EylülNijerya0–3Porto Riko0–250–250–25  0–75
22 EylülRomanya1-3Amerika Birleşik Devletleri21–2511–2525–1816–25 0–0
23 EylülRomanya3-2Tayland25–1523–2522–2525–1915–100–0
23 EylülAmerika Birleşik Devletleri3-0Porto Riko25–925–1525–9  0–0
24 EylülAmerika Birleşik Devletleri3–0Nijerya25–025–025–0  75–0
24 EylülPorto Riko0-3Tayland20–2523–2520–25  0–0

D Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Rusya44012-211Round 16
2Brezilya43111-410Round 16
3Slovakya4227-86Round 16
4Arjantin4134-103Round 16
5Bulgaristan4042-120
TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
20 EylülSlovakya0–3Rusya15–2519–2522–25  56–75
20 EylülArjantin3–1Bulgaristan24–2625–1525–1925–14 99–74
21 EylülArjantin0-3Brezilya23–2522–2516–25  0–0
21 EylülBulgaristan0-3Rusya9–2613–2517–25  0–0
22 EylülBulgaristan1-3Slovakya17–2519–2525–2114–25 0–0
22 EylülRusya3-2Brezilya25–2316–2519–2525–1415-120–0
23 EylülRusya3-0Arjantin25–1225–1725–20  0–0
23 EylülBrezilya3-1Slovakya25–1625–1624–2625–22 0–0
24 EylülBrezilya3-0Bulgaristan25–1425–2025–17  0–0
24 EylülSlovakya3-1Arjantin21–2525–2325–1325–20 0–0

Final Round

17/18 Sıralama Maçları

27-09-2021Country-Mx, DurangoMısır0-3
(20-25, 20-25, 24-26)
Bulgaristan

Round 16

26-09-2021Country-Mx, DurangoRusya3-0
(25-12, 25-11, 25-13)
Porto Riko
26-09-2021Country-Mx, DurangoPolonya3-0
(25-19, 25-11, 25-16)
Dominik Cumhuriyeti
26-09-2021Country-Mx, DurangoBrezilya3-1
(25-19, 25-23, 24-26, 25-23)
Tayland
26-09-2021Country-Mx, DurangoSırbistan3-1
(25-13, 25-21, 17-25, 25-15)
Peru
26-09-2021Country-Mx, Durangoİtalya3-0
(25-10, 25-10, 25-13)
Kanada
26-09-2021Country-Mx, DurangoRomanya3-2
(21-25, 25-22, 16-25, 25-21, 15-11)
Slovakya
26-09-2021Country-Mx, DurangoTürkiye3-0
(25-17, 25-13, 25-17)
Meksika
26-09-2021Country-Mx, DurangoAmerika Birleşik Devletleri3-2
(26-24, 23-25, 21-25, 25-18, 15-7)
Arjantin

09/16 Sıralama Maçları

27-09-202109/16 Sıralama Maçları Çeyrek FinalCountry-Mx, DurangoPorto Riko1-3
(25-18, 13-25, 12-25, 18-25)
Dominik Cumhuriyeti
27-09-202109/16 Sıralama Maçları Çeyrek FinalCountry-Mx, DurangoTayland3-0
(25-23, 25-18, 25-17)
Peru
27-09-202109/16 Sıralama Maçları Çeyrek FinalCountry-Mx, DurangoKanada1-3
(25-23, 22-25, 17-25, 11-25)
Slovakya
27-09-202109/16 Sıralama Maçları Çeyrek FinalCountry-Mx, DurangoMeksika1-3
(25-23, 23-25, 23-25, 15-25)
Arjantin
28-09-202113/16 Sıralama Maçları Yarı FinalCountry-Mx, DurangoPorto Riko1-3
(17-25, 27-25, 21-25, 26-28)
Peru
28-09-202113/16 Sıralama Maçları Yarı FinalCountry-Mx, DurangoKanada0-3
(20-25, 26-28, 16-25)
Meksika
28-09-202109/12 Sıralama Maçları Yarı FinalCountry-Mx, DurangoDominik Cumhuriyeti3-1
(25-16, 25-18, 24-26, 25-20)
Tayland
28-09-202109/12 Sıralama Maçları Yarı FinalCountry-Mx, DurangoSlovakya2-3
(25-16, 21-25, 25-23, 19-25, 5-15)
Arjantin
29-09-202115/16 MaçıCountry-Mx, DurangoPorto Riko3-0
(25-21, 28-26, 25-23)
Kanada
29-09-202113/14 MaçıCountry-Mx, DurangoPeru0-3
(18-25, 16-25, 14-25)
Meksika
29-09-202111/12 MaçıCountry-Mx, DurangoTayland3-1
(22-25, 25-22, 25-19, 25-23)
Slovakya
29-09-202109/10 MaçıCountry-Mx, DurangoDominik Cumhuriyeti0-3
(20-25, 17-25, 18-25)
Arjantin

Çeyrek Final

27-09-2021Country-Mx, DurangoRusya3-0
(25-11, 25-12, 25-15)
Polonya
27-09-2021Country-Mx, DurangoBrezilya1-3
(23-25, 20-25, 25-22, 20-25)
Sırbistan
27-09-2021Country-Mx, Durangoİtalya3-0
(25-15, 25-18, 25-13)
Romanya
27-09-2021Country-Mx, DurangoTürkiye2-3
(25-19, 23-25, 25-22, 21-25, 9-15)
Amerika Birleşik Devletleri

05/08 Sıralama Maçları

28-09-202105/08 Sıralama Maçları Yarı FinalCountry-Mx, DurangoPolonya2-3
(17-25, 25-22, 22-25, 25-19, 11-15)
Brezilya
28-09-202105/08 Sıralama Maçları Yarı FinalCountry-Mx, DurangoRomanya3-1
(25-20, 23-25, 25-18, 25-19)
Türkiye
29-09-202107/08 MaçıCountry-Mx, DurangoPolonya0-3
(21-25, 17-25, 25-27)
Türkiye
29-09-202105/06 MaçıCountry-Mx, DurangoBrezilya3-0
(25-17, 25-14, 25-12)
Romanya

Yarı Final

28-09-2021Country-Mx, DurangoRusya3-0
(25-13, 25-8, 25-21)
Sırbistan
28-09-2021Country-Mx, Durangoİtalya3-0
(25-23, 25-18, 25-22)
Amerika Birleşik Devletleri

03/04 Maçı

29-09-2021Country-Mx, DurangoSırbistan1-3
(23-25, 18-25, 28-26, 18-25)
Amerika Birleşik Devletleri

Final

29-09-2021Country-Mx, DurangoRusya3-0
(25-16, 25-17, 25-20)
İtalya

Final Sıralaması

SıraTakım
1st place, gold medalist(s)Rusya
2nd place, silver medalist(s)İtalya
3rd place, bronze medalist(s)Amerika Birleşik Devletleri
4Sırbistan
5Brezilya
6Romanya
7Türkiye
8Polonya
9Arjantin
10Dominik Cumhuriyeti
11Tayland
12Slovakya
13Meksika
14Peru
15Porto Riko
16Kanada
17Bulgaristan
18Mısır
19Nijerya
Kamerun
Rusya (. zaferi)
Natalia Suvorova, Anastasiia Kapralova, Victoria Demidova, Irina Artiukhina, Daria Zamanskaia, Alina Rubtsova, Alina Popova, Oksana Shvydkaia, Victoriia Kobzar, Anna Khabibrakhmanova, Anastasiia Zhabrova, Varvara Sergeeva
Baş Antrenörü : Alexander Karikov

Turnuva Ödülleri

Most Valuable Player (MVP): Natalia Suvorova (Rusya)
Best Setter: Viktoriia Kobzar (Rusya)
Best Opposite: Giulia Viscioni (İtalya)
Best Outside Hitters: Julia Ituma (İtalya)
Mckenna Wucherer (ABD)
Best Middle Blockers: Natalia Suvorova (Rusya)
Hena Kurtagic (Sırbistan)
Best Libero: Emma Barbero (İtalya)
20192023

FİVB Kızlar U-18 Dünya Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.