2021 FİVB Kadınlar U-20 Dünya Voleybol Şampiyonası

2021 FIVB Voleybol Kadınlar U20 Dünya Şampiyonası, sporun küresel yönetimi olan Fédération Internationale de Volleyball (FIVB) üyelerinden 20 yaşın altındaki kadın milli takımlarının mücadele ettiği FIVB Voleybol Kadınlar U20 Dünya Şampiyonası'nın 21'incisi olacak. vücut. Final turnuvası Belçika ve Hollanda'da yapılacak ve turnuva ilk kez birden fazla ülke tarafından ortaklaşa ev sahipliği yapacak.

Japonya, Meksika'da ilk şampiyonluğunu kazanmış olan son şampiyon.

Turnuva Bilgileri
Ev Sahibi Ülkeler Belçika
Hollanda
Tarihler 9–18 Temmuz 2021
Takım Sayısı 16 (5 konfederasyon)
resmi website
volleyball.com/w-u20-2021

Kadrolar

2021 FİVB Kadınlar U-20 Dünya Şampiyonası Takım Kadroları

Salonlar

Rotterdam (Hollanda)
(A ve C grubu)
Kortrijk (Belçika)
(B ve D grubu)
Sportcentrum Schuttersveld Sportcampus Lange Munte
Kapasite : 5000 Kapasite : 5000

Ön Eleme Turu

A Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Hollanda3309-19 1/8 Turu
2Brezilya3217-36 1/8 Turu
3Arjantin3123-6309/16 Turu
4Rwanda3030-90 09/16 Turu
09-07-2021Sportcentrum Schuttersveld, RotterdamArjantin0-3
(24-26, 24-26, 24-26,)
Brezilya
09-07-2021Sportcentrum Schuttersveld, RotterdamHollanda3-0
(25-6, 25-5, 25-6)
Rwanda
10-07-2021Sportcentrum Schuttersveld, RotterdamRwanda0-3
(10-25, 15-25, 2-25)
Brezilya
10-07-2021Sportcentrum Schuttersveld, RotterdamHollanda3-0
(25-18, 25-21, 25-22)
Arjantin
11-07-2021Sportcentrum Schuttersveld, RotterdamArjantin 3-0
(25- 18, 25-10, 25-14)
Rwanda
11-07-2021Sportcentrum Schuttersveld, RotterdamBrezilya1-3
(25-22, 21-25, 16-25, 25-27)
Hollanda

B Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Sırbistan3309-09 1/8 Turu
2Dominik Cumhuriyeti3216-36 1/8 Turu
3Belçika3123-63 09/16 Turu
4Porto Riko3030-90 09/16 Turu
09-07-2021Sportcampus Lange Munte, KortrijkPorto Riko0-3
(0-25, 0-25, 0-25)
Dominik Cumhuriyeti
09-07-2021Sportcampus Lange Munte, KortrijkBelçika0-3
(17-25, 10-25, 15-25)
Sırbistan
10-07-2021Sportcampus Lange Munte, KortrijkBelçika3-0
(25-0, 25-0, 25-0)
Porto Riko
10-07-2021Sportcampus Lange Munte, KortrijkSırbistan3-0
(25-18, 25-20, 25-17)
Dominik Cumhuriyeti
11-07-2021Sportcampus Lange Munte, KortrijkSırbistan3-0
(25-0, 25-0, 25-0)
Porto Riko
11-07-2021Sportcampus Lange Munte, KortrijkDominik Cumhuriyeti3-0
(25-19, 25-21, 25-17)
Belçika

C Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Amerika Birleşik Devletleri3309-19 1/8 Turu
2Rusya3217-46 1/8 Turu
3Türkiye3124-63 09/16 Turu
4Tayland3030-90 09/16 Turu
09-07-2021Sportcentrum Schuttersveld, RotterdamTürkiye3-0
(25-20, 25-18, 25-19)
Tayland
09-07-2021Sportcentrum Schuttersveld, RotterdamRusya1-3
(20-25, 25-23, 14-25, 17-25)
Amerika Birleşik Devletleri
10-07-2021Sportcentrum Schuttersveld, RotterdamTayland0-3
(15-25, 8-25, 13-25)
Amerika Birleşik Devletleri
10-07-2021Sportcentrum Schuttersveld, RotterdamTürkiye1-3
(23-25, 25-21, 19-25, 17-25)
Rusya
11-07-2021Sportcentrum Schuttersveld, RotterdamRusya3-0
(25-23, 25-20, 25-16)
Tayland
11-07-2021Sportcentrum Schuttersveld, RotterdamAmerika Birleşik Devletleri 3-0
(25- 18, 27-25, 25-22)
Türkiye

D Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1İtalya3309-191/8 Turu
2Polonya3217-36 1/8 Turu
3Belarus3123-82 09/16 Turu
4Mısır3032-91 09/16 Turu
09-07-2021Sportcampus Lange Munte, KortrijkPolonya3-0
(25-14, 25-19, 25-17)
Belarus
09-07-2021Sportcampus Lange Munte, Kortrijkİtalya3-0
(25-15, 25-19, 25-15)
Mısır
10-07-2021Sportcampus Lange Munte, Kortrijkİtalya3-1
(25-16, 10-25, 25-21, 25-9)
Polonya
10-07-2021Sportcampus Lange Munte, KortrijkMısır2-3
(23-25, 26-24, 21-25, 25-15, 15-17)
Belarus
11-07-2021Sportcampus Lange Munte, KortrijkBelarus0-3
(23-25, 17-25, 21-25)
İtalya
11-07-2021Sportcampus Lange Munte, KortrijkPolonya3-0
(25-11, 25-23, 25-17)
Mısır

2. Tur

E Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Hollanda3309-38Yarı Final
2Rusya3217-46 Yarı Final
3Amerika Birleşik Devletleri3126-7405/08 Maçı
4Brezilya3031-90 05/08 Maçı
13-07-2021Brezilya1-3
(22-25, 29-27, 20-25, 14-25)
Amerika Birleşik Devletleri
13-07-2021Hollanda3-1
(25-16, 25-20, 16-25, 25-22)
Rusya
14-07-2021Rusya3-1
(25-13, 25-22, 28-30, 25-23)
Amerika Birleşik Devletleri
14-07-2021Hollanda3-0
(25-20, 25-17, 25-18)
Brezilya
15-07-2021Brezilya0-3
(18-25, 16-25, 17-25)
Rusya
15-07-2021Amerika Birleşik Devletleri2-3
(15-25, 22-25, 25-21, 25-21, 10-15)
Hollanda

F Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1İtalya3309-19 Yarı Final
2Sırbistan3216-36 Yarı Final
3Polonya3124-63 05/08 Maçı
4Dominik Cumhuriyeti3030-90 05/08 Maçı
13-07-2021Sırbistan3-0
(25-21, 27-25, 25-23)
Polonya
13-07-2021Dominik Cumhuriyeti0-3
(16-25, 20-25, 15-25)
İtalya
14-07-2021İtalya3-1
(25-12, 19-25, 27-25, 25-12)
Polonya
14-07-2021Sırbistan3-0
(25-13, 25-18, 25-18)
Dominik Cumhuriyeti
15-07-2021Dominik Cumhuriyeti0-3
(21-25, 11-25, 16-25)
Polonya
15-07-2021Sırbistan0-3
(23-25, 18-25, 22-25)
İtalya

G Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Türkiye3309-09
2Arjantin3216-36
3Tayland3123-63
4Rwanda3030-90
13-07-2021Rwanda0-3
(10-25, 9-25, 16-25)
Türkiye
13-07-2021Arjantin3-0
(25-13, 25-12, 25-18)
Tayland
14-07-2021Rwanda 0-3
(12-25, 7-25, 15-25)
Arjantin
14-07-2021Türkiye 3-0
(25- 17, 25-16, 25-21)
Tayland
15-07-2021Rwanda 0-3
(14-25, 6–25, 16-25)
Tayland
15-07-2021Türkiye 3-0
(25- 10, 25-22, 25-22)
Arjantin

H Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Belarus3309-09
2Mısır3216-55
3Belçika3125-64
4Porto Riko3030-90
13-07-2021Porto Riko0-3
(0-25, 0-25, 0-25)
Belarus
13-07-2021Belçika2-3
(20-25, 25-18, 29-27, 21-25, 9-15)
Mısır
14-07-2021Belçika3-0
(25-0, 25-0, 25-0)
Porto Riko
14-07-2021Belarus3-0
(25-18, 25-15, 25-12)
Mısır
15-07-2021Porto Riko 0-3
(0-25, 0-25, 0-25)
Mısır
15-07-2021Belçika0-3
(16-25, 7-25, 11-25)
Belarus

Final Round

13/16 Sıralama Maçları

17-07-202113/16 Yarı FinalTayland3-0
(25-0, 25-0, 25-0)
Porto Riko
17-07-202113/16 Yarı FinalBelçika3-0
(25-14, 25-13, 25-13)
Rwanda
18-07-202115/16 MaçıRwanda 3-0
(25-0, 25-0, 25-0)
Porto Riko
18-07-202113/14 MaçıTayland0-3
(20-25, 20-25, 19-25)
Belçika

09/12 Sıralama Maçları

17-07-202109/12 Yarı FinalTürkiye3-1
(24-26, 25-15, 25-15, 25-20)
Mısır
17-07-202109/12 Yarı FinalBelarus3-0
(25-15, 25-17, 25-15)
Arjantin
18-07-202111/12 MaçıMısır0-3
(16-25, 15-25, 16-25)
Arjantin
18-07-202109/10 MaçıTürkiye1-3
(25-20, 17-25, 13-25, 21-25)
Belarus

05/28 Sıralama Maçları

17-07-202105/08 Yarı FinalAmerika Birleşik Devletleri3-0
(25-22, 25-15, 25-18)
Dominik Cumhuriyeti
17-07-202105/08 Yarı FinalPolonya3-0
(25-15, 26-24, 25-15)
Brezilya
18-07-202107/08 MaçıDominik Cumhuriyeti 0-3
(18-25, 10-25, 21-25)
Brezilya
18-07-202105/06 MaçıAmerika Birleşik Devletleri3-2
(14-25, 18-25, 25-16, 29-27, 15-13)
Polonya

Final Four

Yarı Final

TarihSalon, ŞehirSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5ToplamRapor
 17-07-2021  İtalya3-0 Rusya25–2229–27 25–23  79-72 
 17-07-2021  Hollanda1-3Sırbistan 21–2525–1723–25  26–28   95-95 

03/04 Maçı

TarihSalon, ŞehirSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5ToplamRapor
 18-07-2021 Rusya 3-2Hollanda 16–2523–2525–22  25–22 25–20 111-114 

Final

TarihSalon, ŞehirSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5ToplamRapor
 18-07-2021  İtalya3-0Sırbistan 25–1825–2025–23   75-61 

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1st place, gold medalist(s)İtalya
2nd place, silver medalist(s)Sırbistab
3rd place, bronze medalist(s)Rusya
4Hollanda
5ABD
6Polonya
7Brezilya
8Dominik Cumhuriyeti
9Belarus
10Türkiye
11Arjantin
12Mısır
13Belçika
14Tayland
15Rwanda
16Porto Riko

Turnuva Ödülleri

Most Valuable PlayerGaia Guiducci (İtalya)
Best SetterGaia Guiducci (İtalya)
Best Outside SpikersLoveth Omoruyi (İtalya)
Jolien Knollema (Hollanda)
Best Middle BlockersEmma Graziani (İtalya)
Hena Kurtagic (Sırbistan)
Best Opposite SpikerVita Akimova (Rusya)
Best LiberoMartina Armini (İtalya)
20192023

2021 FİVB Kadınlar U-20 Dünya Voleybol Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.