2021 FİVB Dünya Erkekler U-21 Voleybol Şampiyonası

2021 FIVB Voleybol 21 Yaş Altı Erkekler Dünya Şampiyonası, sporun küresel yönetim organı olan FIVB'nin 21 yaş altı erkek milli takımlarının mücadele edeceği FIVB Voleybol Erkekler 21 Yaş Altı Dünya Şampiyonası'nın 21'incisi olacak. Turnuva 23 Eylül - 3 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında İtalya ve Bulgaristan'da gerçekleştirilecek. İlk kez turnuva birden fazla ülkenin ortak ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

İran, Bahreyn'de ilk şampiyonluğunu kazanmış olan son şampiyon takımdır.

Oyuncular 1 Ocak 2001 veya sonrasında doğmuş olmalıdır.
Ev Sahibi Ülkeler İtalya
Bulgaristan
Tarih 23 Eylül– 3 Ekim
Takım Sayısı 16 (5 konfederasyon)
Salon 3 (3 şehir)
resmi website
FIVB Men’s U21 World Championship

Elemeler

Eleme Turnuvaları Tarih Ev Sahibi Şehir, Ülke Kota Hak Kazanan Takımlar
Ev Sahibi Ülkeler 13 Ekim 2020 Lozan, İsviçre 2 İtalya
Bulgaristan
2018 Asya Şampiyonası 21–28 Temmuz 2018 Riffa, Bahreyn 2 İran
Güney Kore
Tayland
NORCECA Sıralaması Ocak 2020 Santo Domingo 2 Küba
Kanada
2020 Avrupa Şampiyonası 26 Eylül– 4 Ekim 2020 Brno & Kuřim 2 Rusya
Belçika
2020 Afrika Şampiyonası 20–24 Şubat 2021 Cairo 2 Mısır
Kamerun
Güney Amerika Sıralaması 1 Mart 2021 Rio de Janeiro 2 Brezilya
Arjantin
Dünya Sıralaması 1 Mart 2021 Lozan, İsviçre 4 Fas
Bahreyn
Çek Cumhuriyeti
Polonya
Total 16

Kadrolar

2021 FİVB Dünya Erkekler U-21 Şampiyonası Takım Kadroları

Salonlar

Salon AdıŞehir, ÜlkeKapasite
PalaPirastuCagliari, İtalya2,266
Levski Sofia Sports HallSofya, Bulgaristan1,700
Palazzetto dello SportCarbonia, İtalya1,560

1. Tur

A Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1İtalya3309-09Final 8
2Çek Cumhuriyeti3216-46Final 8
3Tayland3123-7309/16 Sıralama Maçları
4Mısır3032-9009/16 Sıralama Maçları
23-09-2021Çek Cumhuriyeti3-1
(25-20, 25-16, 29-31, 25-23)
Mısır
23-09-2021Tayland0-3
(12-25, 15-25, 13-25)
İtalya
24-09-2021Çek Cumhuriyeti3-0
(25-16, 25-16, 25-15)
Tayland
24-09-2021Mısır0-3
(13-25, 22-25, 14-25)
İtalya
25-09-2021Mısır1-3
(25-18, 22-25, 22-25, 25-27)
Tayland
25-09-2021İtalya3-0
(25-16, 25-15, 25-20)
Çek Cumhuriyeti

B Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Polonya3309-29Final 8
2Bulgaristan3217-36Final 8
3Küba3124-7309/16 Sıralama Maçları
4Bahreyn3031-9009/16 Sıralama Maçları
23-09-2021Küba1-3
(16-25, 19-25, 25-18, 19-25)
Polonya
23-09-2021Bulgaristan3-0
(25-21, 25-21, 25-23)
Bahreyn
24-09-2021Polonya3-0
(25-21, 25-20, 25-21)
Bahreyn
24-09-2021Küba0-3
(21-25, 22-25, 21-25)
Bulgaristan
25-09-2021Bahreyn1-3
(25-19, 20-25, 18-25, 21-25)
Küba
25-09-2021Polonya3-1
(29-27, 25-19, 23-25, 25-19)
Bulgaristan

C Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Belçika3309-38Final 8
2Arjantin3217-55Final 8
3İran3127-6509/16 Sıralama Maçları
4Fas3030-9009/16 Sıralama Maçları
23-09-2021Arjantin3-0
(25-13, 25-16, 25-23)
Fas
23-09-2021Belçika3-2
(25-20, 25-23, 26-28, 26-28, 15-8)
İran
24-09-2021Fas0-3
(16-25, 12-25, 16-25)
Belçika
24-09-2021Arjantin3-2
(25-20, 20-25, 24-26, 25-18, 19-17)
İran
25-09-2021Arjantin1-3
(19-25, 17-25, 25-23, 20-25)
Belçika
25-09-2021İran3-0
(25-5, 25-21, 25-15)
Fas

D Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Rusya2206-35Final 8
2Brezilya2115-34Final 8
3Kanada2021-6009/16 Sıralama Maçları
4Kamerun3030-9009/16 Sıralama Maçları
23-09-2021Rusya3-2
(16-25, 25-22, 23-25, 25-21, 15-9)
Brezilya
24-09-2021Kanada0-3
(22-25, 21-25, 18-25)
Brezilya
25-09-2021Kanada1-3
(13-25, 22-25, 25-21, 22-25)
Rusya

2. Tur

E Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1İtalya3309-09Yarı Final
2Arjantin3216-65Yarı Final
3Çek Cumhuriyeti3125-8305/08 Sıralama Maçları
4Belçika3033-9105/08 Sıralama Maçları
27-09-2021Pala Pirastu, CagliariÇek Cumhuriyeti3-2
(14-25, 22-25, 25-23, 25-18, 25-12)
Belçika
27-09-2021Pala Pirastu, Cagliariİtalya3-0
(25-22, 26-24, 25-20)
Arjantin
28-09-2021Pala Pirastu, CagliariBelçika1-3
(21-25, 25-23, 19-25, 21-25)
Arjantin
28-09-2021Pala Pirastu, Cagliariİtalya3-0
(25-19, 25-18, 25-15)
Çek Cumhuriyeti
29-09-2021Pala Pirastu, CagliariÇek Cumhuriyeti2-3
(25-22, 22-25, 17-25, 25-22, 13-15)
Arjantin
29-09-2021Pala Pirastu, Cagliariİtalya3-0
(25-17, 25-23, 27-25)
Belçika

F Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Rusya3309-19Yarı Final
2Polonya3217-65Yarı Final
3Brezilya3124-6305/08 Sıralama Maçları
4Bulgaristan3032-9105/08 Sıralama Maçları
27-09-2021Levski Sofya, SofyaBrezilya1-3
(26-28, 23-25, 25-19, 23-25)
Polonya
27-09-2021Levski Sofya, SofyaBulgaristan0-3
(21-25, 22-25, 19-25)
Rusya
28-09-2021Levski Sofya, SofyaRusya3-0
(27-25, 25-21, 31-29)
Brezilya
28-09-2021Levski Sofya, SofyaPolonya3-2
(21-25, 23-25, 25-22, 25-22, 15-12)
Bulgaristan
29-09-2021Levski Sofya, SofyaPolonya1-3
(23-25, 25-17, 18-25, 20-25)
Rusya
29-09-2021Levski Sofya, SofyaBulgaristan0-3
(14-25, 22-25, 15-25)
Brezilya

G Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1İran3309-0909/12 Yarı Final
2Tayland3216-4609/12 Yarı Final
3Mısır3124-7313/16 Sıralama Maçları
4Fas3031-9013/16 Sıralama Maçları
27-09-2021Palazzetto Dello Sport Carbonia, CarboniaTayland3-0
(25-12, 25-15, 25-22)
Fas
27-09-2021Palazzetto Dello Sport Carbonia, CarboniaMısır0-3
(22-25, 23-25, 20-25)
İran
28-09-2021Palazzetto Dello Sport Carbonia, Carboniaİran3-0
(25-9, 25-14, 25-13)
Fas
28-09-2021Palazzetto Dello Sport Carbonia, CarboniaTayland3-1
(25-23, 23-25, 18-25, 25-23)
Mısır
29-09-2021Palazzetto Dello Sport Carbonia, CarboniaMısır3-1
(22-25, 25-12, 25-19, 25-19)
Fas
29-09-2021Palazzetto Dello Sport Carbonia, CarboniaTayland0-3
(18-25, 12-25, 22-25)
İran

H Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Kanada3309-0909/12 Yarı Final
2Küba3216-4609/12 Yarı Final
3Bahreyn3124-6313/16 Sıralama Maçları
4Kamerun3030-9013/16 Sıralama Maçları
27-09-2021Levski Sofya, SofyaBahreyn0-3
(22-25, 21-25, 17-25)
Kanada
28-09-2021Levski Sofya, SofyaKüba3-1
(26-28, 25-21, 27-25, 25-23)
Bahreyn
29-09-2021Levski Sofya, SofyaKüba0-3
(21-25, 21-25, 17-25)
Kanada

Final Turu

13/16 Sıralama Maçları

02-10-202113/16 Sıralama Maçı Yarı FinalMısır3-0
(25-0, 25-0, 25-0)
Kamerun
02-10-202113/16 Sıralama Maçı Yarı FinalLevski Sofya, SofyaBahreyn3-0
(25-21, 25-13, 25-22)
Fas
03-10-202115/16 MaçıFas3-0
(25-0, 25-0, 25-0)
Kamerun
03-10-202113/14 MaçıLevski Sofya, SofyaMısır3-2
(26-28, 26-24, 22-25, 25-16, 15-9)
Bahreyn

09/12 Sıralama Maçları

02-10-202109/12 Sıralama Maçı Yarı FinalLevski Sofya, SofyaKanada3-0
(25-20, 25-16, 25-17)
Tayland
02-10-202109/12 Sıralama Maçı Yarı FinalLevski Sofya, Sofyaİran3-1
(25-15, 25-19, 17-25, 25-23)
Küba
03-10-202111/12 MaçıLevski Sofya, SofyaTayland1-3
(37-35, 18-25, 16-25, 23-25)
Küba
03-10-202109/10 MaçıLevski Sofya, SofyaKanada1-3
(17-25, 21-25, 27-25, 15-25)
İran

05/08 Sıralama Maçları

02-10-202105/08 Sıralama Maçı Yarı FinalPalazzetto Dello Sport Carbonia, CarboniaBrezilya1-3
(25-19, 24-26, 21-25, 23-25)
Belçika
02-10-202105/08 Sıralama Maçı Yarı FinalPalazzetto Dello Sport Carbonia, CarboniaÇek Cumhuriyeti1-3
(26-24, 22-25, 22-25, 23-25)
Bulgaristan
03-10-202107/08 MaçıPalazzetto Dello Sport Carbonia, CarboniaÇek Cumhuriyeti0-3
(13-25, 21-25, 15-25)
Brezilya
03-10-202105/06 MaçıPalazzetto Dello Sport Carbonia, CarboniaBulgaristan1-3
(25-19, 22-25, 20-25, 23-25)
Belçika

Yarı Final

02-10-2021Palazzetto Dello Sport Carbonia, CarboniaRusya3-0
(27-25, 28-26, 25-17)
Arjantin
02-10-2021Palazzetto Dello Sport Carbonia, Carboniaİtalya3-2
(20-25, 20-25, 25-11, 25-20, 15-12)
Polonya

03/04 Maçı

03-10-2021Palazzetto Dello Sport Carbonia, CarboniaArjantin0-3
(16-25, 14-25, 19-25)
Polonya

Final

03-10-2021Palazzetto Dello Sport Carbonia, CarboniaRusya0-3
(19-25, 22-25, 20-25)
İtalya

Final Sıralaması

SıraTakım
1st place, gold medalist(s)İtalya
2nd place, silver medalist(s)Rusya
3rd place, bronze medalist(s)Polonya
4Arjantin
5Belçika
6Bulgaristan
7Brezilya
8Çek Cumhuriyeti
9İran
10Kanada
11Küba
12Tayland
13Mısır
14Bahreyn
15Fas
16Kamerun
İtalya (1. zaferi)
Damiano Catania, Leonardo Ferrato, Francesco Comparoni, Federico Crosato, Alessandro Michieletto, Mattia Gottardo, Tommaso Stefani, Andrea Schiro, Giulio Magalini, Tommaso Rinaldi, Paolo Porro, Nicola Cianciotta
Baş Antrenör : Angiolino Frigoni

Turnuva Ödülleri

Most Valuable PlayerAlessandro Michieletto (İtalya)
Best SetterPaolo Porro (İtalya)
Best Outside SpikersManuel Armoa (Arjantin)
Tommaso Rinaldi (İtalya)
Best Middle BlockersKarol Urbanowicz (Polonya)
Nicola Ciancotta (İtalya)
Best Opposite SpikerRoman Murashko (Rusya)
Best LiberoDamiano Catania (İtalya)
20192023

FİVB Dünya Erkekler U-21 Voleybol Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.