2021 FIVB Voleybol Erkekler Uluslar Ligi

2021 FIVB Voleybol Erkekler Uluslar Ligi, aslında her yıl düzenlenen uluslararası erkek voleybol turnuvası olan FIVB Voleybol Erkekler Uluslar Ligi'nin üçüncüsü olacaktı. VNL'nin 2021 turnuvası, Temmuz ayındaki 2020 Yaz Olimpiyatları nedeniyle önceki turnuvalardan daha erken başlaması planlanıyordu. Ön turun 28 Mayıs - 23 Haziran 2021 tarihleri ​​arasında beş hafta içinde yapılması planlanıyordu. Son turun 26-27 Haziran 2021 tarihleri ​​arasında yapılması planlanıyordu.
Turnuva Bilgileri
Ev Sahibi Ülke İtalya
Şehir Rimini
Tarih 28 Mayıs – 27 Haziran
Takım Sayısı 16 
Ev Sahibi 1 şehir
Şampiyon Brezilya
Finalist Polonya
Üçüncü Fransa
Dördüncü Slovenya
Turnuva Ödülleri
MVP Wallace de Souza (Brezilya)
Bartosz Kurek (Polonya)
Best Setter Fabian Drzyzga (Polonya)
Best OH Yoandy Leal (Brezilya)
Michał Kubiak (Polonya)
Best MB Maurício Souza (Brezilya)
Mateusz Bieniek (Polonya)
Best OPP Wallace de Souza (Brezilya)
Bartosz Kurek (Polonya)
Best Libero Thales Hoss (Brezilya)
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı 124
Seyirci 0
Resmi website
Volleyball Nations League

Format

Ön Eleme Turu
16 takım, turnuva formatında yarışır. Takımlar her hafta 3 maç oynar ve beş hafta boyunca 120 maçlık mücadele eder. Ön turdan sonra ilk dört takım final turunda yarışır. 

Final turu
İlk dört takım eleme turu oynar. Yarı final kazananları, Nations League şampiyonluğu için yarışacak. Üçüncülük maçında kaybedenler karşı karşıya gelir.

Turnuva Takvimi

1. Hafta
28–30 Mayıs
2. Hafta
3–5 Haziran
3. Hafta
9–11 Haziran
4. Hafta
15–17 Haziran
5. Hafta
21–23 Haziran
6. Hafta
26–27 Haziran
24 maç 24 maç 24 maç 24 maç 24 maç 8 maç

Ön Eleme Turu

Takım Kadroları

Puan Durumu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Brezilya1513239-1238Final Aşaması
2Polonya1512339-1137Final Aşaması
3Slovenya1512340-1834Final Aşaması
4Fransa1511441-2234Final Aşaması
5Rusya1511439-2134
6Sırbistan1510535-2728
7ABD158729-2424
8Kanada157827-2621
9Arjantin157823-2920
10İtalya157828-3319
11Japonya157825-3119
12İran1551025-3218
13Almanya1541122-3814
14Hollanda1531219-4011
15Bulgaristan1521311-417
16Avustralya151147-442

1. Hafta

TarihSkor/Setler
28 MayFransa3–0
(27-25, 25-21, 25-23)
Bulgaristan
28 MayAlmanya3–0
(25-19, 25-18, 25-16)
Avustralya
28 MayJaponya3–0
(25-19, 25-22, 26-24)
İran
28 MaySırbistan3–1
(22-25, 25-18, 36-34, 25-18)
Slovenya
28 MayHollanda1–3
(19-25, 22-25, 25-18, 20-25)
Rusya
28 MayABD3–0
(25-17, 26-24, 25-20)
Kanada
28 MayPolonya3–0
(25-19, 25-20, 25-18)
İtalya
28 MayBrezilya3–0
(31-29, 26-24, 25-16)
Arjantin
29 MayAlmanya2–3
(25-22, 22-25, 25-22, 16-25, 15-17)
Fransa
29 Mayİran1–3
(17-25, 25-20, 20-25, 17-25)
Rusya
29 MayHollanda2–3
(25-22, 25-23, 22-25, 17-25, 8-15)
Japonya
29 MayAvustralya0–3
(21-25, 20-25, 20-25)
Bulgaristan
29 MayPolonya3–1
(26-24, 25-19, 21-25, 25-15)
Sırbistan
29 Mayİtalya0–3
(23-25, 19-25, 15-25)
Slovenya
29 MayArjantin0–3
(17-25, 21-25, 177-25)
Kanada
29 MayABD0–3
(22-25, 23-25, 19-25)
Brezilya
30 MayAvustralya1–3
(26-28, 25-20, 14-25, 23-25)
Fransa
30 MayHollanda0–3
(18-25, 23-25, 28-30)
İran
30 MayAlmanya3–2
(19-25, 25-21, 22-25, 30-28, 15-11)
Bulgaristan
30 MayRusya2–3
(26-28, 28-26, 25-20, 21-25, 14-16)
Japonya
30 MayABD3–1
(23-25, 25-21, 25-15, 25-19)
Arjantin
30 MayKanada1–3
(17-25, 20-25, 25-22, 25-27)
Brezilya
30 MayPolonya1–3
(22-25, 25-23, 19-25, 23-25)
Slovenya
30 MaySırbistan3–1
(25-23, 22-25, 25-22, 25-18)
İtalya

2. Hafta

Tarih1. TakımSkor/Setler2. Takım
03-06-2021Almanya2-3
(19-25, 25-23, 25-17, 23-25, 13-15)
Arjantin
03-06-2021İran3-1
(22-25, 25-22, 25-22, 25-22)
Kanada
03-06-2021Japonya1-3
(25-18, 23-25, 22-25, 13-25)
Sırbistan
03-06-2021Brezilya0-3
(37-39, 18-25, 28-30)
Fransa
03-06-2021Hollanda0-3
(18-25, 15-25, 18-25)
Slovenya
03-06-2021Avustralta0-3
(16-25, 10-25, 12-25)
Polonya
03-06-2021İtalya3-2
(25-19, 20-25, 25-13, 23-25, 15-13)
Bulgaristan
03-06-2021Rusya3-1
(25-22, 25-19, 17-25, 25-19)
ABD
04-06-2021Arjantin0-3
(19-25, 22-25, 18-25)
Slovenya
04-06-2021Hollanda3-2
(25-18, 23-25, 25-20, 23-25, 15-13)
Almanya
04-06-2021Brezilya3-0
(25-20, 25-16, 25-20)
Japonya
04-06-2021Sırbistan3-2
(22-25, 24-26, 25-22, 25-23, 15-9)
Fransa
04-06-2021Rusya3-0
(25-19, 26-24, 25-21)
Avustralta
04-06-2021Polonya3-0
(25-17, 28-26, 25-17)
ABD
04-06-2021İran3-1
(26-24, 29-27, 21-25, 25-22)
İtalya
04-06-2021Kanada3-0
(28-26, 25-23, 25-16)
Bulgaristan
05-06-2021Hollanda0-3
(19-25, 20-25, 23-25)
Arjantin
05-06-2021Slovenya1-3
(25-19, 20-25, 21-25, 20-25)
Almanya
05-06-2021Fransa3-2
(21-25, 25-22, 24-26, 25-21, 25-11)
Japonya
05-06-2021Brezilya3-1
(23-25, 25-23, 25-15, 25-22)
Sırbistan
05-06-2021Rusya1-3
(25-21, 19-25, 19-25, 14-25)
Polonya
05-06-2021ABD3-0
(25-23, 25-20, 25-17)
Avustralta
05-06-2021Bulgaristan0-3
(20-25, 31-33, 22-25)
İran
05-06-2021Kanada2-3
(19-25, 21-25, 25-21, 28-26, 11-15)
İtalya

3. Hafta

Tarih1. Takım Skor/Setler2. Takım
09-06-2021Sırbistan3-1
(19-25, 25-22, 25-18, 25-15)
Almanya
09-06-2021Japonya3-1
(25-18, 21-25, 28-26, 26-24)
Avustralya
09-06-2021Fransa3-1
(22-25, 25-18, 30-28, 25-19)
Rusya
09-06-2021Slovenya3-0
(25-22, 25-19, 25-22)
Kanada
09-06-2021Arjantin0-3
(28-30, 21-25, 20-25)
İtalya
09-06-2021İran3-0
(25-19, 25-23, 25-23)
ABD
09-06-2021Polonya3-0
(25-19, 25-15, 25-12)
Bulgaristan
09-06-2021Hollanda0-3
(19-25, 22-25, 25-27)
Brezilya
10-06-2021Sırbistan3-2
(21-25, 25-15, 26-28, 25-22, 15-8)
İran
10-06-2021Rusya3-1
(25-18, 25-18, 23-25, 25-23)
Kanada
10-06-2021Fransa2-3
(25-17, 25-19, 23-25, 19-25, 9-15)
Slovenya
10-06-2021Arjantin3-0
(25-18, 25-19, 25-20)
Avustralya
10-06-2021Almanya0-3
(12-25, 18-25, 27-29)
ABD
10-06-2021Bulgaristan0-3
(16-25, 22-25, 12-25)
Brezilya
10-06-2021Japonya3-2
(21-25, 25-22, 22-25, 25-15, 15-9)
İtalya
10-06-2021Polonya3-0
(25-14, 25-17, 25-116)
Hollanda
11-06-2021İran2-3
(25-23, 20-25, 19-25, 25-19, 13-15)
Almanya
11-06-2021Slovenya3-2
(19-25, 25-23, 22-25, 25-20, 15-8)
Rusya
11-06-2021Japonya1-3
(32-30, 16-25, 18-25, 21-25)
Arjantin
11-06-2021Hollanda2-3
(18-25, 25-18, 25-17, 22-25, 13-15)
Bulgaristan
11-06-2021Avustralya0-3
(20-25, 22-25, 14-25)
İtalya
11-06-2021ABD1-3
(23-25, 17-25, 25-19, 25-27)
Sırbistan
11-06-2021Kanada1-3
(25-20, 21-25, 22-25, 17-25)
Fransa
11-06-2021Polonya0-3
(17-25, 26-28, 19-25)
Brezilya

4. Hafta

Tarih1. TakımSkor/Setler2. Takım
15-06-2021Rusya3-1
(25-23, 25-22, 22-25, 25-21)
Sırbistan
15-06-2021İran2-3
(23-25, 22-25, 25-23, 25-18, 12-15)
Avustralya
15-06-2021Hollanda3-2
(15-25, 22-25, 28-26, 25-23, 19-17)
Fransa
15-06-2021Arjantin3-1
(25-20,16-25, 25-18, 25-18)
Bulgaristan
15-06-2021Japonya3-0
(25-18, 25-22, 25-20)
Almanya
15-06-2021Kanada0-3
(22-25, 23-25, 19-25)
Polonya
15-06-2021Brezilya3-2
(15-25, 25-22, 19-25, 25-13, 15-12)
Slovenya
15-06-2021İtalya0-3
(15-25, 18-25, 21-25)
ABD
16-06-2021Arjantin1-3
(19-25, 23-25, 25-21, 19-25)
Rusya
16-06-2021Sırbistan3-0
(25-20, 25-17, 25-17)
Bulgaristan
16-06-2021Slovenya3-1
(18-25, 25-18, 25-18, 25-17)
Avustralya
16-06-2021Japonya0-3
(14-25, 18-25, 19-25)
Polonya
16-06-2021Hollanda1-3
(19-25, 23-25, 25-23, 21-25)
İtalya
16-06-2021Kanada3-0
(25-17, 26-24, 25-21)
Almanya
16-06-2021ABD1-3
(23-25, 25-22, 29-31, 22-25)
Fransa
16-06-2021İran1-3
(19-25, 25-23, 19-25, 21-25)
Brezilya
17-06-2021Arjantin3-0
(27-25, 25-20, 26-24)
Sırbistan
17-06-2021Bulgaristan0-3
(17-25, 22-25, 17-25)
Rusya
17-06-2021Japonya0-3
(22-25, 23-25, 18-25)
Kanada
17-06-2021Avustralya0-3
(17-25, 22-25, 12-25)
Brezilya
17-06-2021İran1-3
(25-14, 20-25, 19-25, 30-32)
Slovenya
17-06-2021Hollanda2-3
(25-21, 17-25, 25-23, 15-25, 13-15)
ABD
17-06-2021Fransa2-3
(19-25, 25-22, 20-25, 25-21, 12-15)
İtalya
17-06-2021Almanya0-3
(22-25, 19-25, 20-25)
Polonya

5. Hafta

Tarih1. TakımSkor/Setler2. Takım
21-06-2021Avustralya1-3
(16-25, 13-25, 25-19, 15-25)
Sırbistan
21-06-2021Japonya3-0
(25-23, 25-18, 25-14)
Bulgaristan
21-06-2021Fransa3-0
(25-21, 25-21, 25-19)
İran
21-06-2021Kanada3-0
(25-16, 25-16, 25-19)
Hollanda
21-06-2021Brezilya3-1
(25-19, 32-30, 22-25, 25-20)
İtalya
21-06-2021Slovenya3-2
(28-30, 25-19, 21-25, 28-26, 15-13)
ABD
21-06-2021Polonya3-0
(25-21, 25-22, 25-18)
Arjantin
21-06-2021Almanya 1-3
(18-25, 18-25, 25-23, 15-25)
Rusya
22-06-2021Kanada3-0
(25-17, 25-8, 25-20)
Avustralya
22-06-2021Sırbistan3-2
(25-21, 21-25, 25-18, 21-25, 17-25)
Hollanda
22-06-2021Bulgaristan0-3
(19-25, 24-26, 9-25)
ABD
22-06-2021İran0-3
(20-25, 20-25, 16-25)
Polonya
22-06-2021Fransa3-0
(26-24, 25-21, 25-23)
Arjantin
22-06-2021Japonya0-3
(16-25, 16-25, 26-28)
Slovenya
22-06-2021Rusya3-2
(25-21, 16-25, 25-17, 19-25, 15-12)
İtalya
22-06-2021Brezilya3-0
(25-21, 25-21, 25-23)
Almanya
23-06-2021Avustralya0-3
(23-25, 19-25, 19-25)
Hollanda
23-06-2021Kanada3-2
(17-25, 21-25, 25-17, 25-20, 17-15)
Sırbistan
23-06-2021ABD3-0
(25-21, 25-23, 25-20)
Japonya
23-06-2021Fransa3-2
(25-22, 21-25, 22-25, 25-20, 15-11)
Polonya
23-06-2021İran1-3
(31-33, 23-25, 32-30, 18-25)
Arjantin
23-06-2021Slovenya3-0
(25-23, 25-16, 25-18)
Bulgaristan
23-06-2021İtalya3-2
(25-12, 24-26, 25-22, 21-25, 15-13)
Almanya
23-06-2021Brezilya0-3
(21-25, 26-28, 20-25)
Rusya

Final Turu

Yarı Final

26 Haziran 2021Rimini Fiera, RiminiBrezilya3-0
(25-2, 25-18, 25-19)
Fransa
26 Haziran 2021Rimini Fiera, RiminiPolonya3-0
(25-22, 25-21, 25-23)
Slovenya

03/04’üncülük Maçı

27 Haziran 2021Rimini Fiera, RiminiFransa3-0
(25-20, 25-18, 25-19)
Slovenya

Final

27 Haziran 2021Rimini Fiera, RiminiBrezilya3-1
(22-25, 25-23, 25-16, 25-14)
Polonya

Final Sıralaması

SıraTakıam
1st place, gold medalist(s)Brezilya
2nd place, silver medalist(s)Polonya
3rd place, bronze medalist(s)Fransa
4Slovenya
5Rusya
6Sırbistan
7ABD
8Kanada
9Arjantin
10İtalya
11Japonya
12İran
13Almanya
14Hollanda
15Bulgaristan
16Avustralya
Brezilya (1. zaferi)
Bruno Rezende (c), Maurício Borges Silva, Fernando Kreling, Wallace de Souza, Yoandy Leal, Isac Santos, Maurício Souza, Douglas Souza, Maique Nascimento, Lucas Saatkamp, Thales Hoss, Ricardo Lucarelli, Alan Souza, Flávio Gualberto
Baş Antrenör : Carlos Schwanke

Turnuva Ödülleri

Most Valuable Players 
Wallace de Souza (Brezilya)
Bartosz Kurek (Polonya)
Best Setter 
Fabian Drzyzga (Polonya)
Best Outside Spikers 
Yoandy Leal  (Brezilya)
Michał Kubiak (Polonya)
Best Middle Blockers 
Maurício Souza  (Brezilya)
Mateusz Bieniek (Polonya)
Best Opposite Spikers 
Wallace de Souza (Brezilya)
Bartosz Kurek (Polonya)
Best Libero 
Thales Hoss (Brezilya)
20192022

FIVB Voleybol Erkekler Uluslar Ligi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.